PDA

View Full Version : колене



ivko94
12-04-2011, 21:34
като ходя да ритам и след като спрем започват много да ме болят колената по точно под капачката след като си отпочина ми минават но някои знае ли защо ме болят и дали има нещо по сериозно ? :)

antineutral
12-05-2011, 08:14
Нещо ставите се пренатоварват. Опитай с фастум гел и тем подобни, а също и с известна почивка. Като малък ми се случваше вечер след игра и мн добре ми действаха ракиени компреси нощем, докато спя. Но за всеки случай посети и лекар :)

ivko94
12-05-2011, 19:00
ам ще опитам със фастун гел, а някои др имал ли е такъж проблем и как се е справил /?

albertog
12-12-2011, 12:58
Мене си ме болят коленете от манечок точно под капачката тва е щото краката са ти много дълги:Д

Vodnokonche
12-12-2011, 14:30
като ходя да ритам и след като спрем започват много да ме болят колената по точно под капачката след като си отпочина ми минават но някои знае ли защо ме болят и дали има нещо по сериозно ? :)

Можеш да пробваш и с това обезболяващо http://www.naturprodukt.bg/katalog-produkti/allga-san-gel. В Германия се води за едно от най-добрите обезболяващи за спортни и битови травми

randi
01-06-2012, 21:32
ако риташ редовно и често с голямо натоварване има вероятност да имаш шлатер... но мога да ти препоръчам лекарство което съм пробвала и помага много за два три дена и щи си нов... лекарството се купува от зоо магазини или ветеринарни аптики и струва три.четипи лева и си казва Refrigerans .

ivko94
01-07-2012, 10:51
ако риташ редовно и често с голямо натоварване има вероятност да имаш шлатер... но мога да ти препоръчам лекарство което съм пробвала и помага много за два три дена и щи си нов... лекарството се купува от зоо магазини или ветеринарни аптики и струва три.четипи лева и си казва Refrigerans .
мхм ритам често сега ваканцията ритам всеки ден по 2-3 часа и след като спрем да ритаме лявото коляно ме заболява попринцип ритам и с левия крак затова питах дали някои има подобен проблем и как го е решил :)

ImmortalSportFreak
01-07-2012, 11:02
Мисля,че е от пренатоварване,но най-добре посети лекар,за да не се стигне до там,че ще трябва да се нуждаеш от почивка около половин година без ритане.Пък и сега на студа както сигурно си с къси панталонки,защото ти е топло,докато играеш,ставите ти настиват така да се каже.. това никак не е хубаво.Играй с дълъг анцуг,ако досега си ритал с къси панталонки.. по-добре да се поизпотиш малко,отколкото да имаш проблеми.Колената мн трябва да си ги пазиш.
Айде,успехче! : )

randi
01-07-2012, 12:05
Еми аз съм го имала този проблем не от футбол но беше същото купи си го тва по горе мажеш се два три пъти на ден и нямаш проблем... а иначе иди на лекар щото ако е шлатер по натам може и операция да се наложи.. не те плаша просто отиди и кътмет :)

ivko94
01-07-2012, 17:11
Мисля,че е от пренатоварване,но най-добре посети лекар,за да не се стигне до там,че ще трябва да се нуждаеш от почивка около половин година без ритане.Пък и сега на студа както сигурно си с къси панталонки,защото ти е топло,докато играеш,ставите ти настиват така да се каже.. това никак не е хубаво.Играй с дълъг анцуг,ако досега си ритал с къси панталонки.. по-добре да се поизпотиш малко,отколкото да имаш проблеми.Колената мн трябва да си ги пазиш.
Айде,успехче! : )

ходя със анцунг :) ще видя дали ще продължи да ме боли защото е така от лятото но след около 1 час и ми минава :)

supersonic0
01-09-2012, 21:30
Това са така наречените шлатери. Докато се развиваш се развиват и те и прекаленото натоварване им пречи. Не е кой знае какво, но все пак си е доста болезнено. Появява се при повечето активно спортуващи. До колкото знам трябва да спреш поне за малко или да ходиш на някакви терапии. Аз също имах този проблем докато тренирах, така и не ходих на тези терапии и с времето отмина. Е, от време на време се усеща лека болка отново, но докато растеш е така.

randi
01-10-2012, 12:04
абе по добре да се отиде на лекар, защото аз така ги пренебрегвах шлатерите и накрая трябваше или да се откажа от спорта или да ми правят операция. отказах се и уж щеше да ми мине ама не, започна да ми се събира вода в коленете и да ми правят какви ли не простоти, за тва по добре иди на лекар ако наистина е шлатер ако не REFRIGERANS по горе писах от къде се копува

supersonic0
01-10-2012, 12:09
Да, шлатерите на пръв поглед не са нищо особено, но не е шега работа и по-добре си отиди на лекар, той най-добре ще ти каже.

ivko94
01-10-2012, 19:40
ами явно ще ходя боли ме точно под капачката и до доста последния път като ритахме още след 5-10 мин ме заболяха мн и ми минаха и след края пак ме боляха около час час и нещо

supersonic0
01-10-2012, 23:03
Ако под капачката ти е леко издуто, значи наистина е от шлатерите.