PDA

View Full Version : Защо Дяволът не е хомосексуален ?



Auriss
11-27-2011, 04:08
Абе гледах някакъв филм по ТВто и ме вълнува един въпрос ,на който не мога да намеря отговор ,но дайте първо да обясня за какво иде реч.

Та значи във филма някакъв гей искаше да плати на някакъв хетеросексуален за да го оправи.
И се замислих ... какво по-унизително от това да те оправят без да ти е кеф.
И тъй като всички добре знаем ,че душевните травми са доста по-болезнени от физическите ,се замислих ...


Дяволът защо не пецка всички новодошли в Ада. Ами така де ,защо да се занимаваш да ги гориш ,колиш ,бесиш и какво ли още не ,вместо да си ги пецкаш. Хем ще им е гадно ,хем теб ще ти е кеф че им е гадно.

+ това - нали Дяволът е олицетворение на всичко зло ,а както знаем содомията е нещо лошо

следователно

Дяволът е доста развратен тип.

Което ни води до един друг извод :

Има доста голяма вероятност Дяволът действително да пецка горките души в Ада.

Обаче в такъв случай се натъкваме на един проблем :

Ако Дяволът пецка хетеросексуалните ,какво става с хомосексуалните ,чието място се предполага че е там ,ама ... така де ... то за тях това не е "Ад".
Та не ги ли пецка и тях ?
Или ги държи да гледат и да им е гадно просто и така ги мъчи ?
Или Бог е жена и ги праща той (ъъъ "Тя") да ги пецка ?


А ,и още нещо. Да се върнем на момента с "=> Дяволът е развратен тип".
Та след като изяснихме че за да е олицетворение на всичко лошо трябва и да е хомо се зачудих - абе това не противоречи ли на частта с "Бог създаде ангелите за да изпъляват неговата воля" (и сходни).

В крайна сметка и Бог май излиза голям мръсник. И педофил...
Започвам да разбирам защо са се разбунтували

Пф...заболя ме главата.

orexovka
11-27-2011, 07:55
Мен също нещо ме мъчи - след като мисленето така слабо ти се отдава, да не кажа хич ... защо се тормозиш? От кога повтарям че телевизията е вредна за малките деца, пък и то хората слагат от онези ограничаващи възрастовата граница точки на филмите...

RagioL
11-27-2011, 08:40
Бих казал че гледаш странни филми.

Може да врътна, някой ритуал в скоро време, някоя лека евокацийка пък току виж пича с рогата се появи да го питам к'ви ги върши в ада. :D

D3NG3rZ0N3
11-27-2011, 09:04
Всъщност, дяволът е бил ангел, най-красивия и умен сред другите ангели. Когато се е разбунтувал, Бог му е отнел крилата, и той е паднал на Земята. В този род на мисли може да се каже, че Адът е в самите нас. Когато извършиш нещо лошо, съвестта започва да те измъчва. Ти се тормозиш. Докато не стигнеш до признание, а признатият грях е половин грях. :)

gandalfepi4
11-27-2011, 09:28
Аурисе, не знам как да ти кажа ама дявола никой не мъчи. Демонификацията е малко или много (по-скоро много) нещо нормално за евреите които не са харесвали някой:

първата жена (не ева, а лилит) бива демонифицирана след като става първата феминистка и отказва да е вечен роб на мъжа, а иска да са равни

Баал'зебаб е бог почитан от съседно племе. Какви правим - много просто, коруптираме името му на Баал'зебуб (господар на мухи), за да си направим тъпа шега и казваме че е някакъв архидемон

Дявола - никъде не се казва че е мъчител. Той, бидейки борец за права и свободи бива демонифициран също (не че е вярно дори според библията, но това е позицията)


Etc, та дявола може да е пeдaлчe, не знам. Но едно нещо знам със сигурност - Джизъс венчае пeдaли

http://no2evangelism.wordpress.com/2008/08/27/gay-marriage-christianity-not-always-at-odds/



(DISCLAIMER: ебавам се за горното, откачалките да се кротнат малко)

evropeiski
11-27-2011, 09:29
такива теми ми показват колко "образовани и умни" са някои атеисти (особено коментара, с който е обяснена темата), к`во ше кажеш гандалф4о, май без тебе каузата на атеистите в този форум е изгубена, да знаеш.

gandalfepi4
11-27-2011, 10:05
Oh, noes my кауза

Я се скрий бе репо, то с такива умници като тебе не се налага някой да пише отговори даже.

Blab
11-27-2011, 10:11
персонификация

evropeiski
11-27-2011, 10:15
^ gandalfepi4
http://prikachi.com/images/240/4082240q.jpg

no comment

gandalfepi4
11-27-2011, 10:21
^Поправям те:


comment (or should I say image) that has been, in the past, used against me with uncanny efficiency and subsequently partially stolen from me in vain attempts of recreating the epic and elegant ownage which had been, on the above-mentioned occasion, inflicted upon my own dumb, fucking, douchy, brain-dead self, only to make me look like a retarded moron once again and make everyone loose hope in humanity

evropeiski
11-27-2011, 10:28
^ аха, сега ми се правиш на "интелигентен", а преди два поста друга песен пееше. - аха :)

gandalfepi4
11-27-2011, 10:38
http://29.media.tumblr.com/tumblr_lply0jZui21qa6j6co2_250.gif

evropeiski
11-27-2011, 10:44
не се налага някой да пише отговори даже.
съгласен :)

ScarlettS
11-27-2011, 10:48
Вие пък за какво го взимате на сериозно :D

Ако дяволът е хомосексуален и трябва да ''накаже'' някоя попаднала в ада жена, тогава на него няма да му е кеф и цялата теория се обезсмисля...

Най-добре да приемем или че е асексуален и не пецка никой, при което всички гейове и жени са прецакани, или е би и пецка всички, при което пък нормалните са прецакани.

Изключително важен философски въпрос, indeed.

Concussion
11-27-2011, 10:59
Еврогeйcки :razz:

NomNomNom
11-27-2011, 11:07
Явно прави за всеки различно, така че да е гадно на всички.
Все пак е могъщ, има си и демони, за всеки човек персонално се измислят мъчения.
Фуу, моите ще са свързани с много физическа болка, или ще ме кара да убивам малки котенца с вилица.

ScarlettS
11-27-2011, 11:19
Явно прави за всеки различно, така че да е гадно на всички.

Да, и аналогично бог измисля как да задоволи всички в рая, така че да им е хубаво. :D

NomNomNom
11-27-2011, 11:22
Явно прави за всеки различно, така че да е гадно на всички.

Да, и аналогично бог измисля как да задоволи всички в рая, така че да им е хубаво. :D
Тези в рая всичките са еднакво чисти и еднакво мислещи, еднакви като душа, те се сливат с Боги и нямат нужда от отделно задоволяване, за тва са в рая 8-) Всички други си сърбат нефта 8-)

npp
11-27-2011, 12:56
дявола не е ангел, нито одушевено същество, той няма душа, това е просто дух, но той нямаше да може да влезе в света и да властва ако не бяха всички(-те) онези духовници/духовни работници, които му служеха досега, така че, става въпрос за цяло царство на злото, което всъщност е онова на верческото/духовното беззаконие, пълно с милиони неправедни духовници/духовни работници, които именно те докараха всички онези "мерзости на запустението стоящи на светото място", а именно афектите, които придобиваха епидемиологиен характер, такива като: обратните сексуалности, сексуалните отклонения, шизофрениите и въобще психозите като цяло, булимията (която в същност бе доста често явление, макар и да не бе констатирвано в много случаи), комплексите (например, като психични отклонения, които държат човека в непълна адекватност/способност), заразните болести, дегенеративните болести, малформациите и въобще дефектите по рождение, и останалите, а всичко това и чрез въвеждането на множество вторични фактори, много от които познати на нуката, от които немалко добре известни и на обществото (например, разни (химични) вещества, облъчването с слънчеви и др. лъчи, физически контакт, генетичните, и др.), също така и престъпността, лошотията, дискриминацията, омразата, сред хората и обществото - всички тези неща винаги са идвали от царството на верческата/духовната неправда, и именно това е явлението "антихрист"

Auriss
11-27-2011, 14:03
Фу ,бе ,откачалки.
Умишлено си пуснах темата толкова провокативна.
Много сте 'интелигентни и образовани' всичките ,и много възпитани даже. Пък за зрели да не говорим.

Я един скрол-ъп и да видим кой е отговорил като бял човек и кой се е направил на Мара отварачката.


Фу :lol: Мишки лицемерни.

//визирам еврогейския и ореховка ,де ... да не се обиди някой незаслужено

RagioL
11-27-2011, 14:15
Скийй к'ква готина емот икона! :smt120

Auriss
11-27-2011, 14:19
Не ме кефи :-|

RagioL
11-27-2011, 14:23
:smt086

Concussion
11-27-2011, 14:39
:smt012

RagioL
11-27-2011, 17:34
:smt012 :?:

Concussion
11-27-2011, 18:09
:smt012

:?:

:smt012

TheMightyNadenica
11-27-2011, 18:10
То че спамилня - спамилня е! Ауриса за пореден път показва пренебрежимо ниско ниво на интелект!
Ако трябва да бърбоча по темата...еми нали в Ада се мъчи душата, а не тялото...така че оная работа на Дявола не значи нищо!
А по тази тема може да се заключи, че ауриса нарочно усмива хомосексуалността, и се опитва да парадира с това, че я мрази...за да се опита да скрие, на себе си или на околните, факта за латентната си хомосексуалност! Но тя рано или късно ще надделееее!

Auriss
11-27-2011, 18:25
^ Я да не ме клеветиш така долно.

Аз съм бисексуален. Даже трисексуален. Падам си по мъже ,жени и по теб.

Ясно ли ти е !

Auriss
11-27-2011, 18:26
Опа...

забравих да ти кажа ,че 'усмивам' се пише с буквичката О.

Пък интелектът е доста субективно нещо.

TheMightyNadenica
11-27-2011, 18:28
А накрая...предаде се, опитвайки се да иронизираш!

Concussion
11-27-2011, 18:32
Какво лошо има в бисексуалността?

TheMightyNadenica
11-27-2011, 18:34
Какво лошо има в бисексуалността?

Кой е казал, че има?

RagioL
11-27-2011, 19:03
:smt012

:?:

:smt012

:smt049

Concussion
11-27-2011, 19:09
:smt018

Auriss
11-27-2011, 19:14
^

http://www.azola.bg:81/OBIAVI/0020703_s17.jpg

:oops: :oops: :oops: ?

RagioL
11-27-2011, 19:39
:smt018 :-#

RagioL
11-27-2011, 19:56
Изкрено съжелявам!!!!!

Concussion
11-27-2011, 20:33
^
^
^

:smt018

RagioL
11-27-2011, 20:39
Я кажи ми го направо с думи че не ловя вече синтаксиса на емотиконите от вълнение!

evropeiski
11-28-2011, 12:07
Еврогeйcки :razz:
а аз си мислех, че между нас ще се получи нещо :), ама щом ма нещеш ше хода при комшийката от входа. 8)

Concussion
11-28-2011, 12:21
Еврогeйcки :razz:
а аз си мислех, че между нас ще се получи нещо :), ама щом ма нещеш ше хода при комшийката от входа. 8)

И ръчичката ти може да свърши отлична работа.

evropeiski
11-28-2011, 12:25
И ръчичката ти може да свърши отлична работа.
да , ама аз си сакам любоффф да има и съм романтичен, даже бих казал едно стихотворение за любоффтЪ ама ма е сраммм. :)

Concussion
11-28-2011, 12:26
:lol: :lol: :lol:

RagioL
11-28-2011, 14:51
:smt101 :smt120 :smt119 :smt096 :smt095

playy
11-28-2011, 15:33
Бог нали не дава секс преди брака

evropeiski
11-28-2011, 16:00
Бог нали не дава секс преди брака

Ние ще правим секс като се оженим

playy
11-28-2011, 16:04
тва ше бъде зрелище ^

Concussion
11-28-2011, 16:21
Бог нали не дава секс преди брака

Ние ще правим секс като се оженим

Ходи да лъскаш на снимки на баба си, бе, олигофренче :booooomb:

RagioL
11-28-2011, 17:23
Бог нали не дава секс преди брака

Ние ще правим секс като се оженим

Надявам се да ти е ясно че според християнството че според християнството, джиджи биджи с цел удоволствие не е позволено, позволено е само с цел продължаване на рода и прекрачиш ли границата ще си общуваш на четири очи с рогатото приятелче. :smt077 :smt074 :evil:

Много си лицемерен мой човек с такова поведение и да твърдиш че си истински християнин. :? :?

playy
11-28-2011, 17:59
всъщност не си прав ^:D

В християнството сексът е ''легален'' когато е между двойка сключила брак и дали ше е за удоволствие или за бебета няма значения,нали секса уж идва от Бога..но дори и това не оправдава похотливите мисли на 1 чист християнин! :-P

RagioL
11-28-2011, 18:16
Не по скоро ти си в грешка, защо мислиш ватикана беше забранила презервативите до преди около година или две, защото може би гумата е вредна за здравето ли? Не мисля така.

И се надявам някой, пак да не ми излезе с номера, ние сме източно православни нямаме нищо общо, до колкото помня и едните и другите се наричат християни, а според християнството плътските удоволствия са грях.

RagioL
11-28-2011, 18:30
Оу как можах да забравя частта с изповедта след, която всичко ти е простено.

Concussion
11-28-2011, 18:39
Не по скоро ти си в грешка, защо мислиш ватикана беше забранила презервативите до преди около година или две, защото може би гумата е вредна за здравето ли? Не мисля така.

И се надявам някой, пак да не ми излезе с номера, ние сме източно православни нямаме нищо общо, до колкото помня и едните и другите се наричат християни, а според християнството плътските удоволствия са грях.

Ти пък ако съдиш по това от Ватикана какво е било позволено и забранено... :lol: playy е прав, тези неща са описани в Библията, цитат в момента не мога да дам, но ги има.

RagioL
12-01-2011, 19:00
При положение че Римо-католическата църква е най-старата, съществуваща християнска институция се предполага да е логично да е по наясно с нещата.

Concussion
12-02-2011, 11:07
По-наясно от самата Библия ли?! Сега, остави те к'во казват, не си наясно с това какво пише в книгата, в която вярват християните, това е ясно. Тук има някои големи атеисти, които дори биха дали точен цитат от Библията и са по-запознати, но всеки случай няма да дават за пример какво е забранила Ватикана.

gandalfepi4
12-02-2011, 11:16
По-наясно от самата Библия ли?! Сега, остави те к'во казват, не си наясно с това какво пише в книгата, в която вярват християните, това е ясно. Тук има някои големи атеисти, които дори биха дали точен цитат от Библията и са по-запознати, но всеки случай няма да дават за пример какво е забранила Ватикана.


Ъммм, нали си горе-долу надясно че тази църква е съставила библията преди около 15 века ако не се лъжа и донадяла отделни части до около преди 7-8?

Concussion
12-02-2011, 11:17
С това съм наясно, но друго имах предвид.

cvetemoe
12-02-2011, 11:38
При положение че Римо-католическата църква е най-старата, съществуваща християнска институция

Бъркаш се. Римо-католическата църква се отделя от правия път през 1054 г и тогава е и нейното начало. След това от римо-католиците се отделя и течението на протестантите.

gandalfepi4
12-02-2011, 11:53
^ Says you, схизмата е почти изцяло политически (казвам "почти" понеже е и донякъде гастрономически) акт, нищо друго не се е променило. Не си чупи пръстите да лъжондриш че да направиш твоята църква да изглежда най-добра.

cvetemoe
12-02-2011, 11:56
^ аз си казвам мнението, всеки има съвест и сам си решава - предупреждавам, но не принуждавам

gandalfepi4
12-02-2011, 12:28
^ Тогава си казвай че ти е мнение, а не го представяй като някакъв факт. През 1054 има, най-вече, спор за тъпото филокве. Не виждам как това е някакъв космически проблем, а и не виждам как може с чисто сърце 90% от всички християни тука да сте от главния клон на главната религия на дадено място, както и гигантското множество от хора на планетата и да останете с чисто сърце -

"Ууу, вижте ме в живота ми има неща които мога да атрибутирам само на нещо божествено и тъй като по някаква невероятна случайност по мое скромно мнение на абсолютен експерт от всички религии на планетата тази на мама и тате е с най-перфектна морална система аз избирам нея."

Това се случва при католици, протестанти, мормони, шиити, сунити, шинтоисти и тъпите аборигени. Абсолютно невероятно. Уххх, толкова се ядосвам че ще си отворя една бира и ще си догледам половината четвърти сезон на scrubs.

cvetemoe
12-02-2011, 12:49
Не виждам как това е ....... а и не виждам как може
Ти много неща не виждаш, но май това не ти пречи да си правиш заключения и то най-вече насочени срещу вярата и да вземаш тяхна страна. Това имах предвид като говорихме веднъж за свободна воля и избор. В който избор ти не вярваше.

gandalfepi4
12-02-2011, 13:51
^ ох, цветко. Казваш че не виждам нещо, но не можеш да го покажеш, опишеш или демонстрираш по какъвто и да е било начин. Казваш че това по някакъв начин трябва да повлиява на неспособността на който и да е било да повярва искренно в нещо откачено сякаш е някакво странно обвинение в някакво странно провинение в някакъв странен опит да... какво? Да утвърдиш позицията си по някакъв начин може би? Кой ли знае вече, whatever

cvetemoe
12-02-2011, 14:06
Казваш че не виждам нещо, но не можеш да го покажеш, опишеш или демонстрираш по какъвто и да е било начин.
Има много причини даден човек да реши да замълчи или да спре да обяснява и не винаги това се дължи, на причините които ти казваш или си въобразяваш.

gandalfepi4
12-02-2011, 14:31
Мда, може би всъщност ти си галантен рицар в искряща броня, дълги руси букли, бездънни сини очи, зъби в които можеш да се огледаш, интелект от титанични пропорции, бицепс който може да побере боулингова топка и такава връзка с бог че сам Йешуа идва през ден да му лапа хуя докато му благодари със сълзи на очите....

или

си като всички останали които се мъчат да пародират с нещо което не притежават докато IRL са тъпи като градински лейки когато се опиташ да им изкараш и две думи от устите. Колегата ти "тапата" много го обичаше това - "Аз знам всичко, но няма да отговоря на нито един въпрос, ще показвам че съм абсолютно необразован и некомпетентен и ще очаквам от вас респект запазен за най-просветлените и важни индивиди в мултивселената"

dickhead. И спри да си редактираш всяко тъпо мнение по 328746238746 пъти, няма да стане по-умно, а и можеш да помислиш за 2-3 секунди преди да го постнеш

cvetemoe
12-02-2011, 14:44
^ Извинявам ти се, че редактирам мнението. Причината е най-вече правописни грешки, пропуснати букви и подобни. Дори и да редактирам мнението същността на това което съм искал да кажа се старя да се запазва.

Не се мъча да парадирам с нищо, а и нека Бог ми е съдник.

(Някой знае ли как да добавям емотикони? Мерси.)

gandalfepi4
12-02-2011, 14:53
хехе, и под "бог" ако не се подразбира "кефа ми" както при всички други religifags ще си изяма таралянката.

А иначе емотикони се правят така :( :D

cvetemoe
12-02-2011, 15:11
Ако при християнството един от градивните елементи върху, който се градят добродетелите не беше себеотричането и смирението можеше и някой да ти повярва :)

Concussion
12-02-2011, 15:32
Ако при християнството един от градивните елементи върху, който се градят добродетелите не беше себеотричането и смирението можеше и някой да ти повярва :)

Скрий се някъде.

gandalfepi4
12-02-2011, 15:38
Mда, бедните християни които са винаги прави дори когато грешат, които биват дискриминиратни докато са гигантско мнозинство и които са кротки хора, доста по-склонни към агресия и антисоциалност, някак винаги намират начин да се наричат най-смирени, добри и скромни продължаващи традицията на Мойсей който (уж) сам пише за себе си че е най-скромния човек на света и не намира ни най-малък парадокс в това.

О, Оруел, какъв гений си бил че да дадеш плът на това което е толкова очеизбождащо, че вече никой не го забелязва, когато си написал за пръв път термина doublethink, години преди психолози да забележат явлението когнитивен дисонанс!

cvetemoe
12-02-2011, 15:55
Mда, бедните християни които са винаги прави дори когато грешат, които биват дискриминиратни докато са гигантско мнозинство и които са кротки хора, доста по-склонни към агресия и антисоциалност, някак винаги намират начин да се наричат най-смирени, добри и скромни продължаващи традицията на Мойсей който (уж) сам пише за себе си че е най-скромния човек на света и не намира ни най-малък парадокс в това.
!

Казвам върху какво се гради християнството, а не какви са християните (прави разлика) Истинските християни се стараят да бъдат такива каквито иска Бог, но дали го постигат е друг въпрос, всички сме грешни, правим грешки.

gandalfepi4
12-02-2011, 16:00
H πόλις είναι οι πολίτες

EDIT да разбирам ли внезапното ти мълчание като неспособност дори да използваш google translate или...?

RagioL
12-02-2011, 18:05
Казвам върху какво се гради християнството, а не какви са християните (прави разлика) Истинските християни се стараят да бъдат такива каквито иска Бог, но дали го постигат е друг въпрос, всички сме грешни, правим грешки.

Значи истинските християни се стараят да бъдат такива каквито иска бог, а при цялата си любов не може да ги приеме такива каквито са, така ли да го разбирам?Работим по шаблон а, а къде е свободната воля тук, а каквото излезе извън шаблона го изхвърляме!

Concussion
12-02-2011, 18:38
Значи истинските християни се стараят да бъдат такива каквито иска бог, а при цялата си любов не може да ги приеме такива каквито са, така ли да го разбирам?Работим по шаблон а, а къде е свободната воля тук, а каквото излезе извън шаблона го изхвърляме!

Ей заради това не ми харесва християнството, и поради още няколко причини но тази е главна!

npp
12-02-2011, 19:46
истината е че Господ Бог е Създател(-ят) на всеки човек и никой освен Него не знае истинското аз на когото и да било от човеците/одушевените, Той е единственият, който може да изяви или пресъздаде човека в истинското му аз, докато човешките религии не могат

cvetemoe
12-02-2011, 20:09
Значи истинските християни се стараят да бъдат такива каквито иска бог, а при цялата си любов не може да ги приеме такива каквито са, така ли да го разбирам?Работим по шаблон а, а къде е свободната воля тук, а каквото излезе извън шаблона го изхвърляме!
Бог приема падналия човек, но първо човек трябва да прояви свободната си воля - да има вяра, ревност да угоди на Бога, разкаяние за грешките и недостойнството си, решимост да не повтаря грешките си - без това няма как.


истината е че Господ Бог е Създател(-ят) на всеки човек и никой освен Него не знае истинското аз на когото и да било от човеците/одушевените, Той е единственият, който може да изяви или пресъздаде човека в истинското му аз, докато човешките религии не могат
хм, а това по какъв начин според теб противоречи на православната вяра?

npp
12-02-2011, 20:31
хм, а това по какъв начин според теб противоречи на православната вяра?

въпроса е не дали то противоречи, а дали някой от духовниците/вярващите не му противоречи

cvetemoe
12-02-2011, 20:45
въпроса е не дали то противоречи, а дали някой от духовниците/вярващите не му противоречи
ако съм казал нещо което противоречи моля поправяй ме, ще съм благодарен. Мерси

RagioL
12-02-2011, 21:28
Разполагам с едно кило пиратки, чудя се дали ще е християнско да им драсна клечката в този късен час?

RagioL
12-02-2011, 21:28
Спрямо съседите?

npp
12-02-2011, 21:57
ако съм казал нещо което противоречи моля поправяй ме, ще съм благодарен. Мерси

по принцип не смея да съдя, но най-добре е когато посредством вярата в Господ Бог вярващия сам внимава за нещата в вярата си, защото и без друго няма такъв човек, който да може да знае и контролира всичко онова, което се случва в някой друг, но в това отношение човек най-добре би се справил сам, тъй като Бог е единственият Праведен деятел, но по-сигурно е ако вярващия внимава, отколкото в противен случай

"всекиму работата(т.е. верческата/духовната работа на всеки духовник/вярващ) ще стане явна каква е; защото Господният ден ще я изяви, понеже тя чрез огън се открива; и самият огън ще изпита работата на всекиго каква е. Тоя, комуто работата, която е градил, устои, ще получи награда. А тоя, комуто работата изгори, ще претърпи загуба; а сам той ще се избави, но тъй като през огън. Не знаете ли, че сте храм на Бога, и че Божият Дух живее във вас?" 1 Коринтяни 3: 13-16

cvetemoe
12-02-2011, 22:12
но най-добре е когато посредством вярата в Господ Бог вярващия сам внимава за нещата в вярата си........но в това отношение човек най-добре би се справил сам
ами то сам, сам но внимавай защото така се образуват ересите и лесно е човек да изпадне в заблуда. По-лесно и сигурно е да се върви по утъпкания път на светиите.
Както се казва по-добре е да се ходи по магистралата, отколкото сам да пробиваш нов път през гората, път водещ незнайно къде. Но ти си знаеш, може и да не съм те разбрал правилно.

RagioL
12-03-2011, 08:20
Бог приема падналия човек, но първо човек трябва да прояви свободната си воля - да има вяра, ревност да угоди на Бога, разкаяние за грешките и недостойнството си, решимост да не повтаря грешките си - без това няма как.


Ясно свободната воля се изразява в това че: можеш да шариш на около преди да ти сложат каишката!

PaffXdd
12-03-2011, 08:37
Много мислииииш !!

Concussion
12-03-2011, 08:42
АММААН от проповедници в тоя форум, уважаеми зрители!

evropeiski
12-03-2011, 08:47
Това все пак е "Философия и Религия" - нормално е да се говори на такива теми!
Един проповядва атеизъм, друг християнство, трети астрология и зодии и те така.

Concussion
12-03-2011, 08:50
Това все пак е "Философия и Религия" - нормално е да се говори на такива теми!
Един проповядва атеизъм, друг християнство, трети астрология и зодии и те така.

Никой нищо не проповядва тук, а си изказва мнението и си обсъжда с останалите хора. Ако искам да ми се проповядва ще отида на църква, пфф.

evropeiski
12-03-2011, 08:53
Ти първо казваш че ти писнало от проповедници, после казваш, че никой не проповядвал и си казвал мнението - айде вземи се оправи.
Това да си кажеш мнението не е ли пак един вид проповед на твоите идеи.

Concussion
12-03-2011, 09:01
Имам предвид, че не е редно да се прави така и никой друг освен неколцината християни които сте не го прави, поне аз не съм го забелязала. Има разлика между това да проповядваш идеите си и да се опитваш да ги наложиш на останалите и просто да изказваш мнението си и да водиш дискусия.

evropeiski
12-03-2011, 09:20
Ами не знам, според мен както всеки си казва мнението за неща от живота (като това тяхно мнение най-вероятна е формирано от нещо което са прочели или което са преживяли) така и християните говорят според Библията, те просто цитират Библията, защото това е тяхното мнение. Както някой друг например цитира нещо от книга, която е прочел или от Уикипедия и т.н. Християните просто казват какво пише в Библията, не знам защо ти така възприемаш нещата и така мислиш за християните. Какво лошо има да кажеш какво пише в Библията след като това съвпада с твоето мнение. Ето то и аз сега мога да те обвиня че и ти се опитваш да ми наложиш че християните проповядвали.

gandalfepi4
12-03-2011, 09:31
Разполагам с едно кило пиратки, чудя се дали ще е християнско да им драсна клечката в този късен час?

Да ще бъде. Защо? Защото ТОВА е есенцията на християнството. Scapegoating, садомазохизъм, първично-хаотичното желание да прегърнеш лудостта, за да получиш свобода и удоволствие.

За това все като ги изловиш в нещо изплюват "Ми важното е че се опитвам". Твърде им е тежко просто да направят като истинските мъже (или силни жени *ахъм*) и да поемат отговорност за своите действия.

В Русия по времето на Распутин са били най-чистите и истинни секти на християтнството - започвали са с оргии и содомозъм, принизявали са се до нивото на гнусни, бясни животни, а след това са прераждали с молитва и покаяние, за да не е жертвата на Йешуа напразна.

Това е донякъде идеята на Fight club. Самоунищожение, отказ да се стремиш към съвършенство и да поемеш истинска отговорност и чест от страх, което води до налудничавото желание да започнеш да се държиш долно, колкото ти сърце иска стига да се оставиш да бъдеш спасен от някой, на който си прехвърлил това бреме.

"Аз мога да съм доблестен и отговорен, но е трудно и рисковано, следователно ще се откажа от това. Ще се нарека низш, счупен, долен, роден с непростим грях, достоен за вечно мъчение в ада. Убеждавайки се в това, прокламяващ на всички неизвършени злодеяния и корупция аз ще получа спасение. Big Brother, BB е единственият перфектен. Тъй като е перфектен ВСИЧКИ ние сме равни пред него - и психопатът убиец, и аз дето крада нет от съседа, и Бил Гейтс който въпреки атеизма си е направил най-гигантския благотворителен фонд на планетата. Big Brother ще ме спаси от низостта ми и ще ме промени"



Замислете се. Замислете се колко пъти разни християни казват тук, по телевизията, интернета и IRL че са направили грешка, но че това е ОК. Че ВСИЧКИ ние сме разнебитени, гадни греховници дори и да сме правили само и единствено добрини и следователно тяхната низост и слабост и перверзия не е важна, нещо повече - те са ПО-ДОБРИ от теб (който и да си) понеже "осъзнават" че всички са смотани и са се предали на измислен образ който е единствения перфектен и който би ги направил по-добри.... след като умрат.

Аз казвам че това е предателство пред себе си, пред другите, пред вселената и ако има пред бог. Всеки който със собствени сили е постигнал нещо е по-добър от този който е роден перфектен, батман си скъсва задника да тренира и е пост-човек, по-добър от супермен който може да го размаже, но не е вложил и стотна от усилията и откровенността му за да получи тази сила.


И затова има такива тъпи разговори. За това казват фанатиците глупости, които не може да вярват че са истинни. За това им се смеем, за това не ние а те се държат като чудовища:


http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/254626_10150265203422418_71352317417_7428166_23183 1_n.jpg


http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/284701_10150265203457418_71352317417_7428167_36959 58_n.jpg


http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/216831_10150265203482418_71352317417_7428168_42884 41_n.jpg


http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/205971_10150265203507418_71352317417_7428169_26666 70_n.jpg


http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/284616_10150265203517418_71352317417_7428170_30020 4_n.jpg


http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/184115_10150265203532418_71352317417_7428171_30295 66_n.jpg


http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/206126_10150265203542418_71352317417_7428172_59953 68_n.jpg

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/206126_10150265203542418_71352317417_7428172_59953 68_n.jpg


http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/282410_10150265211162418_71352317417_7428225_39900 63_n.jpg


http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/216801_10150265211177418_71352317417_7428226_61265 8_n.jpg

gandalfepi4
12-03-2011, 09:31
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/205848_10150265315242418_71352317417_7429015_37753 13_n.jpg


http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/284363_10150265315277418_71352317417_7429016_29666 59_n.jpg


http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/205910_10150265315302418_71352317417_7429017_65272 76_n.jpg


http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/262455_10150265315332418_71352317417_7429018_74657 36_n.jpg


http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/251543_10150265315352418_71352317417_7429020_28429 08_n.jpg


http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/283945_10150265315362418_71352317417_7429021_22789 00_n.jpg


http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/270116_10150265315377418_71352317417_7429022_24889 90_n.jpg


http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/197794_10150265315382418_71352317417_7429023_33047 44_n.jpg

npp
12-03-2011, 10:04
ами то сам, сам но внимавай защото така се образуват ересите и лесно е човек да изпадне в заблуда. По-лесно и сигурно е да се върви по утъпкания път на светиите.
Както се казва по-добре е да се ходи по магистралата, отколкото сам да пробиваш нов път през гората, път водещ незнайно къде. Но ти си знаеш, може и да не съм те разбрал правилно.

да, ако се учиш от истинските Светии тогава можеш да напреднеш много по-бързо отколкото иначе, но все пак първо трябва да имаш шанса да срещнеш поне един Такъв а след това и шанса да се учиш от него(тях), истината е че лично аз може би нямах шанса да срещна истински Светец изключвайки Исус и Неговите Светии и Ангели, но наистина друго е ако срещнеш истински Светец физически тук в този свят, но както казах досега може би нямах шанса да срещна Такъв физически, но все пак по принцип това не е фатално, но според написаното в Писанието дори е обичайно, защото истинските Светии са рядко срещани, но това никак не пречи човек да върви по пътя на правилната вяра в истинските Бог Отец и Господ Исус Христос, дори и самият аз се убедих в това, важното е да имаш достатъчно любов към правилната вяра в Тях, отречение от верческите/духовните заблуди/неправди, Смирение и Търпение, всеки който е имал или съумял да проявава тези качества с сигурност е успял в вярата.....

"Който люби баща(т.е. духовен учител/наставник/отец) или майка(т.е. или духовна майка) повече от Мене, не е достоен за Мене; и който люби син(т.е. духовен ученик/последовател) или дъщеря(т.е. или духовна ученичка/последователка) повече от Мене, не е достоен за Мене; и който не вземе кръста си(т.е. и който не съблюдава сам вярата си да бъде правилна) и не върви след Мене, не е достоен за Мене. Който намери живота си(т.е. който намери човешка верческа/духовна слава, сиреч някаква тщестлавна), ще го изгуби(т.е. ще я изгуби); и който изгуби живота си(т.е. но който се отрече от верческото/духовното тщестлавие), заради Мене, ще го намери(т.е. ще намери истинският/правилният път на вярата). Който приема вас, Мене приема; и който приема Мене, приема Този, Който Ме е пратил." Матей 10: 37-40

evropeiski
12-03-2011, 10:21
Concussion сега ще кажеш ли, че мнението на Гандалф4о е проповед, или ще замълчиш и пак ще нападнеш християните :)

Concussion
12-03-2011, 10:26
Concussion сега ще кажеш ли, че мнението на Гандалф4о е проповед, или ще замълчиш и пак ще нападнеш християните :)

Всъщност, в момента стоя вцепенена, след като не успях да дочета извадките от Фейсбук, чудя се как може да има такива хора. oO

npp
12-03-2011, 10:28
Да ще бъде. Защо? Защото ТОВА е есенцията на християнството. Scapegoating, садомазохизъм, първично-хаотичното желание да прегърнеш лудостта, за да получиш свобода и удоволствие.

За това все като ги изловиш в нещо изплюват "Ми важното е че се опитвам". Твърде им е тежко просто да направят като истинските мъже (или силни жени *ахъм*) и да поемат отговорност за своите действия.

В Русия по времето на Распутин са били най-чистите и истинни секти на християтнството - започвали са с оргии и содомозъм, принизявали са се до нивото на гнусни, бясни животни, а след това са прераждали с молитва и покаяние, за да не е жертвата на Йешуа напразна.

Това е донякъде идеята на Fight club. Самоунищожение, отказ да се стремиш към съвършенство и да поемеш истинска отговорност и чест от страх, което води до налудничавото желание да започнеш да се държиш долно, колкото ти сърце иска стига да се оставиш да бъдеш спасен от някой, на който си прехвърлил това бреме.

"Аз мога да съм доблестен и отговорен, но е трудно и рисковано, следователно ще се откажа от това. Ще се нарека низш, счупен, долен, роден с непростим грях, достоен за вечно мъчение в ада. Убеждавайки се в това, прокламяващ на всички неизвършени злодеяния и корупция аз ще получа спасение. Big Brother, BB е единственият перфектен. Тъй като е перфектен ВСИЧКИ ние сме равни пред него - и психопатът убиец, и аз дето крада нет от съседа, и Бил Гейтс който въпреки атеизма си е направил най-гигантския благотворителен фонд на планетата. Big Brother ще ме спаси от низостта ми и ще ме промени"
.....

изглежда сякаш си прекалил с гледането на филми за шантави/лоши момчета и момичета :-D

gandalfepi4
12-03-2011, 10:34
H πόλις είναι οι πολίτες, νππ, ἠ πόλις είναι οι πολίτες.

cvetemoe
12-03-2011, 10:36
най-чистите и истинни секти на християтнството - започвали са с оргии и содомозъм, принизявали са се до нивото на гнусни, бясни животни, а след това са прераждали с молитва и покаяние, за да не е жертвата на Йешуа напразна.

Това е донякъде идеята на Fight club. Самоунищожение, отказ да се стремиш към съвършенство и да поемеш истинска отговорност и чест от страх, което води до налудничавото желание да започнеш да се държиш долно, колкото ти сърце иска стига да се оставиш да бъдеш спасен от някой, на който си прехвърлил това бреме.

"Аз мога да съм доблестен и отговорен, но е трудно и рисковано, следователно ще се откажа от това. Ще се нарека низш, счупен, долен, роден с непростим грях, достоен за вечно мъчение в ада. Убеждавайки се в това, прокламяващ на всички неизвършени злодеяния и корупция аз ще получа спасение. Big Brother, BB е единственият перфектен. Тъй като е перфектен ВСИЧКИ ние сме равни пред него - и психопатът убиец, и аз дето крада нет от съседа, и Бил Гейтс който въпреки атеизма си е направил най-гигантския благотворителен фонд на планетата. Big Brother ще ме спаси от низостта ми и ще ме промени"

Замислете се. Замислете се колко пъти разни християни казват тук, по телевизията, интернета и IRL че са направили грешка, но че това е ОК. Че ВСИЧКИ ние сме разнебитени, гадни греховници дори и да сме правили само и единствено добрини и следователно тяхната низост и слабост и перверзия не е важна, нещо повече - те са ПО-ДОБРИ от теб (който и да си) понеже "осъзнават" че всички са смотани и са се предали на измислен образ който е единствения перфектен и който би ги направил по-добри.... след като умрат.
Ще го кажа с едно изречение:
Поредното криворазбрано или изкривено представяне на християнството с цел да бъде осмяно, 90% от мнението представлява лъжа смесена с процент истина, което го прави още по-коварно и заблуждаващо.

И стига си говорил какво правили християни и какво вършили и т.н. за да покажеш, че уж си прав, не всеки който казва че е християни ще се спаси има и много псевдо християни.

gandalfepi4
12-03-2011, 10:43
Бе ти вярваш в някакъв демон с меч в устата, не ми дрънкай за мисрепрезентиране. Прочети си Откровение и се бегай

http://prikachi.com/images/779/4102779S.jpg

npp
12-03-2011, 10:53
H πόλις είναι οι πολίτες, νππ, ἠ πόλις είναι οι πολίτες.

градът е на хората, аец(белене, козлодуй), градът е на хората..... това даде гугъл преводача :-D, аз поне не оставям цитатите от Библията неразяснени, и свидетелствам разбираемо.....

gandalfepi4
12-03-2011, 11:00
ЕЙНАЙ МАМКА МУ! Ейнай! Е! Баси майката, до сега смятах че само болезненото уриниране може да ме накара да кажа се чуствам толкова гадно, но не бях изправен пред твоите способности.


Полисът(градът) E гражданите. Държавата е народът. Популацията е индивидите. Състезанието е състезателите. Религията е религиозните.

За момента това е равно на:

https://img.skitch.com/20110723-k2hfchhrjt72ks6s587qa42kdd.png

cvetemoe
12-03-2011, 11:00
да, ако се учиш от истинските Светии тогава можеш да напреднеш много по-бързо отколкото иначе, но все пак първо трябва да имаш шанса да срещнеш поне един Такъв а след това и шанса да се учиш от него(тях), истината е че лично аз може би нямах шанса да срещна истински Светец изключвайки Исус и Неговите Светии и Ангели, но наистина друго е ако срещнеш истински Светец физически тук в този свят, но както казах досега може би нямах шанса да срещна Такъв физически, но все пак по принцип това не е фатално, но според написаното в Писанието дори е обичайно, защото истинските Светии са рядко срещани, но това никак не пречи човек да върви по пътя на правилната вяра в истинските Бог Отец и Господ Исус Христос, дори и самият аз се убедих в това, важното е да имаш достатъчно любов към правилната вяра в Тях, отречение от верческите/духовните заблуди/неправди, Смирение и Търпение, всеки който е имал или съумял да проявава тези качества с сигурност е успял в вярата.....

"Който люби баща(т.е. духовен учител/наставник/отец) или майка(т.е. или духовна майка) повече от Мене, не е достоен за Мене; и който люби син(т.е. духовен ученик/последовател) или дъщеря(т.е. или духовна ученичка/последователка) повече от Мене, не е достоен за Мене; и който не вземе кръста си(т.е. и който не съблюдава сам вярата си да бъде правилна) и не върви след Мене, не е достоен за Мене. Който намери живота си(т.е. който намери човешка верческа/духовна слава, сиреч някаква тщестлавна), ще го изгуби(т.е. ще я изгуби); и който изгуби живота си(т.е. но който се отрече от верческото/духовното тщестлавие), заради Мене, ще го намери(т.е. ще намери истинският/правилният път на вярата). Който приема вас, Мене приема; и който приема Мене, приема Този, Който Ме е пратил." Матей 10: 37-40
npp какви ги говориш, т.е. разбирам какво искаш да кажеш, но какви ги говориш. Май трябва да си изясниш доста неща за светиите. Аз съм до тук, върви по своя си път, ако искаш, какъвто и да е този път на спящи богове. Не ме разбирай погрешно, има и доста неща с които с бил съгласен с тебе и това което си казвал в някой от мненията си.

npp
12-03-2011, 11:31
ЕЙНАЙ МАМКА МУ! Ейнай! Е! Баси майката, до сега смятах че само болезненото уриниране може да ме накара да кажа се чуствам толкова гадно, но не бях изправен пред твоите способности.


Полисът(градът) E гражданите. Държавата е народът. Популацията е индивидите. Състезанието е състезателите. Религията е религиозните.

За момента това е равно на:
.....

винаги когато напрежението е нараствало и са се образували "пикове", това е ставало заради верческото/духовното беззаконие, което докара всички онези терористи и въобще злодеите като цяло, така че, няма такова сътворено/създадено от Св. Бог нещо, което от само себе си да е нечисто, но Той не сътворява лоши неща/същества - това е

"И Бог видя всичко, което създаде; и, ето, беше твърде(т.е. напълно/изцяло) добро. И стана вечер, и стана утро, ден шести." Битие 1: 31,

"Зная и уверен съм в Господа Исуса, че нищо не е само по себе си нечисто; с това изключение, че за този(т.е. за духовника/вярващия), който счита нещо за нечисто, нему(т.е. за него то) е нечисто." Римляни 14: 14,

"И като видя жената, че дървото беше добро за храна(т.е. че окултизма привидно изглежда добър за човека), и че беше приятно за очите, дърво желателно, за да дава знание, взе от плода му та яде, даде и на мъжа си да яде с нея, та и той яде. Тогава се отвориха очите(т.е. окултните възприятия) и на двамата и те познаха, че бяха голи(т.е. и от този момент нататък те започнаха да възприемат и считат божиите творения като/за нечисти/лоши/греховни); и съшиха смокинови листа(т.е. и изнамериха лъжепророчества) та си направиха препаски(т.е. и така си направиха неправедна вяра/религия/духовност)." Битие 3: 6-7

cvetemoe
12-03-2011, 11:33
Полисът(градът) E гражданите. Държавата е народът. Популацията е индивидите. Състезанието е състезателите. Религията е религиозните.

Какво ще рече пък това. В един град може да има всякакви граждани - лоши, добри, лъжци, лицемери и т.н. Затова е и казано че не всеки, който казва: Господи, Господи! ще се спаси, а онзи, който принесе плодове.

npp
12-03-2011, 11:45
npp какви ги говориш, т.е. разбирам какво искаш да кажеш, но какви ги говориш. Май трябва да си изясниш доста неща за светиите. Аз съм до тук, върви по своя си път, ако искаш, какъвто и да е този път на спящи богове. Не ме разбирай погрешно, има и доста неща с които с бил съгласен с тебе и това което си казвал в някой от мненията си.

да, за съжаление досега Бог беше в състояние на просъница, но това не Му пречише да държи непрестанно цялото творение с всичките му същества, които е създал, и така, ето че всички ние заедно с сътворената вселена все още сме ако не друго то поне "физически" цели, иначе в противен случай сега всичко щеше да е в състояние на пълен разпад, и това че творението и създанията са все още цели го дължиме на Него Господ-Бога, колко е всемогъщ, след като и в сънят/просъницата "си" винаги успява да поддържа поне минимално(-то) ниво на изпълнение(-то) на своите планове.....

RagioL
12-03-2011, 12:06
- Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът

Фридрих Ницше

gandalfepi4
12-03-2011, 12:35
Какво ще рече пък това. В един град може да има всякакви граждани - лоши, добри, лъжци, лицемери и т.н. Затова е и казано че не всеки, който казва: Господи, Господи! ще се спаси, а онзи, който принесе плодове.

Хахаааааааааааааааа! Ми значи да махнем ВСИЧКИ класации а? Всички училища имат добри ученици и лоши ученици тъй че няма защо да ги сортираме, всички ученици имат добри и лоши дни тъй че няма защо да правим контролни, всички хора са добри в нещо и лоши в друго тъй че няма защо да правим IQ тестове.

Колко ли ти се ще да е вярно а? Да сверим ли колко процента от джейнистите са правили такива неща които твоите "колеги" правят?

Spoiler alert Някои хора са по добри от други, просто е така. И някои групи имат повече представители на единия тип от други. Да, субективно е, но не достатъчно че да е невъзможно да правим достатъчно адекватни сравнения (за твоя НАЙ-гигантска жалост)



ПРИМЕР: Атеистите са по-запознати с религиите от религиозните.

ДОКАЗАТЕЛСТВО: http://articles.latimes.com/2010/sep/28/nation/la-na-religion-survey-20100928


Ето така се прави. Има някои които са по-незапознати, да, но това не пречи на статистиката.



В Содом и Гомор е имало повече от един добър човек, но твоят милостив бог все пак ги е изпепелил (уж) нали?


За какво говорим, за какво говорим cracka ass?!


Освен това нека не забравяме красивата приказка за Каин и Авел - който принася плодове бива пренебрегнат в полза на този който принася сурови черва и карантии... но шегата на страна - има всякакви християни и всички вие посочвате с пръст другия и казвате че греши БЕЗ да представяте никакви доказателства в полза на това твърдение.

ПРИМЕР: Ти и npp, сега си правите спор за това кой е прав и не използвате нито научния, нито философски методи, а само се джафкате.

ДОКАЗАТЕЛСТВО: 2-3 поста в тази посока ^



Тааа.... нямаш на какво да стъпиш, pwned boy.

cvetemoe
12-03-2011, 13:12
Аз не виждам с какво предишното ми мнение противоречи с това което пишеш.
Ти пише, че много от християните са лоши и Христос казва:
„Не всеки, който Ми казва „Господи, Господи“ ще влезе в Царството Небесно“;
"подвизавайте се да влезете през тесните врата; защото, казвам ви, мнозина ще поискат да влязат, и не ще смогнат"
Ти казваш всички са лоши - и Библията пише че всички хора сме грешници и всички съгрешиха пред Господа.
Затова и Христос казва че е дошъл за да призове грешници към покаяние.
С какво Библията противоречи на горното твое мнение?

Относно Содом и Гомор, там е имал само един праведен това е Лот и неговото семейство и Бог ги спасява.

gandalfepi4
12-03-2011, 13:22
^ Ти каза че религията не е религиозните, а аз защитих това. Aко някой си противоречи то това си ти, но май просто отново си се изказал като тъпунгер, въпреки че си го промени

Отделен е въпросът, че почти дословно повтори по-по-горното ми, доста негативно изказване спрямо природата ти.

cvetemoe
12-03-2011, 13:43
^ Християните се стремят да са такива каквито иска Бог, но това, че сме слаби, немощни, че се препъваме, падаме, бъркаме, това че между християните има и такива които са псевдо християни това не прави християнството лошо. Христос е знаел това и затова казва призовавам грешници към покаяние, грешници.
Ние сме лошите, а не християнството е лошо.

RagioL
12-03-2011, 13:52
Та бих искал да попитам това аниме от дявола ли е да го ева? http://vbox7.com/play:5541d76f2c

Concussion
12-03-2011, 13:52
Относно Содом и Гомор, там е имал само един праведен това е Лот и неговото семейство и Бог ги спасява.

САМО ЕДИН ПРАВЕДЕН и това е Лот и НЕГОВОТО СЕМЕЙСТВО?! lol

evropeiski
12-03-2011, 14:13
Гандалф ти вярваш ли в Господ Иисус Христос и чел ли си Библията?
Въпрос ми е и към Concussion. Мерси

Concussion
12-03-2011, 14:24
Гандалф ти вярваш ли в Господ Иисус Христос и чел ли си Библията?
Въпрос ми е и към Concussion. Мерси

Ами не, не съм християнка. Чела съм... ако кажа цялата ще излъжа, но айде, по-голямата част от Библията и съм запозната с идеологията на християнството като цяло. Защо?

evropeiski
12-03-2011, 14:45
npp ти защо не се включваш в спора по-дейно, ти също ги разбираш работите относно вярата.

gandalfepi4
12-03-2011, 15:23
^ Християните се стремят да са такива каквито иска Бог, но това, че сме слаби, немощни, че се препъваме, падаме, бъркаме,

Аз пък се стремя да съм такъв какъвто ТРЯБВА да бъда и съм силен, морален и непоклатим в принципите си. Ти от друга страна просто си търсиш извинение. Kaто педофилчетата от to catch a predator дето като ги сгащят по пишки започват със сълзливите истории как имали проблеми, как бог им е свидетел се опитват, как всъщност са напълно различни и тн. Незнайно как аз не се виждам като беден, тъжен, грешащ във всичко и нямам такива проблеми.


това че между християните има и такива които са псевдо християни това не прави християнството лошо. Христос е знаел това и затова казва призовавам грешници към покаяние, грешници.
Ние сме лошите, а не християнството е лошо.

Вие сте християнството - то е течение. Характеризира се с това че е довело до войни, репресии, робство, измъчване, сексизъм, хомофобия и кой знае още какво ЗА РАЗЛИКА от джейнизма примерно - тази религия се харектеризира с нормални текстове, мирна философия и нормални, човечни последователи, за разлика от твоята.

Това не може да се отрече - това е факт. Ако щеш и дробовете да си разкъвавиш от крясъци как е грешна религия фактите си стоят - те са всичко което вие уж трябва да бъдете. Не само това но и нямат особенно голям проблем с това. Такива мирни и човечни последователи се броят на пръсти в твоя отбор.



Гандалф ти вярваш ли в Господ Иисус Христос и чел ли си Библията?

Разбира се че не и както съм казвал и доказвал многократно да.


Относно Содом и Гомор, там е имал само един праведен това е Лот и неговото семейство и Бог ги спасява.

А ти чел ли си библията? Яхвето е ЩЯЛ да изтрепе и Лот ако не е бил Абрахам да му каже че греши (както и излиза). Не само това но и Лот е горе-долу единственият човек който ангелите виждат - той ги посреща на портите на града и ги вкарва директно в къщата си, те дори не говорят с някой друг преди да се сбере тълпата. Преспокойно е можело да има 3289075423985472389047290387420347023984 души с които те просто не са се запознали.

evropeiski
12-03-2011, 16:20
^ Този джейнизъм не е ли нещо като будизъм има ли някаква съществена разлика между двете. Мерси чичо Гандалф. ти сигурно си около 40-те - просто предчувтствие.

gandalfepi4
12-03-2011, 16:56
^ Наполовина. Това че интелектуално ти изглеждам сравним с някакъв геронт теократ го приемам като комплимент.

Колкото до джейнизма можеш просто да прочетеш уикито за 2 мин вместо да караш други да ти смилат инфо. И да, различно е от будизма.

npp
12-03-2011, 21:51
джайнизма е идолска религия, според библейската терминология, (думата) "идол" значи някаква вяра/духовност, която не е правилната в истинският Господ Бог, т.е., от една страна вярата, която не е единствено в истинският Господ Бог е неправилна, а от друга (страна) е възможна също и такава, която е единствено в Истинският, но която все пак е неправилна т.е. с нещо неправедна, джайнизма не изповядва единствено истинските Бог Отец и Господ Исус Христос, нито пък Тяхното Слово, следователно вярата там(т.е. в джайнизма) е идолска, (като) същото важи и за останалите индийски религии, такива като: (х-)индуизъм(кришнаизъм, вишнуизъм, шиваизъм и др.), йога, будизъм, сикхизъм, ошо, и останалите..... - истината е дори че по принцип не съществува такава човешка религия, която е напълно праведна, имало е и много неправедни християнски деноминации..... - единствено онази вяра, която наистина е правилната в истинският Господ Бог е безгрешна, всичко в това отношение зависи от сериозността на духовника/вярващия

свидетелствувайки това, аз не съдя, нито осъждам, нито пък имам за цел да сломявам каквато и да било Правота на човека, просто такова е Словото на истинският Господ Бог

Alekssandyr
12-03-2011, 22:02
Aahahahahah само не ми говорете за православни християни, че гледам тука в нашиО град попа порка и има 6 деца ..

cvetemoe
12-03-2011, 23:43
^ Ами добре, тогава който е безгрешен нека пръв хвърли камък върху този свещеник. Няма безгрешни хора, само че има такива, които ако сбъркат после не се разкайват и не се стараят да се поправят, това е лошото.

ShtrudeL
12-03-2011, 23:46
Защото трябва да прави дяволски добро поколение х)

gandalfepi4
12-04-2011, 08:47
^ Ами добре, тогава който е безгрешен нека пръв хвърли камък върху този свещеник. Няма безгрешни хора, само че има такива, които ако сбъркат после не се разкайват и не се стараят да се поправят, това е лошото.

Хахаааа! Колко ти се иска това да е валидно нали? По тази логика НЕ МОЖЕМ да осъдим измамника, крадеца, мъчителя, насилника, убиеца понеже нямаме 100% перфектен съдия.

Не е така - делата са факти. Ако някой е направил нещо ужасяващо получава съответно третиране. Не е от никакво значение кой ще ти врътне ключа на килията - може да е девица в бяла рокля, може да е Чарлз Менсън.

Колкото да не е лицемерно - ми ок, АЗ никога не съм вършил нещо толкова лицемерно тъй че преспокойно мога да го критикувам - попа му е двуличник.


Никой не грешал, много ми е интересно какви ли ужасяващи прегрешения е извършило някое 5 годишно чеве. Какви глупости си готов да изръсиш само и само да се лишиш от отговорност

playy
12-04-2011, 17:06
попа в този случай трябва да бъде мирянин,представител на Бога в света,а той не се различава по нищо от околните
'грешници'.В този случай кво прайме?
Да приемем,че попа се е покаял и е наясно с Божиите правила,следователно знае какви са последствията от такива деяния.
Стигаме до следните 2 извода===>
1-во-Дяволът е замърсил попа духовно и той е стъпил с '2та крака в света' (нали така му казвахте) като върви право към Ада.
2-ро-Попчето му е ясно,че цялата религия е булшит и просто се изхранва с тая професия,която между другото,носи доста добри доходи,като се има на предвид че едно опяване е само над 50 лева....

аз лично клоня към 2рото....

evropeiski
12-04-2011, 19:04
^ 3-то - ума на playy фантазира, но никой не длъжен да отговаря на всяка фантазия, която някои си въобразява и която му дойде на акъла.

аз лично клоня към 3-тото

RagioL
12-04-2011, 19:18
^Малък си още не ги разбираш тия работи.

cvetemoe
12-04-2011, 19:40
Да приемем,че попа се е покаял.......
Щом свещеникът е проявил свободната си воля към покаяние, стремеж да се поправи и моли Бог за прошка, твоите 1 и 2 автоматично отпадат.

Свещеникът е сложен от Бога да извършва светите тайнства, при нужда да дава съвет на миряните относно вярата и др., но никой не е безгрешен (освен Бог). И не бъркай свещеник с монах.


^ 3-то - ума на playy фантазира, но никой не длъжен да отговаря на всяка фантазия, която някои си въобразява и която му дойде на акъла.
Добре казано!

RagioL
12-04-2011, 20:29
^Безсмислици!!! Вашите тъпотии смърдят от далеч.

gandalfepi4
12-05-2011, 00:26
Свещеникът е сложен от Бога да извършва светите тайнства, при нужда да дава съвет на миряните относно вярата oт време на време да изнасилва малки момченца и момиченца, да краде бебета от родителите им и да ги продава, да лъже неграмотни хора че капутите всъщност са виновни за СПИН, да лъже че нацистите са били атеисти (дори да е бил в младежта на Хитлер и немски, нацистки войник), да основава гигантски пръстен за мъжка проституция във Ватикана, да става баща на орди незаконни деца, да краде пари, да обявява християнския еквивалент на джихад на някоя друга деноминация и др., но никой не е безгрешен [освен Бог (който по свои думи греши, но аз съм по умен от бог тъй че не се бори) ]. И не бъркай свещеник с монах, понеже монаха живее като аскет, както Йешуа предписва, докато свещеникът се занимава с ругаене на педеруги и гоенене на сакати деца от църкви.


Добре казано!

Еххх цветко... Искаш да представяш твои спекулации и да се ползваш с доверието на четящите без да си го заслужил. Направи си на себе си и на нас услуга. μολὼν λαβέ

Думите ти не са като стрелите на Саво, ами като цвъкни на врабци. Ела и си го вземи уважението. Възбуди го с нещо, каквото и да е, но не се надявай на някакви подивели фенове без поне труд и кредабилност

cvetemoe
12-05-2011, 10:06
^ Ами така е гандалфе, всички сме грешници.
Кой грешник има шанс и надежда да се спаси - това е всеки кръстен и вярващ грешник, който се разкайва за греховете си, стреми се и е твърдо решен да се поправи и моли Бог за прошка - за него винаги ще има шанс и надежда да се спаси. Той трябва да е между надеждата че ще се спаси (защото Бог е любов) и страха че може и да не се спаси (защото Бог е и справедливост). Затова последната дума ще има Бог.
Кой грешник не може да се спаси - некръстеният и невярващият грешник, или грешникът който е кръстен или вярващ но не се разкайва за греховете си, не се стреми да се поправи и не моли Бог за прошка.

Сега ще питаш, как можело и защо е така - ами защото така е казал Бог.
Пък твоя си работа дали ще Му повярваш или не и пак ще почнеш да си разсъждаваш на глас.

gandalfepi4
12-05-2011, 10:14
^ "Mercy is the suspension of justice". Не може да е хем милостив, хем справедлив.

А иначе - откъде знаеш какво е казал бог?

cvetemoe
12-05-2011, 10:24
^ защо пък да не може, а и това все пак е Бог.
От Библията и православната вяра.

gandalfepi4
12-05-2011, 10:34
^Не може да казваш просто ей така "ми нали е бог". Няма така, не може хем да бъде победен в борба от човек и да е всесилен, не може да биде спрян от железни колесници и да е всеможещ, не може да не знае неща и да изпраща "скаути" и да е всезнаещ и тн. Аз мога да го употребя същото за спагетеното чудовище преспокойно и със същия успех. Нещо повече се иска; в по-горния коментар ти казах да си защитаваш твърденията.


От Библията и православната вяра.

значи вярваш че бог наистина е казал че християни могат да говорят на всички езици и да издържат на смъртоносна отрова?

cvetemoe
12-05-2011, 10:40
^ Вярвам на всичко, което е казал Бог.
Започвам да предчувствам накъде биеш и след малко пак ще избухнеш. До тук.

gandalfepi4
12-05-2011, 10:46
Не бе, само и единствено ми е интересно дали вярваш на пасажа който казва че християни могат да пият отрова без проблем и да говорят на всички езици. Няма да се заяждам за това, няма да те карам да цоцаш цианид, за да се докажеш или нещо такова. Едниствено ми е интересно дали смяташ че бог е казал това което е написано в Maрк 16:17-18

Naik1
12-05-2011, 10:49
Абе я си пусни порното и не се занимавай с глупости..

evropeiski
12-05-2011, 11:08
Абе я си пусни порното и не се занимавай с глупости..
Каквооо, Гандалф4о да се откаже, неееееееееееееее, по-скоро ще дойде края на света.:)
Сега го очаквам да изкара досието на Иисус от архивите на национална сигурност и да го публикува. Чакам.

gandalfepi4
12-05-2011, 11:33
Абе я си пусни порното и не се занимавай с глупости..

Добра идея, захващам се.


Каквооо, Гандалф4о да се откаже, неееееееееееееее, по-скоро ще дойде края на света.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=odjsRY4Scrc#t=13s


Сега го очаквам да изкара досието на Иисус от архивите на национална сигурност и да го публикува. Чакам.

Няма такива архиви. По същата причина поради която няма архиви за Червената шапчица, Румпелщинцхин или Пепеляшка.

evropeiski
12-05-2011, 11:39
^ С тази разлика, че Христос и апостолите му са били реално съществуващи личности. Знам, знам те, че не вярваш.

gandalfepi4
12-05-2011, 11:44
Не помня да съм казвал такова нещо.

Нямам особено твърди доказателства, но ми изглежда че са реални... Те и другите 70-80-ина други месии от този период

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_messiah_claimants

Просто не вярвам че всички от тях са летели и съживявали мъртвите и пърдели дъга и тн.

evropeiski
12-05-2011, 11:47
^ Ти все на вярваш, ама иначе виждам по фантастични филми много си падаш. Айде жив и здрав.

gandalfepi4
12-05-2011, 11:50
^ Single most dummest, ill-conceived, illogical, nonsensical statement in the history of dumb statements.

npp
12-05-2011, 12:47
Не помня да съм казвал такова нещо.

Нямам особено твърди доказателства, но ми изглежда че са реални... Те и другите 70-80-ина други месии от този период

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_messiah_claimants

Просто не вярвам че всички от тях са летели и съживявали мъртвите.....

мехмед, али баба, баба яга, и т.н. не са никакви месии, всички от списъка освен Исус Христос са просто някакви хора, докато само Исус е единственият Господ

"Аз и Отец едно сме." Йоан 10: 30,

"И сега прослави Ме, Отче, у Себе Си със славата, която имах у Тебе преди създанието на света." Йоан 17: 5,

"Отче, желая гдето съм Аз, да бъдат с Мене и тия, които си Ми дал, за да гледат Моята слава, която си Ми дал; защото си Ме възлюбил преди създанието на света." Йоан 17: 24,

"Исус им рече: Истина, истина ви казвам, преди да се е родил Авраам, Аз съм." Йоан 8: 58,

"Бог Който при разни частични съобщения, и по много начини, е говорил в старо време на бащите ни чрез пророците, в края на тия дни говори нам чрез Сина, Когото постави наследник на всичко, чрез Когото и направи световете, Който, бидейки сияние на Неговата слава, и отпечатък на Неговото същество, и държейки всичко чрез Своето могъщо слово, след като извърши [чрез Себе Си] очищение на греховете, седна отдясно на Величието на високо, и стана толкова по-горен от ангелите, колкото името, което е наследил, е по-горно от тяхното. Защото, кому от ангелите е рекъл Бог някога: - "Ти си Мой Син, Аз днес Те родих"; и пак: "Аз ще Му бъда Отец, и Той ще ми бъде Син"? А когато пък въвежда Първородния във вселената, казва: - "И поклонете се Нему, всички Божии ангели". И за ангелите казва: - "Който прави ангелите Си силни като ветрове, И служителите Си като огнен пламък"; А за Сина казва: - "Твоят престол, о Боже, е до вечни векове; И скиптърът на Твоето царство е скиптър на правота. Възлюбил си правда, и намразил си беззаконие; За това, Боже, Твоят Бог Те е помазал с миро на радост повече от Твоите събратя". и пак: "В началото Ти, Господи, си основал земята, И дело на Твоите ръце е небето; Те ще изчезнат, а Ти пребъдваш; Да! те всички ще овехтеят като дреха, И като одежда ще ги свиеш, И те ще бъдат изменени; Но Ти си същият, И Твоите години няма да се свършат. А кому от ангелите е рекъл някога: - "Седи отдясно Ми Докле положа враговете ти за твое подножие"? Не са ли те всички служебни духове, изпращани да слугуват на ония, които ще наследят спасение?" Евреи 1: 1-14,

"И Бог каза: (Исусе, Сине мой) Да създадем човека по Нашия образ, по Наше подобие(т.е. да бъде потребител(-ят) на вселената в истинският Господ Бог); и нека владее над морските риби, над небесните птици, над добитъка, над цялата земя и над всяко животно, което пълзи по земята. И Бог създаде човека по Своя образ; по Божия образ го създаде; мъж и жена ги създаде. И Бог ги благослови. И рече им Бог: Плодете се и се размножавайте, напълнете земята и обладайте я, и владейте над морските риби, над въздушните птици и над всяко живо същество, което се движи по земята." Битие 1: 26-28,

"И Господ Бог създаде човека от пръст из земята, и вдъхна в ноздрите му жизнено дихание; и човекът стана жива душа." Битие 2: 7,

"И на дрехата и на бедрото Му имаше написано име: Цар на царете, и Господ на господарите." Откровение 19: 16,

"При това, ползата от земята е за всичките, И сам царят служи на нивите." Еклесиаст 5: 9,

"Защото наистина Човешкият Син не дойде да Му служат, но да служи, и да даде живота Си откуп за мнозина." Марк 10: 45,

"да знаете всички вие и всичките Израилеви люде, че чрез името на Исуса Христа Назарянина, Когото вие разпнахте, Когото Бог възкреси от мъртвите, чрез това име тоя човек стои пред вас здрав. Той е камъкът, който вие зидарите презряхте, който стана глава на ъгъла. И чрез никой друг няма спасение; защото няма под небето друго име дадено между човеците, чрез което трябва да се спасим." Деяния 4: 10-12,

"Бога, нашия Спасител, Който иска да се спасят всичките човеци и да достигнат до познание на истината. Защото има само един Бог и един ходатай(или: един Господ) между Бога и човеците, човекът(т.е. Одушевеното Същество) Христос Исус, Който, като своевременно свидетелство за това, даде Себе Си откуп за всички;" 1 Тимотей 2: 3-6,

"Исус му казва: Аз съм пътят, и истината, и животът; никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене. Ако бяхте познали Мене, бихте познали и Отца Ми; отсега Го познавате и сте Го видели. Филип Му казва: Господи, покажи ни Отца, и достатъчно ни е. Исус му казва: Толкова време съм с вас и не познаваш ли Ме Филипе? Който е видял Мене, видял е Отца; как казваш ти: Покажи ми Отца? Не вярваш ли, че Аз съм в Отца, и че Отец е в Мене? Думите, които Аз ви казвам, не от Себе Си ги говоря; но пребъдващият в Мене Отец върши Своите дела. Вярвайте Ме, че Аз съм в Отца и че Отец е в Мене; или пък вярвайте Ме поради самите дела. Истина, истина ви казвам, който вярва в Мене, делата, които върша Аз, и той ще ги върши; защото Аз отивам при Отца. И каквото и да поискате в Мое име, ще го сторя, за да се прослави Отец в Сина. Ако поискате нещо в Мое име, това ще сторя. Ако Ме любите, ще пазите Моите заповеди. И Аз ще поискам от Отца, и Той ще ви даде друг Утешител, за да пребъдва с вас до века. Духът на истината, когото светът не може да приеме, защото го не вижда нито го познава. Вие го познавате, защото той пребъдва във вас, и във вас ще бъде. Няма да ви оставя сираци; ще дойда при вас. Още малко, и светът няма вече да Ме вижда, а вие Ме виждате; понеже Аз живея и вие ще живеете. В оня ден ще познаете, че Аз съм в Отца Си, и вие в Мене, и Аз във вас. Който има Моите заповеди и ги пази, той Ме люби; а който Ме люби ще бъде възлюбен от Отца Ми, и Аз ще го възлюбя, и ще явя Себе Си нему. Юда (не Искариотски) му казва: Господи, по коя причина ще явиш Себе Си на нас, а не на света? Исус в отговор му рече: Ако Ме люби някой, ще пази учението Ми; и Отец Ми ще го възлюби, и Ние ще дойдем при него и ще направим обиталище у него. Който не Ме люби не пази думите Ми; и учението, което слушате, не е Мое, а на Отца, Който Ме е пратил. Това ви изговорих докато още пребъдвам с вас. А Утешителят, Светият Дух, когото Отец ще изпрати в Мое име, той ще ви научи на всичко, и ще ви напомни всичко, което съм ви казал. Мир ви оставям; Моя мир ви давам; Аз не ви давам както светът дава. Да се не смущава сърцето ви, нито да се бои. Чухте как Аз ви рекох, отивам си, и пак ще дойда при вас. Ако Ме любехте, бихте се зарадвали за гдето отивам при Отца; защото Отец е по-голям от Мене. И сега ви казах това преди да е станало, та когато стане, да повярвате. Аз няма вече много да говоря с вас, защото иде князът на [този] свят. Той няма нищо в Мене; но това става, за да познае светът, че Аз любя Отца, и че както Ми е заповядал Отец, така правя. Станете, да си отидем оттук(т.е. от пределите на човешката религия)." Йоан 14: 6-31,

"Никой, кога да е, не е видял Бога; Единородният Син, който е в лоното на Отца, Той Го изяви." Йоан 1: 18,

"Кой е лъжец(т.е. неправеден/лъжлив духовник/вярващ), освен оня, който отрича, че(т.е. че именно/единствено) Исус е Христос? той е антихрист(т.е. неправеден/лош духовник), който се отрича от Отца и от Сина. Никой, който се отрича от Сина, няма нито Отца; а който изповядва Сина, има и Отца." 1 Йоаново 2: 22-23,

"А относно идоложертвеното(т.е. относно верческото/духовното беззаконие): Знаем(т.е. обикновенно тенденцията в това отношение е), че ние всички уж имаме знание да разрешим въпроса! Но(т.е. но в вярата(духовността) е така че) знанието възгордява, а любовта назидава(т.е. Смирява). Ако(т.е. там е така че ако) някой мисли, че знае нещо, той още не е познал както трябва да познава. Но, ако някой люби Бога(т.е. истинският (Господ) Бог), той е познат от Него. Прочее, относно яденето от идоложертвеното, знаем, че никакъв бог, изобразен от идол(т.е. че никакъв Бог въз основа на верческа/духовна неправда), няма на света, и че няма друг Бог освен един. Защото, ако и да има така наричани богове, било на небето или на земята, (както има много богове, и господари(т.е. и христосовци) много), но за нас(т.е. но в/за цялата вселена) има само един Бог, Отец, от Когото е всичко, и ние за Него, и един Господ, Исус Христос, чрез Когото е всичко, и ние чрез Него. Но това знание го няма у всички(т.е. но тази съвест я нямаше/това разбиране го нямаше в всички духовници/вярващи); и някои(т.е. и някои от тях), като и до сега имат съзнание за идолите(т.е. въз основа на верческите/духовните неправди), ядат месото(т.е. упражняват/практикуват вяра(-та)(духовност)) като жертва на идолите(т.е. в името на верчески(-те)/духовни(-те) неправди); и(т.е. и по този начин/път) съвестта им като слаба, се осквернява. А това що ядем(т.е. а следването/упражняването/практикуването на окултизъм/идолопоклонение/любознателна вяра), не ще ни препоръчва(т.е. не ни препоръчва) на Бога; нито ако не ядем(т.е. нито ако го правим), губим нещо; нито ако ядем(т.е. нито ако не го вършим), печелим нещо." 1 Коринтяни 8: 1-8

gandalfepi4
12-05-2011, 12:52
μολὼν λαβέ, същото би казал и мюсюлманин за Мохамед. put up or shut up

RagioL
12-05-2011, 13:28
npp Защо спря да пишеш тази тема:
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/505275-%D0%93%D1%80%D0%B0%D1%84-%D0%A1%D0%B5%D0%BD-%D0%96%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B5%D0%BD-%D1%87%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BA%D1%8A%D1%82-%D0%BA%D0%BE%D0%B9%D1%82%D0%BE-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B5-%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%B8-%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%BD%D0%B5-%D1%83%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0!

Да не би литературните произведения, които постнах да не ти харесаха?

npp
12-05-2011, 13:36
μολὼν λαβέ, същото би казал и мюсюлманин за Мохамед. put up or shut up

μολὼν - в превод от гугъл преводач означава: бенка(-ки), мола(-ове), къртица, това е като кодово название за някой, нещо, или...?!

npp
12-05-2011, 13:38
npp Защо спря да пишеш тази тема:
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/505275-%D0%93%D1%80%D0%B0%D1%84-%D0%A1%D0%B5%D0%BD-%D0%96%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B5%D0%BD-%D1%87%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BA%D1%8A%D1%82-%D0%BA%D0%BE%D0%B9%D1%82%D0%BE-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B5-%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%B8-%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%BD%D0%B5-%D1%83%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0!

Да не би литературните произведения, които постнах да не ти харесаха?

защото няма какво да се добави след последният отговор от моя страна и последвалите твои, или ако отново отговоря ще трябва да ставам папагал/латерна т.е. да повтарям онова, което вече бе засвидетелствано и то/при това неведнъж

RagioL
12-05-2011, 13:41
защото няма какво да се добави след последният отговор от моя страна и последвалите твои, или ако отново отговоря ще трябва да ставам папагал/латерна т.е. да повтарям онова, което вече бе засвидетелствано

Ти ти ти обиждаш тази поезия, ти не си човек!!!

gandalfepi4
12-05-2011, 13:51
ти не си човек!!!


"Не човек, а желязо!" -
просъскал агентът фашист.
Тихо мъртвият казал:
"Не, комунист!"...

npp
12-05-2011, 13:53
Ти ти ти обиждаш тази поезия, ти не си човек!!!

това което представяш като "поезия" е до болка познатия случай на човеци, които се стараят да звучат или изглеждат сложни, свръх интелигентни, тежки, мъчни, трудни, хитри, и пр., но без да влагат никаква Истинска Правда по разбираем за всеки човек начин в своите думи/послания..... - не се опитвам да те бъзна неприятно, просто ""тежкарската" интелигентност/мъдрост" е една стара традиция от хиляди години, която е била типична най-вече за неправедните духовници, какъвто може би ти не си, но не мога да гарантирам с сигурност това че не си, защото не знам какво им у теб, но това го знае Господ Бог.....

"Защото, като познаха Бога(т.е. защото след като станаха духовници/вярващи, или, след като започнаха да упражняват/практикуват вяра/духовност), не Го прославиха като Бог(т.е. те не станаха верни/предани на истинският Господ Бог), нито Му благодариха(т.е. нито пък станаха Добри/Праведни); но извратиха се чрез своите мъдрувания, и несмисленото им сърце се помрачи. Като се представяха за мъдри, те глупееха, и славата на нетленния Бог(т.е. и Славата на истинският Бог) размениха срещу подобие на образ на смъртен човек(т.е. на не-вечен живот), на птици(т.е. на нечисти/неправедни духовни ценности/възвишености), на четвероноги(т.е. на "зверщини"/"666") и на гадини(т.е. и на нечисти/зли духове)." Римляни 1: 21-23

RagioL
12-05-2011, 14:16
Библията не ми се струва по смислена от тия произведения, които публикувах.

RagioL
12-05-2011, 14:23
"Не човек, а желязо!" -
просъскал агентът фашист.
Тихо мъртвият казал:
"Не, комунист!"...
Сега ще се конкурираме ли? :D

Concussion
12-05-2011, 16:35
...

Оф, човек, много си заблуден, сериозно, стига си се излагал!

npp
12-06-2011, 14:09
Библията не ми се струва по смислена от тия произведения, които публикувах.

въобще не показваш да си по-добър от християните и много други сектанти, но изглеждаш най-малкото същият като тях..... - хвалбата ти въобще не е Основателна.....

playy
12-06-2011, 14:52
абе npp,тебе коя секта ти е промила така мозъка,че да си толкова невменяем и неадекватен спрямо другите мнения?Сега не искам да влизам в ролята на адвокат,но човека никъде не проявява нотка гордост в своето изказване,камоли пък да се хвали.Чета ти постовете от известно време,но може би ми трябва 6 чувство да разбера коментарите ти,които са лишени от всякаква логическа връзка!?

И ми е много интересно,че наричаш другите християни сектанти...като християнството само по себе си е една секта.

npp
12-06-2011, 14:54
абе npp,тебе коя секта ти е промила така мозъка,че да си толкова невменяем и неадекватен спрямо другите мнения?Сега не искам да влизам в ролята на адвокат,но човека никъде не проявява нотка гордост в своето изказване,камоли пък да се хвали.Чета ти постовете от известно време,но може би ми трябва 6 чувство да разбера коментарите ти,които са лишени от всякаква логическа връзка!?

И ми е много интересно,че наричаш другите християни сектанти...като християнството само по себе си е една секта.

зависи от християнството, (а и) досега е имало и добри християни, така че, не бързай да ги посочваш всичките за неправедни

playy
12-06-2011, 17:06
ето,отново потвърждаваш предния ми пост==>''зависи от християнството'' da fuck? Аз ти говорех за християнството като цяло,че понастоящем се води религия но е започнало като секта,сладурче.Сега кои християни са прави,кои криви,това ти си го определяй,мене не ме грее за тебе кои са по-добри от другите,но ти казвам да спреш да пишеш глупости само за статистиката...

RagioL
12-06-2011, 18:28
въобще не показваш да си по-добър от християните и много други сектанти, но изглеждаш най-малкото същият като тях..... - хвалбата ти въобще не е Основателна.....

Но пък има една съществена разлика, религия за мен е просто дума.

npp
12-06-2011, 21:59
ето,отново потвърждаваш предния ми пост==>''зависи от християнството'' da fuck? Аз ти говорех за християнството като цяло,че понастоящем се води религия но е започнало като секта,сладурче.Сега кои християни са прави,кои криви,това ти си го определяй,мене не ме грее за тебе кои са по-добри от другите,но ти казвам да спреш да пишеш глупости само за статистиката...

да ти кажа имало е доста сектанство и човешки предания в това отношение, но все пак християните поне се опитват да държат Новият Завет за разлика от много други вероизповедания/религии/вероучения, така че, за съжаление там наистина имаше и е имало неправди, но дано нещата в това отношение да се избистрят, иначе лично аз не толерирам, а и по принцип не бива да се толерират, каквито и да било верчески неправди, защото най-голямото зло на света е именно човешката религия, сиреч онази, която не е единствено от истинският Господ Бог но от някакви човеци и бесовски духове.....

npp
12-06-2011, 22:02
Но пък има една съществена разлика, религия за мен е просто дума.

честно казано за съжаление религията наистина бе предимно човешко явление отколкото Божие, и затова и лично аз не смея да се доверявам на каквито и да било човешки религии - наистина са опасни

cvetemoe
12-06-2011, 22:56
^ християнството е религия, ти ако си християнин значи си последовател на християнската религия. Друга логика е невъзможна. Не може хем да си християнин и хем да казваш, че нямаш религия. Това само по себе си е нелогично. Християнската религия има 3 основни клона (направления) това са - православие, римо-католицизъм, протестанство и още много секти, ако ти не принадлежиш към никой от тези клонове и секти и не споделяш възгледите им значи ти следваш твой си път и имаш някакво твое си тълкувание на Библията, което означава че ти сам си създаваш някаква твоя секта. Точно по този начин са се образували сектите и се появяват еретици.

Ще ми е интересно и малко да ни разясниш и какъв е твоят път и твоето разбиране за учението на Христос, за спасението на душата и на какво точно се основава.

npp
12-07-2011, 11:45
^ християнството е религия, ти ако си християнин значи си последовател на християнската религия. Друга логика е невъзможна. Не може хем да си християнин и хем да казваш, че нямаш религия. Това само по себе си е нелогично. Християнската религия има 3 основни клона (направления) това са - православие, римо-католицизъм, протестанство и още много секти, ако ти не принадлежиш към никой от тези клонове и секти и не споделяш възгледите им значи ти следваш твой си път и имаш някакво твое си тълкувание на Библията, което означава че ти сам си създаваш някаква твоя секта. Точно по този начин са се образували сектите и се появяват еретици.

Ще ми е интересно и малко да ни разясниш и какъв е твоят път и твоето разбиране за учението на Христос, за спасението на душата и на какво точно се основава.

по принцип аз не чета Библията, нито слушам проповеди, но в това отношение при мен има единствено Вяра в Онези, Които наистина са истинските Бог Отец и Господ Исус Христос, но нямам религия/вероизповедание/вероучение, нито имам доктрина, нито учители, нито наставници, нито отци, нито каквото и да е в това отношение с изключение единствено на истинският Господ Бог и Неговите Светии и Ангели, като понякога Те ме Употребяват за свидетел на Тяхното Слово - това е

по принцип аз нямам мое разбиране относно вярата, но това което имам в това отношение е единствено, което Бог Отец и Господ Исус Христос ми дават, а Тяхното Учение се състои в следното: Пълно Спасение и Осигуряване за всеки човек и дори въобще за всяко одушевено същество като цяло, или поне за максимум от тях - Те казват: "нощта" на вечността преминава и иде "ден", а предстоят още много вечности т.е. цикли на вечността, така че няма време за суети, защото и без друго всичко ще се повтаря отново и отново в следващите вечности но с смяна на ролите за одушевените(душите), така че, няма никаква полза от каквото и да е удължаване на суетата(-ите)/страданието(-ята).....

cvetemoe
12-07-2011, 12:08
^ значи ти вярваш в Иисус Христос, а не си християнин. (и такова не бях виждал и такова нещо видях).
Христос ни е дал своето слово и ние вярваме в това слово и го изповядваме, затова се нарича вероизповедание, а ти нямаш вероизповедание, но вярваш в Христос. Според тебе щом само вярваш в Христос и си спасен, без нищо друго, така ли. Обясни нещо за твоите разбирания на Христовото учение. Щом не четеш Библията как тогава знаеш Божието слово и го цитираш.

npp
12-07-2011, 12:28
^ значи ти вярваш в Иисус Христос, а не си християнин. (и такова не бях виждал и такова нещо видях).
Христос ни е дал своето слово и ние вярваме в това слово и го изповядваме, затова се нарича вероизповедание, а ти нямаш вероизповедание, но вярваш в Христос. А каква е твоята логика за спасението на душата. Според тебе щом само вярваш в Христос и си спасен, без нищо друго, така ли. Обясни нещо за твоите разбирания на Христовото учение. Щом не четеш Библията как тогава знаеш Божието слово и го цитираш.

това че даден човек не чете нищо и не слуша нищо от "света" и че като цяло въобще не приема информация от "света", не означава че истинският Господ Бог не може да вложи своето Слово в него правейки той да Го свидетелствува, след като става въпрос за Живият Господ Бог, Който има уста, с която може да говори Своето "Божие Слово", и при такова положение колко лесно за такъв човек е да свидетелствува Словото дори и чрез извадки от Св. Писание т.е. Библейското

"Каквото е станало(сиреч, в предишните вечности), това е, което ще стане(т.е. в послешните); И каквото е било извършено(т.е. в предишните цикли на вечноста), това е, което ще се извърши(сиреч, в послешните); И няма нищо ново под слънцето(т.е. и няма нищо ново, в който и да е от циклите на вечността). Има ли нещо, за което може да се каже: Виж! това е ново(сиреч, то още не се е случвало в предишните вечности)? То е вече станало във вековете(т.е. в вечностите), които са били преди нас(т.е. които са били преди настоящата вечност). Не се помнят предишните поколения(т.е. предишните роли на душите и въобще събитията от предишните цикли на вечността); Нито ще се помнят послешните, грядущите, поколения, Между ония, които ще идат подир(т.е. нито ще се помнят онези роли и събития от настоящата вечност и предстоящите, понеже и ролите на душите се сменят с една стъпка напред в всяка следваща вечност)." Еклесиаст 1: 9-11,

"Не съдете, за да не бъдете съдени(сиреч, за да не бъдете съдени в следващите цикли на вечността). Защото с каквато съдба съдите(сиреч, в настоящият цикъл на вечността), с такава ще ви съдят(т.е. в съответната предстояща вечност), и с каквато мярка мерите(сиреч, в настоящият цикъл на вечността), с такава ще ви се мери(т.е. в съответниата следваща вечност)..... И тъй, всяко нещо, което желаете да правят човеците на вас, така и вие правете на тях; защото това е същината на закона и пророците." Матей 7: 1-12,

"И тъй, увещавам, преди всичко, да отправяте молби, молитви, прошения, благодарения за всичките човеци, за царе и за всички, които са високопоставени, за да поминем тих и спокоен живот в пълно благочестие и сериозност. Това е добро и благоприятно пред Бога, нашия Спасител, Който иска да се спасят всичките човеци и да достигнат до познание на истината. Защото има само един Бог и един ходатай(или: и един Господ) между Бога и човеците, човекът(т.е. Одушевеното Същество) Христос Исус, Който, като своевременно свидетелство за това, даде Себе Си откуп за всички; за което аз бях поставен проповедник и апостол, (истина казвам, не лъжа), учител на езичниците във вярата и истината. И тъй, искам мъжете да се молят на всяко място, като издигат ръце свети, а не гневни и препирливи," 1 Тимотей 2: 1-8

cvetemoe
12-07-2011, 12:46
^ Значи ти вярваш в някакъв вид прераждане ли?
Това което цитираш от Еклесиаст (1: 9-11) - той тук говори за суетата на земния живот и суетата на материалното, а ти ми говориш за прераждания на вечности и други подобни. Не знам, но съдейки от това, което съм чел в Библията и отците на православната църква, за мен това което говориш е заблуда и ерес.

npp
12-07-2011, 12:58
^ Значи ти вярваш в някакъв вид прераждане ли?
Това което цитираш от Еклесиаст (1: 9-11) - той тук говори за суетата на земния живот и суетата на материалното, а ти ми говориш за прераждания на вечности и други подобни. Не знам, но съдейки от това, което съм чел в Библията и отците на православната църква, за мен това което говориш е заблуда и ерес.

защо, нима е по-добре суетата и страданията да бъдат удължени вместо премахнати веднъж завинаги чрез Спасение за всички човеци/одушевени?!

"И ще израсне пръчка из Иесевия пън, И отрасъл из корените му ще носи плод; И духът Господен ще почива на него, Дух на мъдрост и разум, Дух на съвет и на сила, Дух на знание(т.е. Дух на Истина/Съвест) и на страх от Господа; И той ще се наслаждава в страха от Господа; Тъй щото няма да съди според каквото гледа с очите си, Нито ще решава според каквото слуша с ушите си; Но с правда ще съди(т.е. ще се отнася към) сиромасите, И с правота ще решава за смирените на страната; Ще порази страната с жезъла на устата си, И с дишането на устните си ще умъртви нечестивия. Правдата ще бъде пояс на кръста му, И верността пояс на хълбоците му. Вълкът ще живее с агнето, Рисът ще си почива с ярето, Телето, лъвчето и угоените ще бъдат заедно; И малко дете ще ги води. Кравата и мечката ще пасат заедно; Малките им ще си почиват задружно; И лъвът ще яде слама както вола. Сучещо дете ще играе над дупката на аспида; И отбито дете ще туря ръката си в гнездото на ехидна. Те не ще повреждат, нито погубват в цялата Ми света планина; Защото земята ще се изпълни със знание(т.е. с Истина/Съвест) за Господа Както водите покриват дъното на морето. И в оня ден, към Иесевия корен, - Който ще стои като знаме на племената, - Към него ще прибягват племената; И неговото местоуспокоение ще бъде славно. И в оня ден Господ пак втори път Ще възвърне с ръката Си останалите от людете Си, Които ще останат от Асирия, от Египет, От Патрос, от Етиопия, от Елам, От Сенаар, от Емат и от морските острови. И ще издигне знаме за народите, И ще събере изгонените на Израиля, И ще събере в едно разпръснатите на Юда, От четирите ъгъла на земята. И Ефремовата завист ще се махне, И притеснителите в Юда ще се отсекат! Ефрем няма да завижда на Юда, И Юда няма да притеснява Ефрема; Но ще налетят на рамената на(т.е. ще дадът рамо на т.е. ще помогнат на) филистимците към запад; Заедно ще оберат(т.е. ще съберат в Господа) и жителите на изток; Ще прострат ръката си върху(т.е. ще се Погрижат и за) Едома(т.е. заблудените християни/юдаисти/йеховисти) и Моава(т.е. и мюсюлманите/зороастрийците); И амонците(т.е. и онези от индийските вероизповедания) ще им се покорят," Исая 1: 1-14

cvetemoe
12-07-2011, 13:08
защо, нима е по-добре суетата и страданията да бъдат удължени вместо премахнати веднъж завинаги чрез Спасение за всички човеци/одушевени?!
Не мога да го схвана, може ли малко да поясниш? Мерси.
Каква връзка има това с това, което говорихме.

npp
12-07-2011, 13:21
Не мога да го схвана, може ли малко да поясниш? Мерси.
Каква връзка има това с това, което говорихме.

ако имаш предвид това дето каза относно някакви "прераждания" за каквито не споменах в последните отговори и каквито никъде не съм посочвал за Реални, в такъв случай Господ Бог казва че няма прераждане(-ия), има вечност, която се повтаря нон-стоп, няма нито начало, нито край, нарича се непрестанен цикъл, нещо като двд диск с филм, който е пуснат да се възпроизвежда в двд плейър на режим непрестанен рипийт(повторение), така че, няма прераждане(-ия), има вечност в началото на която разни определени души се раждат в съответното определено за тях време и живеят своят живот, след което идва т. нар. "свършек", който е краят на царството на "тъмнината"/дявола, което може да бъде активно само за максимум (от) около 5-6 хилядолетия, след което "тъмнината" заедно с всичките и явления бива затворена и заключена до краят на вечността в мястото наречено "огнено(-то) езеро", след което до краят на вечността остатъка продължава да съществува единствено с вечен живот без никаква суета(без никакво зло), и това се случва в всяка една (следваща) вечност, но с смяна на ролите за душите - това е

cvetemoe
12-07-2011, 13:43
........няма прераждане(-ия), има вечност, която се повтаря нон-стоп......нарича се непрестанен цикъл........ рипийт(повторение), така че, няма прераждане(-ия),......... след което до краят на вечността........и това се случва в всяка една (следваща) вечност, но с смяна на ролите за душите - това е
Прочети си горе думите.

Ти казваш: няма прераждания, а после казваш: има вечност, която се повтаря, има непрестанен цикъл ...... има рипийт (повторение), края на вечността и всяка една следваща вечност - ама иначе не вярвам в прераждането.
Ти казваш - вечността щяла да свърши - е как е вечност а ще свърши, хем е вечност хем свършва.
Прекалено много противоречия.

npp
12-07-2011, 13:49
Прочети си горе думите.

Ти казваш: няма прераждания, а после казваш: има вечност, която се повтаря, има непрестанен цикъл ...... има рипийт (повторение), края на вечността и всяка една следваща вечност - ама иначе не вярвам в прераждането.
Ти казваш - вечността щяла да свърши - е как е вечност а ще свърши, хем е вечност хем свършва.
Прекалено много противоречия.

в Библията "вечността" е времеви период с начало и край, макар и да е много продължителен времеви период, той си има начало и край, като все пак след краят идва началото на следващата вечност, и така вечността е един безкраен цикъл("кръговрат") в времевата безкрайност

"Аз съм Алфа и Омега, първият и последният, началото и краят." Откровение 22: 13

cvetemoe
12-07-2011, 14:10
Добре ти си каза мнението за вечностите сега и аз казвам ти, следното:
След второто пришествие, ще има нова земя и ново небе където праведниците ще живеят вечно (завинаги) с Бога, а грешниците и дявола ще имат вечно осъждане (това е втората смърт). Следващи вечности и цикли (прераждания) няма и няма и да има. Мисля, че повече не е нужно от препирни, всеки си каза мнението.

npp
12-07-2011, 14:24
Добре ти си каза мнението за вечностите сега и аз казвам ти, следното:
След второто пришествие, ще има нова земя и ново небе където праведниците ще живеят вечно (завинаги) с Бога, а грешниците и дявола ще имат вечно осъждане (това е втората смърт). Следващи вечности и цикли (прераждания) няма и няма и да има. Мисля, че повече не е нужно от препирни, всеки си каза мнението.

напротив, не се заблуждавай, защото няма как да няма следващи вечности, ето виж пак:

"Познах, че всичко що прави Бог ще бъде вечно; Не е възможно да се притури на него, нито да се отнеме от него; И Бог е направил това, за да се боят човеците от Него. Каквото съществува е станало вече; И каквото ще стане е станало вече; И Бог издирва наново онова, което е било оттласнато. Видях още под слънцето Мястото на съда, а там беззаконието, - И мястото на правдата, а там неправдата. Рекох в сърцето си: Бог ще съди праведния и нечестивия; Защото има време у Него за всяко нещо и за всяко дело(сиреч, в цикъла на вечността)." Еклесиаст 3: 14-17,

"И рече ми: Сбъднаха се. Аз съм Алфа и Омега, началото и краят. На жадния ще дам даром от извора на водата на живота." Откровение 21: 6

Concussion
12-07-2011, 14:25
Ew.

*десетобуквие*

cvetemoe
12-07-2011, 14:38
npp ще ти пиша на ЛС

gandalfepi4
12-07-2011, 14:46
ИИиии цветко току-що разбра как се чустваме когато опитваме да водим някакъв почти-смислен разговор с него самия и "колегите" му

ПС Concussion току-що спечели форума. *десетобуквие* ми остава на вече ctrl + v.

cvetemoe
12-07-2011, 14:53
^ гандалф така е, винаги когато се говори за видимото, материалното, е лесно, а когато се говори за духовното на слушателя е нужна и вяра

gandalfepi4
12-07-2011, 15:11
И кой от вас няма това чудо "вяра" та не можете да се разберете?

Всъщност какво имаш предвид под "вяра"? Думата се използва като заместител на много други:

Вярвам че детето ми ще е добро. Това примерно може да значи "Нядявам се че.../Ще живея така сякаш.../Очаквам че.../Доказателствата сочат че..../Доставя ми комфорт да се правя че..." и тн. Та? Каква е дефиницията на тази конкретна вяра, която явно е толкова необикновена?

cvetemoe
12-07-2011, 15:22
Християнската вяра не е някаква обикновена вяра в съществуването на небесния Разум, а представлява дълбока сърдечна убеденост. А там където се търсят само доказателства за да повярват, няма вяра, а има умувания.

gandalfepi4
12-07-2011, 15:35
Дълбока убеденост? И от какво струи тя?

cvetemoe
12-07-2011, 15:44
от доверие на Бога или доверие на материалния свят. Ти избираш.

gandalfepi4
12-07-2011, 15:47
Kaкво разбираш под доверие в бога? Аз примерно съм се молил, ей така, за да съм честен и откровен със себе си и не съм получавал никакъв отговор.

Как мога да се доверя на мълчание?

cvetemoe
12-07-2011, 16:00
Нали имаш Библията, там Бог ни е казал толкова колкото е сметнал за необходимо и колкото е нужно да знаем за Него и за вселената, и то е достатъчно.

gandalfepi4
12-07-2011, 16:05
Прочел съм цялото нещо с изключение на скучните генеологии. Не съм вдъхновен.

cvetemoe
12-07-2011, 16:16
Ще ти пиша на ЛС

playy
12-07-2011, 16:19
cvete,от 100 поста само за 1 нещо ще се съглася с тебе и то е факта,че хората обичат да тълкуват Библията по свой собствен начин и това е причината да се появят толкова много деноминации и едните християни да викат на другите,че грешат и че техното 'вярване' е грешно.Всъщност това се дължи на факта,че Бог няма значение дали е Господ,Аллах,Гуру-Бамбини е в главата ти,а не някоя личност,която ти определя живота,знае ти мислите,чувствата и т.н.За това аз не съм религиозен и силно казано съм християнин,защото за религията както по настоящем,така и в миналото е характерен антропоморфизмът,който пренася човешки качества като обич,ревност,омраза и др. на някой неодушевен предмет-в случая Господ,а пък да не говорим че съдържанието на Новия завет е неколкократно манипулирано.

ПС:И все пак,ако имаше рай,какво щеше да вършиш там цяла вечност?

cvetemoe
12-07-2011, 16:29
Там няма да чувстваш необходимост от нищо, няма и скука, няма и омръзване, вечна и неизчерпаема любов, любов духовна. Но аз не мога и да го опиша точно, защото в Библията е казано че рая дори човек не може и да се представи и на ум не му е идвало.

Lychezar
12-07-2011, 16:41
Според мен причината за различните разслоения в християнството се дължи от една страна на тълкуванието, но от друга и от геополитическата насоченост на определена държава, която иска да изгради свой специфичен модел на управление. Да не забравяме, че Католическата църква например е събирала данъци по различни, в повечето случаи необосновани причини (това е бил неин специфичен модел, различаващ се от другите църкви, но може и да греша).
Ако погледнем Православието, което е главното вероизповедание в България, ще забележим вътрешно в него как напират препирни и противоречия. В началото на прехода различни представители на Църквата се разхождаха по митинги, обслужвайки политически интереси, които в крайна сметка доведоха страната ни до крах... Църква, която заклеймява миналото, не може да се ползва с обществено доверие. Причините за недоверието в Църквата са много и тя няма сили да се превърне в духовен пастир на нацията, но има сякаш и вътрешно споразумение, че това не е нейната основна цел.
playy, задаваш въпроса си от гледна точка на зависим човек. А зависимостта предполага човек към несъстояние за извършване на интелектуални или физически дейности (не казвам, че е задължително). Зависимостите в днешният свят приемат различни разновидности - алкохол, секс, пари, коли, телефони и т.н. Изобщо изграждането на определен идеал предполага нашата зависимост към този идеал, защото подражавайки му ние загубваме част от нашето креативно мислене.

cvetemoe
12-07-2011, 17:06
Ако погледнем Православието, което е главното вероизповедание в България, ще забележим вътрешно в него как напират препирни и противоречия. В началото на прехода различни представители на Църквата се разхождаха по митинги, обслужвайки политически интереси, които в крайна сметка доведоха страната ни до крах...

Православието е показало духовния път по който да се върви, а това какво правили разни представители на Църквата и че ходили по митинги и обслужвали политически интереси, то си тяхна работа и за тяхна сметка и мен лично толкова не ме интересува.

koshtramba
12-07-2011, 17:36
Cvetemoe, ти верно ли си мислиш, че Библията е написана от Бог?! Горкия, още не е разбрал, че и дядо Коледа не съществува.

Concussion
12-07-2011, 17:36
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1140352

koshtramba
12-07-2011, 17:53
Религията само подкопава, не носи нищо добро, а дори напротив. Наред с евреите. Те пък имат пръст дори в завладяването ни от резаците. Непряко, разбира се, в отслабването на дъжавата ни. Натрапеното ни християнство, разделението между братята Иван шишман и Иван Срацимир, "подкопаването" на България - за всичко са виновни те. Просто защото тогава сме били най-голямата сила на континента, всеки се е съобразявал с нас, но не само това е причината евреите да ни мразят - основната причина е именно въпроса с богоизбрания народ, какъвто те искат да бъдат. Може ли народ, който взема чужда земя и се настанява там, народ, който контролира света и го води към разпад и разслоение /типичен пример е американския народ, които вече е до такава степен полиран и обработен, че е по-лесно от детска игра да го водиш/...може ли такъв народ да е богоизбран?
Както и да е, май прекалено се отплеснах. Имах предвид, че религията от встъпването си, не ни е донесла нищо добро. И, ако не бе християнството, в момента още щяхме да сме на 3 морета, но това е друга тема на разговор.

evropeiski
12-07-2011, 20:57
^ Ей, koshtramba какво изразява аватара ти, какъв му е смисъла или си го сложил просто че те кефи. Thank you.
Това сепуко ли е ?

koshtramba
12-07-2011, 22:35
Да, seppuku, или още - харакири. Изразява някой виждания за живота и т.н, но да, също така и ми харесва.

Post Scriptum : А, също така съм жена. :)

gandalfepi4
12-08-2011, 00:55
Oх, сепуку се прави с танто, а не с йокатана. Напълно отделен въпрос е и че такава техниката на пробождане e тотално различна

RagioL
12-08-2011, 11:07
Абе къде Auriss, къде се изгуби тоя човек?

gandalfepi4
12-08-2011, 11:58
Той е от глупаците които имат личен живот и не стоят по цял ден във форума. Никога няма да го разбера това момче

Verminaard
12-27-2011, 20:32
Ей,дейба либералчетата мръсни,едно хубаво нещо да има и се опитват да го изпедерастят.

MakaronUduSHvaCH
12-29-2011, 16:47
Пазете хомосексуалистите, след време, те ще ви се отплатят