PDA

View Full Version : Въпрос относно козметик



bloodymirror
11-28-2011, 16:22
1.Това ли е най-ефикасното средство против акне?
2.Наистина ли,след като ти отвори порите в салона и няма как да ги затвори и веднага като излезеш навън и порите се замърсяват в дълбочина от всичките прашинки и вредни частици във въздуха? И как може да се предотврати това? Много ще се радвам,тези които знаят да ми помогнат,защото се чудя дали да ходя. :)

strawberry88
11-28-2011, 16:25
Аз съм ходила 3-4 пъти...за да се затворят порите ми слага една ампула на лицето(забравих каква точно),чакам малко и е готово и тръгвам. :)

bloodymirror
11-28-2011, 16:30
А понеже имам много гадно акне на едната буза,от нищичко не се маха,дали според теб козметичката помага :)

strawberry88
11-28-2011, 16:32
Дам :) ,аз на 2 месеца някъде ходя и ми се махат и след време пак малко ми излизат :booooomb: :x ама какво да се прави.. 8-)

j_adore2
11-28-2011, 16:37
Козметикът ти изчиства черните точки и после вече е твоя задачата да си поддържаш лицето с подходящата козметика и т.н

Rebirthing
11-28-2011, 16:44
Козметикът ти изчиства черните точки и после вече е твоя задачата да си поддържаш лицето с подходящата козметика и т.н

Точно :) !

Плюс това причините за акне може да са много и не само външни, а и вътрешни (нездравословен режим на хранене, здравословен проблем и т.н) така, че обърни внимание и на това.

bloodymirror
11-28-2011, 16:51
Козметикът ти изчиства черните точки и после вече е твоя задачата да си поддържаш лицето с подходящата козметика и т.н

Да де,но като са ти отворени порите и като ти навлезат мръсотиите в дълбочина??

Rebirthing
12-01-2011, 20:30
Нали са писали хората, че се слага ампула...

koshtramba
12-03-2011, 14:34
Отделно се слага специална лечебна пудра върху порите, и с помощта на дарсовал (специален уред) порите я поемат и се затварят!

millmii
12-03-2011, 16:22
Може би не му е тук мястото, но да кажа че по принцип порите се затварят от студеното, например студена вода, лед и т.н. и се отварят от топлото, затова е препоръчително да си миеш лицето с топла вода и да завършваш със студена.

millmii
12-03-2011, 16:25
Да де,но като са ти отворени порите и като ти навлезат мръсотиите в дълбочина??

Ами прибери се и си почисти лицето с измиващ гел и тоник, примерно. И едва ли козметичката ще те остави така с отворени пори и 'айде .. Направо като отидеш я питай нея, тя ще ти даде съвет.

stef98
12-03-2011, 18:19
А понеже имам много гадно акне на едната буза,от нищичко не се маха,дали според теб козметичката помага :)

Ако имаш проблем само от едната страна на лицето, имай предвид, че може да е от телефона. Знам, че звучи странно, но наистина е вярно. Имай едно наум. ;)

millmii
12-03-2011, 22:03
Ако имаш проблем само от едната страна на лицето, имай предвид, че може да е от телефона. Знам, че звучи странно, но наистина е вярно. Имай едно наум. ;)

Като го прочетох се сетих.. Може наистина причината да е телефон, например. В една статия в Космополитън четох преди няколко месеца, че това е много срещана причина за акне, защото хората не се усещат. Препоръчваха редовно почистване със спирт на всички джаджи, които ти се допират до лицето. :)

lude7ina
12-09-2011, 15:34
Козметиците не правят нищо. Само си даваш напразно парите. Почисти си лицето с хубава козметика.

MaLkaTa_LaDy
12-09-2011, 16:23
Козметиците не правят нищо. Само си даваш напразно парите. Почисти си лицето с хубава козметика.
Това е най-вярното мнение. Има неща, които трябва да научиш относно грижата за лицето, оттам нататък вече можеш да правиш всичко сама.

Sarafina
12-10-2011, 17:11
Порите се затварят с ток :D Не боли, даже е приятно. Само чуваш звука на тока, иначе нито щипе, нищо :)