PDA

View Full Version : Ветераните:Как успявате?



Bella5
12-01-2011, 19:55
Здравейте!
За втори път правя такава тема, но очевидно първата ми е отишла в небитието. Здраве да е.
Въпросът ми е към хората с по-дълги връзки (т.е. връзка по-дълга от половин година) - от колко време сте заедно, как успявате да поддържате връзката си жива, любовта ви същата ли е както в началото, карате ли се често и карали ли сте се сериозно? И въобще всякакви такива неща свръзани с дългите връзки. (:
Най-хубавите отговори, ако разбира се желаете, ще бъдат публикувани в блога ми "Сватовницата", който в момент набира сила.
Благодаря предварително, супер яки сте! :)

bitchwolf
12-02-2011, 07:29
Еми ние не успяхме. Бяхме 2 години заедно, винаги сме се обичали. От ден на ден все повече. Разделихме се по други причини, но до ден днешен сме си много близки и пак си се обичаме, ценим се и си помагаме. Карахме се много често, но заради странични фактори и да, сериозно си се карахме. Това е единствения човек способен да ми опонира в спор :д. Но сега нещата са други. Това е най-градивната ми връзка с някого. Научих много и това,че не сме заедно като гаджета не значи, че не сме заедно в живота. Не мога да го обясня просто е така.

Irti
12-02-2011, 09:56
Не трябва да има ревност, ако я има да е малка и незначителна. Трябва да има много свобода и за двамата. Запазването на връзката дълго време зависи от това какво е привличането и чувствата, а за да останат чувствата същите трябва да има свобода и разбиране по всички въпроси.

marin4itu
12-02-2011, 11:14
С моя приятел сме заедно от около година и 7 месеца. Започнахме от връзка на разстояние 200 км. Толкова пътувания по влаковете, че БДЖ трябва паметник да ни издигнат.. 4 часа път не ги усещах.. Сега вече живеем заедно, след като минахме доста кризисен период и сериозни разправии. Това е човекът, който познава абсолютно всяка моя страна. Както добрата и услужлива, така и параноичната, дребнавата и злобната и все още е с мен. Както и аз познавам както добрата, така и инатливата му страна. Радвам се, че съм с човек, с когото наистина в отношенията ни няма скрито, покрито, той ме знае що за стока съм, както и аз него и се обичаме.

Josefinne
12-02-2011, 13:50
Аз и моят човек наскоро навършихме 3 години и половина. Познаваме се от 4 и половина. От една година вече живеем заедно.
Когато се запознахме и тръгнахме очаквах той да е много сериозен и делови човек. Не очаквах да съм на едно от челните места в живота му, не очаквах, че ще е нежен и отдаден на връзката ни, въобще - нямах големи очаквания за тази връзка, просто човекът много ме кефеше и реших да прекарам малко повече време с него.
Оказахме се обаче доста по-добра двойка отколкото някой е предполагал. От него научих много за нещата, които винаги са ми липсвали, за отношенията, за живота, за другите и за себе си. Струва ми се , че и той научава много от мен, не знам дали го осъзнава. Факт е обаче, че се развиваме заедно.
Много сме говорили за това, че сме различни и често имаме различни виждания за нещата от живота. Това обаче не ни е разделило досега, а винаги ни е помагало всеки от нас да обогати собственото си мнение.
Да, имаше и тежък период. Период, в който мислех, че няма да продължим да бъде заедно още дълго. Но той отмина. Помогна много това, че никой от нас не се хвърли да обвинява другия, а говорихме, старахме се всеки от нас да разбере другия и нещата страшно много се подобриха само след един-единствен разговор.
Основни правила в нашата връзка са:
1. Взаимно уважение към другия;
2. Никога не изневерявай на другия;
3. Имай доверие на другия;
4. Когато имаш проблем от каквото и да е естество - говори с другия, но без обвинения, просто излагам това, което не ми харесва, пречи ми или ме дразни и мислим заедно как да направим така, че това нещо да не ни е проблем. Важно е също така да не се преглъща нищо, а щом проблемът се изясни в главата ти - да го споделиш;
5. Внимание към другия - към неговите нужди, желания, към думите му, към постъпките му.

Разбира се, че се обичаме. Ако в началото любовта ни е била буйна и необуздана, тласкала ни е да вършим луди неща, сега тя е по-спокойна, но дълбока и съградена на много общи неща. Фактът, че сме се променили заедно и сме преминали през много и личностни и фактически метаморфози заедно ни прави едно цяло. Не мога да си представя живота без него. Дори себе си не мога да си представя без него.

SisiStrange
12-02-2011, 14:28
1. Взаимно уважение към другия;
2. Никога не изневерявай на другия;
3. Имай доверие на другия;
4. Когато имаш проблем от каквото и да е естество - говори с другия, но без обвинения, просто излагам това, което не ми харесва, пречи ми или ме дразни и мислим заедно как да направим така, че това нещо да не ни е проблем. Важно е също така да не се преглъща нищо, а щом проблемът се изясни в главата ти - да го споделиш;
5. Внимание към другия - към неговите нужди, желания, към думите му, към постъпките му.


От това едва ли има по-точен отговор.
Дори не знам какво да добавя. :)
По абсолютно същия начин са нещата и при нас.