PDA

View Full Version : Моля за спешен компетентен отговор!



Lorein
12-04-2011, 21:45
Моля, без критики и иронични коментари. Бих искала нормални, по възможност компетентни отговори по темата.

Ситуацията е следната. Тази вечер, след полов акт, приятелят ми свърши върху мен, но в по-долната част на корема ми, при което една малка част се стече по-надолу. Имам едно известно съмнение, че 1 капка капна точно там, където не трябва... Принципно сме изключително внимателни. Но паниката ме обзе веднага. Избърсах се възможно най-бързо, в рамките на 10-15 секунди. Но въпреки това изключително много съм притеснена. Напоследък цикълът ми не е съвсем редовен, с няколко дена по-рано или по-късно ми идва. Последно ми дойде на 14.11 с продължителност 5 дена. По мои изчисления съм 2-3 дена след овулация, но все пак ме е страх. Според вас голям ли е шансът от забременяване, защото обмислям варианта утре сутрин да взема Ескапел. Изключително съм против тези хапчета и не съм вземала досега. Но ме е страх и не искам да рискувам. Ако има някакво значение, на 19 години съм.
Благодаря предварително за бързите отговори.

anonymous546178
12-04-2011, 22:12
нищо ти няма.. бива ли на 19 такива въпроси

Lorein
12-04-2011, 22:23
Може би звучат тъпо, но си притесних, тъй като наистина наистина макар и една капка, попадна на грешното място, така да се изразя. Знам, че попаднат ли в кислородна среда, сперматозоидите умират много бързо, но се притеснявам, че преди да умрат, някои от тях биха могли да (не дай си Боже) направят гафа. Накратко казано, притеснявам се, че цервикалната слуз може да е спомогнала за това, тъй като тя улеснява предвиждането на сперматозоидите. Сега като си чета обясненията, нямам думи колко "умно" звучат...
Благодаря все пак за отговора. :)

Biskfitka
12-04-2011, 22:43
Според мен няма страшно. ;)

machoka
12-04-2011, 22:44
Мацко, това нещо имаш ли представа под какво 'налягане' трябва да те 'удари', за да те оплоди. Бива ли на 19 да не го знаеш. Образовайте се малко.

djipsito
12-05-2011, 02:53
Мацко, това нещо имаш ли представа под какво 'налягане' трябва да те 'удари', за да те оплоди. Бива ли на 19 да не го знаеш. Образовайте се малко.

Ей тва.

Няма как от едно "стичане" да забременееш... На малките им трябва "тласък", за да хукнат към яйцеклетката.. Дишай и не се трови с Ескапели.

Ако ще те успокои, и на мен ми се е случвало няколко пъти и досега не съм надувала корема.

Lorein
12-05-2011, 05:30
Много ви благодаря за отговорите! :)

Sh@d0w
12-05-2011, 05:40
Смятам темата за изчерпана.