PDA

View Full Version : очила



eliskata96
12-03-2011, 18:39
Здравейте... Имам един въпрос... Преди няколко месеца отидох на очен лекар и ми казаха че имам късогледство -1 и ми трябват очила за постоянно... Сега ще си ги купя но не искам да ги нося в училище... А когато ги нося само вкъщи, ще ми се подобрят ли очите ???

lowexd
12-03-2011, 18:56
Щом си късогледа едва ли само носене вкъщи ще подобри зрението ти , пък и не трябва да те е срам да ходиш на училище така :)

krasiveli
12-03-2011, 20:19
Можеш да си купиш освен очилата и лещи, които да си слагаш когато отиваш на училище

reni7o0o
12-03-2011, 20:53
Щом имаш диоптер няма как да се махне. По добре си ги носи постоянно, да дори и в училище. Защото като нищо може да ти се покачи още. Аз от срам не си ги носих в училище и дигнах тройно първоначалния си диоптер. Сега макар и късно осъзнавам, че по добре да бяха ми се смяли ИДИОТИТЕ в училище и сега да имам -1 диоптер отколкото да не мога да видя даже каде ми е дистанционното на телевизора без очила. :( Докато братовчедка ми беше много по разумна и си ги носеше без да и пука и диоптера и не помръдна.

Избери си хубава рамка която да ти отива и която да си я харесваш ТИ. (ако трябва обиколи всички оптики в града ти) И няма от какво да те е срам, зрението е много по важно от това какво мислят глутница тъпанари, които така или иначе също ще им се наложи да носят очила след определена възраст.
А до колкото до лещите. Също са решение но при тях е по рисковано. Трябва много висока хигиена (което пак не означава, че не можеш да хванеш някоя болест на очите, защото повярвай ми такива има много.)

Verminaard
12-04-2011, 12:06
Здравейте... Имам един въпрос... Преди няколко месеца отидох на очен лекар и ми казаха че имам късогледство -1 и ми трябват очила за постоянно... Сега ще си ги купя но не искам да ги нося в училище... А когато ги нося само вкъщи, ще ми се подобрят ли очите ???

Три причини поради които си кретен.
1) 'Не искам да ги нося в училище'.Спокойно, батковците няма да те гледат в лицето.Отделно,че ако не си носиш диоптрите - ще се влоши положението.
2) Ако ги носиш само в къщи няма да ти се 'подобрят' очите.Окото не се 'подобрява' с очила,само зрението.Това късогледство или ще се влоши или може да се коригира с лазерна хирургия,въпреки че не съм сигурен дали е възможно в твоя случай.
3) Като са ти казали че си за очила преди няколко месеца защо ги купуваш чак сега бре,диване? Ще чакаш докъто зъркелите ти един ден ти паднат в салатата ли? /сарказъм

eliskata96
12-04-2011, 14:20
добре благодаря за всичко

TykaSePisheNick
12-08-2011, 10:06
Аз пък четох, че очилата са и донякъде вредни за очите - нам си кои мускули ставали мързеливи /смисъл, поради влиянието на очилата тяхното действие отслабва много/, дали има нещо вярно?

ivko94
12-08-2011, 10:26
ами аз лично съм с лещи и е много комфортно никои не знае че съм с тях виждам си мн добре и аз бях с очила и ги носих само в нас ама диоптара ми се увеличи и си казах че ще нося лещи :)

Hayashi
12-08-2011, 16:08
Единственото вредно при очилата е, че доколкото знам ако ти изпишат по-висок диоптър окото се приспособява и ти се увеличава, затова е по-добре да е с по-нисък.
От очилата едва ли ще ти се възвърне зрението, но поне се надявай да не се влоши.

eliskata96
12-08-2011, 17:47
добре много благодаря за всичко

Verminaard
12-09-2011, 10:14
Аз пък четох, че очилата са и донякъде вредни за очите - нам си кои мускули ставали мързеливи /смисъл, поради влиянието на очилата тяхното действие отслабва много/, дали има нещо вярно?

Едва ли.Moже да се получи някаква форма на мускулна атрофия след много години постоянно носене на очила.

mariana90
12-19-2011, 21:07
добре е да се носят по предписание ако те е срам от тях си купи лещи но за тях ти трябва специална рецепта от очния

Rebirthing
12-20-2011, 21:30
Аз пък четох, че очилата са и донякъде вредни за очите - нам си кои мускули ставали мързеливи /смисъл, поради влиянието на очилата тяхното действие отслабва много/, дали има нещо вярно?

Да, според мен е вярно. Аз лично моето зрение го подобрих единствено с "упражнения" за очи, нито очилата, нито лещите ми се намали диоптъра...

smarty
12-23-2011, 19:43
Rebirthing какви упражнения прави ?

SmilezZz
12-25-2011, 21:19
Не бива да те е срам, особено когато става въпрос за твоето здраве. А проблема ти наистина не е за пренебрегване. Носи си ги и в училище , пък си ги махай за малко по време на междучасията. Има толкова сладки хора с очила , че чак по едно време ми се искаше и аз да нося :D .. Смело си ги носи , няма от какво да те е срам. А пък ако излезе някой , който да ти се подиграе (макар, че силно се съмнявам) , си е голям идиот.

ImmortalSportFreak
12-27-2011, 22:04
На колко години са тези глупачета,че ще ти се подиграват за подобно нещо? Това е идиотщина.

Що се отнася до лещите-може да попиташ,но се иска мн грижи и ако офталмологът ти каже,че лещите не са подходящи за теб,значи има вероятност да имаш астигматизъм и за това да не можеш да носиш лещи.

Лазерната операция-това пък самият лекар ще ти го предложи като вариант,ако прецени че е подходящо за теб.Но тази процедура се прави,когато станеш на 20 и окото се развие напълно.

Постоянно носене на очила,значи да ги носиш цял ден - и на училище.. та там прекарваш поне половината от деня ти,ако имаш СИП-ове-повече.....

Успех и дано да не покачваш повече диоптъра. (:

kalpazanka
12-28-2011, 08:25
Аз съм с -1.25 и си нося очилата само при нужда. Така ми каза очната, така и правя. А и се чувствам добре. :)
След като на теб са ти казали, че е необходимо да ги носиш постоянно, ще ги носиш. Въпросът е да избереш твоя модел. ;) А и късогледството не е чак толкова лош вариант. Наборите ти, които сега не носят очила, ще започнат да слагат диоптър към 40-годишна възраст и диоптърът им ще расте /за старческата пресбиопия иде реч/, а твоят диоптър ще намалява и в един момент ще махнеш очилата.
При теб пресбиопията ще се изяви в по-късна възраст. ;)