PDA

View Full Version : Моля за компетентно мнение .. :]]



fuckdabullshit
12-02-2011, 16:26
Здравейте! Така, проблемът ми е свързан с бяло течение, или каквото е там, защото и аз вече не съм сигурна. Зам, че има доста теми, прочела съм ги повечето, но просто моят проблем е малко по различен. На 17 години съм, имам бяло течение от около 2 години .. ходих 2 пъти на гинеколог.. при различни. Правиха ми изследвания - всичко е перфектно. Бяха ми изписали да пия Flagyl пих го около 1 седмица, докато го пиех всичко беше наред, след това пак се започна .. и постоянно ми повтарят, че това било нормално. Честно казано, не виждам кое му е нормалното и вече не знам какво да правя.. Дори по едно време си бях въобразила, че може да е от някоя храна и определени неща не ги ядях, за да видя дали ше спре. Не знам какво да правя вече. Ако някой е имал подобен проблем ще се радвам да сподели. :]]

Благодаря предварително.

ImmortalSportFreak
12-02-2011, 18:20
Ами щом казват,че е нормално,значи се успокой.Сигурно това твоето е този секрет,който предпазва от инфекции и овлажнява.
Специалистите са ти казали,че ти няма нищо,значи просто няма за какво да се тревожиш. ;)

granger
12-02-2011, 18:47
Принципно е много досадно и много трудно се маха,ако имаш! Много е упорито и трябва да се лекува дълго ,доколкото знам. Няма нищо нормално в това течение. Иди пак на лекар и го попитай,защото който и да попиташ,ще ти каже че няма нищо нормално в това!Просто трябва по-дълго лечение!Има гелове,мазила и тн.

Rebirthing
12-02-2011, 23:53
По време на пубертата, да, може да се счете за нормално. Щом в изследванията не са били открити причинители, не се стряскай толкова. Наблюдавай течението и ако има някаква промяна, повтори изследванията.

Red_Hair
12-03-2011, 10:30
Молиш за компетентно мнение, но всъщност не е нужно да си толкова компетентен, а да активираш малко мозъчната си дейност.Явно всички тези теми, които си намерила за колпитът само си прочела заглавията им.Това бяло течение е неизбежно.Не познавам жена, която да не е имала.Дължи се на анаеробни микроорганизми.Един от тях, който е и главен заподозрян за причиняването на колпит е Trichomonas vaginalis.Заради такива като теб вече знам листовката на Флажил наизуст.Не те карам да я учиш, а поне да я прочетеш.Ако беше го направила, нямаше да напишеш тази тема.Флажил, душко, е антибактериален медикамент с главно активно вещество - метронидазол, което се предписва главно и конкретно при инфекция причинена от Trichomonas vaginalis или кандида.След като вече разбра какво е Флажил и за какво се пие, нужно ли е да обяснявам, защо течението ти е спряло, когато си го пила.Не си набивай филми, а приеми, че си жена. :)

kalpazanka
12-03-2011, 10:43
Red_Hair, отвратителен си. Най-мразя изцепки с готови диагнози, които за капак са и плашещи. След като Метронидазол е препарат с антианаеробна активност, не може ли да се използва и срещу гарднерела или коли? И откога се изписва при гъби?

Red_Hair
12-03-2011, 11:04
Да права си за кандидата, съжалявам!Не съм давал диагноза, просто обясних защо течението е спряло по време на приема на лекарството.

kalpazanka
12-03-2011, 11:08
Не кандидата, а трихомоните са трън в очите ми:
Един от тях, който е и главен заподозрян за причиняването на колпит е Trichomonas vaginalis.Заради такива като теб вече знам листовката на Флажил наизуст.
Плюс това не си питал дали тя води полов живот, за да намесваш трихомони.

fuckdabullshit
12-03-2011, 15:30
Молиш за компетентно мнение, но всъщност не е нужно да си толкова компетентен, а да активираш малко мозъчната си дейност.Явно всички тези теми, които си намерила за колпитът само си прочела заглавията им.Това бяло течение е неизбежно.Не познавам жена, която да не е имала.Дължи се на анаеробни микроорганизми.Един от тях, който е и главен заподозрян за причиняването на колпит е Trichomonas vaginalis.Заради такива като теб вече знам листовката на Флажил наизуст.Не те карам да я учиш, а поне да я прочетеш.Ако беше го направила, нямаше да напишеш тази тема.Флажил, душко, е антибактериален медикамент с главно активно вещество - метронидазол, което се предписва главно и конкретно при инфекция причинена от Trichomonas vaginalis или кандида.След като вече разбра какво е Флажил и за какво се пие, нужно ли е да обяснявам, защо течението ти е спряло, когато си го пила.Не си набивай филми, а приеми, че си жена. :)


Първо, мозъчната ми дейност е доста активирана! Второ, прочетох листовката няколко пъти, винаги, абсолютно винаги, когато се налага да пия лекарства чета листовките от началото до края! Целта на темата ми не беше да кажа, че течението ми е спряло докато съм пила лекарството и да питам защо.. казах го за да стане ясно, че съм ходила при различни гинеколози, правили са ми изследвания, пила съм Флажил и ефект е имало само докато го пия... защото спрямо гинеколожката трябваше да помогне. Тя ми обясни, че се изписва за анаеробните микроорганизми, за които не могат да се покажат резултати чрез изследването ... тоест след като изследването ми е било перфектно, значи проблема трябвало да е в тези микроби и за това ми го изписа .. не съм гинеколог и съм запозната с тея неща до колкото е възможно човек да се научи от форуми и статии из нета. Да, знам, че течението е нормално при всяка жена... но при положение, че ми е почти постоянно, не виждам какво му е нормалното ... да, няма миризма или каквито и да е признаци за някаква инфекция, но е неприятно, точно за това написах темата, ако някой има бегла представа за причината да сподели. :)

fuckdabullshit
12-03-2011, 15:36
Принципно е много досадно и много трудно се маха,ако имаш! Много е упорито и трябва да се лекува дълго ,доколкото знам. Няма нищо нормално в това течение. Иди пак на лекар и го попитай,защото който и да попиташ,ще ти каже че няма нищо нормално в това!Просто трябва по-дълго лечение!Има гелове,мазила и тн.


Да, така е. Но след като изследванията на всичко, което ми правят се оказват отрицателни, просто няма как да ми назначат лечение ... вече не знам, дали съществува някакъв начин по който не са ме преглеждали ...