PDA

View Full Version : Проблем с килограмите. Как да отслабна?



daniela933
11-26-2011, 13:41
Здравейте приятели .. !!! Момиче на 14 год. съм тежа 51 кг. и съм висока 1.52 . Проблема ми е в килограмчетата. Искам да стана поне 46-47 кг. поне и то в краката не съм кой знае колко дебела, най-вече проблема ми е в корема. Просто ми омръзна да се съобразявам какво да облека, за да не ми се очертава корема... и да ми се вижда как ми излезнал изпод дънките . Пълен ужас.. Е то не ми е чак толкова голям де ама ми гадно и като гледам другите с какви коремчета са ...;х Сутрин се храня със някакъв плод- ябълка ли .. мандарини ли ... все едно какъв е.. на обяд каквото е сготвила майка ми, а вечерта с - някоя салатка или нещо с не много калории ... В седмицата ям поне 2 пъти нещо сладко ... Според вас добре ли се храня, щото аз не мисля че това е много хубаво меню за храна и не мисля че даже от само това ще отслабна. Дайте някои примерчета с какви храни да се храня, за да отслабна ... и какви упражнения (спортове) да упражнявам .. БЛГ. предварително

mirkins981
11-26-2011, 14:04
уау на 14 години си само 1.52 ?! така дее..няма значение да ти кажа само със диета нищо няма да направиш по добре си прави по 200 коремни на ден инъче скоро корема няма да ти се стопи :) а ии..имам френдка дето е1.52 тя е 43 кила и пак не е особено слаба пък ти за кфи 47 ми говориш нз :D

xXxAngerfisTxXx
11-26-2011, 14:54
Спираш сладкото, газираното, всякакви чипсове или такива неща. Купуваш си ябълки, и час преди ядене ядеш една ябълка. Ядеш по малко, като гледаш да останеш леко гладна. Вечер ходиш да бягаш най-малко 40 минути (бягане+вървене), и пиеш много вода. Успех !!!

ariimeri97
11-26-2011, 14:57
абее ябълки може ама само да знаеш че те увеличават ашетита, без банани, спорт (най-вече коремни преси и такива упражнения за стягане на корема потърси в гугъл, бягане, каране на колело/пътека, фитнес)

Boyman
11-26-2011, 15:10
Спираш сладкото, газираното, всякакви чипсове или такива неща. Купуваш си ябълки, и час преди ядене ядеш една ябълка. Ядеш по малко, като гледаш да останеш леко гладна. Вечер ходиш да бягаш най-малко 40 минути (бягане+вървене), и пиеш много вода. Успех !!!

Това е грантиран успех. Само трябва да си постоянна и да имаш воля да го постигнеш. Поне 4-5 пъти в седмицата се упражнявай. Успех!

Mi6inka
11-26-2011, 16:35
Не си дебела. Спортувай, не яж сладко, тестено и не пий газирано.

ImmortalSportFreak
11-26-2011, 19:17
Не ядеш много,даже напротив.Опитай се обаче сутрин да ядеш нещо по-така.Смисъл да получиш повече енергия за деня-например си направи сандвич и след това яж някакъв плод.Яж си и между храненията всякакви плодове-портокали,банани,киви и.. каквито обичаш.Хапвай разнообразна храна-месо също.. грах,ядки-ти растеш и особено сега организмът ти се нуждае от всичко.Спортувай нещо-движи се.Скачай на въже,ходи на фитнес.Прави коремни преси през ден,като почнеш от 20-30(колкото можеш) и постепенно увеличаваш бройката.Може и да ги правиш на серии-например правиш сутрин 30 и вечер 30 и стават 60. ;) Като почнеш да спортуваш ще огладняваш повече(това е нормално)-тогава не присягай веднага към вафлите и чипсовете,а си направи сандвич от пълнозърнест хляб или яж банан или ядки.Пий повечко вода.
Успех и не се притеснявай-сега те първа растеш и ще се промениш много.Само не мързелувай,движи се и яж разнообразна храна))

imamkrasivouho
11-26-2011, 19:45
Спираш сладкото, газираното, всякакви чипсове или такива неща. Купуваш си ябълки, и час преди ядене ядеш една ябълка. Ядеш по малко, като гледаш да останеш леко гладна. Вечер ходиш да бягаш най-малко 40 минути (бягане+вървене), и пиеш много вода. Успех !!!
Целта на диетата не е да "останеш гладна", а да приемаш достатъчно храна, която е полезна за организма и не се лепи по корема. Останеш ли "леко гладна" пак ще започне да ти се лепи каквото и да си яла.
Единствения полезен вариант е: здравословен режим и спорт или фитнес.

terry2
11-26-2011, 23:08
коремни преси, щом коремът ти е проблемен.. започни с малко и на ден увеличавай с по 10-15 .. другото, което съм чувала, е че трябва да ядеш на често и по малко, а не рядко и по много

Domad
11-26-2011, 23:32
За да отслабнеш. Първо гугълни си калкулатор де да ти смята нормалния прием на калории на ден - спрямо височината и теглото ти, има бол само да не те мързи да се поровиш 3 минути.
Направи си диета, която да е с между 5-10% по-нисък калориен прием на ден (калориите на различните храни - гугъл).
Организма сваля килограми по приоритетен начин. Затова трябва да направиш all-around тренировка 2-3 пъти седмично - тоест такава натоварваща повечето мускулни групи в тялото.
За да ускориш процеса е хубаво да ходиш да тичаш. Но не се изсилвай с някви глупости както ти предложиха по 40 минути. По-добре го карай на разстояние почвайки от малко 4-6 обиколки стигайки до 10-15 след няколко месеца. Постепенното покачване е важно, защото за разлика от мускулите и сърцето, ставите им трябва време да се адаптират и ако ги пренатовариш може да се наложи да пропуснеш някоя и друга седмица, за да се възстановят.
Второ не очаквай първия месец какъвто и да е резултат. Второ не очаквай първите 3 месеца да свалиш точно от корема, там ще е последното място, от което тялото ще почне да маха мазнини :)
И трето, ако се откажеш по някое време на процеса, очаквай рибаунс ефект, защото тялото ще е в стрес режим и ще се опита да те напълни, където може.

ImmortalSportFreak
11-27-2011, 10:45
^ За тичането хубаво... обаче стига с тия калкулатори.Нека си яде колкото е гладна,просто да е полезна и разнообразна храната.Ще се вманиачи и ще се обърка с тия калкулатори...
И това да оставаш малко гладна-не слушай този съвет,авторке.Напротив-важното е да си сита и пълна с енергия. ;) А и не прекалявай с ограниченията-зима е,има мн вируси и т.н. .. организмът се нуждае от повечко храна. :P