PDA

View Full Version : "Perfect" в Немски език



denuutu
12-03-2011, 09:40
Здравейте трябва ми до утре сутрин : Написана случка /примерно: случка в планината, ваканция и т.н / от 100 думи горе - долу на немски език написани в "Perfect" . /търсих в Google но не намерих/ Бъдете полезни с каквото можете . Благодаря предварително.

cigarettekisses
12-03-2011, 12:18
Има речници и граматики. Може и интернет-речник да ползваш-примерно:eurodict/google translator.
Не е толкова трудно,просто трябва да знаеш кои глаголи са със sein и haben и формите за perfect (partizip II май)

Steady
12-03-2011, 15:59
Хващай за гърлото един онлайн речник и си го измисли сама. Не е толкова трудно, а и 100 думи не са никак много. После можеш да го постнеш, че да ти кажем грешките. Не чакай някой да ти го даде на готово, нищо не печелиш от това ;)

denuutu
12-04-2011, 05:46
Добро утро на всички текста на български език ми е готов понаправих го и на немски език ако можете да ми поправите първо грешките на немски, а след това да го превърнете в Perfect.

Навън вали. Това не ми пречи. Разхождам се и си играя с моето коте Сю. Забавно е. В гората живее една кафява мечка. Тя стои под едно старо дърво. Един голям кит плува в синьото море. Пролет е. Дърветата имат нови зелени листа. Топло е. Птиците пеят весели песни. На поляната растат красиви цветя. Всичко е толкова красиво.

Es regnet. Ich weiβ nicht stόren. Laufen und spielen mit meine katzen Sue. Es ist Lustige.In dem drunen Wald lebt ein brauner Bǻr. Er steht unter einem alten Baum. Ein grosser schwarze Wal schwimmt in dem blauen Meer. Es ist Fruhling. Die Bǻume haben neue grune Blǻtter. Es ist warmen. Die Vόgel singen frohliche Lieder. Auf den Wiesen wachen scone Blaumen. Alles ist so schön.

polssa
12-04-2011, 05:51
Perfekt не се ли пише с "к" или аз съм се объркала ?

Audiophile
12-04-2011, 08:42
Добро утро на всички текста на български език ми е готов понаправих го и на немски език ако можете да ми поправите първо грешките на немски, а след това да го превърнете в Perfect.

Навън вали. Това не ми пречи. Разхождам се и си играя с моето коте Сю. Забавно е. В гората живее една кафява мечка. Тя стои под едно старо дърво. Един голям кит плува в синьото море. Пролет е. Дърветата имат нови зелени листа. Топло е. Птиците пеят весели песни. На поляната растат красиви цветя. Всичко е толкова красиво.






Es regnet. Ich weiβ nicht stόren. Laufen und spielen mit meine katzen Sue. Es ist Lustige.In dem drunen Wald lebt ein brauner Bǻr. Er steht unter einem alten Baum. Ein grosser schwarze Wal schwimmt in dem blauen Meer. Es ist Fruhling. Die Bǻume haben neue grune Blǻtter. Es ist warmen. Die Vόgel singen frohliche Lieder. Auf den Wiesen wachen scone Blaumen. Alles ist so schön.




Девойче, наясно ли си какво представлява времето 'Perfekt' в немския език? 1 изречение не видях в това време, отделно и другите изречения не са ти правилни. Седни и го прочети как се прави, пък тогава действай.

denuutu
12-04-2011, 13:39
Свърших си работата може темата да бъде изтрита. Приятен ден. И все пак благодаря :)