PDA

View Full Version : Какво отношение имате към хората от малцинствата?



teddybearMV
11-26-2011, 14:10
Какво отношение имате към хората от малцинствата? Имате ли в класа роми, турци и деца от други етноси? Как се отнасяте с тях? Като цяло те създават ли проблеми в час, държат ли се по-различно, развалят ли дисциплината? Как се отнасят останалите около вас с тях? Някога имали ли сте проблеми с хора от други етноси?

xXxAngerfisTxXx
11-26-2011, 14:45
В класа имаме турчин... по нищо не му личи, освен по името му. Държи се добре и има хубави оценки! Все пак зависи от самия човек.

SisiStrange
11-26-2011, 15:29
Ние имаме гей в групата, ама не се отнасяме различно с него заради това. :)
То не зависи от расата или от сексуалността, зависи от характера. Един добър, топъл, свестен човек ще се харесва, от какъвто и произход да е.

teddybearMV
11-26-2011, 15:49
Ние имаме гей в групата, ама не се отнасяме различно с него заради това. :)
То не зависи от расата или от сексуалността, зависи от характера. Един добър, топъл, свестен човек ще се харесва, от какъвто и произход да е.
Ясно ми е, че зависи от характера. Интересно ми е кой какви наблюдения има над хора, които са от малцинствата или от друг етнос, та и религия даже.
Вашият гей от групата свестен, добър и топъл ли е? Или е нахален, агресивен, непрекъснато напомнящ на околните, че е гей? :)

Audiophile
11-26-2011, 15:50
Имам 3 туркини в класа, не им личи по нищо, добри момичета са, никога не са създавали проблеми. Едното момиче даже ходи на български народни танци и каза, че се чувства като българка. Помагали сме си при контролни, смеем се заедно, другите също се държат нормално с тях и не е имало обиди. Ще си призная, че когато почнахме 8-и клас бях силно резервиран към тях.



Аз като цяло имам много враждебно отношение към циганите.

kitty02
11-26-2011, 15:59
Имаме 1 туркиня,2 циганчета и 4 помаци/помакини :? .Държат се добре със нас,но едно от цигънчетата е точно обратното. :?

SisiStrange
11-26-2011, 16:00
Ние имаме гей в групата, ама не се отнасяме различно с него заради това. :)
То не зависи от расата или от сексуалността, зависи от характера. Един добър, топъл, свестен човек ще се харесва, от какъвто и произход да е.
Ясно ми е, че зависи от характера. Интересно ми е кой какви наблюдения има над хора, които са от малцинствата или от друг етнос, та и религия даже.
Вашият гей от групата свестен, добър и топъл ли е? Или е нахален, агресивен, непрекъснато напомнящ на околните, че е гей? :)
Kaто че ли е смесица. 8-) Нашия гей е добър приятел, циничен, нахален, като цяло обаче свестен.

kalito126
11-26-2011, 16:41
Аз имам няколко евреи в класа,но те с нищо не се различават от останалите...Една от тях ми е най–добра приятелка. :)

Biskfitka
11-26-2011, 20:19
За турци,американци,азиатци и така нататък нямам проблем . (въпреки че за турците има изключения..;д ).
Но цигани НЕ понасям,не ги харесвам и ми е много трудно да се държа добре с тях :x
В класа сме си само българи ;д

Savage14
11-26-2011, 20:32
ТРябва да има системен тормоз, пребити до смърт мангали, заклани циганки и да става постоянно, за да знаят къде им е мястото, защото сега никой нищо не прави и мангустите за тва са толкова надъхани.
Трявба да се трепе тази измет вече, мамицата им мръсна нагла. Огън,напалм и жупел за тая измет! http://www.northside14.org/forum/images/smiles/tatko.gif http://www.northside14.org/forum/images/smiles/tatko.gif http://www.northside14.org/forum/images/smiles/tatko.gif

terry2
11-26-2011, 22:58
в класа ми сме само българи, но попринцип съм с предрасъдъци малко или много към циганите или хората от други религии (отчитам го като свой минус)
от друга страна са ми супер смешни " скинарчетата" , които са просто едни позиори, които крещят " циганите на сапун" или " смърт за малцинствата", с което доказват само своите комплекси за малоценност и на приказки са много отворени , но на действия не. според мен трябва да има някакво приемане и нормално отношение, дори и да не ги харесват. не харесвам малцинствата, но не бих пожелала нечия смърт, на хора, които не са ми навредили пряко и които не познавам.

psychopath
11-26-2011, 23:27
terry, веднага ти обяснявам. :)

всичко това се дължи на апатичното отношение на хората към информацията, която засяга неща, които коментират (в случая скинхед културата).
на прост език...разбрали-недоразбрали слагат етикети или пък се имат за част от тази субкултура :)

казвам го, защото прекалено малко хора осъзнават истинското значение на скинхед, както и като цяло са много неинформирани по отношение на субкултури.

социален феномен (всъщност не е защото по-горе обясних на какво се дължи) е защо всички в обществото си мислят, че скиновете са с крайнодесни възгледи (нацисти, фашисти...)?
при положение, че има скинхедс с леви убеждения, както и аполитични и т.н

с възникването си скинхед културата е младежко движение, което не е расистко и аполитично
защо ли?
възниква в края на 60те на миналия век, от бели и черни (ямайци) младежи от работническата класа...
те обичат футбол, ска и бира...
по-късно се появяват и от "другите видове"

няма да задълбавам, това исках да изясня. :)


не се заяждам, няма да кажа, че си противоречиш, макар че ше ми извади очите, просто исках да уточня.

:)

SisiStrange
11-27-2011, 06:23
^ Това може и да е вярно (не знам, не съм чела), но е факт, че в България масово скинарите са по-скоро побойници, които си бръснат главите, псуват всичко живо и се наливат с бира в парка, причаквайки да мине някой, удобен за биене. А за да им влезеш в групичката, те подлагат на зверски бой, за да видят силен ли си и ставаш ли. Това знам аз от мои бивши съученици и съученички.
Може и идеята да е била друга, но се е получило доста зле.

Savage14
11-27-2011, 09:04
http://www.northside14.org/forum/images/smiles/sh_07.gif http://www.northside14.org/forum/images/smiles/sh_07.gif http://www.northside14.org/forum/images/smiles/sh_07.gif

Hayashi
11-27-2011, 09:52
Имам същото отношение каквото те към мен. Ако се държат като културни хора им отговарям със същото.

nnn1993
11-27-2011, 11:29
Имам същото отношение каквото те към мен. Ако се държат като културни хора им отговарям със същото.

Boyman
11-27-2011, 12:15
Зависи си от характера на човека. Ако получавам добро отношение, ще го имат и те, независимо от произхода, културата, етноса, расовите или половите различия.

psychopath
11-27-2011, 12:26
^ Това може и да е вярно (не знам, не съм чела), но е факт, че в България масово скинарите са по-скоро побойници, които си бръснат главите, псуват всичко живо и се наливат с бира в парка, причаквайки да мине някой, удобен за биене. А за да им влезеш в групичката, те подлагат на зверски бой, за да видят силен ли си и ставаш ли. Това знам аз от мои бивши съученици и съученички.
Може и идеята да е била друга, но се е получило доста зле.Обясних на какво се дължи това.
Факт е, че в България всичко е толкова криворазбрано, че няма накъде повече...
Защото всички разбрали-недоразбрали започват да коментират неща, започват да се асоциират те самите като част от нещо (в случая субкултура), с която не са запознати...
А чрез медиите се засилва масовата неинформираност и се засилват вече приетите неправилни характеристики и факти...

Иначе "езическите ритуали", които знаеш от бивши съученици и съученички са пълни простотии. :)

За какво се хабих да обяснявам и аз не знам.

Azoria
11-27-2011, 12:48
Не съдя за хората по цвета на кожата им или пък сексуалната ориентация. :?
Имаме роми в класа ,но аз си говоря с всички ,имам приятели сред тях и се радвам ,че ги познавам. :)

Shturrrche88
11-27-2011, 17:03
Какво отношение имате към хората от малцинствата?
Отрицателно

Имате ли в класа роми, турци и деца от други етноси?
Докато бях ученичка, не сме имали роми, турци, евреи или негри в класа си.

Как се отнасяте с тях?
Както казах-не съм имала такива индивиди в класа си. И честно казано, докато не ми пречи някой такъв, отношението ми е пълна апатия.

Като цяло те създават ли проблеми в час, държат ли се по-различно, развалят ли дисциплината?
Много си зависи от хората, обаче. Два випуска преди нас, в единия клас имаше брат и сестра, които бяха от ромски произход. Родителите им обаче с висше образование, всичко бяха постигнали с труд и учеха децата си да са като тях. Та, бяха много интелигентни и двамата, пълни отличници, винаги чисти и се държаха много добре с останалите ( и получаваха същото отношение). Никога не е имало проблем с дисциплината, нито с оценките, или отсъствията.

Как се отнасят останалите около вас с тях?
По принцип цялата ми среда е такава, че да няма допир до малцинствени групи, така че единствените ми наблюдения са изброени в предишния въпрос.

Някога имали ли сте проблеми с хора от други етноси?
Имала съм, да. Не желая да ги коментирам обаче.

Savage14
11-27-2011, 17:18
Да имал съм проблеми и то не веднъж или два пъти!
Резултатите са счупени глави и носове, ножове в гърба и от двете страни е имало пострадали :grin:
Едно от най-хубваите неща е да разбиеш главата на мангал с палка http://www.northside14.org/forum/images/smiles/tatko.gif

againstyou
11-27-2011, 17:41
Ами имаме турци в класа и по принцип ако са пекани не ми пука да общувам с тях понякога,но мнението ми спрямо циганите определено е "НА САПУН".Абе общо казано не приемам идеята да живеят тук. ;х България е за Българите !! < 3

teddybearMV
11-27-2011, 18:22
Имам същото отношение каквото те към мен. Ако се държат като културни хора им отговарям със същото.
Идеята ми е да кажете освен това какви са наблюденията ви относно такива хора. Има ли такива около теб? Те културно ли се държат с теб или не? :)

paci
11-27-2011, 18:26
В класа ми сме 6 българи от 27 човека (можете да си представите какво е). Постоянно се говори на турски, прекъсват учителите,абе селска работа (то половината са от там) :? :? :?

psychopath
11-27-2011, 18:37
Ами имаме турци в класа и по принцип ако са пекани не ми пука да общувам с тях понякога,но мнението ми спрямо циганите определено е "НА САПУН".Абе общо казано не приемам идеята да живеят тук. ;х България е за Българите !! < 3к'во означава мнението ти да бъде "на сапун" хаха

againstyou
11-27-2011, 18:43
Ами имаме турци в класа и по принцип ако са пекани не ми пука да общувам с тях понякога,но мнението ми спрямо циганите определено е "НА САПУН".Абе общо казано не приемам идеята да живеят тук. ;х България е за Българите !! < 3к'во означава мнението ти да бъде "на сапун" хаха
Казано най кратко,че трябва да се изтрепят.

Incineerate
11-27-2011, 20:24
Какво отношение имате към хората от малцинствата? Ако се отнасят добре с мен, и аз се отнасям добре с тях , иначе ако ми се правят на идиоти и т.н. ги игнорирам.
Имате ли в класа роми, турци и деца от други етноси? В класа ми има около 19 турци , няма роми или деца от други етноси , 26 човека сме в клас.
Как се отнасяте с тях? Като цяло те създават ли проблеми в час, държат ли се по-различно, развалят ли дисциплината? от кога етноса определя как се държи човек ...
Как се отнасят останалите около вас с тях? Някога имали ли сте проблеми с хора от други етноси?не

strawberry88
11-27-2011, 20:36
Имам същото отношение каквото те към мен. Ако се държат като културни хора им отговарям със същото.

psychopath
11-27-2011, 22:43
Ами имаме турци в класа и по принцип ако са пекани не ми пука да общувам с тях понякога,но мнението ми спрямо циганите определено е "НА САПУН".Абе общо казано не приемам идеята да живеят тук. ;х България е за Българите !! < 3к'во означава мнението ти да бъде "на сапун" хаха
Казано най кратко,че трябва да се изтрепят.Много ми е интересно какъв отговор ще получа на въпроса "Защо?". :)
Та...защо смяташ така?

SunT
11-28-2011, 12:45
Какво отношение имате към хората от малцинствата?
50/50.Ако хората са свестни съм готова да им дам шанс (и все пак съм леко отрицателно настроена).

Имате ли в класа роми, турци и деца от други етноси?
Ром и турчин.Рома е много невъзпитан, сестра му, която ако не се беше оженила миналата година и не беше родила дете сега щеше да е 8 клас, е същата проста като него, типично циганска история.Турчина засега се държи добре.
Миналата година имахме и момиче от Ирак, но тя каза че сме лоши и не знам къде се премести.

Как се отнасяте с тях?
Никак.

Като цяло те създават ли проблеми в час, държат ли се по-различно, развалят ли дисциплината?
Циганина както казах е типичен простак.Друг е въпроса че и така наречените български момченца не остават по-назад.

Как се отнасят останалите около вас с тях?
Ами.. бъзици.Тва е.

Някога имали ли сте проблеми с хора от други етноси?
Мне.

teddybearMV
11-28-2011, 13:32
Какво отношение имате към хората от малцинствата? Ако се отнасят добре с мен, и аз се отнасям добре с тях , иначе ако ми се правят на идиоти и т.н. ги игнорирам.
Имате ли в класа роми, турци и деца от други етноси? В класа ми има около 19 турци , няма роми или деца от други етноси , 26 човека сме в клас.
Как се отнасяте с тях? Като цяло те създават ли проблеми в час, държат ли се по-различно, развалят ли дисциплината? от кога етноса определя как се държи човек ...
Как се отнасят останалите около вас с тях? Някога имали ли сте проблеми с хора от други етноси?не
Ами в началните класове примерно, в класовете в училище, в които имаше роми, дисциплината беше нулева. И обучението също, постоянно се обясняваше едно и също, вместо да се върви напред с материала.
Това са мои наблюдения от моето начално училище. Не казвам, че етонса определя как се държи човек. Но примерно повечето ми познати, които са имали повече от 2-ма турци в клас казват, че постоянно си говорят на турски, докато върви час по български примерно. Наскоро пътувах с автобус и ми направи впечатление, че имаше около 10 турчина от Кърджали и Хасково, които постоянно си говориха на турски. Доста е странно, нали все пак живеят в България? Не са туристи или нещо такова. Това ми прави впечатление и са мои наблюдения. Питам за вашите, не казвам, че етноса влияе на каквото и да е било. Просто въпроси.. :)

againstyou
11-28-2011, 15:00
Ами имаме турци в класа и по принцип ако са пекани не ми пука да общувам с тях понякога,но мнението ми спрямо циганите определено е "НА САПУН".Абе общо казано не приемам идеята да живеят тук. ;х България е за Българите !! < 3к'во означава мнението ти да бъде "на сапун" хаха
Казано най кратко,че трябва да се изтрепят.Много ми е интересно какъв отговор ще получа на въпроса "Защо?". :)
Та...защо смяташ така?
Крадат,бият,убиват,не допринасят за нищо в тази държава ( нито работят,нито учат).

psychopath
11-28-2011, 17:26
Ами имаме турци в класа и по принцип ако са пекани не ми пука да общувам с тях понякога,но мнението ми спрямо циганите определено е "НА САПУН".Абе общо казано не приемам идеята да живеят тук. ;х България е за Българите !! < 3к'во означава мнението ти да бъде "на сапун" хаха
Казано най кратко,че трябва да се изтрепят.Много ми е интересно какъв отговор ще получа на въпроса "Защо?". :)
Та...защо смяташ така?
Крадат,бият,убиват,не допринасят за нищо в тази държава ( нито работят,нито учат).окей...а българите принципно не крадат, не бият, не убиват ? хаха

не ме разбирай погрешно, не ги защитавам, но искам да чуя смислена аргументация, каквато до този момент не съм чул. :)

dude99
04-16-2012, 17:36
Еми нямаме деца от друга раса , но ако имахме сигурно щяхме да ги еб**аме щото като знам , че циганите са надменен народ що да не ги ...

sapphire5
04-17-2012, 06:53
За радост в класа нямаме роми! ^