PDA

View Full Version : Относно пубертетът



martoszz
11-28-2011, 12:53
Здравейте! Знам, че сигурно има още купища подобни теми, но в търсачката не ми намери... Аз съм на 14 години(почти), Декември ги правя и съм си дребен. Баща ми и майка ми не са гиганти така да се каже. Тате е като го гледам 1.70, а мама сигурно 1.60 или малко повече. Всички в родата ни са ниски по 1,70 и максимум 1,76, но чичо ми е висок, а децата му са многоо високи като него. Та си задавам един въпрос... Мойте приятели(всички почти) дръпнаха още в 5-ти клас драстично. До днес те също си порастват и да тяхните родители са високи, но поне малко няма да ли да се издължа и аз някога? Знам, че има при някои момчета и момичета закъснение на пубертета, но вече ставам на 14 години :( и ми не е гот като гледам яките каки просто ми става шибано. Как да заговоря момиче като нито имам чуство за хумор, нито съм поне малко по-висок от нея, нито нищо? Не само каките са проблема и с приятелите ми... Гадно е да си в 8 клас и да си 1,58 чесно казано :(. Пиша темата не за да се оплаквам, а за да видя дали има някой, които е израстнал даречем след 14 години или след 15-тата година, но и дали преди това е бил нисък като мен до 1,60.
__________________
http://gorata.net/old/f.php?f=tuRb0o0

cwetelina21
11-28-2011, 14:00
аз знам момчета които дръпнаха чак на 15 - 16... споко ;)

ImmortalSportFreak
12-01-2011, 19:41
Споко,някои растат до 17-18-20 годишна възраст(още повече си момче). ;) Естествено драстично можеш да се издължиш на 15-16 годишна възраст и от там нататък,ако има някакъв растеж,ще е мн бавен.
Но спокойно.Не се притеснявай за това. ;) Една мацка ако те харесва достатъчно по характер,няма да обърне внимание на това,че не си висок.