PDA

View Full Version : Мъчат ме едни терзания...



IlovEmyPuffYToY
11-23-2011, 16:48
Всичко започна от 1 до 4 клас...Класната ни беше много миличка и това беше лошо - пишеше 6 и на най-о**аните контролни и изпитвания (въпреки че тя почти не изпитваше) и всички бяхме отличници в нейния клас (с изключение на двойкаджиите, на които системно се пишеше 4, само и само да минат)..Не виня жената, тяя много ни обичаше, обаче проблемът бе там, че станах ли 5 клас, смениха ли ни я и...Започна реалността, такава, каквато я познаваме в оценките, най-вече по математика, а аз "учех" точно толкова, колкото и когато бях отличничка...Истината заболя още повече, когато се преместих от 6 клас в друго училище и усилията ми се увеличиха 2 пъти повече в замяна на още по-ниски оценки...Знаете ли, объркана съм, защото не вярвам да съм оглупяла, може и материалът да се е увеличил и усложнил, но наистина в от 1-4 клас беше прекалено хубаво, за да е истина...Според вас?
Единственото, което не ми дава да спя е, че просто започнах да нямам реална самооценка - ами като малка отличничка ли бях, или не беше наистина, сега просто учителите ми прекалено строги ли са (защото наистина, аз виждам, че сегашните ми учители са доста по-строги с мен от другите...Като например на мен не ми извиняват, като си призная, че например вчера трафикът ми е бил забързан и не съм успяла да уча, или за домашната, докато на другите - да) Съжелявам за дългата тема, поне си излях чувствата и ако получа нападки ще ми е все едно...Ако някой е бил в моето положение, ще ме разбере и може би ще ми даде адекватен отговор...

SmilezZz
11-23-2011, 17:34
Грешката е била в това , че лесно са ви писали отличните оценки , точно когато трябваше да научите основните работи. Ти като не знаеш основните , няма как да продължиш по - горните и по - сложните теми.
Не знам какъв съвет очакваш ? Просто продължавай да полагаш усилия , знам, че е гадно. Но просто докато наваксаш това , което трябва.

e_r_d
11-23-2011, 17:49
не си оглупяла, просто не си случила на учителка! :) Не се депресирай, а се стягай, че щом в 6 клас мислиш така нз като станеш 10-11 как ще мислиш