PDA

View Full Version : Депресия или ?



PaLMaL
12-02-2011, 15:41
Здравейте.Нека ви запозная с проблема си.Значи от около седмица ми става нещо.Докато ми е весело и изведнъж всичко изгубва смисъл(през интервал от около 5 минути така).Примерно , както си тренирам във фитнеса и изведнъж ми минат едни такива мисли , немога да ги обясня и не ми се тренира вече.Или наскоро ми предстои да изкарам книжка , понякога имам много голямо желание , а понякога до изчезва... Доколкото разбрах, това са признаци на депресията.До скоро имах проблеми и след като нещата се наредиха , започна тоя кошмар.Вие ми се свят понякога , немога да се концентрирам...Четох , че морската сол разтворена във вода помагала.От вчера опитвам това , но ефекта е временен.Не искам да ходя по псилохози , по простата причина , че незнам как да го кажа на родителите ми.Направих един тест в един сайт , от който разбрах , че ако са вярни въпросите нямам депресия ( изкарах 25 точки от 40 за депресия).Дано сте ме разбрали.

ПП: на 17 съм и нямам проблеми нито в семейството , нито в училището , но уви... :(

GOODNESS
12-03-2011, 09:55
http://www.youtube.com/watch?v=t44vKLRVYNo
This helps.

kriisskaa
12-29-2011, 09:57
аз съм на 13 момиче и май че и аз съм в депресия имам проблеми направих доста тестове и резултата е отиди при специалист ...казах на майка ми но тя ми вика че сама съм си го причинила абее дълга и сложна история

Concussion
12-29-2011, 13:17
Ще ви дам аз една депресия на вас... Тестове по сайтове... ако пък на тях вярвате. Вие ако имахте депресия нямаше да имате желание да се перете, да се къпете, айде да не разправям с подробности, но това са състояния, продължаващи за известен период от време, които отминават, да не забравяме че сега сте в тийн-възрастта и хормоните могат да ви играят големи номера. Депресията е нещо друго, страшно, въобще не си и помисляйте за нея, дори не си внушавайте че страдате от нея.

petia.veli
02-27-2013, 17:00
Аз лично смятам, че депресията не бива да се подценява...на мен психологическото консултиране ми помогна, четох скоро за някакъв психолог на младите.......по сайта му изглежда, че се казва атанас махлелиев..ето http://mahleliev.com/
Дано да ви бъде полезен:)))

magneticfields
02-27-2013, 19:11
Няма смисъл да ходиш при психолози. Всичко е въпрос на воля. Не се ли извадиш сама от това състояние, нищо не може да ти помогне. Намери си причини да се смееш- спомени или нещо...Всичко е въпрос на нагласа.

vladyman
02-27-2013, 20:57
Случайно напоследък да прекарваш повече от нормалното за теб време пред компютъра/телевизора ? Съвсем сериозно питам, при мен (тъй-като работата ми е свързана с много седене пред компютър) понякога ми се случва да си претоваря нервната система с много часове дзверене в екрана и последиците са точно както това което ти описваш.

Иначе, както каза някой по-нагоре със сигурност нямаш депресия. Което обаче не значи, че нямаш нерешени емоционални/житейски проблеми които те притесняват. Първото нещо което ще те посъветвам е да внесеш малко (временно) разнообразие в ежедневието си. Пробвай нещо по-различно, ако можеш си захвърли задълженията настрана за известно време. Почини си. Ако това не помогне, можеш наистина да отидеш на психолог. Нямаш причина да се чувстваш неудобно да говориш за това с родителите си бтв, убеден съм, че те те обичат и ще те подкрепят.

едит: А сигурен ли си, че се храниш добре, че приемаш нужните витамини и че си почиваш достатъчно ? Защото една липса на витамин или недояждане/недоспиване може да доведе до същите оплаквания.

rubby179
02-28-2013, 09:22
Възможно е да има леко депресивно състояние, но в някои случаи това се свързва със смяната на сезоните. Така наречената пролетна умора, която се дължи на липсата на желязо и слабата имунна система в този период на годината. Това не бива да те плаши. Обърни внимание на храната и начина на живот. Ето един материал, който може би ще ти бъде полезен: http://media.framar.bg/%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%BD%D 0%BE/%D0%B8%D0%B4%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B0%D 1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B8%D1%8F