PDA

View Full Version : Извадено рамо



MakeIT
11-28-2011, 11:10
Наместиха ми го почти веднага, и ме бинтоваха.Остават ми още по-малко от 10 дена докато дойде време за сваляне и си го чувствам, че се оправя.Въпросът е след това какво се прави?Трябват ли някакви раздвижвания и нагрявки задължително?Отделно ми е гипсирана и ръката заради счупено котре, ще са нужни ли и там някакви такива раздвижвания?

xXxAngerfisTxXx
11-28-2011, 12:00
Ти първо почти няма да можеш да го движиш... трябва малко по-малко да го раздвижваш... ще отнеме време за да си движиш ръката като преди. Чупил съм си 4 пъти ръката и знам че е мъка. Мускулите са заленели и им трябва време да свикнат.

exsteen
12-01-2011, 18:34
Ааа, мда и на мен ми се е случвало.Тая ръка ще е слаба доста време, поне месец и нещо.Аз не се вслушах в съветите да не я напрягам поне 6 месеца и я извадих пак на третия.
Мен поне не ме боля много, само че неприятното беше че не можех да я вдигам и трябваше да се обличам с чужда помощ винаги.

MakeIT
12-02-2011, 20:45
Мен ме притеснява лакътя дали ще мога да го движа след сваляне на бинта.Иначе при движение китката си ме боли доста, по странен начин, като предполагам, че това е защото не съм я движил много време.

ImmortalSportFreak
12-02-2011, 23:26
Не си натоварвай тази ръка много,за да се възстановиш по-бързо,да не те боли и да не се случи пак.Сигурно ще можеш да го движиш малко(нз от опит),но ще стане постепенно. ;)
Успех и бързо възстановяване!