PDA

View Full Version : болки



blaccckcat
11-25-2011, 22:31
Здравейте! Днес ходих на гинеколог, казаха ми, че имам киста на яйчника. Гинеколога ми изписа да пия оргаметрил. Да, но след като изпих първото хапче започна да ме боли корема, някъде в областта на яйчниците ии по-нагоре. Първо болката беше само в ляво, а от одеве започна да ме боли и целия корем. Та, въпроса ми е защо така се получава.. някаква нормална реакция ли е, не е ли.. знам, че ще е най-добре да се свържа с гинеколога и той да ми каже, но нито му имам телефона, нито сме от един град. Някой ако има информация за моя проблем моля да ми помогне..много съм притеснена..

terry2
11-25-2011, 23:39
предполагам, че всички ще те посъветват да се обадиш на друг гениколог. както и аз. и как така му нямаш номера ?!
ако искаш лично мнение: на мен ми звучи като нормална реакция, но не съм специалист.

Mi6inka
11-26-2011, 06:09
В листовката пише ли го като реакция, която може да се появи?

blaccckcat
11-26-2011, 06:50
има доста изброени нежелани реакции, една от които е стомашни болки..

Mi6inka
11-26-2011, 07:07
има доста изброени нежелани реакции, една от които е стомашни болки..

Стомашни или в корема? Защото има разлика. Стомаха може да те заболи от това, че самото хапче раздразва лигавицата на стомаха. А корема ( там долу, където са ти яйчниците) може да те боли от самото лекуване на кистата примерно или ..нали все пак по нея област "работи" хапчето.

blaccckcat
11-26-2011, 07:16
боли си ме корема (яйчниците) ии стомаха. Написах тази реакция, защото само тя се доближаваше до моя проблем

ImmortalSportFreak
11-26-2011, 19:55
По принцип при всяка странична реакция(била тя спомената в листовката или не) трябва да спреш приема на лекарството и да се консултираш с лекар/ фармацефт. Свържи се с личния си лекар и чрез него ако е нужно говори и с гинеколог.
Успех и бързо оздравяване! ;)