PDA

View Full Version : Мисля да си взема зайче



SuNsEt
11-25-2011, 13:06
Някой от вас гледал ли е домашен заек?Трудно ли е?Прочетох за него в интернет и ми се струва,че има доста грижи по него...Но не това ме притеснява толкова,колкото че имам малки съседчета,които често идват в нас и преобръщат къщата и ако имам заек ще го направят луд...
Какви съвети бихте ми дали?

И освен заек,дайте друг пример за малко животинче,което мога да си отглеждам в нас(но без риби и птици).

Enchanting
11-25-2011, 15:17
Ами имах познати на които им подариха заек. От началото добре, но след като мина време се чудеха на кой да го подаряват. Трябват и много грижи, разбира се. Други животни които можеш да си гледаш... риби, хамстер морско свинче :D

ADMIRALKA14
11-25-2011, 15:19
Ай,ай. Може ли да предложа име - Чичо Скруч :razz: :razz: :razz:

SuNsEt
11-25-2011, 15:20
Е мислех да го кръстя Сид. 8-)

goGu
11-25-2011, 16:12
аз имах заек много мирише и е много разправия ии хапе ! и е луд и си прави каквото иска бяга от клетката и те тормози хаха моя го забравих на терасата и той умря .. хаха вземи си нещо друго дето не мирише толкова !

SuNsEt
11-25-2011, 16:34
Като например?Хамстерите трябва ли да са по двойки?И те ли миришат много?

kikidikiriki
11-25-2011, 17:23
и аз имам зайче мойто не мирише ама трябва всяка седмица да ми сменяш талажа :)

shmatarok
12-02-2011, 23:27
Заекът ще мирише, ако не му се почиства редовно.
Имам заек, сменяме му талаша всяка седмица. Иначе не изисква толкова много грижи, колкото котката и кучето например, хапе, ако се чувства застрашен; не се изискват някакви специални ваксини, ако няма да има контакт с други животни. Много гушкаво животинче е, общо взето е лесно да се отглежда. Ако имаш някакви конкретни въпроси питай, така общо не знам какво да ти кажа. :)

Lucho
12-03-2011, 08:14
Зайци, плъхове, прасета... каквото и да вземеш, все ще е добре. Напоследък стана доста модерно отглеждането на подобни животински видове у дома.

Но пък мисля, че и един тритон също не е лоша идея. На мен лично той ми допада повече от гореизброените.