PDA

View Full Version : Малко Помощ :)



Rza
12-04-2011, 09:21
Здравейте,искам да ви попитам дали някой е ходил или има познати,които са ходили на зъболекар за да си слагат изкуствен зъб или там,каквото се прави при липса на зъб.Имах инцидент и ми се налага тази интервенция,така да го кажем.Налага ми се 3ти зъб от ляво на предните големи да бъде оправен,обаче опцията която знам е да бъде изваден и да се сложи от тези на винтовете.Има ли други варианти,примерно този зъб дето ще бъде махнат да се замести по друг начин,а не само чрез зъб на винт,понеже е много скъпо към 750 лв,ако някой не е разбрал какво искам да обясня нека пита пак,съжалявам за което и мерси предварително :)

Rza
12-05-2011, 12:18
някой,жалко ;(

Enchanting
12-05-2011, 15:38
Възстановяването му зависи от това на какво ниво е счупен зъба и дали е засегнат нерва или не.
Ако е отчупен само малка част от него без да засяга нерва и е над нивото на венеца, възстановяването му е лесно и безпроблемно само с помоща на естетична пломба

Ако обаче е засегнат и нерва, е необходимо зъбът да се умъртви и след това да се възстанови с естетична пломба или ако е отчупено по голямата част от него да се постави металокерамична или изцяло керамична коронка.

Моя позната си беше счупила малка част от зъба- отдавна. Сега се вижда малка разлика. :]