PDA

View Full Version : Въпросче относно косата...



TeddyGeorgieva
12-03-2011, 09:22
Здравейте! Много време търсих нещо по този въпрос но не намерих.Зачи...обикновенно хората казват,че колкото повече си изправяш косата с преса,толкова по-бавно расте,че и дори спира.Е моята коса е такава.Имах много къса коса,едвам стигаше до раменете като я изправя,а аз я изправях всеки ден че и по 2 пъти на ден по някога.И не растеше.Спрях да я изправям и цяло лято ходих вързана и порасна малко до под раменете.Добре,въпроса ми е защо има момичета които също си изправят косата,а им расте нормално? И също ми е чудно дали е от пресата,защото по принцип косата расте от корена а ти на самия корен нищо не му правиш.Не знам защо се влияе разтежа от изправянето.Обяснете ми каква е причината моята коса да не расте като я изправям с пресата,а на много други да си им расте нормално !!!

lqlq89
12-03-2011, 10:57
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/493057-%D0%92%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%B0-vol-3/page42

Meoww
12-03-2011, 11:22
Изправям си косата почти всеки ден... косата ми не е спряла да расте. Съмнявам се заради пресата да не ти расте косата...така ти се струва. НО всичко си е до коса преди всичко - на някои им расте по-бързо на други по-бавно... Така че опитай се търпеливо да изчакаш да порасне, и не използвай преса щом мислиш, че забавя растежа на косата ти.

mynichkaTanq
12-03-2011, 11:53
^ и на сестра ми е така седмицата, когато отиваме на у-ще се изправя без събота и неделя и нормално и расте косата : )

FuCKkK13
12-03-2011, 14:36
^ дам,обаче аз познавам човек,на който наистина му се забави доста растежа - не спря,но се забави.. братовчедка ми.. имаше къдрава коса.. изправяше я всеки ден по 2-3 пъти.. абе излезне ли ако ще и до магазина я дърпа.. и без тремопродукти без нищо и наистина и се забави.. после започна маски и т.н. и сега и се оправи.. от пресата не можа да ти спре растежа,а може да се забави до толкова,че да мисли че изобщо не расте.. а другия вариант е.. щом казваш си видяла разликата като си си вързала косата няколко месеца,е другия вариант е просто да не си забелязвала.. и няколко месеца с вързана коса без да си я гл. всеки ден до къде е и виждаш,че е пораснала,а всъщност и преди си е растяла.. иначе ляля89 ти прати темата за косата.. ако мислиш да започваш да си я поддържаш или имаш други въпроси - там питай или в още 2 теми (едната за косата едната за всякакви въпроси) а не да правиш нови теми ;) :)

teen4e55
12-03-2011, 15:11
Зависи дали използваш защитни продукти за коса, защото ако не ползваш нищо и направо на чиста коса ползваш преса е нормално да ти се забави растежа - с това дърпане я накъсваш и изгаряш и така тя става по-рядка и по-бързо цъфти. От части зависи и от пресата, понеже тези с турмалиново или кво беше там покритие щадят повече косата, докато тези с метални плочи просто ги изключвай от графата за изправяне, защото ти гарантирам че още след първото изправяне косата ти вече няма да е същата...

taamara
12-03-2011, 16:23
Всъщност, няма особена логика в това да ти спира растежа от пресата, освен наистина, ако не я дърпаш яко, докато я изправяш.. но не вярвам. Като цяло при мен пък е обратно - аз съм с доста чуплива коса и лятото я остявам да си почине от преси и такива и за едно лято като че ли не е пораснала изобщо..чак майка ми забеляза, че не расте.. а есента я изправям един път в седмицата и до края на декември определено е пораснала, ще видим тази година как ще е : ))) и все пак - намали използването на преса...все пак цъфти косата, трябва да я подстригваш по-често..нормално да не порасне

Enchanting
12-03-2011, 17:53
Може да ползваш хининова вода след всяко измиване...косата се поддържа мека и хидратирана,а освен това расте по-бързо...сухата коса расте мъчително бавно... :)

taamara
12-04-2011, 10:12
^ Ти каква хининова използваш ?

TeddyGeorgieva
12-07-2011, 19:00
Еми тя моята коса наистина си спря да расте.Подстригах се в 6 клас и до това лято (докато не реших да спра да я изправям) не беше мръднала и със сантиметър.Сега я изправям най-много веднъж в седмицата,през другото време съм си вързана.Някой по-запознат с косата може ли да ми каже дали и с веднъж седмично и вредя МНОГО? А за хининовата вода...използвах я за кратко и то докато си изправях косата ежедневно,за това не знам дали ще ми помогне,но навсякъде чувам все хубаво за нея,за това утре ще отида да си купя.А някой знае ли някаква маска за подхранване примерно която се прави преди къпане...но да не изисква много продукти защото където и да прочета за маски за коса в домашни условия,все е с някакви продукти които ги нямам под ръка,а за една маска да купувам разни неща...то по добре да си купя някаква козметика направо а не искам,защото им нямам никакво доверия на козметиките за коса.Тааа...ако знаете нещо бързо,лесно и най-важното да сте доволни от него споделяйте ! ;)

ariimeri97
12-07-2011, 19:32
въпреки че вече я използваш веднъж седмично, ти вече си я увредила така че се опитай да я пооправиш с подходдящите продукти - най-вече маски-домашни или купешки. само дето така като чета поста ти ти си се отказала от хининовата вода вода. много важно е да си търпелива и постоянна. УСПЕХ! :)

Hilary_
12-08-2011, 08:03
Сама си отговаряш на въпроса. Растежът на косъма е от корена, не от дължините. Причината поради, която може да се забави растежът на косата е изтощаването на дължините, пропускането на термопродукти, прекомерното изправяне (как по 2 пъти на ден?? ;д ) .. всичко това влиае.

Mirage3
12-08-2011, 08:35
Не мога да ти помогна по въпроса, но само да ти кажа това. Аз си изправям косата на другия ден след къпането (къпя се вечерта) и си я изправям на местата, където обикновенно се огъва. След това ми държи (почти) права в следващите дни до къпането. Така че недей да я изправяш често.

FuCKkK13
12-08-2011, 14:11
мисля,че ето тази тема ще ти помогне относно маските,а и като цяло поддръжката на косата:

http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/493057-%D0%92%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%B0-vol-3