PDA

View Full Version : Марка козметика



lude7ina
11-28-2011, 15:34
Отървах се от пъпките и черните точки и започнах да се гримирам. За да махна тъмните кръгове под очите използвах коректор на golden rose, само че започна да ме сърби кожата се зачерви. Оказа се че съм алергична. Каква марка козметика ще ми препоръчате, която със сигурност не причинява алергични реакции.

mynichkaTanq
11-28-2011, 15:46
отиди на козметик и там тя/той ще ти обясни всичко

lude7ina
11-28-2011, 15:48
Стига с тия козметици. Нищо не правят само се дънят и си даваш парите напразно.

mynichkaTanq
11-28-2011, 15:56
ами явно ходиш при някакви, където не знаят какво е лице

lude7ina
11-28-2011, 15:59
ами явно ходиш при някакви, където не знаят какво е лице
Досега не съм ходила на козметик. Виждала съм мой приятелки, който са били. Едната вежда на различно мнение от другата. Уж и махнали черните точки, ама на другия ден пак са там. Споделете нещо от опит което няма да причини алергични реакции.

j_adore2
11-28-2011, 16:10
Конкретно нещо не знам, просто защото не използвам такова. Но пробвай с по - скъпа козметика. Golden Rose са боклуци ;)

mariqanastasova
11-28-2011, 16:16
Абсолютно вярно-голдън ролз са боклуци....не ходи на козметик ,защото веднъж ходих ,за да ми махат черните точки и след 1-2 седмици се появиха пак,така че няма смисъл честно казано... :-D :-D :-D ..и по добре не ползвай коректори,ползвай домашни рецепти...една приятелка ми каза следната рецепта....правиш си чай от лайка след това взимаш пакетчето и го държиш под окото си докато изтине ... :) :) :)

Rebirthing
11-28-2011, 16:17
Козметиците да не са богове ?! Черните точки не се махат с едно ходене на козметик...

Както и да е, за марки козметика препоръчвам Artdeco, Inglot, Max Factor, Bourjois, M.A.C, Lancome, L'oreal и т.н.

bloodymirror
11-28-2011, 16:28
Конкретно нещо не знам, просто защото не използвам такова. Но пробвай с по - скъпа козметика. Golden Rose са боклуци ;)

Ти пък ще кажеш,че са боклуци.. виждала ли си съдържанието на техните козметични продукти и това на по-скъпата?! Ако не си,виж и сравни! Не случайно има хиляди статии в интернет,където е доказано,че най-скъпите продукти са най-вредни и некачествени,затова защото хвърлят хиляди пари за реклама,а в същото време не струват.Там е дадено от-до съдържанието на ''по-качествените козметики'' .. ще ти падне шапката докато ги изчетеш

lude7ina
11-28-2011, 16:33
Козметиците да не са богове ?! Черните точки не се махат с едно ходене на козметик...

Както и да е, за марки козметика препоръчвам Artdeco, Inglot, Max Factor, Bourjois, M.A.C, Lancome, L'oreal и т.н.
Някоя марка която я има навсякъде в България?

j_adore2
11-28-2011, 16:36
Конкретно нещо не знам, просто защото не използвам такова. Но пробвай с по - скъпа козметика. Golden Rose са боклуци ;)

Ти пък ще кажеш,че са боклуци.. виждала ли си съдържанието на техните козметични продукти и това на по-скъпата?! Ако не си,виж и сравни! Не случайно има хиляди статии в интернет,където е доказано,че най-скъпите продукти са най-вредни и некачествени,затова защото хвърлят хиляди пари за реклама,а в същото време не струват.Там е дадено от-до съдържанието на ''по-качествените козметики'' .. ще ти падне шапката докато ги изчетеш
От нито един от продуктите на Голдън Роуз не съм доволна .. Не ме интересува какво е съдържанието. Важното е да ми се отразява добре на кожата. Голдън Роуз не е от тези марки :)

FreshJuice
11-28-2011, 16:37
Козметиците да не са богове ?! Черните точки не се махат с едно ходене на козметик...

Както и да е, за марки козметика препоръчвам Artdeco, Inglot, Max Factor, Bourjois, M.A.C, Lancome, L'oreal и т.н.
Някоя марка която я има навсякъде в България?

Ами навсякъде има Лореал и Макс фактор :) Боржуа също.. дори и в много малките градове

bloodymirror
11-28-2011, 16:53
Конкретно нещо не знам, просто защото не използвам такова. Но пробвай с по - скъпа козметика. Golden Rose са боклуци ;)

Ти пък ще кажеш,че са боклуци.. виждала ли си съдържанието на техните козметични продукти и това на по-скъпата?! Ако не си,виж и сравни! Не случайно има хиляди статии в интернет,където е доказано,че най-скъпите продукти са най-вредни и некачествени,затова защото хвърлят хиляди пари за реклама,а в същото време не струват.Там е дадено от-до съдържанието на ''по-качествените козметики'' .. ще ти падне шапката докато ги изчетеш
От нито един от продуктите на Голдън Роуз не съм доволна .. Не ме интересува какво е съдържанието. Важното е да ми се отразява добре на кожата. Голдън Роуз не е от тези марки :)

То ти се отразяват добре,точно щото са направени така,че мигновенно ''кожата ти да засияяее'' ама след време???!!

barbiegirl17
11-28-2011, 16:57
M.A.C

j_adore2
11-28-2011, 16:58
^ Как след време .. Ще се сбръчкам ако ползвам Estee Lauder i MAC, а няма ако ползвам Golden Rose. И по - добре ли е сега да се обривам и да съм червена като го ползвам ?!

Rebirthing
11-28-2011, 16:58
Сравнявала съм съдържанието на скъпа и евтина козметика, в продуктите на Голдън Роуз, Орифлейм, Ейвън масово се използват евтини и в пъти по-вредни компонентни.
Въпреки това признавам, че и Лореал не са манна небесна...но са за предпочитане :).

lude7ina
11-28-2011, 17:03
M.A.C
Имат само един магазин в България. Аз съм от Свиленград и е пълно с гръцка и турска козметика.

PullMeCloser
12-01-2011, 15:44
Artdeco, Estee Lauder, YSL- най-готините, които до сега съм ползвала.

Biskfitka
12-01-2011, 16:44
От по-скъпата вече казаха,ако нямаш възможност аз ти препоръчвам Есенс,поне аз нямам никакви проблеми с нея,а и аз съм имала пъпки и съм ходила по козметици.
А за козметиците,вие добре ли сте? (тези,които казаха,че не вършат работа).Никой не е казал,че козметика ще изчисти абсолютно всички пъпки и черни точки,или че няма да се появят пак...особено пък в тази възраст ...
Пък по темата за Голдън Роуз-за коректора по принцип съм чувала,че е добър ,но зависи от кожата.Имат някои хубави палитри ,както и очните линии.Няма смисъл да спорите,на всеки различно нещо влияе по различен начин.

Coke
12-01-2011, 17:10
Явно кожата ти е чувствителна към някоя от съставките.Аз не бих ползвала козметика на Голдън Роуз,но това е друга тема..Препоръчвам ти медицинска козметика.Avene ми се струват подходящи,има ги в аптеките. :)

kalpazanka
12-02-2011, 08:28
Като не регулираш омазняването и секрецията на себум, дори и да спиш при козметичката, няма да има файда. Ама така е, като не сте склонни да отидете при лекар и си омаловажавате проблемите.

Biskfitka
12-02-2011, 08:47
^Мда,аз ходих около 1 година (може би по-малко) всеки месец на дерматолог да ми почиства пъпките и черните точки,предписа ми и козметика и бях много доволна.По-скъпо е,но сега нямам проблеми :)

Alexandraaa
12-09-2011, 19:00
Rebirthing и как по точно се премахват черните точки според теб ;д

r0si
12-09-2011, 19:05
Аз съм много доволна от Vichy и Лореал :)

Rebirthing
12-10-2011, 09:31
Rebirthing и как по точно се премахват черните точки според теб ;д

Черните точки се махат като се грижиш за тялото си отвън и отвътре и ползваш качествена козметика ! Също така като избягваш комедогенните съставки в бялата и декоративната козметика.
Козметика какво може да направи ? Да ги острани веднъж, те после пак ще се появят. Така, че няма какво да обвинявате хората, това не е нещо което може да премахнеш просто така.

kalpazanka
12-10-2011, 11:52
Аз съм много доволна от Vichy и Лореал :)

За чувствителна кожа трябва медицинска хипоалергенна козметика. Виши не е такава.


Rebirthing и как по точно се премахват черните точки според теб ;д
Не съм Rebirthing, но ще си позволя да ти отговоря- изключваш храните с висок ГИ, както и мазнотиите. Млякото също има отношение. Мисля, че вече ти казаха да внимаваш с комедогенните съставки в козметиката.

lude7ina
12-10-2011, 23:33
Така нямам проблем с пъпките и черните точки. Прочетете първото изречение на първия пост. Относно коректора. Продали са ми такъв с изтекъл срок на годност. Срам, срам, срам. И трето козметиците винаги правят гафове и нищо няма да ме убеди в обратното. kalpazanka Храната на мозъка е мазнината. Така че не можеш да кажеш да спрем да ядем мазно. Като чуете мазнина и всички се побърквате.

lude7ina
12-10-2011, 23:34
Сравнявала съм съдържанието на скъпа и евтина козметика, в продуктите на Голдън Роуз, Орифлейм, Ейвън масово се използват евтини и в пъти по-вредни компонентни.
Въпреки това признавам, че и Лореал не са манна небесна...но са за предпочитане :).

За Орифлейм не съм съгласна.

kalpazanka
12-11-2011, 05:58
Така нямам проблем с пъпките и черните точки. Прочетете първото изречение на първия пост. Относно коректора. Продали са ми такъв с изтекъл срок на годност. Срам, срам, срам. И трето козметиците винаги правят гафове и нищо няма да ме убеди в обратното. kalpazanka Храната на мозъка е мазнината. Така че не можеш да кажеш да спрем да ядем мазно. Като чуете мазнина и всички се побърквате.
Не знам откъде четеш биохимията, но по-добре си смени източниците. Мазнините не преминават кръвно-мозъчната бариера.

SamanthaJ
12-11-2011, 11:01
vichy e добра марка

Rebirthing
12-11-2011, 13:30
kalpazanka Храната на мозъка е мазнината. Така че не можеш да кажеш да спрем да ядем мазно. Като чуете мазнина и всички се побърквате.

Горивото на мозъка са въглехидратите, не мазнините, но това не значи да ядеш рафинирани въглехидрати.
Колкото до мазнините, наситените мазнини от храната трябва да се ограничават, ненаситените мазнини са в пъти по-полезни. Има още един вид мазнини - хидрогенираните /ненаситени мазнини превърнати в наситени/ те се използват масово в хранителната индустрия и много от продуктите /сладки, кроасани, чипс и прочие/ ги съдържат. Хидрогенираните мазнини трябва да бъдат избягвани, ако не и напълно изключени от менюто !

lude7ina
12-11-2011, 20:29
Боже Господи! С горните 2 мнения потвърждавате, че не знаете нищо.

Rebirthing
12-11-2011, 20:36
Не мила, ти с това си мнение потвърждаваш, че не знаеш нищо. Моля те или се аргументирай или замълчи !!!

Biskfitka
12-11-2011, 23:15
lude7ina за Riberthing не знам,но за калпазанка мисля,че учеше медицина ,няма смисъл да спориш и да се излагаш,говорят ти неща,които наистина са така ;)
И за козметиците изобщо не си права :)

Vodnokonche
12-13-2011, 14:26
По темата има козметици и козметици, както има доктори и доктори. Не можете да слагате всички под общ знаменател. Има и компетентни, има и такива, дето са изкарали просто един курс и се смятат за козметици. Ето защо бих препоръчала при проблемна кожа, предразположена към акне и комедони, да се намери подходящ дерматолог. Разликата между козметика и дерматолога е, че първият просто е изкарал един 2 седмичен курс, а вторият има медицинска тапия за това и е учил 5 години, за да специализира. Освен това, няма как да очакваме чудеса от храброст от козметиците. Дори и да изчистят перфектно лицето, след 2-3 седмици то пак се замърсява. Няма как да очакваме, че от вредните емисии и хиляди отрови, които поглъщаме, лицата ще са ни винаги чисти. Тук въпроса опира до поддръжка. Всяка жена, която държи на външния си вид, отделя време и средства всеки месец да я поддържа било на козметик, маникюрист, фризьор и т.н. Относно марката козметика, всеки има своите изисквания, предпочитания и очаквания, както и всяка кожа е с индивидуални потребности. Горещо препоръчвам при проблемна кожа, много мазна, много суха, предразположена към акне, комедони, пигментни петна или белеща се, да се ползва медицинска или био козметика. Медицинската козметика се продава само в аптеките. Био козметика има по био сайтовете и в който и град да живеете, можете да си поръчате онлайн. Медицинската козметика от своя страна се дели на няколко вида: специализирана за суха, атопична кожа, екземи, псориазис; за бебешка кожа; за суха; против стареене и т.н. Аз съм доволна от бялата и синя серия на Dr. Theiss - Nachtkerzen. И двете серии са предназначени за много суха и проблемна кожа. Освен че са медицински, са от типа натурална щадяща козметика, която не съдържа парабени, нефтопродукти, силикони, изкуств. озцветители и др.

gabri3lla
12-13-2011, 14:49
Пробвай Bourjois. Имат няколко фон дьо тена с доста леко и озаряващо покритие.