PDA

View Full Version : Енергийни напитки преди тренировка?



bettyblackdewil
11-24-2011, 12:40
Заглавието казва всичко...

Ashenvale
11-24-2011, 13:00
not really

bratignat
11-24-2011, 13:40
Едното изключва другото. Ако спортуваш (без зобене, протеини и боклуци), значи се грижиш за здравето си. енергийната напитка е бич за нервната и сърдечносъдовата система. Говоря за редовна употреба, не за едно пиене. Прави си изводите - искаш да заякнеш на мускули и да си прецакаш сърцето.....заглавието определено казва нищо.

HolyShit
11-24-2011, 15:11
Зобене протеини и боклуци xaxaxa :D Бисера

bettyblackdewil
11-24-2011, 16:55
Ох питам защото почвам да ходя на фитнес, а много бързо се изморявам.. не съм пила някакви такива боклуци, просто питам, за да знам дали ще ми помогнат с бързото изморяване...

HolyShit
11-24-2011, 17:00
Това е процен на адаптация.
Аз като съм спирал за 2-3 месеца и после като отида за 10 мин вървене на пътеката (лекичко) и целия в пот.. А иначе бягам и пак няма толкоз пот..

bratignat
11-24-2011, 17:29
Зобене протеини и боклуци xaxaxa :D Бисера

Я обясни какво точно е глупост? Зобеното доказано има вредни ефекти върху здравето, както и приемането на изкуствени протеини. Много те моля, обори ме.

awerw
11-24-2011, 17:34
Зобене протеини и боклуци xaxaxa :D Бисера

Я обясни какво точно е глупост? Зобеното доказано има вредни ефекти върху здравето, както и приемането на изкуствени протеини. Много те моля, обори ме.
протеина не е зоб, нито пък боклуците, ако от зоб разбираш яко ядене, това е друго нещо

bratignat
11-24-2011, 17:40
Зобене протеини и боклуци xaxaxa :D Бисера

Я обясни какво точно е глупост? Зобеното доказано има вредни ефекти върху здравето, както и приемането на изкуствени протеини. Много те моля, обори ме.
протеина не е зоб, нито пък боклуците, ако от зоб разбираш яко ядене, това е друго нещо

Някъде по-горе да съм писал яко ядене? Последните две мнения, са изказани малко в светлината на "гузен не гонен бяга".

Якото ядене всъщност е единствения естествен начин за трупане на маса. Всякакви външни добавки са неестествени. Правя разлика между смески от химикали, синтетични протеини, смеси от естествени протеини. Първите две недвусмислено и доказано са вредни и изкуствени. За третото - мения много, но нито едно еднозначно. Аз лично избягвам и третата група. Не критикувам тези, които ги взимат, тялото си е тяхно. Но аре да не ми обяснявате какво съм искал да кажа.

awerw
11-24-2011, 17:46
Казах, че от зоб разбираш яко ядене, зоба не са протеините!

HolyShit
11-24-2011, 17:56
Зобене протеини и боклуци xaxaxa :D Бисера

Я обясни какво точно е глупост? Зобеното доказано има вредни ефекти върху здравето, както и приемането на изкуствени протеини. Много те моля, обори ме.

Другият път като се разболееш и почнеш да бухаш хапчетата пак си помисли ;)

За протеина няма какво да коментирам.Ако е наистина протеин,няма защо да се притесняваме.

TodorMarkov
11-24-2011, 20:34
Зобене протеини и боклуци xaxaxa :D Бисера

Я обясни какво точно е глупост? Зобеното доказано има вредни ефекти върху здравето, както и приемането на изкуствени протеини. Много те моля, обори ме.
протеина не е зоб, нито пък боклуците, ако от зоб разбираш яко ядене, това е друго нещо

Някъде по-горе да съм писал яко ядене? Последните две мнения, са изказани малко в светлината на "гузен не гонен бяга".

Якото ядене всъщност е единствения естествен начин за трупане на маса. Всякакви външни добавки са неестествени. Правя разлика между смески от химикали, синтетични протеини, смеси от естествени протеини. Първите две недвусмислено и доказано са вредни и изкуствени. За третото - мения много, но нито едно еднозначно. Аз лично избягвам и третата група. Не критикувам тези, които ги взимат, тялото си е тяхно. Но аре да не ми обяснявате какво съм искал да кажа.

Какво разбираш под синтетични протеини?!Факт е,че суроватъчния протеин се извлича от мляко и за какви химикали става на въпрос?!

bratignat
11-25-2011, 16:23
Факт, е че и каучукът се извлича от дърветата, но силиконът не е нещо, което поемаш естествено, нали?

Понеже до сега се получава някаква много странна реакция - прочетете за въздействието на креатина (под различните му форми). Много е полезно за растежа на мускулите, само дето прецакват важни органи.

holyshit - като се разболея нагъвам яко чесън. Няма биологично същество дето да иска да ме приближи :D А и освен това тренирам вечер на студено, за да се калявам. "Щом боли расте!".

TodorMarkov
11-25-2011, 16:46
1.Примерът ти въобще не е на място.
2.Креатинът дори и в по-големи количества(предозиране),мо е да предизвика натоварване около 10% повече на бъбреците,което е незначително.П.п това е един от митовете за креатина.
3."Щом боли расте" Доста ясно изобличава некомпетентността ти в областа на бодибилдинга и спри да се изказваш неподготвен и то със самоувереност в истиността на глупостите,които пишеш.

tafcho1914
11-25-2011, 17:40
ако си гледал филма "Rocky" , ще разбереш

baronet
11-25-2011, 18:50
bratignat ти си много просто момче наистина

bratignat
11-25-2011, 19:57
1.Примерът ти въобще не е на място.
2.Креатинът дори и в по-големи количества(предозиране),мо е да предизвика натоварване около 10% повече на бъбреците,което е незначително.П.п това е един от митовете за креатина.
3."Щом боли расте" Доста ясно изобличава некомпетентността ти в областа на бодибилдинга и спри да се изказваш неподготвен и то със самоувереност в истиността на глупостите,които пишеш.

1. Не е ли...ако имаш и довод, може и да ме обедиш.
2. Ти сега ебаваш ли се? Ако имаш предвид, да предозираш веднъж - няма да има ефект. както трябва да е станало от предишните ми мнения при редовна употреба, предозирането и въобще използването е проблем. Почвам с бъбреците, понеже ги споменаваш. Химическите реакции, в които участват креатиновите съединения се нуждаят от големи количества вода. Които изненада се задържат в тялото. Това води до натоварване, не просто на бъбреците, а и на сърцето. Особено по време на тренировки. И това е най-малкото - черния дроб - рак, както и образуване на крампи в кръвоносните съдове. Споменах задържане на вода....интересното, е че креатина може да има и обратния ефект - обезводняване. До колко е мит - изследванията платени от производители на добавки, твърдят, че "може да има евентуални странични ефекти" - забележи, не ги изключва директно. Информация много, не четете селективно, засичайте източниците или рискувате да се дезинформирате.
3. Изказваш се некомпетентно - темата не е за бодибилдинг, а за трениране. Засегнах темата за добавките в едно от първите си мнения, останалото е отговори към други потребители. Не твърдя, че разбирам от бодибилдинг, но от биохимия имам доста добра идея. Ей, изненада! Има и други тренировки, освен бодибилдинг (за заякване говоря).

Не си в позицията да даваш определения, кое е глупост - не ползваш доводи, ти си този, който се изказа самоуверено.


bratignat ти си много просто момче наистина

Тукощо свърши полезна работа....доказа колко тъпо копеле си. Излез от кенефа - ще преядеш.

Знам какво самочувствие дава, това да си стегнат и здрав, особено, ако си бил хърба. Обаче се осъзнайте и поработете върху егото, писна ми да чета мнения на арогантни пикльовци(с две-три изключения), които мислят, че са единствените, които тренират. Тремирате - хубаво. Мислите, че греша - добре, докажете го! Некой друг да има нужда от дълги пояснения, относно как се води дискусия?

П.П. баронет, а нали се сещаш за какво говори и аватара ти?

GOODNESS
11-26-2011, 12:00
Не ви трябват. Поради простата причина, че те дехидратира пък и се потиш..
но ако си много отпаднал преди зала,а трябва да си спазваш режима аз пия "Изотон" и си купувам минерална вода да пия заедно с напитката :))