PDA

View Full Version : Руски език



Ashenvale
11-23-2011, 17:48
Лицето ми е дълго. Очите ми са кяфяви. Носа ми има лека чупка. Косата ми е кестенява. Висок съм 1.75м. Устните ми са средни.
Предимно обличам дънки, анорак и маратонки. Лятото съм с тениска и къси гащи.


Има ли някой така добър да ми го преведе на руски .. :oops:

slicky
11-23-2011, 18:19
Някои от нещата не ги знам точно как са, в смисъл ще ти напиша по подобен начин :
У меня есть длинное лицо(дълго лице), карие глаза(кафяви очи),(за гърбав нос е -горбатый нос,ама не е с положително значение, така че напиши или прямой или длинный нос).Я высокого роста и у меня есть (средни устни не знам пиши или тонки или толстые(дебели) губы).Я обычно в джинсах,крассовках и куртке(това освен яке,може да се разбира и анорак).Летом я одеваюсь в футболку и коротких штанишках.

Ashenvale
11-23-2011, 18:53
О мерси. Тъкмо викам никой няма да го преведе и пробвах с google translate и ми излезе е така ; Мое лицо долго. Мои глаза коричневые. Мой нос имеет небольшой изгиб. Мои волосы коричневые. Я 1,75 метра высотой. Мои губы средние.
Небольшой платье джинсы, кроссовки и куртка с капюшоном. У меня есть рубашка лето и короткие штаны.;

А тва твоето ; У меня естъ длинное лицо, карие глаза, длинный нос. Я высокого роста и у меня есть толстые губы. .Я обычно в джинсах,крассовках и куртке. Летом я одеваюсь в футболку и коротких штанишках. ;
Така да го пиша нали ?

пП. Мерси брат, жив и здрав. Хич не го разбирам тоя руски, стана 2 години го уча само Здравствуйте, как дела и до там :DD

slicky
11-23-2011, 19:06
О мерси. Тъкмо викам никой няма да го преведе и пробвах с google translate и ми излезе е така ; Мое лицо долго. Мои глаза коричневые. Мой нос имеет небольшой изгиб. Мои волосы коричневые. Я 1,75 метра высотой. Мои губы средние.
Небольшой платье джинсы, кроссовки и куртка с капюшоном. У меня есть рубашка лето и короткие штаны.;

А тва твоето ; У меня естъ длинное лицо, карие глаза, длинный нос. Я высокого роста и у меня есть толстые губы. .Я обычно в джинсах,крассовках и куртке. Летом я одеваюсь в футболку и коротких штанишках. ;
Така да го пиша нали ?

пП. Мерси брат, жив и здрав. Хич не го разбирам тоя руски, стана 2 години го уча само Здравствуйте, как дела и до там :DD Да, тако го пиши,само за късите гащета не съм много сигурен с падежа, ама се 1.

Ashenvale
11-23-2011, 19:14
Danke, братушка.

А можеш ли да ми напишеш ..
Характер, скучен, без чувство за хумор и мълчалив.

teddybearMV
11-23-2011, 19:36
Лицето ми е дълго. Очите ми са кяфяви. Носа ми има лека чупка. Косата ми е кестенява. Висок съм 1.75м. Устните ми са средни.
Предимно обличам дънки, анорак и маратонки. Лятото съм с тениска и къси гащи.


Има ли някой така добър да ми го преведе на руски .. :oops:
Човек, то като цяло не звучи някак гладко дори на български. Лицето не може да бъде дълго. Дълго може да е въже например, но лице..Устните ми са средни?! Ами не звучи..Лятото съм с тениска и къси гащи?! Изглади го някак да звучи нормално. Не съм чувала някой да се изразява така. Звучи недодялано.

Ashenvale
11-23-2011, 19:41
Абе еби му майката, не ми се занимава с глупости ... Просто чета това което ми е дадено в учебника, самите думи които трябва да използвам, капиш ?

slicky
11-24-2011, 12:18
:) :) :) :) :)

VaMpiRKaTaaa
11-24-2011, 12:31
Абе е** му майката, не ми се занимава с глупости ...
Ние няма да ти вършиме работата мързеливицо.
Капиш?

Ashenvale
11-24-2011, 13:02
Абе е** му майката, не ми се занимава с глупости ...
Ние няма да ти вършиме работата мързеливицо.
Капиш?

Някой да те е карал ..