PDA

View Full Version : проблем след първата употреба на тампон



no_fun_at_all
11-25-2011, 13:55
Здравейте!

Днес за първи път реших да пробвам тампон, купих си Евент супер, ползвах 2 през 2-3 часа, но нещо ме заболя главата и усещам странен мирис, нещо с обонянието ми. Много се притеснявам, да не е СТЩ, а може и вече да си въобразявам, но все пак да попитам възможно ли е след употребата само на 2 тампона да се получи така? Освен това леко ме заболя корем. Иначе не ги усещам неприятно.
Мерси

kikidikiriki
11-25-2011, 15:39
ами ти за да ползваш тампон трябва да си правила... защотто ако не си там ти се разкъсва някаква...връзка 8-) :D глупости говоря ама незнам точно аз мисля че си въобръзяваш но питай майка си и ако си от по-смелите отиди на генеколог защото може да е сериозно знам ли :)

SunT
11-25-2011, 16:00
ами ти за да ползваш тампон трябва да си правила... защотто ако не си там ти се разкъсва някаква...връзка 8-) :D глупости говоря
Наистина говориш глупости :lol:
По темата: корема вероятно те е заболял, защото като за първи път да започнеш със супер не е кой знае колко умно.За главата не знам, може нещо да си се уморила.Не може да е от нещо такова.Притеснила си се за нищо :)

Hayashi
11-25-2011, 19:43
Възможно е да имаш непоносимост към тампони. А е възможно и всичко да е станало само защото си се притеснила.

DragonLady
11-25-2011, 20:36
Като за начало пробвай с мини вариантите ( особено ако си девствена ) и се обади на личният ти лекар за едно консултация, макар и само по телефон, той ще ти каже какво да правиш и има ли повод за притеснение.

shell
11-25-2011, 20:54
Щом а първи път ползваш трябваше да си вземеш мини,във форума има токова теми за това,сигурна съм,че няма как да не си прочела поне една от тях.Може главата от притеснение да те е заболяла.

terry2
11-25-2011, 22:42
абе човек, нали си в цикъл, нормално е да те боли корем и глава.. ако се притесняваш , че проблема се влошава или че симптомът с обонянието не е фалшив се консултирай с лекар

imamkrasivouho
11-25-2011, 22:44
И какво общо има тампона с главата така и не разбрах?!

terry2
11-25-2011, 23:30
хормони бейби, главоболие и обща отпадналост е нормално да съпровождат менструацията.

Mi6inka
11-26-2011, 06:13
Корем и глава си болят по време на менструация така или иначе...

Трябваше да ползваш мини размер.
На мен лично, от тампоните в първите дни от менструацията ми се подува още повече корема, за това ползвам само ( ако ползвам въобще ) в крайните дни от менструацията, за да не изпитвам дискомфорт.

Според мен се филмираш излишно.

ImmortalSportFreak
11-26-2011, 20:10
Ако симптомите(болките в главата и корема+проблема с обонянието)не отминат и след като ти свърши-лекар.Макар че не виждам обонятелният проблем,като нещо свързано с цикъла.. И не ползвай мн често тампони-само в крайни случаи.Вредни са при прекомерното използване,защото можеш да получиш цистит или други гадости(тампонът като е там един вид не позволява на всичко да се изхвърли свободно и така..).

Biskfitka
11-26-2011, 20:10
И какво общо има тампона с главата така и не разбрах?!Прочети листовката на тампоните и ще разбереш.Главоболие,темпер атура и т.н. понякога са симптоми за синдром на...(съжалявам ,не му помня името ,сложно е ;д ) ,но се среща рядко :)


Не е трябвало да си слагаш толкова голям тампон още първия път След като махна тампоните продължи ли да те боли главата? :shock:

imamkrasivouho
11-26-2011, 23:10
хормони бейби, главоболие и обща отпадналост е нормално да съпровождат менструацията.
yup

kalpazanka
12-02-2011, 08:05
Смени тампоните или изобщо ги зарежи. И при плзването на дамски превръзки има риск от СТШ, но поне там проявите са по-леки и интоксикацията е по-малка.
Всички останали, които не видяха връзката между неврологичните симптоми и тампоните, могат да поработят над общата си медицинска култура, защото определено имат нужда.