PDA

View Full Version : Не мога да ги понасям



desi093
11-23-2011, 15:41
Здравейте! ...Реших и аз да се изповядам тук, след поредния скандал с майка ми днес. Аз съм една обикновена 12-класничка, баща ми работи в чужбина откакто съм се родила(често си идва),а майка ми винаги е била безработна. Имам чувството ,че през всичките тези 18год. през които съм расла пред очите й, тя не ме познава ама ИЗОБЩО и ИЗОБЩО не знае как да се държи с мен. Днеска след поредния скандал, който тя предизвика естествено, стигнахме до бой...а това доста често се случва и скандалите помежду ни са почти всеки ден. Майка ми е поддържана жена, разбрана, но май нещо й хлопа дъската. Днес- влизам в банята, но си забравих халата и отидох до стаята да си го взема, а тя започна на крещи,че съм затворила вратата на банята. Като влизам да се къпя пак ми крещи, след като се изкъпя преди да си оправя банята се обличам,а та е на път да получи нервна криза, защото не съм си оправила банята веднага, или ако я оправя не й харесва и пак ми крещи. Самата тя не си оправя банята веднага, от какъв зор ще ми държи сметка кога влизам да се къпя?! Когато баща ми си е тука ми се кара за същото нещо-банята. Ами аре по-добре да си стоя мръсна а? Хаха...никога не съм си представяла,че ще пиша тези редове...толкова просташко звучат..с какви хора живея не знам... До преди малко пак се карахме с майка ми, казах й , че е напълно изтрещяла да ми крещи за такива глупости,а тя ми отвърна,че според нея взимам дрога :razz: и като си дойде баща ми ще отидат в училище за да разберат какво се случва с мен?! Просто не знам как да реагирам адекватно на тази ситуация, щото ми идва да ги смачкам и двамата. Държат се с мен като с МАЛКО ДЕТЕ. Постоянно ме заплашват с бой и понеже съм станала абсолютен домошар, постоянно ми намекват,че стоя само вкъщи като някоя монахиня.Ако имах възможност бих се изнесла на квартира, но понеже нямам тази възможност и заради майка като моята , рискувам целия град да разбере какво се случва в къщата ми. На роднини не мога и не желая да разчитам, защото са най-лицемерните същества,които познавам. Въпреки,че си стоя само вкъщи, никой не забелязва,че от години съм се отчуждила от всички мои близки. Може би , ако имам възможност да следвам, не бих ги потърсила повече. Зная,че това са тежки думи,но не изпитвам особена нужда, освен финансова. Може би в очите на някой, това би прозвучало ужасно и материално, но е факт че съм се отчуждила. Родители са ми, но не ги чувствам вече като такива, а като хора , които са ме отгледали и продължават да го правят, докато съм под техен покрив. Най-много от всичко искам да ме разбират, а те никога не са успявали. Това ме убива. Какво сложно има в това да се опиташ да разбереш любим човек, или си трърде голям егоист за да се занимаваш с него? Моля Ви, дайте ми някакъв съвет как да разговарям с тях, защото ако спра да го правя, нещата ще станат наистина много грозни. Знаете как стоят нещата в България, не ми се правят панаири, не желая никой да се меси в отношенията ни или камо ли да взима нечия страна.

VaMpiRKaTaaa
11-23-2011, 15:50
Защо просто не седнеш да поговориш с тях като нормални големи хора?

malkasladka
11-23-2011, 15:58
Защо просто не седнеш да поговориш с тях като нормални големи хора?


мхммм, виж, че те се интересуват от теб и се притесняват, разбери ги и ти малко де... :)

desi093
11-23-2011, 16:00
Опитвала съм стотици пъти, но те не могат да приемат, че малкото им момиче вече е пораснало. Как да говорим като големи хора, като за тях аз съм един незрял тийн. За майка ми все още съм момиченце, а според баща ми до скоро беше недопустимо да пия кафе,а за цигари да не говоря,че става страшно. Не знам от коя планета и в кой век живеят, но няма как да се разберем като говорим на различни езици. Не знам какво да правя...как да подходя? Един ден(надявам се скоро) аз ще напусна този дом,и ще замина да уча или работя, те с мен ли ще тръгнат? Те се чувстват длъжни да го направят, не ми вярват,че мога да се оправям сама и това толкова ми потъпква самочувствието,че не е истина просто. Надявам се да не стана момиченцето на мама и татко, искам да имам свой живот. Само като се отделя от тях ще се оправя.

VaMpiRKaTaaa
11-23-2011, 16:02
Баща ти работи в чужбина,взима добри пари.
Майка ти не е работи,не защото неможе или няма работа,a,защото така и харесва и и е по-лесно.Мислят,че и теб така ти харесва,ако не ти харесва покажи им го по някакъв начин.

Докажи им,че могат да ти имат доверие.

desi093
11-23-2011, 16:10
Току що се чух с баща ми за опора , а той ми беше зверски ядосан. Разказвам му за днешния скандал, че нямат право да ми държат сметка що се отнася спрямо личната ми хигиена, а той ми отвърна ,че за всичко ще ми държат сметка. Искам да се гръмна, мразя всичко и всички. Как е възможно да са такива простаци?

antineutral
11-23-2011, 17:36
Родителите ти наливат масло в огъня, на който ти държиш клечката. А той може да служи както за топлина, така и да се изгорите. Истински разсъдливите хора умеят да реагират в подобни ситуации доста адекватно, но за това иска време, опит, известно напрежение в дадена посока и т.н. Тук е твоята роля. Явно искаш нещо друго, различно за себе си, но ралността е друга и очевидно те измъчва. Да опитваш да влизаш в спор с тях и да налагаш мнение за неща, за които те имат собствено, ненарушимо мниене, за момента не работи. Можеш да опитваш пак да видиш дали все пак ще успееш да си помогнеш поне мъничко. Ако ли не, ще се наложи да смениш тактиката с по-мека, с по-хитра. Да следиш кога и за кое ти се държи сметка, как реагирваш ти, какво не ти харесва в чувството ти, кога се стига до скандал и кога мислиш, че можеш да го избегнеш. Изобщо опитвай, давай си максимална свобода, рискувай или се пази. Поразгледай кога и за кое се чувстваш виновна, и поработи там, там следвай кое те удовлетворява, кое не те притеснява. Почувствай момента, вътрешно в себе си. Успех! :)

desi093
11-23-2011, 18:39
Antineutral благодаря за страхотния и точен коментар. И да...искам промяна,нещо различно, но реалността, която ме заобикаля никак не ми харесва и не искам да я приема.

teddybearMV
11-23-2011, 19:50
Родителите ти си имат проблеми и си го изкарват на теб. Но недей да звъниш на баща си и да му говориш такива нелепи битовизми. Човека се трепе за да ти осигури живота, така че му спестявай такива неща. И все пак се научи да си чистиш банята по начина, по който иска майка ти, за да не се нервите поне за това.

VaMpiRKaTaaa
11-24-2011, 07:17
Родителите ти си имат проблеми и си го изкарват на теб. Но недей да звъниш на баща си и да му говориш такива нелепи битовизми. Човека се трепе за да ти осигури живота, така че му спестявай такива неща. И все пак се научи да си чистиш банята по начина, по който иска майка ти, за да не се нервите поне за това.
Изобщо не са нелепи безмислици.
Постави се замалко на нейно място.
Нямаше ли и на теб да ти писне?
И тя е човек и то пълнолетен,има право на глас.

teddybearMV
11-24-2011, 17:52
Родителите ти си имат проблеми и си го изкарват на теб. Но недей да звъниш на баща си и да му говориш такива нелепи битовизми. Човека се трепе за да ти осигури живота, така че му спестявай такива неща. И все пак се научи да си чистиш банята по начина, по който иска майка ти, за да не се нервите поне за това.
Изобщо не са нелепи безмислици.
Постави се замалко на нейно място.
Нямаше ли и на теб да ти писне?
И тя е човек и то пълнолетен,има право на глас.
Мда, изобщо не е нелепо да звъниш на баща си на другия край на света, за да му се оплачеш, че майка ти ти се е развикала, защото не си си оправил както трябва банята..Мне, не е изобщо нелепо...
Ако звъня на баща си всеки път, когато излизам от тоалетната или пък за всеки един глупав битовизъм, то на този човек няма да му издържат нервите.
Той баща и заради нейното поведение си я мисли и до ден днешен за незряло дете.

VaMpiRKaTaaa
11-25-2011, 04:51
Това е прекалено.
Да ти се кара за такова нещо.
А ти като знаеш,че ти се кара за това просто го прави преди да излезеш от банята.

NoMore
11-25-2011, 08:48
Майка ти е откачалка... няма оправия! Трябва да се забрани със закон на някои хора да имат деца! Пък ти при първа възможност бягай надалеч :)