PDA

View Full Version : Защо не отслабвам ?



Cinderella111
11-23-2011, 16:53
От края на септември се храня здравословно, менюто ми е следното за закуска винаги овесени ядки с прясно мляко, за обяд обикновенно ям салата, някаква манджа или само плод, а за вечеря половината на това което съм яла за обяд, пия по най- малко 2 литра вода на ден и всеки ден тренирам на велоъргометър по 60 минути и резултатът за тези 2 месеца е само 1 килограм :( :( Защо не се получава къде греша ??? Вече почвам да се отчайвам.. Днес като видях, че всичките ми усилия са били напразни направих най- тъпото нещо - натъпчих се едно хубаво точно на вечеря, така че може би съм си върнала и единствения свален килограм :( Не знам какво да правя вече ;((((

mynichkaTanq
11-23-2011, 17:00
Ама то не трябва да се тъпчиш вечерта!! Трябва да ядеш сутрин обилно и на обяд, а вечерта нещо така лека храна. Аз лично правя сутрин ям 2-ва сандвича. На обяд ям каквото майка ми е сготвила, а вечерта към 18:00 ям нещо така да не е без хич

imamkrasivouho
11-23-2011, 17:31
Ама то не трябва да се тъпчиш вечерта!! Трябва да ядеш сутрин обилно и на обяд, а вечерта нещо така лека храна. Аз лично правя сутрин ям 2-ва сандвича. На обяд ям каквото майка ми е сготвила, а вечерта към 18:00 ям нещо така да не е без хич
Тя не се тъпче вечерта?
Човек трябва да яде колкото да се засити и да не е гладен. Тебе ако те засища въздух под налягане за вечеря, ок, много ти здраве.

По темата: Опита ли да се посъветваш с диетолог? Може метаболизма ти да е по-бавен.
А има и едно друго нещо - хората като стигнат до 1 лимит, нататъка не могат да свалят повече. Или поне не със същата диета. Колко килограма си и колко искаш да свалиш?

anonymous708973
11-23-2011, 17:45
Може да превръщаш мазнините в мускули, те дори тежат повече.
Харесваш ли се повече, гледайки се в огледалото?

mynichkaTanq
11-23-2011, 17:53
Ама то не трябва да се тъпчиш вечерта!! Трябва да ядеш сутрин обилно и на обяд, а вечерта нещо така лека храна. Аз лично правя сутрин ям 2-ва сандвича. На обяд ям каквото майка ми е сготвила, а вечерта към 18:00 ям нещо така да не е без хич
Тя не се тъпче вечерта?
Човек трябва да яде колкото да се засити и да не е гладен. Тебе ако те засища въздух под налягане за вечеря, ок, много ти здраве.

По темата: Опита ли да се посъветваш с диетолог? Може метаболизма ти да е по-бавен.
А има и едно друго нещо - хората като стигнат до 1 лимит, нататъка не могат да свалят повече. Или поне не със същата диета. Колко килограма си и колко искаш да свалиш?

аз го казвам за да знае, че вечерта не трябва да се тъпче, защото като си легне няма къде да си изхаби енергията

Cinderella111
11-23-2011, 18:10
Ох еми малко ме е срам да кажа колко тежа, но хайде от мен да мине - 64 :( висока съм 170 искам да стана 58. Когато започнах си мислех, че ще успея да ги сваля до коледа- ама не :( Но не ме интересува ще стигна до тези килограми независимо от тоя тъп метаболизъм, просто е много гадно да се страеш и да виждаш, че няма резултат...

moni010498
11-23-2011, 18:16
Има различни хора и различни тела, значи има хора които супер много отслабват от диети, има и такива дето много трудно могат да отслабнат от диета, а пък аз съм много рядък случай. ТЪПЧА СЕ КАТО ПОЛУДЯЛААА..
В класа ми всички ми завиждат (не се хваля) дори и момчетата, казват ми как ядеш толкова много и си толкова слаба и то наистина е вярно ям супер много е не прекалено, но си хапвам добре и от това свалям килограми и съм си нормално тегло 46-48кг. и съм висока 163-4см. Така че можеш да пробваш моето яж колкото ти се яде и колкото ти се пие и може да има резултат, защото при диетите когато ядеш малко в корема ти се запасява малко храна и макари да отслабваш после като спреш диетата пак си качваш килограмчетата които си свалила, така че..
А по моя начин си ям и нищо не ми се лепи, защото храната се върти в корема ми и така по някакъв начин се пречиствам и поддържам нормално тегло, нито съм дебела, нито имам коремче, нито съм анорексичка.

Evie
11-23-2011, 18:43
moni010498 ама въобще не й препоръчвай да се тъпче като теб :? При всеки организъм е съвсем различно, нищо чудно тя да качи 2-3кг за седмица, даже и повече..
И аз съм изпадала в подобна ситуация.. може да е на хормонална основа или просто да имаш нужда от друг вид диета. Според мен най-добре се консултирай със специалист, например диетолог. :) А иначе ако имаш бавен метаболизъм като мен - потърси методи за справяне с това в интернет.. при мен само хапчета помагат..

Cinderella111
11-23-2011, 18:54
moni010498 ама въобще не й препоръчвай да се тъпче като теб :? При всеки организъм е съвсем различно, нищо чудно тя да качи 2-3кг за седмица, даже и повече..
И аз съм изпадала в подобна ситуация.. може да е на хормонална основа или просто да имаш нужда от друг вид диета. Според мен най-добре се консултирай със специалист, например диетолог. :) А иначе ако имаш бавен метаболизъм като мен - потърси методи за справяне с това в интернет.. при мен само хапчета помагат..
Какви са тези хапчета ?

xhellokittyx
11-23-2011, 18:54
и аз съм така .. пробвай 30 мин преди да легнеш,да изядеш половин ябълка .. метаболизма от ябълката се увеличава с 40% ..

moni010498
11-23-2011, 18:59
Аз не и препоръчвам просто и предлагам моето може и тя да се окаже като мен затова съм започнала има различни хора и ..., а тя вече си решава дали да пробва.

Evie
11-23-2011, 19:03
Оу ами има много видове хапчета.. отиваш в аптеката и си взимаш най-доброто, защото има някои, към които човек се пристрастява и пак не е на добре :? Аз в момента пия един Дуфалак сироп, но има и едни хапчета с подобно име, а и май са на един и същи производител. При мен поне действат.. иначе има и други методи, които са си напълно безвредни, но при мен не помагат..

П.С. Хапчетата не са за отслабване, а за подобряване на метаболизма.. не чакай само от тях да свалиш килограмите.

dool
11-23-2011, 19:05
никакви хапчета

Evie
11-23-2011, 19:08
никакви хапчета

А ако човек няма друг избор?
На нея може и друго да й помогне, но трябва първо да опита и да види..
Затова казах разрови се в нета, пробвай различни неща и ако не стане с нищо - тогава хапчета.

moni010498
11-23-2011, 19:09
Според мен хапчетата са в краен случай най-добре отиди на диетолог, защото може да се окажеш алергична към някои хапчета или да не ти действат добре.. а тогава последствията не са много хубави!

anonimefaster
11-23-2011, 19:09
и аз имам същия проблем.Цяло лято бях на диета и свалих само 2 кг.Сега ям като прасе и качих 2пъти по толкова....

Cinderella111
11-23-2011, 19:31
Мислите ли, че ако започна да се овивам с найлони когато тренирам ефектът ще се подобри ?

Evie
11-23-2011, 19:55
Мислите ли, че ако започна да се овивам с найлони когато тренирам ефектът ще се подобри ?

Да, пробвала съм го. Има ефект. Но аз слагах и едно.. като олио. С него ефекта е много по-добър. :)

imamkrasivouho
11-23-2011, 19:57
Мислите ли, че ако започна да се овивам с найлони когато тренирам ефектът ще се подобри ? :lol: :lol: :lol: без коментар...
За какво .. С какво мислиш ще ти помогнат...найлоните?! :lol:

whitebunny
11-23-2011, 20:02
Мислите ли, че ако започна да се овивам с найлони когато тренирам ефектът ще се подобри ? :lol: :lol: :lol: без коментар...
За какво .. С какво мислиш ще ти помогнат...найлоните?! :lol:Имат сауна ефект :D

Evie
11-23-2011, 20:03
^ По-скоро фолио и да помага! Човек се изпотява много по-бързо и така гори повече калории.. малко е неудобно и трябва да си тренираш у вас с него, но иначе наистина има ефект. Все пак ми го е казвала фитнес треньорка, така че..

imamkrasivouho
11-23-2011, 20:06
До колкото знам, потта не са мазнини и като се потиш...Ми... Не означава, че гориш мазнини.

Rebirthing
11-23-2011, 20:08
При трудно сваляне на килограми може би трябва да се консултираш с ендокринолог и да видиш дали причината не е здравословен проблем ?!
После с диетолог...

Плюс това не разчитай на цифрите на кантара, по-скоро на метъра !

Cinderella111
11-23-2011, 20:10
До колкото знам, потта не са мазнини и като се потиш...Ми... Не означава, че гориш мазнини.
Ако човек не топи мазнини докато спортува и се поти тогава кога според теб ?? :D

Sintya
11-23-2011, 20:29
Тренирай кардио. Тичай. Не пий хапчета и такива глупости. Ако не - отиди на доктор.

2miss4sixty8
11-23-2011, 20:33
ако имаш бавен метаболизъм.. с този начин на хранене ти задържаш килограмите си.. но също така може да трупаш и мускулна маса от тренировките все ден

Rebirthing
11-23-2011, 20:35
До колкото знам, потта не са мазнини и като се потиш...Ми... Не означава, че гориш мазнини.
Ако човек не топи мазнини докато спортува и се поти тогава кога според теб ?? :D

Потенето не значи горене на мазнини.

Прочети това:
http://www.bb-team.org/articles/3403_potene#axzz1eZBOEjiC

TykaSePisheNick
11-23-2011, 20:35
Я се осъзнайте малко, бе!
Хапчета.Кви хапчета, кви липси на избори?Моа да кажа, че за изминалата година съм неземно горд със себе си (хваля се, да) и за пръв път в живота си постигам нещо със собственото си тяло.За 1 година съм свалил 8-9 санта талия и 4-5 кг.Останало съм превърнал от мазнини в мускули.И аз съм с бавен метаболизъм, и при мен който и да е спорт първият месец, че и повече няма никакъв ефект.Докато не спрях да се вглеждам в огледалото всеки ден и да търся някаква разлика.Колкото по-малко се заглеждаш, толкова по-добре.

В общи линии, хапове не ти трябват.Потта не са мазнини - да.Потенето може да е фактор за сваляне на мазнини, но не е задължителен такъв. (все пак е 98-9% вода), за справка - бб-тийм, гугъл, лекар, етц.Ключа, според мен е постоянство и разнообразно меню.Тези мюсли за закуска рано или късно ще ти писнат - разнообразявай.Пък изяж една вафла на седмица-две - няма да си върнеш килограмите, само да не ти стане традиция.
Примерно на закуска вместо мюсли можеш да си настържеш ябълка с кисело мляко (божествено е и засища), прави си сандвичи с пълнозърнест хляб, интернет е пълен с рецепти, съветвам те за разгледаш bb-team.org, форума им по-точно.Ако искаш да сваляш - кардио и разнообразно меню (впрочем, вместо велоергометъра, по-добре ходи бягай в някой парк или на стадион, ако имаш възможност, може и на пътека..Аз лично предпочитам парка, че на тоя стадион от толкова търчане мирише на застояла пот и точно, когато дишам най-дълбоко ми е крайно неприятно..).И най-важното не се заглеждай толкова в огледалото.

ПП:Я, изпреварили ме по въпроса с потенето 8-)

Evie
11-24-2011, 10:40
Вие явно не разбрахте, че не говоря за хапчета за отслабване, а такива за оправяне на метаболизма. 3 години съм пробвала всичко и ефект - никакъв. При нея може да е напълно различно, не знам.. Иначе това за фолиото, аз неслучайно казах, че се мажех с някакво олио, което ти стяга кожата и т.н. Иначе съм съгласна със съветите на TykaSePisheNick :)

HolyShit
11-24-2011, 11:13
Мацки,първо мазнините в мускули не се препръвщат,както и обратното е пак дълъг (но по-кратък) процес.
Почни да се храниш както трябва.Тия неща сутрин-обед-вечер и то нищо не ядеш,нормално да не сваляш повече.
То си има много фактори.

FuCKkK13
11-24-2011, 12:49
не спазвам диети и не мога да ти помогна.. но според мен е най-добре да се посъветваш с диетолог..