PDA

View Full Version : Симптоми



Thrombocyte
12-02-2011, 22:06
Напоследък зачестиха случаите, в които ми тече кръв от носа или имам кървави храчки (и от двете по много). Даже сега като се прибирах едва ли не повръщах кръв, защото през 5 крачки устата ми се пълнеше.
Тъй като съм параноичен, свързвам кървавите храчки с туберколоза, но съм нямал досег до болен от сигурно 1 година, а и наскоро ми правиха манту и то беше в рамките на нормалното.
На какво могат да се дължат тези симптоми?

ImmortalSportFreak
12-02-2011, 23:47
Не се панирай! ;) Щом ти тече кръв от носа,като смъркаш-нормално е тя да ти отива в гърлото и после да ти прави впечатление,че плюеш кървави храчки.. Не се панирай,но отиди на лекар,за всеки случай.Кървенето от носа силно и продължително не е хубаво.Може да е от слаби носни капиляри,може да е от високо кръвно.
Когато ти потече силно кръв от носа правиш следното - слагаш студени компреси на врата и на челото(например най-лесното - 2 шишета студена вода);навеждаш се напред и притискаш носа си при костта и хрущяла;НЕ пъхаш нищо в носа,дишаш през устата и не се напрягаш.Ако имаш нужда от помощ-приятел да е до тебе и да ти държи компресите на врата и челото.Това би трябвало да преустанови кръвотечението за около 2-3 минутки. ;)
Успех и дано се оправиш бързо! По-вероятно е да имаш слаби носни капиляри.