PDA

View Full Version : Бива ли да си отглеждаш детето вегетарианец?



NaOH
11-27-2011, 11:32
Нели да не се обажда.

Бива ли още от малки да си задължавате децата да не ядат месо, а само да пасат тревица, само защото родителите са такива, или трябва да го храните с нормална храна докато само реши как иска да се храни?

Greennight
11-27-2011, 11:35
Не мерси.Искам децата ми да израстват здрави и силни,а не да са някви рахити и да ги ограничавам от белтъчини.

LovEsIckk
11-27-2011, 11:36
Според мен, когато е малко детето не трябва да се лишава от тази и онази храна.

Точно когато расте, то трябва да приема всякакви продукти - нужни са му за растежа.. Особено млечни и месни.
:)

psychopath
11-27-2011, 11:36
използвам ти темата, за да задам друг въпрос...

вегитарианците ядат ли кренвирши?
в тях така или иначе няма никакво месо... :-o

WaterLilly
11-27-2011, 11:36
Очевидно да. Не бих си дала на детето да яде трупове.
Друг въпрос, че няма да имам деца и добре че

psychopath
11-27-2011, 11:38
Очевидно да. Не бих си дала на детето да яде трупове.
Друг въпрос, че няма да имам деца и добре чехахаха
защо "няма да имаш" и защо това е добро? :)

horacio
11-27-2011, 11:39
само с пържоли ще го храня 8-)
абе всичко ще си му давам :3 да си папка каквото си иска
само да не стане кюфтак.. ще го запиша да спортува :grin:

NomNomNom
11-27-2011, 11:40
По-добре да реши само като стане на 12-13, че и по-голямо.
Основата , скучен баркод, трябваше да ровя за туулчето на тела 5 минутки за да прочета една дума с определителен член 8-)

AutumnTears
11-27-2011, 11:40
Основичке, нещо обиждаш вегетарианците май 8-)
аз лично не съм опитвала месо от 5 годишна, както и животински продукти от почти година, просто не понасям вкуса им и предпочитам различна храна
колкото до децата ми, не бих ги ограничавала, въпрос на избор е

StringTheoryPracticist
11-27-2011, 11:41
Това е по-лошо и от това да го задължаваш да следва дадена религия, защото така му вредиш и на здравето. Още не знам дали ще имам дете, но ако ще имам и ако само реши да е вегетарианец ще съм силно разочарован.

WaterLilly
11-27-2011, 11:42
Очевидно да. Не бих си дала на детето да яде трупове.
Друг въпрос, че няма да имам деца и добре чехахаха
защо "няма да имаш" и защо това е добро? :)
Защото минусите са повече от плюсовете според мен. Не, не са някакви здравословни причини, не се изразих добре просто.

psychopath
11-27-2011, 12:12
Очевидно да. Не бих си дала на детето да яде трупове.
Друг въпрос, че няма да имам деца и добре чехахаха
защо "няма да имаш" и защо това е добро? :)
Защото минусите са повече от плюсовете според мен. Не, не са някакви здравословни причини, не се изразих добре просто.разбрах, че не са здравословни причини, затова си позволих да коментирам...

да ти имам и начина на мислене хахах
може и да се оправиш, де :)

PainMonopoly
11-27-2011, 12:14
Не съм сигурен до какво води неяденето на месо при децата в здравословен аспект, не съм запознат с научни изследвания по въпроса, но ако някой смята да забранява на децата си месото, е длъжен да проучи точно този въпрос.

От там нататък е отделен въпроса, че е доста долно да лишаваш детето си от възможността да опитва, изучава, сравнява и съответно да избира. Всеки се стреми да предаде на детето си убежденията и идеалите си, но дали да си вегетарианец или не, не трябва да идва като принуда, а трябва да бъде съзнателен избор, направен във вече зряла възраст.

NightGuardian
11-27-2011, 12:16
Не , не бих. Не виждам голям смисъл , дори не виждам да си вегетарианец...

StringTheoryPracticist
11-27-2011, 12:25
но ако някой смята да забранява на децата си месото, е длъжен да проучи точно този въпрос.
Ако хората проучваха нещата, които правеха, светът щеше да е съвсем различно място. Например, нямаше да има вегетарианци.

Jaune
11-27-2011, 12:42
Не бих ограничила детето си от месо, но бих му представила разнообразна кухня, вкл. и веганска.

Claymore
11-27-2011, 12:45
Вегетарианството е въпрос на личен избор. Тялото му се нужда от месо, поне докато расте.

NightGuardian
11-27-2011, 12:51
С зимата идват луканките! :grin:

WaterLilly
11-27-2011, 12:55
да ти имам и начина на мислене хахах
може и да се оправиш, де :)
Може живот без деца да ти се струва безсмислен и празен, но за мен е свободен. Пък ме мисли за каквато искаш. :-|

diksi
11-27-2011, 13:01
доста долно да лишаваш детето си от възможността да опитва, изучава, сравнява и съответно да избира. Всеки се стреми да предаде на детето си убежденията и идеалите си, но дали да си вегетарианец или не, не трябва да идва като принуда, а трябва да бъде съзнателен избор, направен във вече зряла възраст.
( bow )

KumchoValcho
11-27-2011, 13:10
Никога не бих го направил.
Метъла и вегетарианството ще са забранени под моя покрив

NightGuardian
11-27-2011, 13:15
да ти имам и начина на мислене хахах
може и да се оправиш, де :)
Може живот без деца да ти се струва безсмислен и празен, но за мен е свободен. Пък ме мисли за каквато искаш. :-|

хора които не искат деца , за мен са с детинско мислене още.

KumchoValcho
11-27-2011, 13:18
да ти имам и начина на мислене хахах
може и да се оправиш, де :)
Може живот без деца да ти се струва безсмислен и празен, но за мен е свободен. Пък ме мисли за каквато искаш. :-|

Не свободно , а детинско мислене.Е, айде сега
И аз не й разбирам избора, аз много искам да си имам дечица и да си тичаме в парка и да ходим на пикник с някоя др семейство, идеята ми пълни душата :Д
Но всеки с предпочитанията си, кво ви бърка толкова ;Р

NightGuardian
11-27-2011, 13:19
вече ще цъкам преглед , преди да публикувам , много пъти ме хващате в крачка , а си променям мисълта. :( :lol:

NightGuardian
11-27-2011, 13:19
Тя вика свобода , но до кога ? Има си етапи в тоя живот... Един ден ще и омръзне всичко и ще пей друга песен , това е моето мнение.

StringTheoryPracticist
11-27-2011, 13:23
хора които не искат деца , за мен са с детинско мислене още.
А тези, които не искат деца, защото смятат, че това няма да им е изгодно, без да обръщат внимание на емоционалната страна?

+ това, излиза, че 8-годишните момиченца, които си играят на семейства, са вече пораснали

NightGuardian
11-27-2011, 14:14
хора които не искат деца , за мен са с детинско мислене още.
А тези, които не искат деца, защото смятат, че това няма да им е изгодно, без да обръщат внимание на емоционалната страна?

+ това, излиза, че 8-годишните момиченца, които си играят на семейства, са вече пораснали

веднъж да кажа и аз. Запази си теориите за себе си. :)

Joc
11-27-2011, 14:16
ше яде каквото иска, важно е да не е прасе

elito0o0o0
11-27-2011, 14:23
Леля ми (бог да я прости) ми разказваше за една там тяхна близка ли е каква е не помня, че не давала на детето си още от бебе да яде месо. Каза ми, че постоянно го водят по болници и има много здравословни проблеми, изкривяване на краката и т.н.

Мисля, че месото е много важна част от менюто на едно дете. Докато расте и се развива организмът му има нужда от всичко. Мазнини, белтъчини, въглехидрати и т.н. и т.н. Когато порасне (да кажем около 18 ) нека си решава сам/а какво ще яде. Но не мисля, че човек, който е ял дълги години месни продукти, просто така би спрял изведнъж да ги консумира. (мое мнение) Примерно може да не обича агнешко, заешко или някакво друго месо, но това си е до човек. :)

А междудругото не знам защо всички си мислят, че вегетарианците ядат само треви. :lol: :lol: Не е така. :)

psychopath
11-27-2011, 18:16
да ти имам и начина на мислене хахах
може и да се оправиш, де :)
Може живот без деца да ти се струва безсмислен и празен, но за мен е свободен. Пък ме мисли за каквато искаш. :-|

хора които не искат деца , за мен са с детинско мислене още.по-скоро прекалено егоистично и много често неоформено. :)

Oldschool
11-28-2011, 07:16
Не бих го лишил - вегетарианството е въпрос на личен избор.

ПП. Все пак познавам родени вегетарианци, които си имат остра непоносимост към месо и месни продукти, но не са слаби, рахитични, болнави и т.н. Важно е не дали си вегетарианец, за да си здрав, а дали ядеш умно и правилно.
Хора, които не ядат месо, но бичат само мазни пици със сирене и пържени картофи няма как да претендират за здравословно хранене, както и хора, които се задръстват с бекон и мазньочи.

sifon4o
11-28-2011, 08:30
Само едно ми е много смешно - така като казвате, ще му давам разнообразни храни - белтъчини, мазнини, въглехидрати кво да не си мислите, че детето като е на 4-5 години ще яде ребърца примерно? В повечето случаи децата като малки въобще не ядат месо и доста от момичетата (поне тези, които аз познавам) са си запазили отвращението от него и си остават вегетарианки за живот...

yakuza_
11-28-2011, 08:34
СМЪРТ ЗА НЕМЕСОЯДНИТЕ ! ТЕ СА БОЛНИ, ДЕЦА НА ДЯВОЛА, НЕЧИСТОПЛЪТНИЦИ ! :x СЪЩОТО ВАЖИ И ЗА НЕПИЕЩИТЕ !

Oldschool
11-28-2011, 08:34
кил ем ол

sifon4o
11-28-2011, 08:41
СМЪРТ ЗА НЕМЕСОЯДНИТЕ ! ТЕ СА БОЛНИ, ДЕЦА НА ДЯВОЛА, НЕЧИСТОПЛЪТНИЦИ ! :x СЪЩОТО ВАЖИ И ЗА НЕПИЕЩИТЕ !

и кво, тия дето се зобят и не могат да пият :D

yakuza_
11-28-2011, 08:45
един тука се зобеше мн яко, пиеше, пълнеше и носа, и веднъж отиде на лекар и му казаха, че ако продължава така, няма да доживее и до 25 :D (в момента е на 20) и е доста отслабнал :D

IncendiaSanctus
11-28-2011, 08:45
Едни месо не ядат, други деца не искат да имат... Неестественици такива !
Такива хора, които не дават на децата си да ядат месо са за един такъв хубав бой... Ясно е, че има нужни за растежа съставки в месото, не една и две... Също, всеки трябва сам да си избере дали да е вегетарианец, християнин, дяволопоклонник, или да си набутва насмолени колове в задника... САМ ! Да, може докато е малко детето да му се дадат разни насоки, да му се покаже това, онова, ама това е прекалено... Ами някой мюсюлманин ако не е искал да му режат препуциума какво да прави, а ? ( не че ми пука, ама... )

whiteterror
11-28-2011, 12:33
Бахти фейла в тая тема, в кренвиршите нямало месо, не знам си кво... смерт за всички вегетарианци! Ако в яденето няма мръвка... просто не е ядене!