PDA

View Full Version : Първия ми демо запис. Класическа Китара... Коментар.



wolf23
12-05-2011, 00:47
http://www.youtube.com/watch?v=Bq3GllOEUlU&feature=g-all
Това е първото ми демо само китара е и на моменти качеството на записа не е хубаво. Все пак кажете някакво мнение защото се колебая дали да продължавам да работя по тази песен защото все пак това ми е първата песен и се чудя дали става като цяло за нещо...
съжалявам но не мога да се изказвам много ясно :D дано сте ме разбрали :D

machoka
12-05-2011, 10:15
Добре е. Добре си я настроил, съвсеееееем леко е нисичка, но т'ва само щото ухото ми е голяма претенция. Иначе хармонията след 0:32 (първо на 0;15, ама него не го броим) когато свършва интрото и започва body-то на парчето е най-изтърканата схема ever за поп-а и сходните нему стилове, че и в класиката. Тоналността е сол мажор, което е добър избор за тоналност за акустичка и за повечето вокалисти, body-to ти е с акорди G, D, Em, C, G - демек тоника в сол мажор, доминанта ре мажорен акорд, който играе роля на странична към 6-та степен - акорд на ми (това е най-изтърканото) и после продължава естествено към 6-тата на ми - до мажорен акорд, който е субдоминанта на основната G, към която се и връща. Всеки професионален композитор ще те критикува яко за това. Въпросът е вокала (ако lead мелодията ще е вокалист) трябва да е нещо забележително, за да 'мине' в средите парчето )

sunman
12-06-2011, 17:45
Като за първи път добре е,обърни повечко внимание на акордите....размени ги малко,пробвай с други!!

mMemories
12-11-2011, 15:10
Като за първи път наистина си е доста добре..

Sarafina
12-11-2011, 18:50
И на мен много ми харесва :)