PDA

View Full Version : Защото съм себе си!



sweetpunk
12-05-2011, 13:51
Объркана. Разпиляна. Фалшива. Замислена. Търсеща очите му... Знаеш ли какво е да ти липсва някой?! Знаеш ли какво е да те игнорира човекът, чието единствено внимание искаш?! Знаеш ли какво е да е безразличен към теб човека, за когото единствено мислиш?! Защото аз знам, приятелю. Всеки ден се опитвам да се преборя с чувствата си! Всеки ден се опитвам да накарам сърцето си да спре да го обича. Знаеш ли какво е всяка вечер да заспиваш плачейки, а на сутринта да си принуден да залепиш фалшивата усмивка, за да избегнеш въпросите? Знаеш ли какво е всеки ден да виждаш единствения човек, който може да те накара да се усмихнеш и заради който сърцето ти бие така учестено, да прави щастлива друга?! Знаеш ли какво е искрицата надежда да не угасва в теб и да продължаваш да се надяваш, че телефонът ще позвъни? Знаеш ли какво е да крещиш, а да няма кой да те чуе? Знаеш ли какво е да даваш всичко, до последно да се раздадеш, а то да бъде малко...? Но като наивница и глупачка да продължаваш да се бориш, за човека, на който му е все едно!? Защото аз го направих! Сринах, стъпках и оплюх самочувствието, гордостта и достойнството си! Разбиха като стъкло сърцето ми на милиони парченца, ограбиха душата ми, но и това не бе достатъчно... Иска ми се да можех да захвърля всички ненужни чувства на боклука. Иска ми се да можех да бъда щастлива, също като теб, без значение, че разбих нечии мечти и живот! Иска ми се да можеше да видиш колко празна и пуста ме направи. Иска ми се да можеше да погледнеш дълбоката, черна болка в очите ми.... Искам да ме прегърнеш, за да усетиш студенината ми, да усетиш мрака и тъмнината, в която се намирам... Иска ми се да можеше да ме целунеш, за да усетиш горчивината ми... Защото... знаеш ли какво е да не се отказваш от човека, за който си едно нищо? Знаеш ли какво е да ти пука за човека, който те пренебрегва и подиграва? Знаеш ли какво е да си като една пречка, нещо незначително по пътя на човека, който за теб е целият свят?! Знаеш ли какво е някой да бърше сълзите ти и да ти казва: „Обичам те”, и точно този някой да ти се иска да е онзи, който не пуска сърцето ти?! Защото отблъсквам всеки – не мога на никого да дам това, което дадох на теб... Чувствал ли си се сам, така сякаш никой не може да те разбере? Чувствал ли си се лъган, мамен и предаден?! Защото когато се появи някой човек в живота ти, който грабне вниманието ти, ти му се доверяваш и споделяш с него болката и радостта си. Мислиш си, че този човек е различен, няма да те нарани! А след той си отива и единственото, което ти остава да направиш е да бъдеш силен! Да бъдеш корав и да не се предаваш. Но как?! Как след като човекът, който те прави цяла, е далеч от теб? Как след като единственото, което си имал... едничкия смисъл, който е притежавал животът ти.. просто си е отишъл? Човекът, на който си държал, човекът, за който всичко си правил... реши да те предаде... кажи ми как да продължиш? Сега с кого да споделиш? Сега си сам, нещо ти липсва, друго малко по-малко те убива... А едни горчиви сълзи се стичат по лицето ти. Как да събереш мислите си, като единственото, което виждаш е образа му... ТРЯБВА да продължиш... макар и незавършен. Знаеш ли какво е да гледаш болката право в очите, да следваш Дявола, а в очите на любовта да се изсмееш? Защото знам, да, приятелю, много добре знам! Понякога ми се иска да бъда като безразличните хора.. Просто да стоя отстрани и да гледам. Нищо да не ме засяга и наистина да не ми пука! Но не съм от тях. Твърде чувствителна и емоционална съм. Твърде много ми пука за хора, които пет пари не дават за мен. Твърде много правя за хора, които не заслужават това! И все пак къде сгреших, приятелю? Защо и аз малко нежност и топлина не получих... Защо в трудните моменти хората, които твърдяха, че ме обичат, просто изчезваха? Не заслужавам ли поне веднъж да чуя: „Държа на теб”... Къде сгреших, приятелю? Нима там, където изпитах за първи път любовта? Нима там, където ме нараниха? Там, където сълзи от очите ми капеха, а хората, в които вярвах в очите лошо ме гледаха? И сега дори с разпиляно, разпокъсано и раздрано сърце, аз продължавам! Защото има нещо стойностно, нещо истинско... което не ми позволява да се предам! Защото съм силна! Защото искам! Защото зная! Защото мога! Защото съм себе си!!!

Niakoitam
12-05-2011, 15:08
И все пак...животът продължава и колкото по-бързо и по-голямо желание има един човек да се оттърси от филмите и да започне да гледа напред, толкова по-добре за него. НЯМА НЕМОГА,ИМА НЕ ИСКАМ. А в такъв случай можеш да се допиташ до подписа ми.Излизаш от филмите и се отдаваш на следващият като не се стремиш да търсиш досущ еднакъв на предният. :)

Azoria
12-05-2011, 16:01
Искам да ме прегърнеш, за да усетиш студенината ми, да усетиш мрака и тъмнината, в която се намирам... Иска ми се да можеше да ме целунеш, за да усетиш горчивината ми...

:lol:

За съжаление повечето знаем какво е. Но минава. :)


НЯМА НЕМОГА,ИМА НЕ ИСКАМ.

umri
12-05-2011, 23:30
Излез от филма. Не мога да разбера и не искам и да разбирам как можеш да обичаш и толкова да се излагаш за човек, на който му е през х'уя за теб.

extreme16
12-06-2011, 05:54
Излез от филма. Не мога да разбера и не искам и да разбирам как можеш да обичаш и толкова да се излагаш за човек, на който му е през х'уя за теб.

+1
доста се излагаш, с това жалко и смешно поведение, единствено би отблъснала хората..

LeprikonA
12-06-2011, 06:09
+1
доста се излагаш, с това жалко и смешно поведение, единствено би отблъснала хората..

с две ръце подкрепям :)

kyon
12-06-2011, 06:15
Я престанете.. Не стига, че в днешно време няма по един човек, на който можем да споделим болката си, а сега и в един скапан форум да не може да си излеем душата и да ни поолекне малко.. Осъзнайте се!

Niakoitam
12-06-2011, 07:00
+1
доста се излагаш, с това жалко и смешно поведение, единствено би отблъснала хората..

Хората понякога не се усещат как тичайки по гъза на някои си доста остро отблъскват и не дават шанс на друг, който може и да ги направи щастливи.


Я престанете.. Не стига, че в днешно време няма по един човек, на който можем да споделим болката си, а сега и в един скапан форум да не може да си излеем душата и да ни поолекне малко.. Осъзнайте се!

Има си една много добра мисъл по случая: "Кой каквото сам си направи, никой друг не може да му го направи по-добре." Авторката интересува ли се от чувствата на другите към нея? Не, разбира се тя е решила да търчи по гъза на ЕДИНСТВЕНИЯТ и да се оплаква...нищо че ако не бяха се стекли така обстоятелствата, а по друг начин нямаше един ден да реши че я задушава с любовта си. И така.

SisiStrange
12-06-2011, 07:09
Такова дълбоко страдане и мрънкане по човек, с когото не се е получило, е абсолютно безсмислено.
Както и взимането на нещата толкова на сериозно.

Под сериозно в случая имам в предвид филмирано.

sweetpunk
12-06-2011, 12:41
ей много компетентни хора имало по тия форуми бе, евалата , направо сте си специалисти по чувства и отношения между хората ..

Niakoitam
12-06-2011, 13:13
Ами може би, защото...и ние сме хора. Не че не съм бил в подобна ситуация около две години. И да...не ми се даде изобщо шанс. Хората ми казваха обаче аз си държах как лошите хора не ми мислят доброто и изобщо не ме разбират и не знаят какво е станало. Яко се самонавивах тогава, а сега с въпросното момиче сме приятели във Facebook имам и даже и Skype, само дето вече сигурно от около две години нито сме си писали, нито сме се засичали кой знае колко.Казваме си Здрасти, когато сме на до около половин метър разстояние. И да, не може всички хора да са силни и решителни.И аз твърдя че не съм от тях...само че не се изхвърляй така,защото ако беше от толкова силните нямаше да се оплакваш по "тия форуми" , а щеше да се вземеш в ръце и да се научиш да гледаш напред, а не постоянно да въртиш глава и да гледаш какво е станало в миналото ти не давайки шанс на абсолютно никой да те обича и след това оплаквайки се как въпреки че има хора, които търчели по теб любовта за теб не съществувала :)

sweetpunk
12-06-2011, 13:26
Аз все още твърдя, че съм силна и решителна .. въпреки, че цялата история около него ме събори, както нищо до сега, не съм легнала да се тръшкам.. Просто от мен винаги се очаква да съм с 24 каратова усмивка, без грам задръжки, душата на компанията .. и когато аз имах нужда от рамо на което да поплача, повечето помислиха, че се шегувам, защото никога до сега не съм давала воля на чувствата си .. просто исках да го изкарам от себе си ;)

extreme16
12-06-2011, 13:31
ей много компетентни хора имало по тия форуми бе, евалата , направо сте си специалисти по чувства и отношения между хората ..

Еми да, явно всеки един от нас "компетентните" гледа по друг начин на нещата. Ти имаш ли достойнство, защото от това, което прочетох, открих, че нямаш. Самосъжаляваш се или по точно търсиш съжаление. Доста жалко.

sweetpunk
12-06-2011, 13:37
Еми да, явно всеки един от нас "компетентните" гледа по друг начин на нещата. Ти имаш ли достойнство, защото от това, което прочетох, открих, че нямаш. Самосъжаляваш се или по точно търсиш съжаление. Доста жалко.
явно аз виждам и приемам нещата различно... не не търся съжаление, обвинявам се, че продължавам да си губя времето и да се надявам, въпреки, че ясно виждам, че няма смисъл

Niakoitam
12-06-2011, 14:07
sweetpunk не бива да се обвинаваш, а трябва да го поискаш.Но наистина да поискаш да го забравиш и да имаш истинска воля за това. А не злед 2.3,5,10 дена да решиш че го искаш и нещата могат да се оправят някакси,че ти си виновна и че не си опитала всичко, а може още и не на последно място че си готова на всякакви унижения че даже и да му лижеш подметките и да се караш с хората, които ти мислят доброто.Да забравиш какво е самоуважение и чест.Инат се иска тук.Знам че е по-лесно да се каже отколкото да се направи, но за да се забрави един човек трябва много инат,неполизъм и всичко такова.Трябва да се откажеш и да си държиш със зъби и нокти на позицията много време докато спре да ти пука и да се научиш да гледаш и на другите мъже като на нещо повече от приятели.И най-важното-да се научиш да не му скачаш на врата ако реши да ти показва пръстче всеки път като го направи :) Ето на това вече аз казвам сила на духа показана с доказателства :)

А да, и се радвай че поне имаш възможността да си душата на компанията :)

sweetpunk
12-06-2011, 14:25
Niakoitam има доста истина в това, което казваш, не съм се замисляла, че залагайки на ината си мога да го забравя! Най - големия ми проблем е, че аз съм адски амбициозна и в този случай това ми вреди вместо да ми помага, свикнала съм да получавам каквото искам, дори и да е трудно .. и точно поради тази причина ми е трудно да се откажа сега, въпреки че както казах наясно съм, че той само ме разиграваше

SisiStrange
12-06-2011, 14:28
Знам много добре за какво говориш. Най-злобната ми раздяла беше с момче от класа, с което бяхме заедно дълго време. После всеки божи ден му гледах физиономията и просто беше задължително да вадя широка усмивка и да изглеждам все едно всичко е абсолютно идеално и светът е хубав. Не е лесно. Напротив. Супер изморително и мъчително е. Ама точно това ти е един шанс да се накараш вместо да носиш маски, наистина да се почувстваш така. Опитай се НАИСТИНА да си живееш и да се смееш, и да не ти пука. Това, че страдаш и преживяваш няма да ти помогне с нищо. Преживяването след раздяла може да е или един дълъг път, започващ от много рев, дълго самосъжаление и бавно лекуване или направо да минеш на лекуване. Така вече помагаш на себе си.

sweetpunk
12-06-2011, 14:38
рев ли :D .. аз не съм от тези хора, имам малко мъжки манталитет или там както му се вика .. проронила съм само една сълза заради някого и знам, че тогава имаше смисъл .. А сега просто съм като последната идиотка на опашката :D

FuCKkK13
12-06-2011, 15:01
не съм чела всички коментари, но прочетох първите.. абе какво се заяждате всички.. авторката просто иска да сподели на някого защото в днешно време няма много истински хора..

към авторката: ''гуш'' .. всичко ще се оправи,стига да вярваш.. щом някой не ти обръща внимание го накарай той теб да търси.. нали знаеш,че всичко се връща... гора главата,все някога ще ти мине.. сега не стой по форумите,а излизай навънка с приятели,защото така най-лесно ще ти мине.. като се прибереш и си сама,за да не ти става гадно и да потъваш в мисли си пусни една комедия и това е.. това в тоя форум ми го казаха и сега го казвам на теб защото на мен ми помага понякога.. не си струва толкова много неща за човек,който и един ред може би за теб не е написал.. айде успех миличка :)

autumn666
12-06-2011, 22:28
Много добре разбирам какво изпитваш, защото точно преди около месец преживях много простотии и се чувствах по абсолютно същия начин. Не се бях филмирала чак толкова (нищо лично, знам, че просто ти е доста гадно), но във всеки случай си беше кофти. Но не е болка за умиране... Просто приеми, колкото и да е трудно, че нищо вече не може да стане. А това само да си повтаряш, че го обичаш и че не можеш без него, изобщо няма да те направи по-силна и да ти помогне да го забравиш. Не мисли за него. Щом е такъв значи не те заслужава... не е единствения. И аз си внушавах, че няма да оцелея и, че живота ми няма смисъл. Но той продължава... със или без някои неща... и като тъгуваш за миналото само си хабиш настоящето... така че се стегни, не се филмирай и живей! ;D

anonymous708973
12-07-2011, 03:55
Излез от филма. Не мога да разбера и не искам и да разбирам как можеш да обичаш и толкова да се излагаш за човек, на който му е през х'уя за теб.

Точно.

Сега е моментът да си проявиш гордостта, а не следващия път, когато харесваш някого, да му се правиш на недостъпна.
Нямам предвид теб конкретно, просто описвам голяма част от мадамите с криворазбрани представи.

Cyandreamer
12-07-2011, 06:04
Аман от прости пънкарки/алтернативки и т.н.
Същите кифли и курви сте.

Niakoitam
12-07-2011, 07:53
Niakoitam има доста истина в това, което казваш, не съм се замисляла, че залагайки на ината си мога да го забравя! Най - големия ми проблем е, че аз съм адски амбициозна и в този случай това ми вреди вместо да ми помага, свикнала съм да получавам каквото искам, дори и да е трудно .. и точно поради тази причина ми е трудно да се откажа сега, въпреки че както казах наясно съм, че той само ме разиграваше

Това че си адски амбициозна изобщо не ти вреди и в случая. Просто насочи амбицията си не към това да го имаш, а към това да го забравиш и да свикнеш че не винаги можеш да получиш това,което искаш.И не се превръщай в лепка Може би в първият си пост бях малко по остър. Не че не мисля вдействителност, това, което ти казах, но попринцип гледам да се старая да се държа малко по разбиращо с хората. Просто вече се чудя има ли и това разбиране някакъв ефект. Лично аз съм леко афектиран заради момиче в някаква подобна на твоята ситуация, с което си пиша/пишех...от нея и неините действия си зависи в какво време ще се използва глагола. Повече от година и половина си говорехме едно и също и накрая като вече ми писна и бях напълно искрен с нея за това пък и за други неща излезнах адски лошият, които само търси дивиденти в своя полза и с няколко думи казано ми каза да и се махам от главата. А някакъв си там олигофрен се държи с нея като с човек второ качество,да не казвам и нещо по обидно обаче тя продължава да му търчи по гъза вече повече около 5 години, защото много го била обичала пък и той нея и не и се щяло да се отказва,защото го искала и била много борбена и се борела за него пък и в много отношения тя била виновна.Колко близки истории, а? :)

sweetpunk
12-07-2011, 13:07
Аман от прости пънкарки/алтернативки и т.н.
Същите кифли и курви сте.

Какъв ти е проблема не разбрах!?

sweetpunk
12-07-2011, 13:08
Niakoitam не бих се молила, нито на него, нито на когото и да било ... Мисля, че съм човек достоен за уважение и не смята за нужно да се моля на някои да ме обича, а щом той не е оценил какво направих за него .. ами само той губи ..
хахах осъзнавам го .. и въпреки това не мога да си набия в главата, че е поредния кретен :X

Niakoitam
12-07-2011, 13:58
Абе ще ми се да ти повярвам, но нещо сърце и разум въобще не ми дават.Тези работи съм ги чел много от онова момиче, за което ти казах...особено ако е била по ядосана.А откакто имам Facebook вече от около 2-3 години мисля ги чета постоянно,постоянно, постоянно написани най-вече от общи приятелки на общата стена само дето много много не си изпълняват обещанията когато им мине състоянието на афект. И целта на занятието е не всички вие да обяснявате как сте хора за уважение, а да се стегнете и да го докажете с факти и действия.Защо ли четох абсолютно същите работи, а освен че всичко беше казано на вятъра намери първата възможност да му се хвърли на врата.Сега няма.уж се опитва да го забравела въпреки че искала пак да тръгнат, но истината е че в момента просто няма възможност,защото той сега ходи с друга.Докато случайно не вземат да скъсат и не си я използва отново за залъгалка,докато не си намери друга.Но той я обработва де...още от сега...знае че може и да остане сам и си подсигурява временният секс и забавление.Ииии е много добричък сега разбира се.Иначе въпросът е наистина да си го набиеш в главата,защото е по-добре за теб. а не да си го изкарваш на другите и да убеждаваш другите и най-вече себе си колко си силна,как си достойна за уважение,как нямало да го молиш и как той губел.Няма смисъл нищо да му доказваш на него, нито да се стремиш да си с него или да му отмъщаваш.Живота продължава и трябва да приемеш този факт, ако не искаш да си тъпкана и да се самозалъгваш.Честно обаче се чудя какво ли ти ги пиша тези работи като така и така ще направиш каквото си искаш.Един човек, с който си пиша година и половина не можа да ме разбере и да оцени нещата,които правя пък ти ли че съм ти напълно непознат и съм писал няколко мнения в твоята тема.

sweetpunk
12-07-2011, 15:09
аз слушам хората, в смисъл такъв, че ги чувам .. вадя си изводите за себе си! Така, че не пишеш напразно и приятелите ми не ми говорят напразно :) .. Имах възможност да си го върна и то не една, просто не повтарям 2 пъти на едно място, след като веднъж ме е лъгал ще го направи пак, не виждам смисъл да се самонаранявам ... Както и да е, не мисля, че съм като твоята приятелка, ти ми казваш, че тя му ходи след гъза, моли му се, чака го и какво ли не, а аз не бих могла да го направя, дори не си представям, че го правя .. хах просто това не съм аз

NambyPamby
12-07-2011, 20:18
мислех да се направя на остроумна, след като прочетох първия ти пост, ма след последния ми стана любопитно: и като не повтаряш два пъти на едно и също място(те и мълниите не го правят тва, ххахаха), за чий тогава продължаваш да мислиш за тоя? тва, че му отделяш толкова внимание, не е ли пак вид самонараняване? лъгал те е, ти тва не го толерираш, не сте вече заедно - end of story.
а да, ако беше кучка, както пишеше в подписа ти, нямаше да пуЩаш такива захаросани постове като първия ти и въобще толкова да се втеляваш за един мъж.

Niakoitam
12-08-2011, 07:45
Ами не знам, но както казва и NambyPamby първият и последният ти пост малко си противоречат. Сега да не кажеш че това е просто художествено произведение, което ти е харесало. :)

eXxXciTeD
12-14-2011, 16:57
Така ще го отблъснеш, любовта е нещо взаимно, ако при него хич я няма, то при теб е просто копнеж...

Missmarch
12-15-2011, 18:27
опа баце, тва от нета нещо а ? АВТОРКЕ