PDA

View Full Version : Що за хора са ?



Инка
12-03-2011, 22:48
Здравейте!8клас съм,нова във форума и реших да поискам съвет от вас,надявам се,че ще получа такъв.В класа ни има момиче,което е бедно и от 5 клас насам го тормозят.Едва тази година сме в един клас и виждам колко жестоки са те.. Всеки ден това момиче е обиждано,плюто,блъскано,то мозено.Няма ден,в който тя да не плаче.Момчетата не разбират,яко ги тресат хормоните явно.. Не,че аз не съм в пубертета,не мислете,че се правя на 45 годишна лелка..просто ми става адски тъжно.С разговори-не стана,изсмяха ми се. И това са уж "готините" в класа,имам впредвид разсмиват всички,а-у.Много уважавана съм в класа,но истинско уважение,просто защото.. как да кажа-аз съм себе си.Правят се на идиоти,за да впечатлят класа,за отношението към даскалите да не говорим.На другите момичета уж им е жал,а нищо не правят.Не мога да разбера,как и с говорене не става.Това са основно 4 момчета,които правят живота на това момиче ад.Пълни комплексари,няма къде да си избият комплексите!Казах им го хиляди пъти-те не разбират дори какво е комплексар,гледат тъпо и се смеят.Това не се случва само междучасието,дори в час.Учителите са безпомощни.На час поне 3 пъти ставам за да се разправям с тях-няма никакъв резултат.Може ли се МЪЖЕ,за каквито се мислят те,на 15 години да удрят едно безпомощно момиче? Питах ги много пъти как биха се почувствали,ако детето им щом дойде неделя и започва да плаче,защото знае какво го чака утре?! Е,отговорът беше " чи мойту дите няа да е такаф изрод ве,спасителко" Всичките се държат добре с мен,ужават ме тея момчета уж,имаме се,ама отношението им към нея не ми харесва.Най-лошото е,че усещам,че хората,на които преди са се подигравали,сегеа си го изкарват на нея.Просто за да не са те подигравани.Тази година имаме 3 учебника по английски,купих и единия,сега събирам пари да и купя и другия,защото пък тя не разбира английски никак и поне учебник да има,може пък да стане нещо..Междучасията и помагам,понеже по английски просто нямам абсолютно никакви затруднения.На контролни и помагам и тн,ама за срока няма да успея да и изкарам 3 понеже г-жата винаги ме вижда,накрая аз си изкарвам двойката за подсказване..Та,както и да е,отклоних се. Мисълта ми е-какво да правя ? Чувствам се толкова безпомощна и си представям какво ще ми е,ако се бе случило на мен или още по зле-на детето ми. И що за хора са те? Вместо да и помагат,те си избиват комплексите на нея.Утре (всъщност днес вече..) е отново неделя,и в понеделник тя отново ще дойде със сълзи на очи в даскало.А аз... аз отново ще трябва да се разправям с малоумните ни момчета и техните комплекси..Някакви съвети как да променя това? Класната не може да направи нищо,хиляди разговори с родителите им-и пак нищо.Мисля си,дали да не отида при директора и дали това ще промени нещо?!

bwef
12-04-2011, 07:50
.. нещо не виждам въпрос в темата ? Иначе ее много лошо да се упражнява такъв тормоз, но някои изобщо не са ги възпитавали ии съдят за хората по това какви дрехи носят и с колко пари ходят на училище, жалко е, че мнозинството е с такива разбирания, ноо ..

teddybearMV
12-04-2011, 08:12
Здравейте!8клас съм,нова във форума и реших да поискам съвет от вас,надявам се,че ще получа такъв.В класа ни има момиче,което е бедно и от 5 клас насам го тормозят.Едва тази година сме в един клас и виждам колко жестоки са те.. Всеки ден това момиче е обиждано,плюто,блъскано,то мозено.
Жестоки хора са. Винаги ще има такива хора. Винаги ще има такива, които постоянно обиждат, бият, унижават хора, които не го заслужават. Ако имаш смелост я защити един-два пъти, може и да спрат, ако си им приятелка и ако све пак разбират от дума.

Инка
12-04-2011, 10:04
Извинявам се,нещо е бъгнало и не е излязал целият ми пост,оправих го :)

antineutral
12-04-2011, 10:11
На практика това са слабохарактерни хора. Хора, за които единствения начин, по който могат да изпъкнат като "силни", е да се поставят в една редица с някой, който е по-слаб дори от самите тях. Сложи една чиста скъсана черга и една изкаляна една до друга, чистата ше ти хареса повече, докато другата не се изпере, нали. Малцина са тези, които могат да видят нещата зад калта. Истинският човек се доказва в трудни моменти. За помощ...това момиче в смисал то дори и да се счупиш да й помагаш, без тя да си протегне подадената от теб ръка, няма как да стане. Колкото до момчетата, очевидно имат характер и навици на маймуни, само че вторите имат наченки на логично мислене. Колкото и да им наливаш акъл в главата, няма да чуят. Очевидно липсата на интелект ги е имунизирала срещу уместни забележки. Да, ама не ги е имунизирала срещу неуместното им поведение. Звучи малко кофти, но ако искаш да помогнеш на момичето, ще се наложи да ги оставиш да прекалят. Да стигнат до толкова далеч, че сами да осъзнаят какви са в действителност. Не знам как точно може да бъде осъществено това, ала подозирам, че тези неща стават от самосебе си. А ти дебни...и чакай кога ще направят издънка...за да ги изобличиш.

Инка
12-04-2011, 10:44
Ами хора,незнам какво става. Не се изпраща цялото,незная :Х Мисълта ми е,че всеки час се разправям с тях,до бой съм стигала-никакъв резултат,след 2 дни е същото.Безпомощна съм,а за мен е въпрос на чест да я защитя докато всички се ослушват!

antineutral
12-04-2011, 11:58
Ами хора,незнам какво става. Не се изпраща цялото,незная :Х Мисълта ми е,че всеки час се разправям с тях,до бой съм стигала-никакъв резултат,след 2 дни е същото.Безпомощна съм,а за мен е въпрос на чест да я защитя докато всички се ослушват!
Имай напредвид, че ти си момиче. А от позицията на силата- 4 гаменчета срещу теб...просто само мъж може да се оправи, при това по-силен и по-човечен. Затова единственият начин е да прекалят- това автоматично ще ги сложи в категорията "слаби" и те ще престанат да се закачат с момичето- от срах, да не бъдат отново изкарани "слабаци" ;)

Meoww
12-04-2011, 12:30
Напълно подкрепям мненията на antineutral.
Похвално е, че застъпваш за въпросното момиче. Продължавай да го правиш, докато се съберете повече хора и се обедините срещу тези, които я тормозят. Никой няма правото да я тормози психически и физически,но тя сама го е позволила. Общувай с нея, стани й приятелка. Финансовите невъзможности не трябва да са повод за подигравка, но на дечковци като вас, им е много рано да го разберат това ;)

Инка
12-04-2011, 14:33
Благодаря за съветите! Ами точно така-дечковци.Избиват си комплексите на нея,а аз няма как да стоя и да гледам.С разговори-не стана.Питах ги как биха се чувствали,ако детето им всяка неделя плаче,защото знае какво го чака,те ми се смеят насреща,което от своя страна толкова ме изнервя,че... :@

lude7ina
12-15-2011, 18:49
Имам чувство, че сме в един клас. Кажи на психоложката, но и кажи когато е в цикъл, за да е много бясна и гневна. И трябва да спукаш някой от бой публично. Аз направих така в началото на годината. Сбих се с побойника на доскалото. Всички ме уважават, а той горкия се травмира.

dreamwalker
12-16-2011, 15:35
Подкрепям ви напълно. И в нашия клас има подобен случай, но се стремим (главно момичетата) да предотвратяваме разправии.

montana6
12-16-2011, 17:38
Според мен няма голям смисъл да се разправяш с тези, които я нападат. Аз на твое място бих насочил вниманието си към самата нея, да я подкрепям и да й помагам да не се отчайва.

ivcheto0o
12-16-2011, 18:25
Що за хора са ли-недорасли,слабохарактерни. ..с годините ще се осъзнаят.Иначе евала че я защитаваш :) Старай се да се сближиш с нея,излизайте,сприятелете се,подкрепяй я.Но докато повече хора не започнат като теб да я защитават едва ли нещо ще се промени,все пак вие сте просто 2 момичета....