PDA

View Full Version : Прави ли ви впечатлеие...



ledenakrasota
12-02-2011, 19:44
Нищо не мога да си харесам никъде. В мола са надути цените за доста глупави неща. В същото време по центъра има страшни намаления, но доста неща са с лошо качество или материя. Просто нищо не мога да си харесам. Някой има ли същия проблем? Освен това ми се струват страшно надути нещата като цени на където и да се обърна. :) Това се отнася за София. Как е по другите градове? Споделете някое местенце, от което сте доволни.


Второ!

Нито една шапка не ми стой като хората :( Нямам странна глава. Нормална съм си. омг Много съм смешна просто. :S Дайте място, където има голям набор от различни видове шапки.

nepowtorima
12-02-2011, 20:44
Не мога да ти кажа къде има шапки, защото не съм от твоя град.. Не е вярно, че нито една шапка не ти стои добре, но пак е възможно да не ти ПРИЛИЧА даден модел шапка и да си попадала само на такива и за това да казваш, че не ти стоят добре.
Дрехи в моловете винаги има скъпи и ще си има, но има такива, които са намалени и страхотни.. просто търси повече. Не всички магазини по центъра или по другите места при вас са с гадно качество.. просто когато ти хареса нещо си го вземи.. Дори дай повече пари за нещо хубаво и качествено отколкото да търсиш евтини и качествени, защото се срещат доооста малко..

ledenakrasota
12-02-2011, 21:00
Винаги си купувам само качествени дрехи без значение цената. Говоря за общото ми впечатление и просто съм потресена.

Идея си нямаш колко шапки съм мерила като модели. :S Все е смешно. :D

PullMeCloser
12-02-2011, 22:18
Баретки? Не от онези плетените, а тези:
http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/01383/Beret_1383419c.jpg

А що се отнася до дрехите- навсякъде само боклуци. Честно, с някои дори пода не бих избърсала. АБСОЛЮТНО нищо не ме грабва, просто...страшно скучни. Обличам се семпло уж, а дрехите по магазините за мен просто са ужасни. Само от Бенетон си харесах няколко неща, но пак ме спира странния цвят. Абе ужас...

Rebirthing
12-02-2011, 23:23
Не мисля, че има чак толкова осезаема разлика между цените в мола и тези на "Пиротска" примерно.
Онзи ден минавам по "Пиротска" харесах си една блуза от витрина, влизам да питам за цената, продавачката ми вика "40 лв." , ами, че то колкото в мола...

За мен единствено цените на дънките в мола са доста надути, както и на някои якета и обувки, но ако поразгледаш има и доста сносни неща :).

mynichkaTanq
12-03-2011, 06:22
не съм от София, но като ходих в Румъния там са доста нормални цените(говоря за лей) и имаше доста промоции както и за шапките : )

titinkaa
12-03-2011, 07:23
Тая година няма много интересни неща.Примерно в Пловдив тая година едвам си намерих ботуши.Или са над 100лв или са някви дето на втория ден ще се скъсат.
За дрехи не мога да кажа,защото от 1-2 месеца не съм си купувала,освен 2 чифта дънки ама за тях цените са едни и същи.

teddybearMV
12-03-2011, 08:59
Общо взето връхни дрехи като якета и палта, а иначе и пуловери тази година не ви съветвам да си купувате. Много са им завишени цените, а качеството е по-ниско от миналата и поминалато година. Ако си имате запазени зимни връхни дрехи и топли пуловерчета, не си купувайте нищо през тази година. Само ще си дадете парите на вятъра, освен това не е излязло нещо ново като модел и модерен цвят. И миналата година бяха същите модели и цветове, така че- не си давайте парите. При пуловерите няма никаква промяна в модата от вече няколко години - все едни и същи модели и цветове.Аз тази зима едва ли ще си купя нещо. Няма смисъл само да си давам парите, по-добре да си ги спестя за нещо насистина хубаво.
При ботушите е същата работа. Просто няма смисъл, ако си имате зимни обувки и ботуши от миналата година си ги носете и тази. И без това останаха само два месеца и половина до края на зимата, няма смисъл.

Blab
12-03-2011, 09:09
аз не мога да си намеря палто. искам да е маслено зелено или червено (евентуално тъмен люляк/наситено светло или морско синьо/жълто, горчичено, към оранжево) , с приказен елемент (на яката, ръкавите или перелинката - все едно). с джобчета и 1 ред копчета.

и няма:Д

//шапки - на Графа в магазичето на ъгъла с Шишман. на Мадрид, след сладкарницата. на уличката зад Гарибалди(?) - Христо Белчев, ако не се лъжа. също след завоя на трамваите при Съдебната палата.

teddybearMV
12-03-2011, 09:22
За шапките, ако наистина не ти отиват, просто си купи някаква, с която да ходиш до училище, там я сваляш и така. Просто ти трябва някаква..каквато и да е.

teddybearMV
12-03-2011, 09:33
аз не мога да си намеря палто. искам да е маслено зелено или червено (евентуално тъмен люляк/наситено светло или морско синьо/жълто, горчичено, към оранжево) , с приказен елемент (на яката, ръкавите или перелинката - все едно). с джобчета и 1 ред копчета.

и няма:Д
Честно да ти кажа, най-добре внимавай с цветовете, защото това е връхна дреха и трябва да се съчетава с всичко или поне с обувките или чантата. Освен това модата при цветовете се променя и след две години няма да е много актуален цвета примерно. Цветовете, за които говориш не отиват на всеки и бих казала, че дори и да си намериш нещо в тези цветове, то добре помисли как ще изглеждаш с него и как ще стои след два сезона.
Избери по-неутрален цвят- бяло или черно, те са винаги модерни.
Бих искала да допълня също, че палтата изискват повече грижи от якетата и общо казано- не са за всеки.

iiordanova
12-03-2011, 10:37
И в Търново е пълна скръб. Вчера излизах по магазините с надеждата да си харесам дрехи и ботуши. И.. нищо! Ботушите са меко казано ужасни - качество,модел,изработка. Дрехите-същата история. Харесах си две,три неща само. Миналата седмица си купих едни дънки,който ми харесват и цената е супер. Цените на дрехите попринцип не само,че са високи за разни некачествени неща,ами и продължават да се покачват. Вече не знам от къде ще си купувам ботуши,който са ми най-наложителни в момента.

mynichkaTanq
12-03-2011, 10:39
^ да по-добре си вземи такова палто, което ще можеш да съчетаеш и каквито дрехи имаш в гардероба : ))

Rebirthing
12-03-2011, 10:43
Щом момичето е преценило, че ще носи такива цветове, нека носи ! Никой не е казал, че трябва всички да се носим в черно като за погребение, само и само за да можем да го съчетаем с всякакви дрехи !

До колкото помня в Страдивариус имаше червено палто (изцяло червено), но никак не ми хареса, имаше и червено с черно на карета, много хубаво, но аз вече имам такова.

Тази зима смятам да залагам на червеното, сивото, бежавото, кафявото и т.н.

П.С - имам и черно палто, но не ми е единственото в гардероба.

teddybearMV
12-03-2011, 10:58
Щом момичето е преценило, че ще носи такива цветове, нека носи ! Никой не е казал, че трябва всички да се носим в черно като за погребение, само и само за да можем да го съчетаем с всякакви дрехи !


До колкото помня в Страдивариус имаше червено палто (изцяло червено), но никак не ми хареса, имаше и червено с черно на карета, много хубаво, но аз вече имам такова.

Тази зима смятам да залагам на червеното, сивото, бежавото, кафявото и т.н.

П.С - имам и черно палто, но не ми е единственото в гардероба.
Оффф, ти да не ме преследваш по темите? От хранителния режим с плодовете, та сега и в тема за шапки и дрехи.. Това си е мое мнение, а тя да си прецени какви цветове да си купува. Никъде не съм казала, че само черното е цвят. Бялото също. Просто никога не им минава модата и винаги са актуални.

Не всеки може да си позвали да си купува всеки сезон по няколко връхни дрехи. А и освен това бързо им минава модата на цветовете, трудно се съчетават и т.н. Червеното и зеленото определено не са за всеки, освен че трудно се съчетават, просто като цвят са специфични и не стоят добре на всички. Всеки си решава за себе си какво да носи.

Jaune
12-03-2011, 12:40
Оффф, ти да не ме преследваш по темите? От хранителния режим с плодовете, та сега и в тема за шапки и дрехи.. Това си е мое мнение, а тя да си прецени какви цветове да си купува. Никъде не съм казала, че само черното е цвят. Бялото също. Просто никога не им минава модата и винаги са актуални.

Не всеки може да си позвали да си купува всеки сезон по няколко връхни дрехи. А и освен това бързо им минава модата на цветовете, трудно се съчетават и т.н. Червеното и зеленото определено не са за всеки, освен че трудно се съчетават, просто като цвят са специфични и не стоят добре на всички. Всеки си решава за себе си какво да носи.

не мисля, че момичето се заяжда, просто Блаб съвсем ясно е обяснила какво търси и, струва ми се, е ясно, че не иска нещо класическо и съчетаващо се с всичко.
а и не е нужно да си купуваме по няколко връхни дрехи - харесваш си 1 палто, купуваш го и точка.
по въпроса за палтата бтв, в Miroglio на графа имаше миналата година едни оранжеви палта, бяха много сладки. май ги няма сега де:/
иначе в 1 списание си харесах цикламено палто на точки, но беше 400 лв. абсурд.

anonymous708973
12-03-2011, 12:46
При мен зависимостта е друга - тръгна ли да търся нещо определено, няма, ама наистина н-я-м-а. Тръгна ли случайно по магазините, си харесвам 512087265 неща. От Пловдив съм. По пешеходния мост има интересни неща, в подлеза преди него - също, ама знам, че ако се загледам, няма да ми харесат, затова пазарувам от определени магазини, но трябва да променя това, защото съм сигурна, че изпускам наистина готини неща.

Отивам в мола след малко, стискайте палци да си намеря готини неща. :д

Rebirthing
12-03-2011, 12:49
Оффф, ти да не ме преследваш по темите? От хранителния режим с плодовете, та сега и в тема за шапки и дрехи..

Хайде по-кротко, нито те следя, нито имам причина да те следя + това съм писала в темите преди теб, така, че не знам за какво "преследване" ми говориш ;о.
Щом човек може да си го позволи нека си купува дрехи във всички цветове на дъгата, пък и е хубаво да се открояваш от тълпата.

На тези които не могат да си намерят търсената дреха им препоръчвам Asos ;). Имат огробен избор от дрехи и цветове.

PullMeCloser
12-03-2011, 13:08
Скъсах се да си търся червено палто. Няма и няма. Харесах едно от Мис Сиксти, но ми беше мноого дълго. Прекрасно червено палто, с цип, супер вталено и с много яки ръкави, но мнооого дълго... Аз съм 160,де, на някоя по-висока дама би и стояло страшно, но... и в крайна сметка си взех едно черно, което пак не е е точно това, което търся, но просто абсолютно нищо не ми хареса. :( Поне не е супер обикновено и скучно, като всяко второ по улицата. Абе, става. :D
Блаб, в Бенетон имаше симпатични палта, цвят горчица гледах. НЕ бяха с коланче, а леко тип пелерина. И други цветове имаше,де, но не помня изобщо. Синьо палто, МНООГО яко, в Плейлайф, но отново-за високо момиче.

ЕДИТ: За АСОС съм абсолютно съгласна. Страхотен сайт. Аз от там щях да си купя уникално палто, но за броени минути просто всичко свърши и останаха само големи размери. Още ми е криво. :D

girl91
12-03-2011, 14:08
Много трудно си харесвам неща по магазините, не съм чак толкова претенциозна, но просто няма хубави дрехи на нормални цени. Моето мнение - в моловете повечето дрехи изглеждат супер некачествени, от некачествени материи и изработка с много надути цени...

teddybearMV
12-03-2011, 14:15
Ти хубаво си писала първа в темата, ама пишеш и втори и то отново реплика към моя пост за бялото и чероното. Странно е, не мислиш ли? Предният път ми каза, че не е правилно да слагам думите месо и калций в едно изречение, което отново звучи дооста странно и после въртя, сука, а таака и не стана ясно защо не мога да ги напиша в едно изречение изредени със запетайки?!
Естествено, че щом имаш възможност ще си купуваш дрехи във всички цветове, но ми прави впечатление, че не всички тук имат такива възможности, нали?
Не казвам Блаб какво да си купи, а и казвам да се замисли на какво ще го носи и отиват ли и цветовете, които е изброила. Аз лично не мога да си представя човек, на който биха му приличали едновременно дрехи и в червено, и в синьо, и в зелено, и в цвят горчица..а имам богата фантазия.. Не мога да си представя и човек, който може да изкара цяла зима с едно палто или яке в някой от тези цветове. Просто няма как да съчетае всичките си дрехи, които има отпреди да си купи заветното палто/яке. Затова казах, че бялото и черното са винаги актуални за тези, които не могат да си намерят нещо цветно, което да им отива и да се съчетава добре.

Rebirthing
12-03-2011, 14:49
Щом човек има изисквания и търси такова нещо, значи е обмислил как и с какво ще го съчетае и ние не сме никой за да казваме "избери това или онова". Хората които търсят разнообразен цвят обикновено вече имат черно палто/яке и т.н. и едва ли ще останат голи насред студа. Както и да е, до тук със спора.

PullMeCloser, червени палта имаше в Бершка и Страдивариус, това от Бершка обаче се води тренч коут и ми се струва тъничко за зимата. За Страдивариус вече споменах, че има едно страшно червено/черно палто на карета.

Впрочем един въпрос към всички: какво разбирате под качествена и некачествена материя и изработка ? Има доста дрехи които са 100% памук или от 100% естествени материи...Вие по какво съдите, че изработката е некачествена и че материята е лоша ?

millmii
12-03-2011, 16:53
Честно да ти кажа, най-добре внимавай с цветовете, защото това е връхна дреха и трябва да се съчетава с всичко или поне с обувките или чантата. Освен това модата при цветовете се променя и след две години няма да е много актуален цвета примерно. Цветовете, за които говориш не отиват на всеки и бих казала, че дори и да си намериш нещо в тези цветове, то добре помисли как ще изглеждаш с него и как ще стои след два сезона.
Избери по-неутрален цвят- бяло или черно, те са винаги модерни.
Бих искала да допълня също, че палтата изискват повече грижи от якетата и общо казано- не са за всеки.

Напълно съм съгласна с Rebirthing. От къде на къде ти ще казваш на хората какво да си купуват и какво- не? Защо е задължително връхната дреха да се съчетае с чантата и обувките? Защо трябва нещо да го носиш 3 години и ако сега ти харесва- защо да не си го купиш? Ти ли ще преценяваш на кой какви цветове му стоят добре и какви -не ? Бялото и черното вече са доста банални и предполагам вече всеки има яке/палто в такъв цвят. Защо палтата да не са за всеки?

mynichkaTanq
12-03-2011, 17:03
^ е хайде стига със спора. Момичето щом решило, че червено иска значи да си вземе, явно така е преценила за добре : )

PullMeCloser
12-03-2011, 17:57
Щом човек има изисквания и търси такова нещо, значи е обмислил как и с какво ще го съчетае и ние не сме никой за да казваме "избери това или онова". Хората които търсят разнообразен цвят обикновено вече имат черно палто/яке и т.н. и едва ли ще останат голи насред студа. Както и да е, до тук със спора.

PullMeCloser, червени палта имаше в Бершка и Страдивариус, това от Бершка обаче се води тренч коут и ми се струва тъничко за зимата. За Страдивариус вече споменах, че има едно страшно червено/черно палто на карета.

Впрочем един въпрос към всички: какво разбирате под качествена и некачествена материя и изработка ? Има доста дрехи които са 100% памук или от 100% естествени материи...Вие по какво съдите, че изработката е некачествена и че материята е лоша ?

Трябва да видя. Толкова искам червено палто... Онова от Мис Сиксти скъся ли го, просто ще му разваля целия вид, надолу няма как да изглежда окей, ако е скъсено. Иначе веднага щях да го взема... :(
А иначе аз супер много избягвах да си купя черно палто, защото имам МНОГО черни палта, якета и тн, исках нещо цветно...червено особено, но... :(
А относно черните и белите палта: аз лично бели палта не харесвам ИЗОБЩО. Много са ми грозни.

flower757
12-03-2011, 18:17
Определено не си единствена .. всеки Божи ден обикалям и търся къде ли не шапка, ботуши, блузи ;х нищичко .. от Сливен съм, иначе .. просто бях се отчаяла .. като гледаш само има 1 100 модела , а като тръгнеш да търсиш-сякаш нищо не е като за теб- познато. Та днес бях в Свищов и от там най-сетне си взех ботуши на приемлива цена /32лв/..

Rebirthing
12-03-2011, 19:59
Ъъъ, ботуши за 32 лв. ?! Да не би да са боти ? Може ли снимка ?

teddybearMV
12-03-2011, 20:16
Напълно съм съгласна с Rebirthing. От къде на къде ти ще казваш на хората какво да си купуват и какво- не? Защо е задължително връхната дреха да се съчетае с чантата и обувките? Защо трябва нещо да го носиш 3 години и ако сега ти харесва- защо да не си го купиш? Ти ли ще преценяваш на кой какви цветове му стоят добре и какви -не ? Бялото и черното вече са доста банални и предполагам вече всеки има яке/палто в такъв цвят. Защо палтата да не са за всеки?
Ей, заядливке, я ми покажи къде точно в мой пост съм казвала кой какво да си купува?! Или пък на кой какво му отива?! С цитатче , моля!

Смешно е връхната ти дреха да не е съчетана нито с обувките, нито с чантата или пък с аксесоарите. Циркаджийско е, освен това е смешно 14-15 годишно дете да носи червено палто, което видимо е кройка и цвят за по-голяма жена. Повечето хора тук нямат милиони и не могат да си позволят да си купят скъпо яке или палто, което да носят само един сезон и после да зарежат в гардероба. Бялото и черното може да са банални, но са винаги актуални. И да- палтата не са за всеки, нито като фигура, нито като поддръжка и т.н.

PullMeCloser
12-03-2011, 20:40
Кой пък ти каза, че е на 14-15?
Ебаси тона. Супер зле си, честно.

И не е казано да сложи червено палто с цикламени ботуши и жълта чанта. То е ясно, че за да си купи някой червено/зелено/горчица/кафяво палто, значи има с кво да ги носи. Пък щото бяло палто с черна чанта и черни ботуши е много стилно и красиво,нали?

teddybearMV
12-03-2011, 20:58
Ти си зле, защото къде съм казала, че тя е на 14-15 , нали се сещаш.. говоря като цяло.. не можете да четете ли? Не знам.. И да, определено тон в нет-а няма да чуеш, той е само в твоята глава. А относно комбинацията на бяло с черно, определено видимо е доста по-стилно и изчистено.
И момичето пита за шапка, а тука ми се изредихте половината да ми се обяснявате глупости. Както вече сто пъти казах напред в постовете ми, всеки да си купува и да си носи каквото си иска, но моля да не ми вменявате думи, които не съм казвала, защото на това се казва лъжа, а да се лъже не е много хубаво. Това е форум и ако не търпите чуждо мнение, то се разходете някъде.

machoka
12-03-2011, 21:41
Не спамете моля, личните кавги не по темите ))

millmii
12-03-2011, 21:55
Ей, заядливке, я ми покажи къде точно в мой пост съм казвала кой какво да си купува?! Или пък на кой какво му отива?! С цитатче , моля!

Смешно е връхната ти дреха да не е съчетана нито с обувките, нито с чантата или пък с аксесоарите. Циркаджийско е, освен това е смешно 14-15 годишно дете да носи червено палто, което видимо е кройка и цвят за по-голяма жена. Повечето хора тук нямат милиони и не могат да си позволят да си купят скъпо яке или палто, което да носят само един сезон и после да зарежат в гардероба. Бялото и черното може да са банални, но са винаги актуални. И да- палтата не са за всеки, нито като фигура, нито като поддръжка и т.н.

С цитатче??!.. моля те прочети си постовете по - нагоре и ако не разбереш.. трябва да си малоумна!

Как така пък реши кой цветова са за ГОЛЕМИ ЖЕНИ и кои ЗА 14-15 ГОДИШНИ ДЕЦА? Не е задължително да имаш милиони, за да можеш да си позволяваш поне по едно палто/яке на година. И щом момичето пита къде има такива от нас се очаква да му помогнем, не мислиш ли че тя си е преценила какво й харесва, какво - не, дали може да си го позволи и т.н.?
Преброй си постовете в цялата тема- сигурна съм че имаш повече от на другите потребители.

ПС: Извинявам се, че водя този тъп спор, ама то не се издържа вече.. пък е и г/д по темата..

PullMeCloser
12-03-2011, 21:57
Тъкмо ни изтриха едните постове и сега пак усещам, че ще се случи същото :D

Rebirthing
12-03-2011, 22:46
Аз пък държа пак да си напиша, че съчетанието на дрехи и аксесоари, не значи всичко да е изцяло в черно и/или бяло.
Даже смятам, че стереотипите са виновни за това, че някои от вас не могат нищо да си харесат по магазините.
Обаче все пак не бъдете твърде критични към избора си на дрехи, за всекико има по нещо стига да търсите достатъчно упорито ;).

Дано мода не сметне това за лична кавга :D.

tomboy
12-04-2011, 06:51
Общо взето връхни дрехи като якета и палта, а иначе и пуловери тази година не ви съветвам да си купувате. Много са им завишени цените, а качеството е по-ниско от миналата и поминалато година. Ако си имате запазени зимни връхни дрехи и топли пуловерчета, не си купувайте нищо през тази година. Само ще си дадете парите на вятъра, освен това не е излязло нещо ново като модел и модерен цвят. И миналата година бяха същите модели и цветове, така че- не си давайте парите. При пуловерите няма никаква промяна в модата от вече няколко години - все едни и същи модели и цветове.Аз тази зима едва ли ще си купя нещо. Няма смисъл само да си давам парите, по-добре да си ги спестя за нещо насистина хубаво.
При ботушите е същата работа. Просто няма смисъл, ако си имате зимни обувки и ботуши от миналата година си ги носете и тази. И без това останаха само два месеца и половина до края на зимата, няма смисъл.
Коя си ти , че да казваш на хората какво да носят , какво е модно и какво да си купуват ?...Всеки си има стил бе , момиче .. и не е твоя работа да се бъркаш в чуждия.. ;) ...А отколкото до якетата ..и аз предпочитам да са ми в черно или някакъв нюанс на сивото , но то си е до предпочитания и честно да си кажа и аз бих си купила някакво различно тази година !...+ това не забравяй , че тя едва ли ще иска такова яке , ако няма абсолютно нищо , с което да го съчетае!..;)

tomboy
12-04-2011, 06:55
Ти си зле, защото къде съм казала, че тя е на 14-15 , нали се сещаш.. говоря като цяло.. не можете да четете ли? Не знам.. И да, определено тон в нет-а няма да чуеш, той е само в твоята глава. А относно комбинацията на бяло с черно, определено видимо е доста по-стилно и изчистено.
И момичето пита за шапка, а тука ми се изредихте половината да ми се обяснявате глупости. Както вече сто пъти казах напред в постовете ми, всеки да си купува и да си носи каквото си иска, но моля да не ми вменявате думи, които не съм казвала, защото на това се казва лъжа, а да се лъже не е много хубаво. Това е форум и ако не търпите чуждо мнение, то се разходете някъде.

Ами ние глупости нямаше да ти обясняваме , ако ти не беше започнала на нас да ни обясняваш такива ... :D
Не ние сме тези , които не търпят и не зачитат чуждото мнение , а ти !...Ти тук си държиш на своето , но запомни , не всички сме роби на модата !... ;)
А по темата : Ами всички ми го казват това ...смис , че не си намират дрехи тази зима , а пък аз точно сега почнах да си харесвам!...

teddybearMV
12-04-2011, 07:43
Всеки си решава за себе си какво да носи.
Цитирам едно изречение от собствения си пост, защото вече съм абсолютно сигурна, че не можете да четете.
А относно цвета и кройката, която естествено си изпуснала,millmi, защото четеш избирателно, също е факт, че повечето червени палта, които се продават по магазините са прекалено елегантни, доста често дълги, разкроени и с типично дамско-елегантна кройка, която не стои на малко момиче, което определено няма излъчване за такова палто.
И милион пъти казах, че това е мое мнение. И още толкова пъти казах, че не мисля, че само бялото и черното са цветове, а просто, че са винаги актуални и това е неоспорим факт. При тях мода няма и се съчетават със всичко. Просто си падате по скандалите по форумите, но често такива хора навън се свиват и мълчат.

teddybearMV
12-04-2011, 07:48
Ами ние глупости нямаше да ти обясняваме , ако ти не беше започнала на нас да ни обясняваш такива ... :D
Не ние сме тези , които не търпят и не зачитат чуждото мнение , а ти !...Ти тук си държиш на своето , но запомни , не всички сме роби на модата !... ;)
А по темата : Ами всички ми го казват това ...смис , че не си намират дрехи тази зима , а пък аз точно сега почнах да си харесвам!...
След като моето мнение го изказах и казах, че в крайна сметка всеки да си носи каквото си иска, но това е мое мнение, защо смяташ, че аз не зачитам чуждото такова? Напротив. И за какви роби на модата говориш? Разбира се, че повечето хора не са и не могат да си позволят да са роби на модата, точно затова казвам, че въпросните цветове са неутрални и винаги актуални, именно за тези, които не са роби на модата и на модерните цветове, на които им минава модата за един-два сезона и не могат да си харесат нищо по магазините.

Blab
12-04-2011, 09:13
1. темата е за шапки. чак съжалих, че съм си споделила вълнението:Д //щом можешете да водите разгорещени дискусии, около подобен "проблем", умирам си да видя какво ще се случи в сериозна тема;
2(под черта). не съм момиче, а "приказно" достатъчно издава вкусовете ми.
3. за щастие. разведрете се малко.

ПП: модата е (за) вдъхновение, не "безплатни мисли";

teddybearMV
12-04-2011, 09:24
1. темата е за шапки. чак съжалих, че съм си споделила вълнението:Д //щом можешете да водите разгорещени дискусии, около подобен "проблем", умирам си да видя какво ще се случи в сериозна тема;
2(под черта). не съм момиче, а "приказно" достатъчно издава вкусовете ми.
3. за щастие. разведрете се малко.

ПП: модата е (за) вдъхновение, не "безплатни мисли";
Някой каза за Asos, предполагам си ги разглеждала палтата там. Има във всякакви цветове, но с приказен елемент няма. Дай твой модел да ти ушият някъде.
И не водя разгорещени дискусии, просто не ми е приятно да се лъже и да се вменява, че казвам думи, които не ми минават даже през ума.И естествено, че не ми е приятно да ме обиждат, само защото някой не е съгласен с моето лично мнение.

PullMeCloser
12-04-2011, 09:25
Оф,леле...!!!
Значи, аз в постовете, които ми изтриха обясних, че първо:
1.Няма да си купи червено палто, което е с кройка за по-възрастна дама.
http://3.bp.blogspot.com/_wAusXFRREiQ/TQADYQuj-GI/AAAAAAAAADw/8nWlAbNMVDU/s320/08_MISS_SIXTY-RED_COAT_me.jpg
http://lookbook.nu/look/262122-I-love-shoes-bags-and-boys
http://lookbook.nu/look/258714-What-a-perfect-mess
Просто не ми се рови повече. И в крайна сметка, червеното е просто цвят. Не знам тя защо се хвана точно за червения цвят, след като дамски кройки има и на лилави, и на черни, и на бели палта и те всички ще стоят смешно на младо момиче.
2. Няма да си го купи, ако няма абсолютно нищо, с което да го съчетае.

teddybearMV
12-04-2011, 09:31
Оф,леле...!!!
Значи, аз в постовете, които ми изтриха обясних, че първо:
1.Няма да си купи червено палто, което е с кройка за по-възрастна дама.
http://3.bp.blogspot.com/_wAusXFRREiQ/TQADYQuj-GI/AAAAAAAAADw/8nWlAbNMVDU/s320/08_MISS_SIXTY-RED_COAT_me.jpg
http://lookbook.nu/look/262122-I-love-shoes-bags-and-boys
http://lookbook.nu/look/258714-What-a-perfect-mess
Просто не ми се рови повече. И в крайна сметка, червеното е просто цвят. Не знам тя защо се хвана точно за червения цвят, след като дамски кройки има и на лилави, и на черни, и на бели палта и те всички ще стоят смешно на младо момиче.
2. Няма да си го купи, ако няма абсолютно нищо, с което да го съчетае.
Момиче, сто пъти ти казвам, че говоря като цяло, примери, а не на някоя потребителка конкретно. Ти реално няма как да знаеш кой какво ще си купи, нали? Не четеш мисли. И ..човек може да си купи каквото си иска и му харесва. Аз говоря относно какво аз имам предвид под неподходящо според мен.
За червеното не съм се хванала, а millimi се хвана за този пример, който аз казах.
А в постовете, които не ти изтриха имаше даже псувня-е**си, така че..по- добре да не коментирам повече.

Rebirthing
12-04-2011, 10:04
http://3.bp.blogspot.com/_wAusXFRREiQ/TQADYQuj-GI/AAAAAAAAADw/8nWlAbNMVDU/s320/08_MISS_SIXTY-RED_COAT_me.jpg


Ауу, много е красиво ! Такава кройка обаче, не съм виждала никога в магазин в България :D. И определено е за високи хора...





http://lookbook.nu/look/258714-What-a-perfect-mess



А това military палто е просто адското, ако нямах такова в черно определено щях да си го взема :D.

PullMeCloser
12-04-2011, 10:52
Rebirthing- Мис Сиксти. Щях да си го купувам, но както казах е за мацки над 170. Иначе е УНИКАЛНО красиво!!! Ако имаш височината. го пробвай задължително, ако го намериш, де. Уникално е...

Rebirthing
12-04-2011, 11:36
1.74 съм, но горната част ще ме направи прекалено бузеста :( :D.
Иначе ето, че има хубави неща по магазините...впрочем на каква цена е ? Не можах да го открия в сайта на Мис Сиксти...

horacio
12-04-2011, 11:47
Оооо мнол е кофти така.
И аз НИКОГА не мога да си намеря това, което искам. Един ден ходих в 2 мола и обиколих пазара в моя квартал - никъде няма анурак, който харесвам. В New Yorker имаше ама или бяха много скъпи, или грозни, или не ми седяха добре (ръкавите тесни и надолу широко и дълго... егати ужаса кой ще го купи тва...)... а за шапки и на мен не ми отиват много, много, но вчера си взех една, която ме кефи супер много и ми седи добре и нямам търпение да я нося :D

koshtramba
12-04-2011, 11:52
^ Как ще го намериш, като то е модел от 2009-та. Тия наще са егати бавноразвиващите.

PullMeCloser
12-04-2011, 11:59
1.74 съм, но горната част ще ме направи прекалено бузеста :( :D.
Иначе ето, че има хубави неща по магазините...впрочем на каква цена е ? Не можах да го открия в сайта на Мис Сиксти...
Не можеш, защото е от по-миналогодишната колекция :D и е намалено съответно. 350лв е. В Аутлет на Мис Сиксти ще го намериш.

Gwendoline
12-04-2011, 12:09
Нищо не мога да си харесам никъде. В мола са надути цените за доста глупави неща. В същото време по центъра има страшни намаления, но доста неща са с лошо качество или материя. Просто нищо не мога да си харесам. Някой има ли същия проблем? Освен това ми се струват страшно надути нещата като цени на където и да се обърна. :) Това се отнася за София. Как е по другите градове? Споделете някое местенце, от което сте доволни.


И аз съм така винаги, но не поради причината, че дадена материя не ми харесва, а по-скоро, защото не мога да преценя от пръв поглед една дреха дали ми харесва или не. Просто повечето дрехи както висят по закачалките са ми много грозни и раздърпани и провлачени и въобще не мога да се навия дори да ги пробвам. Винаги съм се чудила на някои хора как като видят една дреха и казват "е, това е!" при мен няма такова нещо :D Най-вероятно нямам усет за мода просто.
В моето малко градче цените определено са по-надути от предните години, докато предната година можех да си намеря яке или палто до 60 лв, сега под 70 няма. Но зависи и от магазина естествено.
И видях, че някой си е купил ботуши за 32 лв и аз преди 2-3 дни от Тendenz си купих ботуши за 29,99 лв, имаше 20% намаление и изрично попитах дали модела е от предната година, но ми казаха, че не е - като се прибрах видях обаче, че вътре на самите ботуши етикета не е на Тendenz и нямах представа, че продават и ботуши, които не са тяхна марка. :/ ако искате ще сложа снимки..

Rebirthing
12-04-2011, 12:23
На Манго също видях, че от 2009, то и от на Мис Сиксти било от тогава :D. Така де, в България винаги сме една крачка назад, дори в случая две крачки :D.

Впрочем тази година съм зарибена по този вид шапки / с риск главата ми да изглежда огромна или да приличам на герой от South park :D/

http://images.asos.com/inv/media/3/0/5/5/1725503/cream/image1xl.jpg
http://images.asos.com/inv/media/7/5/1/3/1703157/chestnut/image1xl.jpg
http://images.asos.com/inv/media/3/9/5/1/1771593/rust/image1xl.jpg

Gwendoline, да, ако може снимки да пуснеш, ще е много добре :)

koshtramba
12-04-2011, 12:49
^ Странни са ми тези шапки на мен. Не знам дали бих сложила, трябва да си нестандартно и интересно облечен, за да нахлупиш такова нещо на главата. И да, не е за всеки. Rebirthing, ти имаш ли вече такава?

Rebirthing
12-04-2011, 15:33
Имам, имам, интересно но на мен ми ходи :D по-семпла е от тези на снимките, но топли доста и ушите и главата.

Иначе най-универсаланата шапка си остава тази:
http://images.asos.com/inv/media/5/4/1/5/1745145/rosewater/image1xl.jpg

Gwendoline
12-04-2011, 17:07
Eто снимки на ботушите, те са чизми по-скоро, но може и да се прегъне кожата отгоре:
http://i43.tinypic.com/1r3swn.jpg
http://i42.tinypic.com/2wpm6pl.jpg
http://i40.tinypic.com/2s805jp.jpg
http://i44.tinypic.com/29fts04.jpg
извинете кривите крака, опитах се да снимам от всички ъгли..

mynichkaTanq
12-04-2011, 17:52
за шапките : аз много харесвам баретките

millmii
12-04-2011, 19:46
А това military палто е просто адското, ако нямах такова в черно определено щях да си го взема :D.

Аааааааа.. страхотно ее! Влюбена съм :D


На Манго също видях, че от 2009, то и от на Мис Сиксти било от тогава :D. Така де, в България винаги сме една крачка назад, дори в случая две крачки :D.

Впрочем тази година съм зарибена по този вид шапки / с риск главата ми да изглежда огромна или да приличам на герой от South park :D/

http://images.asos.com/inv/media/3/0/5/5/1725503/cream/image1xl.jpg
http://images.asos.com/inv/media/7/5/1/3/1703157/chestnut/image1xl.jpg
http://images.asos.com/inv/media/3/9/5/1/1771593/rust/image1xl.jpg



Аз също. Много си търсих такава, но не намерих. В крайна сметка се задоволих с една цялата космата(от изкуствена кожа, разбира се .. малко съм против естествената) , но не съм я пробвала навън още. Може би ще изчакам да падне снега, защото някой сега може да ме помисли за луда, пък и ще умра от жега, наистина много топли.

koshtramba
12-05-2011, 08:09
Rebirthing, и аз съм на 100 % сигурна, че ще ми отива. Така сме ние красивите! :D Аз обаче нямам подходящи дрехи за нея, което автоматично изключва варианта да се подвизавам с такава! Иначе, че е стилна, спор няма!

Аз сега съм на друга вълна обаче... Ооох! Болно ми е, няма пари покрай Коледа за глезотий по собствен адрес.