PDA

View Full Version : Обявявам конкурс! Ако бързаш, не чети!



nowaste
11-24-2011, 02:29
Здравейте,

За осъществяването на един мой идеалистичен проект, имам нужда от помощ.
Затова се обръщам към вас, защото вие сте бъдещето, а бъдещето се гради днес.
За да ви запозная по- ефективно с идеята, няма да ви досаждам с дълги словоизлияния, а ще ви препоръчам да изгледате няколко филма и след това да дочетете докрай мнението ми.

За мен те бяха „черешката на тортата” или онова, което ме подтикна към действие, след много размисли, въпроси и опити за справяне в противоречивия свят, в който живеем.
Филмите са:
„Историята на нещата”
„Съвременното робство”
„Купи, хвърли, купи”

(За съжаление, като новорегистриран потребител не мога да дам линк към тях, но ще ги намерите чрез търсачката. Излизат веднага. Имат и субтитри на български език.)

Седейки на топло в уютните си домове въобще не си даваме сметка за боклука, който „произвеждаме” ежедневно. Всички ние допринасяме за това.
Огромен остров от боклуци(главно пластмаса), който преди 2 години беше двойно по-голям от размерите на щата Тексас, се носи в океана и трови живота в него- живота на животните, на птиците и нашия живот
Какво правим ние?
Режем клона, на който седим!
Опитайте да отидете с фотоапарат до някое сметище.
Няма да ви пуснат. За тези неща не се говори. Но пък всеки ден ни пускат реклами да купуваме, да купуваме, да купуваме...

Напук на това, което се опитват да втълпяват корпорациите, никак не е яко например да си луд по шопинга. Яко е да си интелигентен, за да разбереш кога те „работят”. Яко е да си осъзнат и да купуваш разумно, да ограничаваш потреблението, да използваш старите вещи, като им дадеш ново предназначение или да ги подариш, защото стигнат ли до боклука, вече нищо не можем да се направи. Така прехвърляме отговорността на други.

А не е важно какво правят другите, важно е какво правим ние.
Всеки е ГЕРОЙ на собствения си живот.Отговорността не е на другите, отговорността е НАША.
Но се иска смелост да я поемем.
Не се иска от нас да правим велики дела. Нека извършим нашите малки ГОЛЕМИ дела. И да го правим всеки ден!
Надявам се, да ви „заразя" с моя ентусиазъм.



Обявявам КОНКУРС

за разказ в текст (до 2 стр. на Word) и поне 3 снимки с добро качество (по възможност с фотоапарат, не с телефон, на чист фон, размер поне 1024х768) за вашите лични малки ГОЛЕМИ дела на тема:

„Направих сам от старо ново”.

Сигурно имате поне един такъв реализиран проект и постоянно ви хрумват нови и нови идеи. Какво чакате още? Грабвайте фотото и се включете в надпреварата!
Формата е свободна, но трябва да има снимка ”преди” и снимка”след”. Можете да разкажете за предмета, който сте превърнали в друг, за ваши емоции, свързани с придобиването му, въобще неговата история и защо не сте го изхвърлили.
Под разказа добавете име, фамилия, град.
Моля снимките да бъдат в прикрепен файл.
Разказите изпращайте на ellimar@abv.bg

Краен срок за получаване на разказите: 10.12.2011 година.

Най-добрият разказ ще получи премия от 20 лв.
С изпращането на разказите вие давате съгласието си да бъдат публикувани в сайта, който предстои да стартира през декември. Това ще обявя допълнително тук, във форума.

Успех и много творческо вдъхновение!

Taam
01-31-2012, 21:48
Аз късно прочетох. Иначе идеята ти е от позитивните и бих се включила под някаква форма.
Продължавай с ентусиазма !

HolyShit
01-31-2012, 22:28
Оле,за 20 лева никой няма се мръдне даже.. :D :D

scrooper
02-01-2012, 16:40
Публикувани ли са творбите? Конкурсът е страхотен, защото тая пластмаса убива дивия свят, а накрая ще убие и нас самите.