PDA

View Full Version : T'ва прави ли ме evil ?



lightcameraction
11-26-2011, 09:38
дойде времето да пусна сериозна тема в сериозен разделе
ще бъда кратък
ако някой друг видимо е тъжен или му е гадно,не го питам защо така,как така.
независимо дали е майка ми или баща ми
просто не ме интересува,всеки има проблеми и се справя с тях.
в смисъл такъв,аз си ги обичам,обаче не ме кефи да се бъркам в проблемите на когото и да било и да ги разпитвам що така,що онака ..
Ебати,всички си имаме проблеми и всеки си ги решава сам,ако иска помощ,той пита :О
В смис това е със 'сички почти ..
И аз когато имам проблеми не мрънкам видимо по улиците или у нас,секи си има нещо дет' не му е наред,ако почнат всички да мрънкат и да се оплакват,к'во ще се случи..
;о ,деа знам ,чувствам се тъпо,че правя така ама
така съм си :О

nepowtorima
11-26-2011, 09:41
Аз обичам да помагам за проблемите. По принцип не обичам да се намесвам, но понякога ми е любопитно и после съжалявам, че съм попитала, защото много ме натоварва дадения проблем. Не това не те прави evil. Просто избягваш проблемите, което е много по-добре за теб. Вярно е! Всеки да си гледа живота и проблемите.. ако има нужда да пита.. аз ако искам ще помогна..

Hilary_
11-26-2011, 09:45
Аз пък обичам да питам/да ми споделят (стига да има желание и от другата страна) и ми олеква (дори и малко), когато аз споделя, но под "споделяне" нямам предвид на целия квартал.
Мисленето ти не те прави evil, но не си толкова съпричастен/съчувстващ колкото съм аз примерно. :-o
Ясно е, че е най - добре сам/а да си оправяш проблемите, но сме човешки същества и понякога имаме нужда от подкрепа/съчувствие .. (:

xxxbrokenhearthxxx
11-26-2011, 11:23
Безчувствено същество си.

Blab
11-26-2011, 11:28
Безчувствено същество си.
да, не зло.

//близнаци/овен ли си?

sasha_90
11-26-2011, 11:34
Една тема,а толкова повторения в нея...Защо не обичаш да помагаш без да се те помолили за това?Толкова е егоистично да гледаш как някой се мъчи и да не опиташ да му помогнеш с нещо,дори да му окажеш подкрепа с думи.

Shturrrche88
11-26-2011, 11:38
Една тема,а толкова повторения в нея...Защо не обичаш да помагаш без да се те помолили за това?Толкова е егоистично да гледаш как някой се мъчи и да не опиташ да му помогнеш с нещо,дори да му окажеш подкрепа с думи.
Понякога непоисканата помощ се приема не добре. Има хора, които си преживяват сами проблемите, които са им на главите и искрено се дразнят, когато някой друг се опита да се намеси с цел да им помага.
Аз съм същата-ако някой ме помоли за помощ, сподели си проблема-ок, ще получи съвет, думи, успокоение, помощ. Но ако не поиска от мен нищо, или просто си мълчи със сбръчкано чело, то и аз нямам намерение да се мешам.

lightcameraction
11-26-2011, 11:39
Една тема,а толкова повторения в нея...Защо не обичаш да помагаш без да се те помолили за това?Толкова е егоистично да гледаш как някой се мъчи и да не опиташ да му помогнеш с нещо,дори да му окажеш подкрепа с думи.

винаги ще помогна със 'сичко
за бога,за какви ли не глупости съм помагал на хората,за абсолютно всичко,както и с каквото мога,освен с думи.
:О имаш проблем,казваш го - решаваме го.
..но такива мрън мрън,реване и т.н и то за няк'ви глупости. .
дори и да не са глупости,srsly,аз как мога да помогна ? да тръгна да успокоявам ли?
еми не,нЕма да стане.
всеки сам решава емоционалните си проблеми ,не е нужно да натоварваме другите с проблемите си
и точно за това пиша,говорех за това от сорта ' гадно ли ти е,защо,как,к'во е станало' и не знам си к'во..
ако не е нещо очевидно ,че му е адски зле на конкретния човек.
но тея дето ми седят нацупени и после като питам само се оплакват,ебати..супер изнервят :О
ама пък другите си се успокояват по между си постоянно .. аз за това питам :О

xoxi
11-26-2011, 11:48
Повечето хора просто търсят някой да ги изслуша и да им кимне няколко пъти с глава и вече се чувстват по-добре. Такива хора не са ми проблем.
Проблем за мен са тези, които непрекъснато ме натоварват със собствените си проблеми и търсят решението от мен. Аз също имам проблеми, също нямам решения за някои от тях и ми е последна грижа да се занимавам с този и онзи. Нито ме бива да съчувствам, нито съм съпричастна с мъките на друг. Ако някой ден остана без нито 1 проблем, тогава бих помогнала и на останалите.

SisiStrange
11-26-2011, 11:50
Зъл не си. Но едва ли си приятен избор за близък приятел. Понякога човек има нужда просто да си го излее, да се отърси и да му мине, ако ще наистина да е глупост.

LeprikonA
11-26-2011, 13:25
и аз викам, че не си зъл. даже до някъде си прав. но аз например съм точно наобратно - вместо да не ми казват и думичка и аз да се чудя к'во става по дяволите, предпочитам да си го излеят, да им стане малко по-добре, че са го казали на някого и като искат помощ - да мога да я дам. но за жалост по-малко са точно тия. на повечето е нужно да им вадиш думите с ченгел, че може и пак нищичко да не ти кажат. и тогава е дразнещо, не стига, че искаш да помогнеш и да се донатовариш, ами че и трябва по трудния начин да е. ти явно нямаш нерви да се занимаваш по този начин. разбирам те. и все пак, ако ти е близък човек, ще ти се наложи да послушаш малко оплаквания. всеки един се оплаква в даден момент( някои повече от други ). в един момент нещата ти стават шибани, много и то, и просто ти е нужно да го излееш. щом не искаш да успокояваш просто изслушвай. дори само това ще бъде оценено.

YoUcANNOtiMaGiNe
11-26-2011, 13:30
Ами не то и аз се дразня на мрънкалата дето само хленчат с цел да ти привлекат вниманието и да ти губят времето. Иначе когато е сериозен проблем съм насреща, но не ходя да разпитвам, щото всеки си знае кво му е и трябва да се поставиш на позицията на другия т.е. като знам, че аз лично не обичам да ми се бъркат и да ми досаждат с въпроси, не го правя и на другите и си се справям самостоятелно. Този е по-добрия вариант и е в реда на нещата.

Rabiosa0
11-26-2011, 13:39
Не.Мразя,като например е очевидно,че не съм добре и някой да почне да ме разпитва (без значение дали това е майка ми,баща ми,най-добрата ми приятелка или просто познат).Това ме дразни още повече + това не обичам да споделям..свикнала съм ако имам проблем сама да се справям с него.
Ако някой реши да ми сподели нещо обаче или ако му трябва помощ ще го изслушам и ще направя всичко възможно за да му помогна,но иначе и аз няма да тръгна да разпитвам какво му е..

Azoria
11-26-2011, 14:13
Имам такъв приятел като теб. Кофти ми е ,че не се интересува какво ми е ,но вече съм му свикнала и го разбирам. Той също не се излива пред мен ( хората биха казали ,че не сме приятели ,но не е така :) ) . Ако ти е гадно ,че се чувстваш тъпо от това - промени се ,ако не - недей. Ти си си такъв,все ще се намери някой ,който ще те разбира.
Въпросът е - колко дълго си готов да чакаш? :smt085

musS
11-26-2011, 14:22
що пък да те прави evil.. и аз понякога съм така, зависи от ситуацията, но примерно ако ми е някоя много много близка приятелка със сигурност ще я попитам , докато те наще за всяко нещо се ядосват и няма кво да ги питам :)

ariimeri97
11-26-2011, 14:43
що пък да те прави evil.. и аз понякога съм така, зависи от ситуацията, но примерно ако ми е някоя много много близка приятелка със сигурност ще я попитам , докато те наще за всяко нещо се ядосват и няма кво да ги питам :) абсолютно! за жалост преди и най-близките ми приятекли не се интересувах от тях но НЕЩО ме накара да се променя

Afterbirth
11-26-2011, 15:40
Доколкото разбрах той не казва, че не би помогнал, а че няма навика да разпитва хората какво им е.Това не го прави нито безчувствен, нито зъл.По - скоро по - малко люпобитен за чуждите проблеми, което за мен си е похвално до някаква степен, защото съм останала с впечатлението, че в повечето случаи съчувстващите изслушват разтъжения колкото да си запълнят времето и да научат някоя нова клюка.Не е като от сутрин до вечер да мислят как да оправят чуждата каша.
Инак към всеки човек има различен подход.Някои се радват на заинтересоваността към лошото им настроение и обичат да ги разпитват какво им е.Други мразят да споделят.Трети не чакат подканване.Най - добре е когато хванеш цаката на всеки по отделно и знаеш как да се държиш с въпросния.

ivelinaivanova93
11-27-2011, 06:05
Аз лично много се дразня на хора като теб... и някой уж "приятел" ако види,че ми има нещо и не обърни внимание .. за мен означава не го интересува какво му е .. верно е всеки трябва да се оправя сам,но друго си е някой да те пита как си какво става :) един разговор може да помогне .. да си оправиш настроението

musS
11-27-2011, 08:02
Аз лично много се дразня на хора като теб... и някой уж "приятел" ако види,че ми има нещо и не обърни внимание .. за мен означава не го интересува какво му е .. верно е всеки трябва да се оправя сам,но друго си е някой да те пита как си какво става :) един разговор може да помогне .. да си оправиш настроението
да но повечето пъти като питаш, изяждаш едно викане.. или " ооф остави, ядосана съм ще си го изкарам на тебе"

lightcameraction
11-27-2011, 08:08
лол като питам има два варианта :
или почва да ми боботи за проблеми,дето и аз ги имам и не е нужно да мрънка
или казва 'нищо нищо' - еми като е нищо,оправяй се сам/а

antineutral
11-27-2011, 09:03
Evil не знам дали те прави, но при всички случаи те прави човек. Малко или много, всеки от нас умее да е съпричастен с определени неща, с други- не. Същевременно се променяме, ставаме по-отзивчиви и сърдечни за едни, по-независими и студени за други. Впрочем познавам хора, които харесват точно твоя тип характер, така че едва ли е фатално :) Подкрепа се дава безрезервно, от сърце. Щом нямаш сърце да я дадеш, би било лицемерие от твоя страна и едва ли ще е по-малко "evil". Ти избираш дали да бъдеш честен или отзивчив. Но да носиш две дини под една мишница не си струва :)

antifashionshit
11-27-2011, 09:08
просто не си толкова емпатичен и не обичаш да подкрепяш хората емоционално. не те прави лош, ама... няа ти е най-популярната черта на характера. лайк ю гив а фък?

extreme16
11-27-2011, 09:20
Ти си като мен.
Аз по принцип не се интересувам от проблемите на другите. Мразя да ми се оплакват, това ме подлудява, аз също не се оплаквам. Един път майка ми се разрева пред мен и не реагирах по никакъв начин.. Това не ме прави лоша, нали!? Не се чувствай зле заради това, не всички са готови да помогнат и да бъдат загрижени толкова открито..
Ако някой ме помоли за помощ, ще му помогна, но ако мълчи, тогава и аз ще мълча и ще го игнорирам докрай.
;]]

nadetee
11-27-2011, 10:46
"Онзи, който няма състрадание е жесток." - Мандевил
"Колкото по-достоен е човек , толкова на повече същества той съчуства." - Френсис Бейкън

shadowcrew
11-27-2011, 10:52
Аз съм обратното - помагам на всички да си решат проблемите и често не остава време за решение на моите,но да кажем,че те не са толкова сериозни. Помагал съм и на хора с които сме се запознали преди 15 минути,но просто съм си такъв.

extreme16
11-27-2011, 11:06
"Онзи, който няма състрадание е жесток." - Мандевил
"Колкото по-достоен е човек , толкова на повече същества той съчуства." - Френсис Бейкън

Състрадание заслужават прекалено малко хора, но не и тези, които се оплакват и очакват разбиране, те могат да получат единствено съжаление. Те не са достойни.
- - -
" Нещастието е подходящо време за "добродетели" "Сенека.

Съчувствието е скрито съжаление, в повечето случаи. Никой не може да разбира проблемите на другите, защото не ги е преживявал..

lightcameraction
11-27-2011, 11:36
^ мен ми беше 'вдъхновена' темата от това.
..майка ми и бяха зачервени очите и едва ли не щеше да заплаче,обаче знам,че 'сички вече почнаха да се оплакват от всичко,от кризата,от не знам си какво и просто не реагирах по абсолютно никакъв начин.Седях си със слушалките и слушах музика,без да я питам какво има,просто защото знам,че ще каже,че няма пари и не знам си какво :О .. все едно ще промени нещо с реване

lightcameraction
11-27-2011, 11:38
"Онзи, който няма състрадание е жесток." - Мандевил
"Колкото по-достоен е човек , толкова на повече същества той съчуства." - Френсис Бейкън

Да търсиш поговорки в нета и да ги постваш по форуми,не те прави повече интелигентен
Albert Einstein

nadetee
11-27-2011, 18:24
"Онзи, който няма състрадание е жесток." - Мандевил
"Колкото по-достоен е човек , толкова на повече същества той съчуства." - Френсис Бейкън

Да търсиш поговорки в нета и да ги постваш по форуми,не те прави повече интелигентен
Albert Einstein
Поговорките ги знам понеже уча етика , безчуствен задник такъв. Да гледаш, че майка ти е тъжна и да не направиш нищо не те прави много печен, знаеш ли ? Тва не е кой да е там , а майка ти. Да, не може да промени нищо с плач и оплакване , но поне можеше да я прегърнеш или да и кажеш нещо, за да я успокойш. Ма ти нали си много интелигентен ..........................

lightcameraction
11-27-2011, 18:27
"Онзи, който няма състрадание е жесток." - Мандевил
"Колкото по-достоен е човек , толкова на повече същества той съчуства." - Френсис Бейкън

Да търсиш поговорки в нета и да ги постваш по форуми,не те прави повече интелигентен
Albert Einstein
Поговорките ги знам понеже уча етика , безчуствен задник такъв. Да гледаш, че майка ти е тъжна и да не направиш нищо не те прави много печен, знаеш ли ? Тва не е кой да е там , а майка ти. Да, не може да промени нищо с плач и оплакване , но поне можеше да я прегърнеш или да и кажеш нещо, за да я успокойш. Ма ти нали си много интелигентен ..........................

мен няма да ми е много гот ако детето ми ме успокоява,при условие,че аз трябва да съм тоя,дето трябва да е пример за 'сила'

Auriss
11-27-2011, 18:36
Накратко : недолюбваш родителите си ,света около теб ,все намиращ нещо криво у хората и го използваш като извинение да нехаеш (или поне да си мислиш така) за тях.
И не ,не си ивъл ,просто си емоционално малтретиран от заобикалящия те свят и вече просто не ти дреме.

personal opinion.

error92
11-27-2011, 19:05
Накратко : недолюбваш родителите си ,света около теб ,все намиращ нещо криво у хората и го използваш като извинение да нехаеш (или поне да си мислиш така) за тях.
И не ,не си ивъл ,просто си емоционално малтретиран от заобикалящия те свят и вече просто не ти дреме.

personal opinion.

ДонЕкъде прав, донЕкъде крив :D

kyon
11-27-2011, 19:10
Аз съм същата с изключение на 1-2ма мой близки.
Който не може да се справи с нещо и ми го каже винаги ще направя всичко възможно да му помогна, но така да тръгна да питам 'какво им е на сърцата' - no thank youuu..

jghgh
11-27-2011, 19:13
В началото на темата ти си мислех, че си просто нормален човек както всички останали нормални, които не проявяват кой знае какво състрадание - много хора са така.
Нали, нормално е да не питаш хората, когато ги виждаш че са зле, за да не ги притесняваш, да не си го изкарат на теб, да не би да не им се споделя и да досаждаш, пък и просто ако сами не ти кажат не виждаш смисъл да се натоварваш и т.н.
После ми стана малко съмнително как в един твой пост каза: "А като ги питам и почвам да ми мрънкат". АМИ НОРМАЛНО Е да мрънкат, нали са тъжни? Много ясно, че ще ти се оплакват.

Но това за майка ти си е направо шокиращо. Гаден си.
Но това може би не е истинската ти същност. Апатията и липсата на всякакво съчувствие според мен е защитна реакция от това, че си бил нараняван. Поне при мен е така - имам апатия, когато просто съм наранена и не съм преживяла нещо-си-там.
Но ако това ти е състояние по default, мисля, че трябва да се промениш. Да се постараеш поне. Иначе е доста сбъркано и тъжно. И нечовешко.
Няма нищо лошо да си поне една идея по-емпатичен, поне към близките си - мама, татко, сестричка, приятеля/ката, на когото (най-много) държиш.

И бтв цитатите са много вярни, но като те е яд и като не знаеш как да им отвърнеш, почваш да отговаряш с "духовити" затапки - ЛОЛ

lightcameraction
11-27-2011, 19:34
В началото на темата ти си мислех, че си просто нормален човек както всички останали нормални, които не проявяват кой знае какво състрадание - много хора са така.
Нали, нормално е да не питаш хората, когато ги виждаш че са зле, за да не ги притесняваш, да не си го изкарат на теб, да не би да не им се споделя и да досаждаш, пък и просто ако сами не ти кажат не виждаш смисъл да се натоварваш и т.н.
После ми стана малко съмнително как в един твой пост каза: "А като ги питам и почвам да ми мрънкат". АМИ НОРМАЛНО Е да мрънкат, нали са тъжни? Много ясно, че ще ти се оплакват.

Но това за майка ти си е направо шокиращо. Гаден си.
Но това може би не е истинската ти същност. Апатията и липсата на всякакво съчувствие според мен е защитна реакция от това, че си бил нараняван. Поне при мен е така - имам апатия, когато просто съм наранена и не съм преживяла нещо-си-там.
Но ако това ти е състояние по default, мисля, че трябва да се промениш. Да се постараеш поне. Иначе е доста сбъркано и тъжно. И нечовешко.
Няма нищо лошо да си поне една идея по-емпатичен, поне към близките си - мама, татко, сестричка, приятеля/ката, на когото (най-много) държиш.

И бтв цитатите са много вярни, но като те е яд и като не знаеш как да им отвърнеш, почваш да отговаряш с "духовити" затапки - ЛОЛ
искаш ли да ти кажа като питам майка ми какво и е ,тя какво отговаря?
почва да нарежда баща ми,понеже са разделени и повече пъти заради него ѝ е тъжно.
и после на баща ми като му е гадно и той почне да говори нещо за нея,трябва да взимам няк'ви страни :О
ей за това се дразня и просто не искам да го правя,а не щото изобщо не ме интересува.

jghgh
11-27-2011, 20:00
Е, така кажи от самото начало.
Не е правилно че майка ти говори против баща ти, като това важи и за баща ти. > : ( Все пак това не са неща, които те засягат, или от които ти става "много добре".



По другите въпроси обаче си стоя на мнението.

lightcameraction
11-27-2011, 20:05
Е, така кажи от самото начало.
Не е правилно че майка ти говори против баща ти, като това важи и за баща ти. >:( Все пак това не са неща, които те засягат, или от които ти става "много добре".



По другите въпроси обаче си стоя на мнението.

Въпроса е такъв,че когато попитам на някой какво му е той ми се сопка от сорта..
'оф нищо бе..' ,сякаш ми се кара..в смисъл гледат уж да не споделят ама седят намусени постоянно :О .
+ това аз самия мразя да ме питат какво ми е.
всъщност мразя всички около мен да са нацупени и винаги ама винаги когато питам ,те или ми се сопкат или казват ' нищо нищо ' или ' няма значение ' .. и аз от тогава просто спрях изобщо да се занимавам с глупости и сега се хващам,че съм спрял да питам отсякъде.

sh3_1s_7h3_0n3
11-27-2011, 23:09
Теб просто те е страх от проблемите, за т'ва и ги избягваш.
Не искаш да те занимават с тях, защото сам не можеш да се оправиш със своите, и не искаш да се натоварваш с чуждите. И под чужди нямам предвид на комшията ти, ами на родителите ти.
И не, не те прави evil, а те прави страхлив и незаинтересован към чувствата на другите. Понякога хората (дори и родителите в това число) имат нужда да бъдат изслушани.
Само да има с кого да споделиш проблема си и да усетиш нечия подкрепа, това е достатъчна помощ да се справиш с него.
Ти просто искаш да седиш отстрани и да не се занимаваш, защото си егоист и твоето добруване си е най-важно и пет пари не даваш за другите.
Кофти. Един ден и на теб ще ти се случи да имаш нужда от някого, който да го е грижа за теб и проблемите ти. Един ден. Може да не е днес или утре. Но тогава ще разбереш колко е хубаво да има поне един човек на тоя свят, който мааааааааааааалко да го е грижа какво ти е.