PDA

View Full Version : не съм картоиграч..



machoka
11-28-2011, 06:11
и съм почти лаик в тая област, но кой има мойто дилетантско мислене, че белота е 2 пъти по-сложна игра и изисква мисъл, стратегия, отборно мислене и дух, и т.н., а в покера просто чакаш квот ти дойде и гледаш тъпо, като се стараеш да е по-тъпо дори от погледа на съседа на масата ;)

Mi6inka
11-28-2011, 06:14
Съгласна съм. Белота си изисква концентрация и мисъл. Може би и покера, но не чак в този смисъл на думите.. Или просто ние не знаем магията на покера 8-)

xxxbrokenhearthxxx
11-28-2011, 06:16
:lol:

machoka
11-28-2011, 06:24
Аз не знам ква е тая магия да седиш и да се надяваш да ти влезе.. тва си чист комар.

майсторлъка е да знаеш как да си изиграеш картите, как да развиеш стратегията и как с никви карти да вземеш играта, в комбина с партньора и т.н... а тука кво, трябва да знаеш как да лъжеш и да се взираш в събеседниците дали им извира капчица пот от лицето :D

jumpin
11-28-2011, 06:55
Повярвай ми,покерът е много по-сложна игра от белота.Има 2 тома по 500 страници книги как се играе покер,а има една тънка от 80 за белота.

Blab
11-28-2011, 07:31
важното е в любовта да ти върви;

Dyany10000
11-28-2011, 07:49
важното е в любовта да ти върви;
:-P
Играйте "Дурак", руската версия на сантасе по сложна е иска повече мислене.

Глупак

Възпроизвеждане на глупак е най-популярната и широко разпространена игра в Русия. Тъй като популярността му е още по-напред от Poker и предпочитания.
Игра на карти в глупак има две основни разновидности: Snap и писмен превод.
Snap. Един от най-rasprostronennyh семейни игри, и в същото време чисто руски произход. Deck, използвани в игра глупак - 36 карти, да участват в играта 2-6 души.
Предимства на карти: най-големият е асо, най-младият - шест.
След предаване на всички участващи в играта в продължение на шест карти, Тръмп се разкрива. Първата стъпка е част от доставчик на страна (от ляво на дилъра) или някой държи коз на най-малката стойност. Обикновено първата стъпка обикновено се договарят преди мача в глупак.
След като получи от дилъра на шест карти, всеки играч в глупак трябва да разгледа картите си и да изградят по възходящ ред на тяхното достойнство, че ще бъде оставено е на картата на най-малката достойнство и правото - и най-карти.
Отивате на игра на карти може да бъде всяко карта, но в началото на играта е препоръчително да се отървете от много малки и ненужни карти. Можете да отидете в една карта, и сдвоена с, например, две или три шестици. Врагът, седнал в ляво от водещите игра трябва да "победи" zahodnye карта. Борба карти в костюм, карта на достойнството на възрастните или коз. Тръмп може да победи само един коз, старши по същество.
Водещи играта (проникване), могат да хвърлят до карти на същата стойност като тези, които той бие изключване (с мач по-малко от 4 човека). Тези карти са също един играч трябва да "победи". Ако играете четири или повече лица, а след това поп разрешено само zahodnye карта (картата, с която nachili повикване).
Ако един играч не може да "победи" картата му предлага, той трябва да си ги вземете. Играчите, които имат свои ръце на най-малко шест карти излезе на палубата. В този случай, преходът към следващия играч по посока на часовниковата стрелка.
Ако даден играч е "счупи" всички предложени карти, тези карти са в отстъпление (от играта). Всички играчи в глупак се карти от палубата до шест.
Играта приключва, когато всички участници в глупак, с изключение на един, са били оставени без карти (с палубата и не трябва да има карти).
Същият този, който е на ръка с карти и глупак.
Snap. Удвоява. Брой на играчите в играта на карти - 4. Играчите са разделени по двойки и да седне в една от друга, т.е. двойката трябва да седне лице в лице. Този вид игра на глупак, е игра команда. Има правила за всичко, от класически глупак, с уговорката, че не podkidyvayut карти на своите партньори. Ако единият от партньорите не е в състояние да се пребори, да го предлага карти и ги взе, правото на тленните останки на следващия ход на противника и прави втори играч.

Прехвърлими глупак. Правилата на различни игри на карти са много сходни с Snap. Основната отличителна черта е, че откоси може да "превежда" на картите на друг играч. За да се преведе тази карта, играчът трябва да се облече в непосредствена близост до карта, която той предлага да се бори, карта на една и съща достойнство. Например, ако карта започне връзка е седем от клубове, е достатъчно да се постави седем от побой барабан (или връх на червея) и картата се прехвърля към следващия играч. Играчът, който се прехвърля, са длъжни да "бият" и двете от тези карти или прехвърляне на.
Забранени трансфер карта само в един случай, когато един играч, на когото прехвърлят, броя на картите по-малко от преведени.
Само в нашия сайт предоставя най-новата версия на играта глупак, можете да изтеглите за свободен даунлоуд в съответната част на играта. Всички игри се актуализират често. Останете на вълната!
Има компютърни версии на играта. Изтегляне на компютърната версия на глупак игра на карти. Играта сайт се предоставя gamed.info.
От гугъл преводач че немам време лично да превеждам :D

needle
11-28-2011, 07:50
Повярвай ми,покерът е много по-сложна игра от белота.Има 2 тома по 500 страници книги как се играе покер,а има една тънка от 80 за белота.
Да, но ако си добър белотаджия на втората взятка вече знаеш кой какво държи, покера е като по-сложен вариант на кент-купе.

Greennight
11-28-2011, 08:34
Не е така.В белота,ако си опитен и следиш картите си знаеш играта и си я играеш.Докато в покера не знаеш ква може да бъде следващата карта,която ще обърнат,трябва да прецняваш възможности,да блъфираш :) (за тексас Холд'ем говорим)

Oldschool
11-28-2011, 08:38
Покера винаги ми е бил по-скучен...

Не мога да коментирам дали е по-сложен, защото предполагам си има доста хора, които играят на високо ниво и имат стратегии и т.н.

TheManTheLegend
11-28-2011, 08:45
не съм добър в покера даже мн рядко играя, само че ако беше толкова проста игра нали всички щяхме да ходим на турнири :lol:
Тези които печелят на турнирите играят от десетки години. Има значение кога да блъфираш, как , да познаваш противниците си и т.н...
От класа ми миналата година постоянно цъкаха покер 7-8 човека и почти винаги парите отиваха в 1-2ма, единия се занимаваше доста сериозно с покер, четеше покер литература, играеше в покер старс и т.н. и винаги ги надцакваше ;)

fear4o
11-28-2011, 08:48
Не е така и в покера има страшно мислене и най-вече манипулация. В покера е важно да можеш да пресмяташ шансовете.. теорията на вероятността.
В Белота е по-скоро кой е с по-добра тактика и ще успее да отгатне как са наредени картите.

LadyDi
11-28-2011, 08:57
На мен лично, белотът ми е по-забавен.

fear4o
11-28-2011, 09:10
На мен лично, белотът ми е по-забавен.
+

LadyDi
11-28-2011, 09:16
На мен лично, белотът ми е по-забавен.
+
Колко сесии съм изкарала така... представа нямаш :lol:

yakuza_
11-28-2011, 09:19
дойдат ли ти картите на белот не се иска много мислене

sifon4o
11-28-2011, 09:21
повече ме радва белота... не обичам игрите на шанс

IncendiaSanctus
11-28-2011, 09:21
На мен лично, белотът ми е по-забавен.
+
Колко сесии съм изкарала така... представа нямаш :lol:

Къде си учила ?

Иначе, за мен покерът е... изкуство. Доста пари съм извъртял на него, докато се науча :D ( "доста" в ученическия му вариант, нещо от типа на 10-15 лева на ден си беше не малка сума в 9-10 клас... ) , след това и на турнирчета някое и друго... В покерът има много мислене, много пресмятане на шансове, много предвиждане... А късмет - късметът и в белота е доста решаващ, като не ти дойдат карти какво ще направиш ? Е , в покера като не ти дойдат карти, може така да ги изиграеш, че пак да спечелиш... Всичко е въпрос на това какво противникът вярва, че имаш, не на това какво имаш... докато се стигне до сваляне на картите, разбира се ;)

LadyDi
11-28-2011, 09:24
На мен лично, белотът ми е по-забавен.
+
Колко сесии съм изкарала така... представа нямаш :lol:

Къде си учила ?
Май не се изразих правилно. Все тая.
В Свищов.

IncendiaSanctus
11-28-2011, 09:47
Май не се изразих правилно. Все тая.
В Свищов.

Не, позачудих се, защото при нас ако не си отучим задниците по време на сесия ( защото през другото време ни мързи, то се знае ) и имат склонността да ни късат :D
Ние между лекциите/упражненията разцъкваме...

LadyDi
11-28-2011, 09:51
При нас, в масовия случай, нямаше значение дали си учил или не си. Ако решат да те късат - късат те. Ако искат да минеш - минаваш, квито и глупости да си написал.

Кво да ти кажа...

yakuza_
11-28-2011, 09:55
обичам образованието в България, особено това което не е в София, толкова много мисъл влагат всички даскали :grin:

LadyDi
11-28-2011, 09:57
обичам образованието в България, особено това което не е в София, толкова много мисъл влагат всички даскали :grin:
Те в София щото са се сбрали всички преподаватели-мислители...

yakuza_
11-28-2011, 10:00
просто имам чувството, че ако не учиш там, никой не те ебава :D

IncendiaSanctus
11-28-2011, 10:01
Навсякъде ги има най-различни, не може да се каже - в София са добри, другаде са зле... Предполагам, че в София имат малко по-високи изисквания, по-добра материална база и т.н. ... Като цяло повече пари.

fear4o
11-28-2011, 10:01
обичам образованието в България, особено това което не е в София, толкова много мисъл влагат всички даскали :grin:
Те в София щото са се сбрали всички преподаватели-мислители...
Особено в УНСС.. мислят колко пари да ти вземат за да минеш някой изпит

LadyDi
11-28-2011, 10:03
Тъжна работа е образованието ни 8-)

Дет се вика... като се знам къв инженер съм, как да ида на лекар?

IncendiaSanctus
11-28-2011, 10:20
обичам образованието в България, особено това което не е в София, толкова много мисъл влагат всички даскали :grin:
Те в София щото са се сбрали всички преподаватели-мислители...
Особено в УНСС.. мислят колко пари да ти вземат за да минеш някой изпит

А знаеш ли защо покрай УНСС има такава голяма ограда ?
За да не идват тия от ТУ и другите университети да изкарат по някоя диплома в междучасията...

psychopath
11-28-2011, 11:49
1. Белотът, който е разпространен толкова широко в България се казва бридж-белот и е смесица между френския белот, който е по-лесен от "нашия" и английския бридж, който е доста по-сложен.
Та общо взето е създадена оптималната игра, без да е много сложна и да не е толкова елементарна и в същото време динамична

2. Има доста видове покер, ако говориш за най-разпространения (texas hold'em)....
Да, чисто като правила е по-лесен.
Но до тук.

За да бъдеш добър на (бридж-)белот се изисква предимно опит, постоянство и елементарна логическа мисъл...
Докато за да бъдеш добър на покер...трябва да имаш перфектна преценка и психологически познания
преценка е ключовата дума...
тааа твърденията, че е чист късмет са абсолютни простотии...ако беше така, защо всяка година на покер-турнирите на финалната маса се виждат предимно познати муцуни?

И все пак...покера си е изцяло хазартна игра, губи се тръпката ако се играе просто за удоволствие и начина на игра, когато си заложил немалка сума и играеш за кеф с приятели, докато пиеш уиски и чакаш да стане време да ходиш на пичелов... :д
От своя страна белота е предимно за забавление, рядко се играе хазартно...
Предполага по-малко сериозно отношение, отнема по-малко време...
иии е по-динамична. :)

NightGuardian
11-28-2011, 12:18
То и в покера може да очакваш какво има , само да мислиш както трябва. Не разбирам белот , но тексак холдем покера го играя и ми е доста интересен и там не е сложно самите правила , но трябва да мислиш доста.

Да знаеш как да залагаш и как ще излезеш от ситуацията , дали блафират или не и т.н. Без лимит е много добре като печалба , но и много лесно може да загубиш. :-P