PDA

View Full Version : Хората в България са тъжни и заядливи



Aniiiii
12-02-2011, 20:48
Е, не мислите ли така?

Всеки път когато си отида, роднини и приятели само се оплакват. Отиваш в магазина - казваш Добър Ден и те гледат лошо.
Тук във форума - няма един нормален отговор!!! Всичко е заядено на нож .. WOW.

А и пример от лятото докато бяг в България:

Влизам в магазина и 10 мин не мога да намеря 3 в 1.

Аз към продавачката: - Добър ден
Тя: - Казвай
Аз: - Не мога да немеря нескафе 3 в 1. Имате ли?
Тя: - Е те го те там, пред тебе е. ЧЕ ти извади очите

Аз излязох без да кажа нищо. :D

Вие не мислите ли така? Някакви подобни преживявания?

xBadxApple
12-02-2011, 23:25
Всичко е въпрос на светоглед и себевъзприемане. Шансът е, ако мен ме питаш това, да ти отговоря нормално, учтиво и да съм добре благоразположен към теб. Шансът, обаче, е, ако не съм никак на кеф, да не съм в подобно настроение и да съм малко по-груб. Просто пример.

Зад всяка грубост, освен нали все пак чистото предположение, че човекът може да е пълен идиот, може да има 100 причини. И е практично да се мисли, че като общуваш с другите трябва да ги загърбваш, и че те не са ти виновни, ама невинаги става това. Даже почти никога.

Че сме понамусен народ, такива сме, но не чак толкова :)

sweet_bunny
12-03-2011, 10:26
Не знам какво е да се върнеш тук от друга страна,защото аз живея за постоянно в България,но никога не съм имала такъв проблем.Може би 1 път на 1000.Аз понякога,дори съм се изумявала колко са мили продавачите и консултантите по магазините.Винаги ги поздравявам,след като вляза в магазина и на излизане.Държа се мило и учтиво и ми се отвръща по същия начин.Е, сега, когато не си купя нищо не мога да очаквам и на тръгване да ми пожелаят притен ден или да ми кажат довиждане - нормално е да е така,а и на всеки може да се случи да не е в настроение.

nnn1993
12-03-2011, 13:28
Попадала съм на неучтиви продавачки.Ако някоя ме ядоса и не нямам спешна нужда от това,за което съм отишла или мога да го купя от друго място не купувам от там.А това за роднините-наистина е вярно,че някои само се оплакват,все едно,че нечие съжаление носи пари.

Meoww
12-03-2011, 13:59
Не знам дали са тъжни, но определено са много заядливи и завистливи.
Била съм в чужбина много пъти. Хората там са възпитани, усмихнати, общителни, нещо което на българите им липсва в последно време. Много се дразня от факта, че повечето българи подражават на чужденците, а плюят непрекъснато собствения си народ. Ако си чужденец, звезди ти свалят, но българин ли си няма нито уважение, нито свястна работа за тебе.
Помните ли Лео от Биг Брадър...? Момчето и италианец, от много години е в България и не говори много добре български, но си води предаване. Ама на кой му пука? Нали не е българин...
Така де малко се отклоних от темата...аз също съм попадала на много неутчиви продавачки. Мисля,че точно такива не трябва да има, защото никой не е длъжен да търпи лошо отношение...а и само се губят от това, защото рискуват да си загубят клиентите , ако продължават да се държат надменно...

Aniiiii
12-03-2011, 20:32
Така е - съгласна съм, че зависи много от това какъв си е човека. И от настроението му също.

Но какво имах впредвид е че като цяло - Българите са се отчаяли. Не гледат от хубавата страна на живота и на са благодарни на това което имат.

Това за продавачките беше само пример. А това което ме накара да пусна темата бяха отговорите на потребителите (повечето). АДСКИ груби и само гледат да се заядат. Един пита нещо - другите започват да му пишат колко е ТЪП че е пуснал такава тема и как може да не знае това нещо. Е ако знаехме всичко нямаше да питаме нали? :)

Не говоря за всички - във никакъв случай!

Просто ми се вижда че Българите са се изнервили и отчаяли ли ддз. И да - в чужбина определено не са така. Доста по спокойни са хората.

Lucho
12-03-2011, 20:44
Така е - съгласна съм, че зависи много от това какъв си е човека. И от настроението му също.

Но какво имах впредвид е че като цяло - Българите са се отчаяли. Не гледат от хубавата страна на живота и на са благодарни на това което имат.

Това за продавачките беше само пример. А това което ме накара да пусна темата бяха отговорите на потребителите (повечето). АДСКИ груби и само гледат да се заядат. Един пита нещо - другите започват да му пишат колко е ТЪП че е пуснал такава тема и как може да не знае това нещо. Е ако знаехме всичко нямаше да питаме нали? :)

Не говоря за всички - във никакъв случай!

Просто ми се вижда че Българите са се изнервили и отчаяли ли ддз. И да - в чужбина определено не са така. Доста по спокойни са хората.

Така е, истина е, че хората са заядливи. Обаче не е хубаво да се вайкаме само и да искаме качествено обслужване, трябва да се търси първопричината на това отношение.

Аз също се възмущавам на лошото отношение от страна на някой продавач-консултанти. Под лошо отношение разбирам целенасочено заяждане, а не това, че не поздравява с "Добър ден", "Добро утро" и т.н. Но донякъде ги разбирам и оправдавам. Хората в сферата на обслужването не се славят с получаването на големи възнаграждения. Като добавим комбинацията осигуряване на 4 часа, а работа по 10 часа на ден, освен това бавене на и без това малката заплата (което е нерядка комбинация напоследък) - нормално е това да води до озлобяване. Като за капак възнагражденията не са особено големи, а когато пък и бъдат забавени - който и да е на мястото на тези хора ще се държи по този начин. Колкото парите - толкова и работата.

Българинът е изнервен и отчаян, понеже още в училищна възраст започват да го занимават с глупости и още от рано му се налага да разбере в колко ..... гадна (да не кажа по-силна дума) държава живее. След това отива на работа, където работи много, а получава обидно малко. Който и да е, естествено, че ще е изнервен и отчаян. Разлика между Европейските държави и България е огромна.

InfiNity09
12-04-2011, 10:17
Ами да, хората в България са тъжни и заядливи. На мен ми прави супер голямо впечатление когато някоя продавачка се държи отчтиво и любезно по простата причина, че това е голяма рядкост тук. И аз съм пътувала много в чужбина и наистина държанието на хората там много се различава от това на българите, някак си не са толкова напрегнати. Това е една от основните причини да искам да се махна от България след като завърша, не искам един ден когато стана 30 и аз да съм заядлива и тъжна, заради дупката в която живеем и ограничените възможности тук, защото според мен самата обстановка напряга хората тук...

Aniiiii
12-04-2011, 21:41
^^ Точно! Аз за това не живея в България от доста време вече.

Англия - и тя не е най-перфектната държава. Дори ето - на скоро, стачките го показаха. Но хората тук се борят, не са песимисти!

Лъчо - и с теб съм съгласна донякъде, НО не напълно. Например продавач-консултатнт в повечето случей вземат минимална заплата. Не зависимо дали е в България, Ангиля, Италия. Говорим за най-обикновен магазин например.
Да - вярно е че в България, заплатата им не стига за нищо, но мислите ли че семейство например тук в Англия, може да се издържа на една минимална заплата? Е, отговора е не.
Но никога, нека подчертая НИКОГА, не може да се срещне такова обслужване тук (предполагам, че не е само тук) каквото е в България.

Та, няма значение. Мисълта не ми беше свързана с продавачите а с живота на хората като цяло... Не знам. Имам чувството че и дори България да излезе от кризата, да се по-оправи някога - Българите няма да оценят това което имат.
Вместо да се радват на това което имат - те са недоволни защото нямат нещо. :)

Lucho
12-06-2011, 18:02
Недоволни са, защото нямат нищо. След като нямат нищо, няма на какво да се радват.

Ани, разбирам те напълно. Аз също понякога се чудя и си мисля не може ли нещата е нас да станат като в Европа. Отговорът е - НЕ. Докато всеки гледа да надцака другият така ще е. Един работодател например ще те води продавач на документи (за да е чист пред закона), но същевременно ще си продавач+чистач+складов работник+консултант+охрана , работещ по 10 часа на ден, но осигурявайки те на 4 часа на минималната работна заплата, и получавайки 320 лв. В Англия също продавачите не получават най-високите заплати, нормално е да е така, но все пак заплатите им са нормални на фона на страната, а не като у нас. Неслучайно е измислена максимата: "Они ми плащат колко да не умрем, а Я им работим колкот' да не заспим". Парите винаги имат значение. Защото ако един служител му се плаща нормалната заплата, на която се осигурва, да работи на нормални 8 часови смени, а по желание - и извънреден труд, който се заплаща по друга тарифа (но само по желание) ефектът би бил коренно различен. Разбира се, има и такъв тип служители - мърлячи, които колкото и да им е висока заплатата и добри условията на труд, те няма да се опитват да предоставят качествена услуга. И, разбира се, съвсем логично е такива хора да бъдат уволнявани, както е например в нормалните държави. Но в нашият случай - никога.

Друг фактор за такова отношение на служителите са и самите фирми, предоставящи дадена услуга в лицето на техните управители - щом си прибират необходимите суми всеки месец, изобщо не ги бърка, че има техни служители, които работят в ущърб на фирмата. Когато си монополист, знаеш, че рано или късно всички зависими от теб ще дойдат при теб. На някой може да му прозвучи глупаво това нещо в днешно време в условията на пазарна икономика, обаче ще кажа, че колкото и да не ви се вярва, все още на места се намират фирмички, замръзнали някъде между 1989 и 1993. Колкото и да не ви се вярва, има ги.

Leticcia
12-11-2011, 14:37
Аз отивам в една книжарница, за да си купя химикал:

Аз:Къде са ви химикалите
Продавачката:гледа злобно
Аз:повтарям въпроса
Тя:ами потърси малко, не чакай всичко на готово

мене, ако питате, това и е работа, но кой ли ме пита :D

BrokenInnocence
12-15-2011, 15:11
Съгласна съм с авторката. Като ги поздравя - гледат ме злобно, да не говорим ако се наложи да задам въпрос. Все едно съм им изяла закуската на тея лелки. Разбирам, че си мразят работата и живота им е гаден, но и майка ми, например, работи с клиенти по цял ден, и тя живее и се опитва да се справя някакси и да се грижи за семейство в същите мизерни финансови условия и въпреки това никога не си позволява да се държи грубо или нелюбезно (въпреки, че има клиенти, на които ти иде да им зашиеш един шамар, та да им дойде акъла в главата), може да е имала най-гадния ден на света, но винаги е усмихната и хората си я харесват и когато имат възможност винаги отиват при нея.

SmilezZz
12-23-2011, 15:39
Такова отношение откъм продавачки не съм имала , може би веднъж - два , но не съм им мълчала. Друг е въпроса , че наистина голяма част са си заядливи , аз също от време на време. И съм забелязала , че наистина доста хора по улиците са замислени и отчаяни.

toad
12-25-2011, 22:37
Рядко съм срещал такова отношение , но на мен лошо впечатление ми прави , че абсолютно винаги аз ги поздравявам пръв и после те отвръщат ,а би трябвало да е обратното . Но за това вина има предимно ръководството на магазините . В някои големи магазини си ги задължават да бъдат усмихнати , приветливи и услужливи .

Вярно е , че като цяло българите сме едни големи нещастници и това ни е изписано по лицата , но е редно да си обясните защо сме такива . Това няма нищо общо с теориите за генетичните предразположености на Хитлер и другите откачалки . Не , това не ни е заложено в гените , а ни е наложено . И ако трябва да се върнем още по-назад това си и има чисто политическо обяснение . Силна и смела войска , слаби дипломати . Преди малко повече от половин век просто сме се озовали в грешния лагер и ето ти ги последствията - слаба държава от втория свят , която наподобява на такава от третия свят . Други решиха съдбата ни , не ние и това за жалост не може да се промени . Който и народ да поставиш в такива условия ще бъде смазан от живота .

И на мен ми е неприятно сред нещастници и озлобени хора , сред мизерия , глад и лицемерие , но сме родени тук с причина . Знам , че България не може да ми предложи добър живот , но не бих искал да я напускам завинаги .

DisappointedDreamer
12-28-2011, 14:16
Почти всеки се е отчаял от економическото и политическото състояние на държавата. Нито политиците са ни като хората, нито здравната система, нито образователната. Всеки гледа да изкара някои и друг лев, поражда се завистта, омразата. А накрая си отиваш, унижен.

И да, това го казва човек, живеещ в чужбина.

Днес баща ми ме попита за какво живеем. Аз отговорих: за да умрем. И това е истината.

Violenza
12-29-2011, 07:29
Съгласна съм с темата. Но най-интересното е, че въпреки всичко, българинът има изключително високо самочувствие. Винаги много ме е озадачавало това.

toad
12-29-2011, 10:39
Почти всеки се е отчаял от економическото и политическото състояние на държавата. Нито политиците са ни като хората, нито здравната система, нито образователната. Всеки гледа да изкара някои и друг лев, поражда се завистта, омразата. А накрая си отиваш, унижен.

И да, това го казва човек, живеещ в чужбина.

Днес баща ми ме попита за какво живеем. Аз отговорих: за да умрем. И това е истината.

Стокхолм пич , Стокхолм ! Там определено би трябвало отново да си намерил смисъла на живота :)

DisappointedDreamer
12-29-2011, 12:35
Стокхолм пич , Стокхолм ! Там определено би трябвало отново да си намерил смисъла на живота :)

Не че тук те посрещат с червоното килимче и разтворени обятия, и тук си има минуси, но плюсовете са далеч повече. По чисто е, и държавата е уредена, и живота. Всички статистики показват че скандинавците са най-щастливи и доволни от живота си хора.

Никъде не е лесно, никъде нищо не се получава наготово, но в България шансове за реализация няма.

Може да не съм намерила смисъла на живота, но поне знам какво искам да направя и какво не искам - 100% никога няма да се върна в България.

ilikeitdirtyX
12-29-2011, 14:43
Но какво имах впредвид е че като цяло - Българите са се отчаяли. Не гледат от хубавата страна на живота и на са благодарни на това което имат.
Права си за повечето хора. Като се върна в България баба ми, дядо ми ми говорят за здравословни проблеми и финансови.
Но пък и те си мислят че като живеем в Англия, живота е розов, правим хубави пари и спестяваме по много.
Те не се сещат че и тук искаш да живееш, да имаш хубава кола, да плащаш за образование и дом.
Всичко е много различно общо взето от това как те разсъждават и ние, хората извън България.
Е, да има и семейства които са добре, нямат финансови проблеми и си живеят живота щастливо и гледат от към позитивната страна. Така трябва и да е.

Lucho
12-30-2011, 08:44
Няма позитивна страна на живота в България! Иначе всеки може да си сложи розовите очила, но не можеш цял живот да живееш в заблуда.

ilikeitdirtyX нещо не те разбрах - ясно е, че в Англия също има разходи (само в Англия ли, то навсякъде ги има), но не разбрах иронията - значи и в Англия никак не ви е на сметка да стоите, тогава защо стоите ?

Ема12
12-30-2011, 10:06
На продавачката работата и е да продава неща и така да си спечели пари. Като се държи лошо си губи клиентите :) А до това ,че всички са грубо настроени и сърдити, аз също съм ходила в чужбина. Там и лошо нещо да ти кажат е с усмивка ;) !!! За това като стана по-голяма (завърша училище, колеж.. ) заминавам за някъде другаде. И университета ми не държа да е в България. Тук хората не се понасят! Обвиняват, крадат, убиват, карат се :) Всички хора тук са като една голяма мафия. Не сте ли съгласни ? Не че нещо против България, хубава държава е , но всичко е нагласено, дори предаванията ни не струват :)

DisappointedDreamer
12-30-2011, 13:03
Напълно съм съгласна. И е много жалко, защото си имаме всичко - море и плаж, планини, равнини, всичко, но всичко друго ни е гола вода.

Budika
01-10-2012, 21:00
А стига бе :О А в слънчевата чужбина всички са щастливи, усмихнати и любвеобвилни? Крайно лицемерно, ако трябва да дам свое мнение. Не мина ли модата на глупавите събирателни коментари "всички са еди-какви-си" ?

Karoliina
01-25-2012, 07:23
Да, след като изкарах едно лято обратно в България ми направи впечатление, че всички носят тъмни дрехи, гледат лошо, отговарят дръпнато, и поне половината от разговорите, които чувам, са за пари. u.u Дотогава дори не бях обръщала внимание на тези неща ... :/ (може би с изключение на облеклото).

Но не е вярно, че само в България е така. По-бедните хора в другите страни се държат по същия начин. А това най-често са имигрантите от развиващите се страни.


Ето откъс от една финландска песен, наречена Sininen planeetta (Синята планета)

"Хей, нещастнико, събуди се и върви по дяволите"
Той отваря очи и тръгва обратно към града
където той пак е само просяк.
Сънят е бил само миг, за да повярва
в нестихващата любов на младите сърца.
Сега напразно скита по улиците,
избягвайки деня, очаквайки нощта.

Devourer
01-27-2012, 20:33
И при мене се а случвало,значи вървя си по улицата и някъкъв мърляв мачен мъж си е заковал погледа върхъ мен все едно е готов да забие нещо в мене хД ама не само в България,американците как са се държали като простаци с африканците
И както каза Каролина,във страните със бедни имигранти също се държат грубо х(

ronyrony
02-03-2012, 12:51
Във всяка една държава има хора с проблеми били те здравословни ,финансови и прочие ,просто в България искаме хората да разберат, че имаме проблеми.

forside1
02-14-2012, 15:35
Недейте така :) . Студент съм и аз в чужбина (за 1ва година) и като се прибера лятото ще видя дали наистина е така, но България е прекалено красива страна. Нагласата на хората е нещо съвсем различно. Ако и вие сте на тяхно място, имате семейство и работите като продавач/ка за 350 лева, вие няма ли да сте изнервени през по-голямата част от времето ? Според мен хората в нашата държава са прекрасни, но народа ни е изстрадал толкова много и това избива от всякаде :)

P.S.- Преди не вярвах, но сега мога да го кажа категорично - Българките са най най най-красивите момичета в света :)

kikki
02-14-2012, 15:48
Хората не искат да са такива. Условията, в които живеят, ги карат да се държат така. Просто, когато живееш в България, няма как да не се озлобиш. Положението ни е такова. Знам, че е малко глупава едно 13 годишно хлапе да ги бръщолеви тия, ама и аз гледам новини, а и съм го забелязала. forside1 е напълно прав - народа ни е изстрадал. А пък за тия във форума. Пфф... Те са по-скоро забавни. Жалки опити да докажат колко са отворени и надъхани. Не осъзнават, че тия неща се доказват на дела. То всъщност т'ва ни куца. По-скоро на младите, възрастните си имат достатъчно проблеми. В днешно време всички ще искат да са приятели на онзи, който пуши, с двойките в бележника. Едно време не е било така. За жалост, всичко се променя. И то за лошо :(

Едит: Малко се отклоних от темата :)

PainMonopoly
02-18-2012, 22:18
Е, не мислите ли така?

Всеки път когато си отида, роднини и приятели само се оплакват. Отиваш в магазина - казваш Добър Ден и те гледат лошо.
Тук във форума - няма един нормален отговор!!! Всичко е заядено на нож .. WOW.

А и пример от лятото докато бяг в България:

Влизам в магазина и 10 мин не мога да намеря 3 в 1.

Аз към продавачката: - Добър ден
Тя: - Казвай
Аз: - Не мога да немеря нескафе 3 в 1. Имате ли?
Тя: - Е те го те там, пред тебе е. ЧЕ ти извади очите

Аз излязох без да кажа нищо. :D

Вие не мислите ли така? Някакви подобни преживявания?Абсолютно вярно е. Освен това българинът вечно е жертва на някого, вечно е неоправдан и никога не е отговорен за собственото си положение.

Това за мен е централният недостатък на народът ни и се опитвам да отворя очите на хората, на които мога, за това.

toad
02-19-2012, 21:47
Пълни глупости . Това , за което говорите , че виждате навсякъде около вас е в следствие от поредица факти и събития от съществено значение за държавата и нацията ни . Предвид всичко е нормално да сме комплексирани и изнервени . Нещата започват да придобиват по-различен вид , но е нужно време , нужно е да се сменят поколения .

lubovvv
02-20-2012, 14:29
Ами какви да сме хората като нямаме перспектива. Отвсякъде ни режат крилата и гледат да ни измъкнат паричките. Никой нищо не ни дава, а ни вземат постоянно. Например за ученическата социална стипендия- аз трябваше да я вземам, но как, като на листа са написали всевъзможни неща, с които да не ти дадат това, което ти се полага! Нямаме стимул И какво да ни стимулира?- нищо. А после реват че сме били нещастни и намръщени. Ами какви да сме? Да се усмихвам докато виждам колко надолу вървим....

kamenski88
02-21-2012, 13:19
P.S.- Преди не вярвах, но сега мога да го кажа категорично - Българките са най най най-красивите момичета в света :)

Значи никога не си стъпвал в Унгария. Според мен унгарките като цяло са по-красиви от нашите, няма да си кривя душата. А и не всяка българка е Николета Лозанова. Тук повечето са с 2 тона грим, екстеншъни и приличат на евтини проститутки.

Lucho
02-21-2012, 20:32
Значи никога не си стъпвал в Унгария. Според мен унгарките като цяло са по-красиви от нашите, няма да си кривя душата. А и не всяка българка е Николета Лозанова. Тук повечето са с 2 тона грим, екстеншъни и приличат на евтини проститутки.

Истина е това за унгарките. Като цяло си прав.

toad
02-21-2012, 20:38
Пичове недейте така , тъкмо нашите мадами си надуват самочувствията в снимковите теми , а вие искате да им го снижите :D

Lucho
02-22-2012, 21:05
Споко, въздух под налягане - колкото щеш.

Все пак, наистина от "снимковите" теми има интересни попадения, само дето ми се ще да ги видя без грим (а и не аз само, предполагам) :D

windowlicker
02-24-2012, 22:42
PainMonopoly: Точно второто мнение след твоето май е чудесен пример за това, което се опитваше да кажеш :Д

forside1: И кво викаш, обиколи целия свят и стигна до този извод или?

Иначе ако става въпрос за отношението на продавачите към клиентите, нямат никакво право да се сопват така. Един клиент не би трябвало да го интересува колко пари взима даден продавач или колко им е скапан живота. Откъде накъде ще ми се заяждат, когато това не им е част от работата. Тука много хвърчат на улицата такива...

Bubbly
03-18-2012, 22:03
А стига бе :О А в слънчевата чужбина всички са щастливи, усмихнати и любвеобвилни? Крайно лицемерно, ако трябва да дам свое мнение. Не мина ли модата на глупавите събирателни коментари "всички са еди-какви-си" ?

И всяка сутрин на път за работа ти постилат червения килим, а вечер усмихнати служителки ти бършат ... с екстракт от рози. :D Промитите мозъци са винаги на мода...
ПП Поздрави от слънчева Германия.

x7aZzy
03-20-2012, 18:19
И всяка сутрин на път за работа ти постилат червения килим, а вечер усмихнати служителки ти бършат ... с екстракт от рози. :D Промитите мозъци са винаги на мода...
ПП Поздрави от слънчева Германия.

Хахах, това ми хареса. Времето наистина беше страхотно преди две три седмици, сега май застудява.

Иначе нищо ново не се казва тук. Чак не ми се и коментира задълбочено - болна тема ми е. Прибирам се в България и ми се скапва настроението. Мръсотия навсякъде, злобни погледи, още по- злобни коментари, мизерия, ужасно отношение... даже няма смисъл да продължавам. Не ме разбирайте погрешно - много си обичам родината. Но понякога се чудя защо да се прибирам изобщо.

summerxtime
04-01-2012, 15:11
Хората не искат да са такива. Условията, в които живеят, ги карат да се държат така. Просто, когато живееш в България, няма как да не се озлобиш. Положението ни е такова. Знам, че е малко глупава едно 13 годишно хлапе да ги бръщолеви тия, ама и аз гледам новини, а и съм го забелязала. forside1 е напълно прав - народа ни е изстрадал. А пък за тия във форума. Пфф... Те са по-скоро забавни. Жалки опити да докажат колко са отворени и надъхани. Не осъзнават, че тия неща се доказват на дела. То всъщност т'ва ни куца. По-скоро на младите, възрастните си имат достатъчно проблеми. В днешно време всички ще искат да са приятели на онзи, който пуши, с двойките в бележника. Едно време не е било така. За жалост, всичко се променя. И то за лошо :(

Едит: Малко се отклоних от темата :)

Съгласна съм. kikki Харсва ми аватарът ти. <3

По темата.И аз не искам да оставам в България.Живея близо до Мола.Ония ден си вървя по улицата и гледам нови кулперации,сгради абе всичко изпипано и кво - по пътя едни мангали с каручка и по пътя хвърлят шишета и кви ли не други боклуци.Ужас.Представете си какво ще си помисли един чужденец....

pliasplias
04-02-2012, 12:31
Хора, съгласен съм с вас, но засмяните хора в България няма да се увеличат ако всички решим да си тръгнем...
Трябва да направим усилие, всички да се държим добре с другите независимо че не винаги получаваме същото насреща. Когато всеки почне да си върши работата без да се зъби на околните, тогава ще имаме някакъв шанс...

EasyWay
04-03-2012, 03:23
Животът в България е труден ... обществото ни е болно , болноо , но не си мислете , че само тук е така! Погледнете го от добрата страна .. тук всеки се опитва да те прецака по някакъв начин и това за напред в живота ще ви помогне по такъв начин , че ще сте по предпазливи! ;) хаха.

P.S. 6;20 сутринта е и не ми се пише сега , но някой друг път ще отделя повече време за коментар по темата.:)

P.S.2 summerxtime , моля те! стани ми жена. :D

JungleJaguar
04-09-2012, 12:43
Влизам в магазин и казвам добър ден,а продавачката нищо.Търся,търся чипс,но не намирам и питам:

-Извинете,имате ли чипс със...
-НЕ !!!

Ааахахахах.