PDA

View Full Version : ! Спешен въпрос : Багаж за полет !



StolenBliss
12-04-2011, 12:27
Хора дано някои може да ми отговори бързо. Ще пътувам с Визз Air и при регистрацията, при опцията на багажа има за регистриран багаж, за които трябва да доплатиш 20 евро. Въпроса-Ако искам без 'регистриран багаж' имам ли пак онова право на 20 кг багаж и 10 кг ръчен?
Мерси предварително

machoka
12-04-2011, 12:29
имаш право безпатлно ръчния багаж. Иначе всеки куфар, чанта и т.н. се таксува на парче отделно от ръчния безплатен багаж. Ако го направиш през нета е по-евтино, иначе на мЕсто повече ще ти вземат.

StolenBliss
12-04-2011, 12:51
Значи на регистриран багаж трябва да натисна '1 брои' ? 20 евро се доплаща, ама щот преди кат съм пътувала май без да плащаш имаше право на 20 кг и ако платиш на 30 и отделно ръчния. Тва променили ли са го значи?

StolenBliss
12-04-2011, 13:09
А за багажа кое трябва да избера - чекиране на летище или уеб чекиране? Ква е разликата

maxXy
12-04-2011, 15:15
С Уиз еър и ние ще пътуваме, на сайта пише, че имаш само и единствено право на ЕДИН багаж, ръчен, само на ЕДНА чанта, всичко останало се плаща. Даже и чанта за лаптоп. Само до 10 кг. ръчен, всичко останало остава регистриран. На другите компании е по друг начин, при тази и мен ме учуди, но е така.
А за чекирането - това е от сайта им:
"Ако изберете уеб чекиране, трябва да разпечатите своята бордна карта и да я представите на изхода за излитане, заедно със своите пътни документи (паспорт или национална лична карта)"
"При чекиране на летището се начислява такса, която се заплаща на пътник и на полет. Чекирането на летище може да се закупи по време на резервирането или по-късно с опцията „добавяне на услуга” или чрез обаждане до кол-центъра. При чекиране на летище, закупено на самото летище, се начислява по-висока такса"

StolenBliss
12-04-2011, 20:06
^И аз тва го прочетох за чекирането, ама понеже за първи път си резервирам билет online и реших да е 'чекиране на летището', не знам за по-сигурно.
Мерси за отговора.