PDA

View Full Version : Матура



nikinkaaa
11-27-2011, 12:46
Здравейте, зрелостници! Въпреки че се готвя вече доста време за втората матура ( английски), ми е страшно трудно! Искам да попитам готвещите се за матура английски как се справят ? Какви упражнения правите, на какво наблягате ? Питам, защото се готвя сама поради финансови причини.

shadowcrew
11-27-2011, 13:36
Моята също ще е по английски,но аз немога да седна сам да уча. Уча в движение,оказва се,че имаме добра обща култура по английски от филмите,компютрите,интерне т и т.н. За момента когато съм свободен ходя на курсове в един учебен център,но общо взето ми казват неща които знам,дано по нататък да има нови неща.

nikinkaaa
11-27-2011, 13:42
Аз съм много притеснена за самия изпит. Резултатите ми са много зле, имам и голямо колебание между отговорите. Ще ми се да ми кажете какви помагала използвате, някакви упражнение или нещо друго. Аз всеки ден уча думи, граматика, чета текстове и превеждам ако ми остане време. Още малко ми остава да завърша с граматиката и ще наблягам на преводите, лисънинга и ридинга

marin4itu
12-02-2011, 08:02
аз държах матура по английски. на пробната изкарах 2, а на самия изпит 4.38. изобщо не съм се готвила, всъщност внимавах в часовете в училище, и то не винаги :d не е чак толкова страшно, колкото си мислите. успех!

Steady
12-02-2011, 14:41
В моето даскало има допълнителни часове по Английски за подготовка за матурата и там ползваме един от учебниците на Pons - мисля, че се казваше "Успех на матурата по английски". Обаче, аз като гледам какви са задачите, ми се струва, че тая матура не е кой знае какво, даже ми се струва супер елементарна. Според мен наблегни вкъщи на слушане и четене, защото така ще ти се набие в главата самият начин на говорене и изразяване и като видиш конкретната задача няма да мислиш кое правило да използваш, а просто ще имаш усет за това, кое е вярно.