PDA

View Full Version : Ще подейства ли според вас всичко това ??



s0phie
11-27-2011, 12:51
Такам.. имам проблем с килограмите.. никога не съм стигала чак до 60-61-62 килограма.. сега съм толкова, а съм висока 1,56 ... пълен ужас.. аз не мога така.. стигнах тези килограми от проблеми със здравето, но тък като вече съм добре искам да се залавям за работа.. въпросът към вас ми е дали според вас всичко товА, което ще споделя по-долу ще ми помогне да стигна 46-47-48 килограма... така:
(1) ще започна да се храня по следния начин.. сутрин: плод, обяд: манджата на мама, а за вечеря: салатка...
(2) ще заапочна да се занимавам със спорт.. ще се запиша на волейбол
(3) когато започна да отслабвам и стигна килограмите си ще започна да ходя редовно на фитнес, за да ги поддържам.. понежее от волейбола ще стана прекалено висока..

Това мисля да правя.. вие сте тези, които трябва да ми кажат дали е добра идея всичко тоба и дали ще е с някакъв йо-йо ефект ако си позволя някой път нещо сладичко.... Имам още един въпрос.. последен.. малко ми е трудничко да откажа на сладкото ... колко пъти бихте ми препоръчали да хапвам сладко, за да не изперквам ?? Може да е рядко, но искам.. Ииииии.. за колко време ще успея да стигна тези килограми.. ??

ariimeri97
11-27-2011, 13:22
ако е ефект от лекарства, тогава ще отнеме известно време, но ако не е, то тогава волйеболът няма да помогне много, заеми се с нещо като фитнес, лека атлектика, бягане

Enchanting
11-27-2011, 13:26
Ами първо това със закуската според мен не е правилно. Закуската трябва да е най-обилна тай като тя ти дава сили за целия ден. Не мисля, че някакъв плод ще ти засити глада. Спорта също е добра идея и фитнеса. Не се знае за колко време ще успееш да смъкнеш тези килограми- никой не знае. Това си зависи единствено и само от теб. А колкото до сладкото...

http://dietichno.com/%D0%B7%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D 1%82%D0%B5-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BA%D0%BE/

Успех :wink:

Rebirthing
11-27-2011, 13:31
Чакай, малко ! Тук никой няма гадателски способности !

Първото и най-важното, имала си здравословен проблем, ако той е причината ти за напълняването най-добре ще е да се консултираш с лекар за хранителния си режим.
Второ, "манджата на мама" нищо не ми говори, какво по-точно смяташ да ядеш ? Вечерята също не ми е много ясна, ако смяташ да караш на салата с домати и краставици, по-добре недей.

Като ти се яде сладко, яж натурален шоколад, но не изяждай целия за един ден. Също така откажи пърженото, тестеното, газираните напитки и като цяло се въздържай от junk food-a.

Най-добри за сваляне са аеробни/анаеробни/кардио тренировките. С две ръце ти препоръчвам каланетиката.

moni010498
11-27-2011, 17:39
Според мен храненето ти не е никак правилно, закуската е много важна и не е хубаво да е само ябълка, хапвай по добре на закуска(корнфлейкс, филийки, яйца, домат и краставица със сирене) и завършвай със ябълка, но в никакъв случай само ябълка, за обяд е добре, но освен манджата на мама хапвай още някакъв плод, а за вечеря към салатката можеш да добавяш пилешка пържолка или риба.

Според мен това хранене ще ти помогне повече от това, което си решила, но всичко да е в по-малки порцийки, плодовете и зеленчуците да са повече, а останалите храни да са по по-малко, а за закуската трябва да хапваш по обилно(тя е най-важна).

moni010498
11-27-2011, 17:47
Според мен тези килограми, които искаш можеш да ги постигнеш за 1 година, но всичко си зависи от теб и от тялото ти.

Препоръчвам ти и още нещо, когато дойде лятото да ставаш всеки ден сутринта към 6-7 часа и да бягаш. Ако живееш някъде до морето бягай на пясъка,а ако не си близо до морето.. бягай където можеш! Най-важното е да не пропускаш, трябва да бягаш всяка сутрин цяло лято и ще видиш че ще има резултат!!!

s0phie
11-27-2011, 18:01
За здравето сте ме разбрали погрешно.. мисълта ми е, че напълнах, защото не можех да помръдна.. изобщо не ми позволяваха.. и това беше месеци.. ии натрупах килограммите..

Rebirthing
11-27-2011, 18:02
Ако трябва да избираш между плод и


корнфлейкс, филийки, яйца, домат и краставица със сирене

по-добре избери плода !
Плодовата салата също е вариант, както и мюсли, но ако ядеш мюсли, нека да е истинско мюсли, а не "зърнена закуска" или някоя глупост от сорта на "Фитнес".

Колкото до спорта е най-добре да се тренира следобед / привечер, защото сутринта кръвта е по-сгъстена и риска от повишаване на артериалното налягане е по-голям.

s0phie
11-27-2011, 18:28
волейболът довър варянт ли е ?? Там много се натоварват с упражнения.. бягане.. ??

SunT
11-27-2011, 18:44
понежее от волейбола ще стана прекалено висока..
Де да беше така..Всички щяхме да ходим на волей 8-) Вероятно няма да мръднеш на височина, обаче волея е слаб спорт за отслабване.Нещо кардио, тичане, повече движение ти трябва.

effys
11-28-2011, 08:53
Според мен е по-добре закуската ти да е по-обилна. Може да заместиш с някое мюсли, но както каза Rebirthing не с Нестле Фитнес или подобно. Аз харесвам на "Фамилия Никола" и "Виталис" с плодове. А плода може да го оставиш за втора закуска.
Манджата на мама става, ако не е много мазна или пържена.
А за вечеря се опитай да хапваш нещо по-леко, и то поне 2-3 часа преди да си легнеш.Относно сладкото, може да хапваш черен шоколад, например.Опитай се да ограничиш всякакви тестени неща като кроасани, торти, кексове и т.н.
За тренировки ти препоръчвам тае-бо, вече ходя на тренировки няколко пъти и се чувствам страхотно. (:

Josefinne
12-02-2011, 08:55
М даа от волейбола няма да станеш по-висока, отколкото ти е генетично заложено. Макс 1-2 см повече в сравнение с това, ако решиш да вдигаш щанги ;)
Иначе, както казаха и момичетата по-горе, този режим не е достатъчен и не е здравословен. Ако не искаш да си докараш още проблеми, по-добре се запознай с някоя изпитана диета, свали си килограмите за 2-3 месеца и след това спазвай нестрог, но стриктен хранителен режим. Всеки спорт е полезен и според мен ще ти помогне да отслабнеш. Най-бързо става с кардио спортовете, които ти препоръчаха, но според мен и волейболът няма да е без ефект, още повече, ако ти допада и се забавляваш.
За сладкото - блокче натурален шоколад, чай, плодове, в краен случай от диетичните сладки, които излязоха напоследък по магазините.