PDA

View Full Version : Много бързо изпотяване на подмишниците



albertog
12-02-2011, 14:23
Проблема ми е следният - постоянно се потя под мишниците и то много, не мирише, абсолютно никаква миризма, но стават много големи петна под мишницата и се чувствам адски некомфортно. Доста неприятна ситуация. Проблема е, че това се случва постоянно, нявсякъде, дори и да не ми е топло, напротив няма значение - дори и в студа се е случвало да треперя от студ, но да съм изпотен под мишниците...... Изключително гадно и неприятно е това.... Много ви моля дайте някой съвет, ако при някой има същата ситуация.. Благодаря!

След къпане преди да изляза ползвам ролон и както изляза от нас до 5-10 минути съм потен дори и да съм тънко облечен :?

AmNesiA
12-02-2011, 17:08
Когато се изкъпеш, или когато се обличаш слагай бебешка пудра подмишниците. Чувала съм, че помага.

Red_Hair
12-03-2011, 10:58
Ползвай Одорекс ДЕО спрей.Помага, но за кратко и трябва да третираш аксилите поне 2-3 пъти в седмицата.Също така за да намалиш потенето е хубаво да имаш добра хигиена в подмишничната зона.Епилирай си космите и си мий мишниците поне два пъти дневно.Най-вече след активно изпотяване, за да не позволяваш да се развиват микроорганизми, които засилват потенето. :)

kalpazanka
12-03-2011, 11:01
Поправи си мнението без диагнози вътре.
Нямам против да снемаш анамнеза /и аз се опитвам да го правя/, но имам против посочването на диагнози. Интернет е необятно море от информация и в допълнение към това не знаеш какъв тип нервна система ти чете постовете.

Red_Hair
12-03-2011, 11:10
Съжалявам, съжалявам, съжалявам!Бог ще ме накаже вероятно.Предположих, че може да е това тъй като аз го имам и ,знам че е неприятно.Чел съм много неща за хиперхидрозата, така че ако намекваш, че пиша в Google потене и копирам първата статия, която търсачката излезе, ще те разочаровам, но не е така.Но разбирам забележката ти.За напред ще си държа пръстите зад клавиатурата.Съжалявам отново. :)

kalpazanka
12-03-2011, 11:13
Не съм казала, че копираш първата статия, която ти попадне, а че може да направиш от уплашен потребител хипохондрик.
Благодаря за разбирането.

albertog
12-03-2011, 20:06
Мия си подмишниците сутрин и вечер , епилирам ги, мажа ги с ролон всеки ден по няколко пъти но и така потенето продължава. Личната ми каза че това не е болестно състояние и ми направи кардиография,просто ми каза че е от притеснение а аз въобще не мисля че това е проблема.
Моля за други съвети ако може бъдете малко по активни и пишете само по темата ако обичате :?

Red_Hair понеже не съм прочел първото ти мнение може ли да го споделиш ???

Да допълня на 18 години съм висок съм 1.87 и тежа 76 килограма.

nikinkaaa
12-04-2011, 15:45
Здравей! И аз го имам този проблем, и за съжаление не съм открила лек. Не съм ходила на лекар, но мисля, че трябва. Ползвала съм Одорекс, но има странични ефекти ( спиране на изпотяването под мишниците и появяване на гърба). Не ти го препоръчвам. Препоръчвам ти да се епилираш под мишниците, както и да използваш стиковете или дезодорантите на Дав (предимно). И аз не вярвах, но доста намалиха потенето. Друго, много важно нещо е да сменяш стиковете ( или дезодорантите) , тоест да имаш няколко и всеки ден с различен да използваш (след баня, на чиста кожа) , защото кожата свиква.

Shoo
12-20-2011, 20:35
И аз имам същия проблем. Помогнете с нещо....супер досадно е

BornToRaiseTheHell
12-24-2011, 04:02
След баня, слагай бебешка пудра или талк за тяло. Може също така, след баня, да изсушиш зоната с кърпа, вариш си черен чай,оставяш го мъничко да изстине, за да не се опариш, потопяваш една кърпа,и я слагаш на подмишниците си за около 2-3 минутки, повтаряй го примерно през 2 дена по 2 пъти на ден и би трябвало танините от черния чай да намалят изпотяването. И последното, което съм чувала, че помага, колкото и да е станно, много нежен ексфолиант за лице или за тяло след бръснeне. :)

kyka1
12-29-2011, 22:00
Виж сега потенето не може да го спреш по какъвто и да е начин.Всеки човек се изпотява макар незабележимо.Друг е въпроса, че има разни продукти които много помагат за премахването на така наречената течна пот и ти пак си се потиш, но във самия организъм, което е много вредно и опасно.Така че не се притеснявай и спри да използваш всякакви ролони и тем подобни простотии, защото те само влошават положението вместо да помагат.Изчакай само да отшуми ;)

Shoo
12-30-2011, 16:10
Сигурно ли е че ще отшуми само ?