PDA

View Full Version : Щитовидната жлеза



BqlaLiniq
12-02-2011, 10:35
Правиха ми изследвания за щитовидната жлеза и ми казаха, че работи, но била на долната граница, това означава ли че не функционира нормално?
И друг въпрос как да направя така, че да се покачи тази граница?

Red_Hair
12-02-2011, 11:57
изследване на кое?тат, мат, ft3, ft4, tsh?кое не и е наред?кое е на долната граница?измененията от нормата на всеки един хормон поотделно и комбинирано е симптом за различен проблем.трябва да идеш на добър ендокринолог ,защото това е работа на специалист.диагнозата се поставя на базата на изследванията и лечението е строго индивидуално за всяко едно заболяване.като цяло жените имате по-голямо предразполжение от нас мъжете.моят съвет е да идеш на лекар сега, защото майка ми е със заболяване на щитовидната жлеза - тиреотоксикоза, и за съжаление пие тироксин от 20 години и ще го пие до края на живота си.не те плаша, просто те съветвам.не знам кой ти е чел изследването, но всяко изменение от нормалното ниво на даден хормон си има причина.а и ако може да си напишеш показателите и изследваните хормони. :)

BqlaLiniq
12-02-2011, 15:27
Ами не знам личната не ми каза нищо, каза само че функционирала, но била на долна граница..Нито ми каза какво да направя, за да променя тази граница, нито нищо..

kalpazanka
12-02-2011, 15:32
Ендокринолог ли пусна изследванията или ОПЛ? Какви са ти оплакванията, та се стигна до изследвания? На колко си?

boboncheto0o77
12-14-2011, 15:03
Аз също имам щетовидна жлеза.. неоперативно.. tsh.. Твоето какво е има много видове щетовидни жлези.

Ermic
12-14-2011, 16:30
aз пък имам хашимото, но ми казаха че не трябва да се лекува, а да се следи веднъж годишно

Red_Hair
12-24-2011, 11:59
Да по принцип Хашимото е много коварна болест и лечението е комплексно и трудно за постигане.Имам братовчедка с Хаши, която го има от 17 години, беше ходила на 1000 лекари и един специалист и каза, че най-добър ефект е алтернативната терапия с антиоксиданти и селен!Иди на лекар спомени му за това, за да ти предпише лечение и пробвай.Селенът регулира много положително функцията на щитовидната жлеза и балансира продуцирането на ТАТ и МАТ.Няма да си навредиш ако опиташ.Ще се почувстваш много по-добре. :)

kalpazanka
12-25-2011, 12:51
Аз също имам щетовидна жлеза.. неоперативно.. tsh.. Твоето какво е има много видове щетовидни жлези.

Събери си мислите и пробвай да ги напише пак. Току-виж нещо се разбере.

Авторке, грабвай се и си затътри дупето при ендокринолог.