PDA

View Full Version : След раздялата



babyvy
11-25-2011, 12:09
Здравейте! Ами с приятеля ми бяхме заедно над година и половина... Нещата почти през цялото време не вървяха, но някак преодолявахме всичко...до един момент. В продължение на дълго време не спирахме да се караме всеки ден. Той ме нарани адски много просто през живота си не съм изпитвала толкова много болка , а в последствие и аз него... Както и да е... Просто един ден осъзнах, че съм изстинала и че съм с него заради навика..Казах му го. Започнаха едни дълги разговори и се разбра, че по време на връзката ни той е бил изстинал, че е бил с мене от егоизъм, приемал ме е като вещ , а и даже ме е използвал за секс... Но тук е най-големият проблем, че сме от един клас и след тези разговори продължихме да се виждаме, при което той още на следващия ден беше съвсем различен човек спрямо мен, смисъл той едва ли не ми сваляше звезди..Беше момчето в което се влюбих преди година..Не спираше да се грижи за мен, да прави абсолютно всичко за мен..Всеки ден ми казваше, че ме обича и че му липсвам, и какво ли още не..Каза, че си е осъзнал всичките грешки и ще се промени, но аз все отказвах и му казвах, че се държи така, само защото не съм негова вече, а ако стана ще е същото като преди и също така ако продължа да съм с него, то ще бъде само, за да го използвам, а не съм такава и няма да го направя...Та така след около седмица всичко приключи.. Сега се държим като непознати,но просто има нещо, което не спира да ме мъчи ..Чувствам, че съм празна, нецяла и че нямам желание за нищо.. Чувствам, че съм буквално на дъното, защото изгубих всичките си приятели и не знам какво да правя, на къде да тръгна... Правя всичко по силите си, за да се сближавам с хора, но е адски трудно точно на този етап... А и за капак на всичко го виждам всеки ден в училище, заобиколен от групи от момичета и не само, а като се замисля той беше този, който не общуваше и не познаваше почти никой.... Просто разбрах колко са били истина думите му, че ме обича като успя за 1- 2 дена толкова да изстине, че дори да не знае, че съществувам :D Благодаря, че прочетохте всичко това... Въпросът ми е при тази ситуация, какво бихте направили, как бихте продължили напред , как бихте загърбили година и половина ??? Благодаря предварително, надявам се, че не са много банални вече такива въпроси :)

ToBeLoved
11-25-2011, 12:19
Продължаваш напред, да не ти пука. Върни си приятелите по някакъв начин... ако са ти били наистина приятели, няма как да не ги спечелиш обратно. Каквото и да правиш, не запълвай празнината с друго момче... Аз го направих, беше ужасно, защото го сравнявах наум непрекъснато с бившия ми... Постоянно се карахме, щото той не беше и от най-възпитаните де... Ходихме месец, беше достатъчно. Показа ми, че на този етап наистина не се нуждая от момче. По едно време злорадствах против целия мъжки пол...толкова се бях филмирала. :D Постепенно се сближих с повече хора. Не може да си съвсем сама, все ще се намери някого, с когото да излизаш. :) Ако трябва се запиши на нещо курсове, танци, отиди на фитнес, няма да сбъркаш, ще срещнеш нови хора. :)

Mi6inka
11-25-2011, 12:53
Всичко лека полека ще си дойде на мястото. Просто ти е много прясно още и е нормално да се чувстваш така. Гледай да се занимаваш с нещо постоянно, за да се разсейваш и така :)

LadyDaisy
11-25-2011, 13:07
Няма да е лесно, но ще е справиш ;)Хората загърбват по десет и повече годишни връзки, а не са умрели :)
Усмихни се и да не ти пука!

Enchanting
11-25-2011, 13:58
Явно изобщо не те е заслужавал. Не се измъчвай. Той губи :)

Boyman
11-25-2011, 14:38
Ако наистина те е обичал, нямало е да позволи да се разделите по този начин, а след това да се опитва да те върне. Ако ти бяха истински приятели - нямало е да те оставят сама в такъв момент. А ако си умно момиче - няма да тръгнеш пак след него, нито пък да се затваряш в себе си.

Ако бях на твое място в такава ситуация, бих си намерил нови приятели - извън училище обаче. Бих се съсредоточил над уроците, бих се занимавал с нещо интересно, бих си намерил хоби... А защо не и след време да си намеря приятелка... :)