PDA

View Full Version : Корем



Ashenvale
11-23-2011, 20:41
Остра постоянна болка в горната част на корема. Не знам от какво е, що е как е ама последната седмица всеки ден, през един час ме боли. Хапна нещо минава след час ме боли, хапвам още нещо и пак ... ://
Възможно ли е да е гастрид или да правя някоя язва ?

blahblaah
11-23-2011, 22:13
попринцип в момента има такъв вирус с остра болка в корема, но за всеки случай иди на лекар да не стане беля :)

batkodoki
11-23-2011, 23:45
Остра постоянна болка в горната част на корема. Не знам от какво е, що е как е ама последната седмица всеки ден, през един час ме боли. Хапна нещо минава след час ме боли, хапвам още нещо и пак ... ://
Възможно ли е да е гастрид или да правя някоя язва ?

ПОЛ§ВЪЗРАСТ?

ОПЛ – > направление -> гастроентеролог. настоявай за "гадното" изследване ФГС (фиброгастроскопия. не е приятно, но НЕ боли.).

със 60% вероятност се касае за дуоденална язва. при фамилна обремененост (мама, тате, брат, сестра, дядо, баба) - 80%.
споко, не е страшно. лесно се овлядва, но от спец.

Ashenvale
11-24-2011, 04:41
Момче, 16 годишен съм. Ясно е, ще се ходи на лекар. Мерси за отговора.

needle
11-24-2011, 06:40
Остра постоянна болка в горната част на корема. Не знам от какво е, що е как е ама последната седмица всеки ден, през един час ме боли. Хапна нещо минава след час ме боли, хапвам още нещо и пак ... ://
Възможно ли е да е гастрид или да правя някоя язва ?

ПОЛ§ВЪЗРАСТ?

ОПЛ – > направление -> гастроентеролог. настоявай за "гадното" изследване ФГС (фиброгастроскопия. не е приятно, но НЕ боли.).

със 60% вероятност се касае за дуоденална язва. при фамилна обремененост (мама, тате, брат, сестра, дядо, баба) - 80%.
споко, не е страшно. лесно се овлядва, но от спец.
Рентгенологичното изследване е доста по-културно и по-малко стресиращо, наистина не е чак толкова точно колкото ФГС, но поне месец след ФГС ще усещаш от къде е минавала тръбата. А и може да е напълно излишно, ако се касае за хроничен гастрит.

Mi6inka
11-24-2011, 07:22
и на мен ми прилича на гастрит. Отиди на лекар ( уау никога никой не е писал това в този форум..)

Ashenvale
11-24-2011, 11:30
Ако не спре да ме боли тая събота или неделя в понеделник сигурно ще отида.

ПП. Забравих да кажа, че ме е боляло и миналата година пак някъде по това време. Също така преди 2 месеца ме боля 1 седмица и сега пак от 2 седмици, и винаги ми се напукват устните отстрани, става нещо като раничка ..

needle
11-24-2011, 16:48
Ако не спре да ме боли тая събота или неделя в понеделник сигурно ще отида.

ПП. Забравих да кажа, че ме е боляло и миналата година пак някъде по това време. Също така преди 2 месеца ме боля 1 седмица и сега пак от 2 седмици, и винаги ми се напукват устните отстрани, става нещо като раничка ..
Не съм лекар, но щом имаш проблеми с кожата значи нещо куца при Б витамините, а това може да е от хронично кървяща язва. Виж изпражненията ти дали са тъмни до черни, ако са, то не чакай до понеделник, а отивай на лекар.

Ashenvale
11-24-2011, 17:41
Ако не спре да ме боли тая събота или неделя в понеделник сигурно ще отида.

ПП. Забравих да кажа, че ме е боляло и миналата година пак някъде по това време. Също така преди 2 месеца ме боля 1 седмица и сега пак от 2 седмици, и винаги ми се напукват устните отстрани, става нещо като раничка ..
Не съм лекар, но щом имаш проблеми с кожата значи нещо куца при Б витамините, а това може да е от хронично кървяща язва. Виж изпражненията ти дали са тъмни до черни, ако са, то не чакай до понеделник, а отивай на лекар.


Светло кафяви са, поне сутринта бяха така. Ще видя утре пак ..

LookAtMeNow
11-24-2011, 18:41
гастрит.

Ashenvale
11-24-2011, 18:51
И как се лекува .. ?

Mi6inka
11-25-2011, 07:30
И как се лекува .. ?


Зависи колко е влошен. Аз имах обострен гастрит и ме лекуваха с лекарства и специална диета. Отивай на лекар, защото ако не го лекуваш може да стане язва, а там вече работата е сериозна.

Ashenvale
11-25-2011, 11:37
Ще видим до Понеделник ако не е спряло, отивам ..

Mi6inka
11-25-2011, 12:58
Ще видим до Понеделник ако не е спряло, отивам ..

Дори и да спре пак отиди. Ако спре за няколко дни не значи, че проблем няма.