PDA

View Full Version : отностно екстейшъните



FuCKkK13
11-24-2011, 13:10
добре де.. около 70% от момичетата предпочитат да си купят удължения вместо да полагат грижа са собствената си коса и тя да стане дълга..
за вас кое е по-добре.. да имаш удължители и да си с къса/дълга коса когато поискаш или да си е твоя и да не се притесняваш някой път да не ти падне примерно ?

п.с. извинявам се ако има такава тема,но наистина ме интересува мнението ви,защото повечето от моите приятелки предпочитат 1вия вариант и казват,че ги ''мързи'' да се занимават,а и щяло да им писне ако си поддържат косата по всяко едно време.. е ?


:)

MegiBoOm
11-24-2011, 13:17
Всеки с предпочитанията си.
Аз предпочитам да се грижа за нея.

CupcakeKitty
11-24-2011, 13:18
Тия изкуствените истории не ми харесват.. аз моята коса си я чаках толкова време да порасне и накрая я махнах ;х
ама сега пак чакам да стане дългичка <3

neeDaBosS
11-24-2011, 13:19
Предпочитам да се грижа за косата си.Отначало бях много доволна от удълженията,но в последно време са ми адски противни.Толкова е изкуствено..

strawberry88
11-24-2011, 13:23
Предпочитам да съм съм си с естествената си коса и да се грижа за нея. :)

FuCKkK13
11-24-2011, 13:23
и аз изкажа мнение.. нещо не ми харесват удълженията.. да .. има хора,които не могат да пуснат дълга коса,защото примерно им е рядка и т.н. ,но на повечето момичета вече това им е в ежедневието.. и за това съм против.. според мен си е друго да имаш тръпката да се грижиш за косата си,да я чакаш да порасне.. някак по-хубаво е.. а другото ти идва на готово и като че ли не можеш да изпиташ такова удоволствие от това,че имаш хубава коса,а и не си е твоя.. доста кофти ще е ако някой ти направи комплимент за косата и ти да знаеш,че е удължение.. :) това е лично мое мнение дано някой не се обиди :)

DisappointedDreamer
11-24-2011, 13:28
Като човек, който притежава естествена, дълга до дупето, гъста коса, смятам че е много по-добре да си се грижиш за нея.

strawberry88
11-24-2011, 13:29
и аз изкажа мнение.. нещо не ми харесват удълженията.. да .. има хора,които не могат да пуснат дълга коса,защото примерно им е рядка и т.н. ,но на повечето момичета вече това им е в ежедневието.. и за това съм против.. според мен си е друго да имаш тръпката да се грижиш за косата си,да я чакаш да порасне.. някак по-хубаво е.. а другото ти идва на готово и като че ли не можеш да изпиташ такова удоволствие от това,че имаш хубава коса,а и не си е твоя.. доста кофти ще е ако някой ти направи комплимент за косата и ти да знаеш,че е удължение.. :) това е лично мое мнение дано някой не се обиди :) ^И аз съм на това мнение.
П.С.пише се естеншъни.

FuCKkK13
11-24-2011, 13:34
^ моите поздравления :) .. може ли да ми пратиш снимка на ЛС защото много обичам дълги коси :)


и аз изкажа мнение.. нещо не ми харесват удълженията.. да .. има хора,които не могат да пуснат дълга коса,защото примерно им е рядка и т.н. ,но на повечето момичета вече това им е в ежедневието.. и за това съм против.. според мен си е друго да имаш тръпката да се грижиш за косата си,да я чакаш да порасне.. някак по-хубаво е.. а другото ти идва на готово и като че ли не можеш да изпиташ такова удоволствие от това,че имаш хубава коса,а и не си е твоя.. доста кофти ще е ако някой ти направи комплимент за косата и ти да знаеш,че е удължение.. :) това е лично мое мнение дано някой не се обиди :) ^И аз съм на това мнение.
П.С.пише се естеншъни. опа.. вярно.. извинявам се.. просто съм свикнала да пише екстейшъни и едва ли ще се науча по правилния начин.. бтв. не си единствената която ми прави забележка :-D :)

cookie78
11-24-2011, 15:36
аз моята коса си я чаках толкова време да порасне и накрая я махнах ;х
ама сега пак чакам да стане дългичка <3

taamara
11-24-2011, 15:39
Като човек, който притежава естествена, дълга до дупето, гъста коса, смятам че е много по-добре да си се грижиш за нея.
Ммм, пусни тук, и аз искам да я видя :)
По темата - не съм против. Важното е да е "сложена" както трябва. Но лично аз не бих си сложила. Е, като се замисля може би за някой по-официален повод, но само за вечерта.

strawberry88
11-24-2011, 15:41
И аз искам да вида снимка! :)

dead_princess
11-24-2011, 15:45
Fuckk, само не мога да разбера защо избиваш комплекси относно косата на другите..спокойно, всички знаем колко грижи полагаш за своята и колко е дълга (а на мен изобщо не ми харесва). ЗА удълженията съм, ако са от естествена коса и са поставени кадърно, защото тогава няма разлика. 8)

musS
11-24-2011, 15:50
Колкото и да се грижат за косата си, на някои момичета просто им расте много бавно. Предпочитам първото, но съм била с вградени удължения, така че го нямах проблема с падането по улицата. Няма нищо лошо в удълженията, просто трябва да стоят естествено, а не като найлонови ресни.
+ , мойта коса растее ужаасно бавно, затова искам удължения, иначе си я поддържам мойта, а това дали ще седи изкуствено зависи от начина, по който си слагаш самите удължения. :)

roksana_1
11-24-2011, 16:00
..според мен си е друго да имаш тръпката да се грижиш за косата си,да я чакаш да порасне..

Каква тръпка, какво нещо... звучи като началото на любовен роман... и каква е тази тръпка да я чакаш да порасне?? Малко си се изхвърлила... :D

По темата: Предпочитам си естествена коса, но като гледам мацките на улицата с тези изгорени коси определено ще им трябва естеншън - не заради каприза, а заради прекаляването с "подръжката"!

DisappointedDreamer
11-24-2011, 16:11
И аз искам да вида снимка! :)
След малко ще кача! :)

DisappointedDreamer
11-24-2011, 16:26
Ето за тези, които искаха да видят моята грива 8-) :

http://tinypic.com/r/214o520/5
http://tinypic.com/r/33mooiq/5
http://tinypic.com/r/jtrwup/5
:)

arsenalllbaby
11-24-2011, 16:31
DisappointedDreamer косата ти е уникална.. Завиждам благородно.. ;х

FuCKkK13 не избива никакви комплекси. ; ) Много си е право момичето, аз също мисля като нея. И точно тя помага на всички, когато имаме въпрос относно косата.. Какви са тия нападки? Казвате ЗА или ПРОТИВ и толкова..

FuCKkK13
11-24-2011, 16:32
Fuckk, само не мога да разбера защо избиваш комплекси относно косата на другите..спокойно, всички знаем колко грижи полагаш за своята и колко е дълга (а на мен изобщо не ми харесва). ЗА удълженията съм, ако са от естествена коса и са поставени кадърно, защото тогава няма разлика. 8) всъщност тая дето избива комплекси мисля,че си ти.. направих таиз тема,за да разбера какво мислят хората,защото и моите приятелки са повечето за удължения.. и не знам как мога да се комплексирам от нещо,което притежавам.. можеш да питаш момичето,което накарах да ми прати снимка какво и казах и дали съм избивала комплекси ;)
roksana_1 всъщност хората,които се грижат за косите си ме разбраха ;)

по темата: не знам какво се заяждате като казах,че съм против удълженията само ако са ненужни .. както казах има хора на които им е рядка косата или расте бавно и т.н. и те имат нужда от удължения ест. ако харесват дългите коси :)

DisappointedDreamer
11-24-2011, 16:38
arsenalllbaby Мерси :)
Между другото FUck е последната, която ще избива комплекси относно коси О.о темата е, за или против сте за удълженията. И аз наистина подкрепям момичетата, които са против, но все пак има и такива, които искат да имат дълга коса, но поради едни или други причини, нямат възможност да имат такава. Тогава е напълно ок да имат удължения, ако косата е поставена правилно и е истинска.

dead_princess
11-24-2011, 16:47
Fuckk, само не мога да разбера защо избиваш комплекси относно косата на другите..спокойно, всички знаем колко грижи полагаш за своята и колко е дълга (а на мен изобщо не ми харесва). ЗА удълженията съм, ако са от естествена коса и са поставени кадърно, защото тогава няма разлика. 8) всъщност тая дето избива комплекси мисля,че си ти.. направих таиз тема,за да разбера какво мислят хората,защото и моите приятелки са повечето за удължения.. и не знам как мога да се комплексирам от нещо,което притежавам.. можеш да питаш момичето,което накарах да ми прати снимка какво и казах и дали съм избивала комплекси ;)

Не бъди толкова негативно настроена спрямо моето мнение, не може всички да ти се кефят, нали така? :D Аз си се харесвам достатъчно, нямам причина да избивам комплекси ;)

FuCKkK13
11-24-2011, 16:58
dead_princess пиши по темата,нямам намерение да се занимавам с теб ;)

LovEsIckk
11-24-2011, 16:59
Mадам, колкото и да се грижа за косата си, тя никога няма да порасте толкова. Вече година и нещо ползвам удължения и ми е супер добре. Нито си личи, нито ми създават проблеми.
А допълнителния плюс е , че мога да съм с идеално права/къдрава дълга до задника коса, а след 15 минути ако искам мога да съм на каре..

Hayashi
11-24-2011, 17:08
Аз имам голям психологически проблем с това да нося чужда коса по себе си. Виж със синтетична нямам. Не съм носила никога удължения, защото моята коса е достатъчно силна и здрава. Макар, че все се заканвам, че един ден ще ми писне, ще се подстрижа 2-ри номер и ще ходя с перуки.

roksana_1
11-24-2011, 18:57
FuCKkK13 Разбра ли са те.. бля бля :) Аз си се грижа за косата перфектно, но не съм тръгнала да говоря за нея все едно е първата ми любов xD

PrincessMarcela
11-25-2011, 09:11
Много хубава тема. Накара ме да се замисля. Ами, не съм твърдо против 'екстеншъните' (by the way, не съумявам да разбера защо така българизират чужди термини). Против тях съм, когато не са сложени добре или дамата, която ги носи парадира или върху това се гради някакво нейно свойнствено перчене и показване, или пък когато косата й е къса и е използвала хиляди пъти по - дълга удължена, личи си много. Иначе на дълга и поддържана коса да се сложи за гъстота - нямам проблеми с това, т.е. - гледката ми е приятна.
За себе си съм избрала варианта с поддръжката. Грижа се много за нея.
Мисля, че когато една коса е здрава и изглежда добре, то тогава няма значение колко е дълга и вместо да се дават грешни пари за покупка на треси, по - добре да се купи качествена козметика и да си пазим косичките повечко.

Hilary_
11-25-2011, 09:45
Такаа нека изкажа и моето мнение.
Преди мен вече казаха, че не на всички момичета им растат бързо косите и е много по - добър вариант да си вземат удължения, отколкото да чакат 10 години докато стигнат желаната дължина. Колкото до падането - има много разнообразни начини за екстейшъните, така че не мисля, че това е проблем.
Другото, което е от значение - за мен, когато се каже "поддръжка" в нея се включват качествени, хубави продукти, които (повечето) са скъпи, прилагащи се както външно, така и вътрешно. За мен няма нищо "поддържащо" в маските от масовата козметика, напротив - с бедния си, остарял химически състав само могат да навредят на косата. Така че не всяко момиче може да си позволи скъпоструваща козметика.
Доста момичета предпочитат и домашните маски. Да, и те са вид поддръжка, но не може цял живот да се кара на тях, най - малкото - те са в небалансирани количества и също могат в един момент да спрат да действат.
Също така една коса понякога има нужда и от освежаване, което не опира до маски, а до намаляване на дължината. Неизбежно е.
Хубавата коса е много преходно понятие и изисква много комплексни грижи.
С една дума: ЗА удълженията съм, когато има нужда и то за хубавите, естествени удължения .. :)

Rebirthing
11-25-2011, 10:07
Чакайте малко, от кога това, че имаш екстеншъни значи, че НЕ си поддържаш косата ?!
Аз имам три вида екстеншъни. Обикновени на треси, опашка с лента и прикачен бретон. Не ползвам нито едно от тях всекидневно, просто понякога имам нужда от разнообразие.
Не искам да си пусна дълга коса, моята е до гърдите, а и по-дълга не ми трябва, лятото ще ми запарва, по-лесно ще се заплита, като цяло изисква повече поддръжка, а и не на последно място - моята коса не расте никак бързо.
Бретон не бих си отрязала тъй като ми ограничава броя на възможните прически...а и ще трябва ежедневно да си изправям косата.


Иначе що се отнася за поддръжката на моята коса.
Мия я 2 пъти седмично, къносвам я на два месеца, правя маски с индийски билки, не използвам никаква химия върху нея, стилизиращите ми продукти също са безвредни. През летния сезон я пазя от ултравиолетовите лъчи и от солената морска вода или от хлорираната в басейна. През зимния период гледам да полагам повече грижи и да нося редовно шапка.И като цяло не смятам, че косата ми е неподдържана.

musS
11-25-2011, 16:00
Чакайте малко, от кога това, че имаш екстеншъни значи, че НЕ си поддържаш косата ?!
Аз имам три вида екстеншъни. Обикновени на треси, опашка с лента и прикачен бретон. Не ползвам нито едно от тях всекидневно, просто понякога имам нужда от разнообразие.
Не искам да си пусна дълга коса, моята е до гърдите, а и по-дълга не ми трябва, лятото ще ми запарва, по-лесно ще се заплита, като цяло изисква повече поддръжка, а и не на последно място - моята коса не расте никак бързо.
Бретон не бих си отрязала тъй като ми ограничава броя на възможните прически...а и ще трябва ежедневно да си изправям косата.


Иначе що се отнася за поддръжката на моята коса.
Мия я 2 пъти седмично, къносвам я на два месеца, правя маски с индийски билки, не използвам никаква химия върху нея, стилизиращите ми продукти също са безвредни. През летния сезон я пазя от ултравиолетовите лъчи и от солената морска вода или от хлорираната в басейна. През зимния период гледам да полагам повече грижи и да нося редовно шапка.И като цяло не смятам, че косата ми е неподдържана.
+ а какви са тия индийски билки

Rebirthing
11-25-2011, 19:53
+ а какви са тия индийски билки

От тук:http://www.hennafox.com/category/1/indiyski-bilki.html

rosencetooo
11-26-2011, 05:00
Предпочитам да се грижа за моята коса . Взех си мерака от удълженията , а и те искат поддръжка , да не говорим , че след тях трябва да полагам много повече грижи за моята коса , докато се възстанови.

mynichkaTanq
11-26-2011, 05:47
Всеки с предпочитанията си.
Аз предпочитам да се грижа за нея.

summerxtime
11-26-2011, 07:50
и аз изкажа мнение.. нещо не ми харесват удълженията.. да .. има хора,които не могат да пуснат дълга коса,защото примерно им е рядка и т.н. ,но на повечето момичета вече това им е в ежедневието.. и за това съм против.. според мен си е друго да имаш тръпката да се грижиш за косата си,да я чакаш да порасне.. някак по-хубаво е.. а другото ти идва на готово и като че ли не можеш да изпиташ такова удоволствие от това,че имаш хубава коса,а и не си е твоя.. доста кофти ще е ако някой ти направи комплимент за косата и ти да знаеш,че е удължение.. :) това е лично мое мнение дано някой не се обиди :)

Bebolinkaf
11-26-2011, 08:23
Ами,преди много ми харесваше,но сега като че ли не ми допада.Разбира се,ако на мацката и е поставена правилно и не е изкуствена,тогава е друг въпрос.