PDA

View Full Version : Искам да е като преди с моята най-добра приятелка...



sapphire5
11-24-2011, 15:44
Значи, то е малко сложничко, но ще кажа на кратко.
Преди с моята най-добра приятелка(с която сме от 7 години заедно) учехме в едно училище, излизахме често заедно навън и прочем. Сега тя се премести в друго училище и се "забравихме" така да се изразя. Вече почти не излизаме (тое е и невъзможноно за нея, защото нейните родители не й дават да излиза по време на учебната година)... нито се чуваме по телефона, нито нищо. А сме комшийки :shock: Но пак няма време. Тя се прибира от училище късно, техните се прибират, също и аз си имам задължения и въобще не се получава. Не искам да става така, но тя се и промени сега там в другото си училище- стана по-надута и прочем.... Това не ми прави особени промлеми, ще и свикна пак, но не знам какво да направя за да ни се върнат пак същите взаимоотношения :? Понякога се караме, дори за това, че аз общувам с някои от моят клас, с който тя не се понася (тя миналата година учеше в моето училище, но след 7 клас се премести в друго)....Нещо да кажете?

FuckingFreak
11-24-2011, 16:14
Говориш с нея и се опитваш да изгладите отношенията. Ако ли не - не събирай пукнатините от миналото, мислейки си, че счупеното не личи. Примири се с факта, че се е променила. Спомняй си за моментите, които сте имали заедно, но не живей В и ЗА тях. Времето променя всичко. Ти имаш своето ново обкръжение, както и тя, не си мисли, че всичко би могло да бъде по старому. Звучи трудно, знам, решението е твое, но претърпявам нещо подобно и мога да ти кажа, че това е единствения начин - да вярвам, че някога ще намеря някой като НЕЯ, който да запълва празнината. Когато нямаш нищо друго ти остава надеждата за едно по-добро бъдеще.

sapphire5
11-24-2011, 16:27
Тя много ми липсва, не съм я виждала от както започнахме училище. :? а това което каза...не мога просто да оставя 7 години така, ще се боря да видя какво ще стане, карче ще бъде трудно, защото както ти каза тя е в различно обкражение както и аз. Още когато тя се махна от моето училище, знаех, че ще стане така и много си говорихме по тези теми, но не знам...
Благодаря за мнението.

FuckingFreak
11-25-2011, 07:01
Няма защо. Знам, че е трудно, но аз се разделих с момиче, с което също се познавам от 7 години. Но с тази разлика, че тя не ми е съседка, ами замина за чужбина. Малко или много свиквам с тази мисъл, защото .... имам ли друг избор? Ако просто не се получи да стане както преди, не съжалявай, защото всичко хубаво си има край. :)

Blab
11-25-2011, 07:08
когато някой държи на теб и иска да бъдете близки, повярвай, ще успее да намери време за това.

//може егото ми да говори в случая, но за мен такъв човек не заслужава мислите ти и непрестанната ти ангажираност, не е приятелски материал.

NoMore
11-25-2011, 08:44
Ще се променят много неща, едва ли очакваш приятелката ти от 14-годишна да ти е такава цял живот?

sapphire5
11-25-2011, 14:17
Ще се променят много неща, едва ли очакваш приятелката ти от 14-годишна да ти е такава цял живот?
;/ ...просто не исках така да се променят нещата и по-точно с такова темпо...

NoMore
11-25-2011, 15:41
Ами нормално е да не искаш... но трябва да свикнеш, че ще се променят приятелите ти и средата ти :) Разбира се зависи много от човека, но малко са хората които остават приятели от деца... постепенно започвате да разбирате интересите си и започвате да се отдалечавате... гадно не гадно такъв е живота ГАДЕН! :)