PDA

View Full Version : Съчинение разсъждение



Criss
12-02-2011, 11:28
здравейте!
имам класно на 6ти декември и се нуждая от помощ. аз съм 8ми клас и сме стигнали до зимни вечери. проблема е , че ще имаме да направим съчинение разсъждение и госпожата няма да ни каже темите . аз просто немога да пиша есета, съчинения и такива работи и ми е много гадно . просто не знам как да се подготвя за класното. а да знаете темите които най-много се падат на класна работа или нещо от сорта. както казах сме стигнали до зимни вечери . много ви се моля help!! благодаря предварително

baneri
12-02-2011, 15:12
Темата по която госпожата най-много ви говори че е хубава и т.н. и общо взето любимата и тема е най-вероятно да бъде тя. А ако е лоша ще ви даде най-трудната по която имате видими затруднения.

Criss
12-02-2011, 18:43
Госпожата не е добра . Няма да ни каже темата и просто много ме '' бъзе '' , защото никога не съм правил съчинение разсъждение като хората :P Ужас , ужасс

antineutral
12-02-2011, 21:54
Истината е, че е до умение. Някои хора просто могат да изложат нещата на лист, други- не. Наречи го дар слово, това е за жалост "модерната" литература. Никой не си дава сметка, че подобни анализи почиват на разсъжденията на някои повярвал си литературен критик. Но както и да е. Щом си мотивиран да успееш, ще се наложи да свършиш това-онова. Като за начало прочети добре произведенията. Дори и нищичко да не знаеш, щом си ги чел, все ще изкараш. Попрегледай по-добрите им анализи от ръководства от книжарниците. Едно да си купил, стига да е добро(под това разбирай универсално), ще ти помогне. Ако трябва назубри изложенията им- на произведение по едно- все някое изреченийце ще ти е в повече. Увод и заключение се пишат с хитрост ;) Съгласен съм с baneri, при литературата, ако грабнеш сърчицето на госпожата с написаното, шестицата ти е в кърпа вързана, дори и да си написал адските глупости. Но за това трябва да я познаваш добре. Разпитай дали може да ползвате цитати от книжки(в някои книжки има литературни критики в началото или в края им и това е мн добър пищов ;))