PDA

View Full Version : Windows XP SATA drivers



spiderwow
12-05-2011, 14:06
Здравейте,

Трябва ми Windows XP с вградени САТА драйвъри ама работещи да са.

mlakniwe2
12-05-2011, 14:12
Имаш проблем с инсталацията и ти изписва, че не намира хард диск ли?

spiderwow
12-05-2011, 14:15
Да. Имам чисто нов компютър с САТА хард дискове и не ми тръгва. Просто не става както трябва и ми дава някакъв син екран като отида до инсталацията и сканирането на дисковете

mlakniwe2
12-05-2011, 14:22
Предполагам, че това е проблема -трябва да влезеш в BIOS-a/рестартираш и натискаш бутон DEL много пъти докато ти влезе в BIOS-a/ и трябва да се поразровиш там/щото не знам къв ти е BIOS-a/ и да намериш SATA MODE-то е сложено на RAID и ти трябва да го промениш на IDE след това го сейфаш с F10 и рестартираш с вкаран диск и не би тряяло да имаш проблеми

Ето картинка трябва да избереш IDE и после да го сейфас с F10 преди да излезеш
http://cdn.raymond.cc/images/sata-mode-IDE-RAID.png


А щом ти е нов компа що не си сложиш Windows 7 той си инсталира всичко автоматично и няма да имаш проблеми

programings
12-05-2011, 14:23
Като за начало провери дали в BIOS нямаш опция за работа на хард диска ти в IDE режим! Ако има, задай я, и продължи с инсталацията, след което го върни обратно към SATA !

Ако нямаш такава опция, то трябва да изтеглиш драйверите за хард диска от сайта на произодителят, и да ги вградиш в инсталацията на Windows - а с програма като тази (http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=258) ! После записваш новият Windows с вградените от теб драйвери на друго буутващо CD, и инсталираш от него!

Урок за работа с програмата има тук (http://www.kaldata.com/articles.php?action=show&showarticle=94) !

Така е при всички нови компютри, тъй като вече 10 годишната операционна система Windows XP поддържа само старите IDE хард дискове - тези с широките кабели!
Вече е модерно използването на SATA твърди дискове!
Другият минус при инсталирането на тази операционна система на нов компютър е това, че Windows XP разчита, използва и поддържа ефективно само 2 GB от наличната РАМ памет!

Все пак все още е най-стабилната операционна система на Microsoft !

spiderwow
12-05-2011, 14:36
ЗА Windows XP съм съгласен. Това е единствената ОС на майкрософта дето струва нещо и се поддържа още мисля.

Разрових се в Биоса и намерих подобна опция - има само за AHCI и IDE. Боднах го на IDE и след малко ще пробвам да инсталирам уиндоуса.

programings
12-05-2011, 14:37
Няма да имаш проблеми, само след инсталацията го върни обратно! :)

Късметлия си, че имаш такава опция в BIOS !

Измислените конфигурации, сглобявани от големите магазини за техника, които не са специализирани в продажбата на компютри дори нямат такава опция, тъй като са некадърно направени!

Да, Windows XP Service Pack 3 ще се поддържа до 2014, но и след това работата с него няма да ти създава никакви проблеми! Ъпдейтите понякога само вредят, така че няма голямо значение дали си с тях или без тях!

mlakniwe2
12-05-2011, 15:16
Според мен нов компютър трябва да е със 7-ца

programings
12-05-2011, 15:19
Определено бих предпочел Windows XP пред Windows 7 !

Скоро съм планирал покупка на нова конфигурация, и операционната система, която ще инсталирам отново е Windows XP ! След време, ако оправят глупостите, които са вкарани в Windows 7, а през идната година и Windows 8, то тогава може и да го сложа!

straus
12-05-2011, 18:10
@ programings
Много ти разбира главата да знаеш...

programings
12-05-2011, 18:21
Всеки си има вкус!
Аз не налагам моя на никого! :)

GregoryHouse
12-06-2011, 10:49
То не е до вкуc, а до факти. Уиндоуc ХП вече не cе поддържа от майкроcофт. Повече няма да има cървиc пакове нито пък патчове и т.н. Най-много някой хотфикc правен от 5торазряден програмиcт. Да не говорим, че уин Кекcпи изобщо не знае как да използва ефективно повече от едно ядро. Толкова още много минуcи има XP, че не е иcтина. Твърде оcтаряла платформа е това.

torVPN
12-06-2011, 11:09
То не е до вкуc, а до факти. Уиндоуc ХП вече не cе поддържа от майкроcофт. Повече няма да има cървиc пакове нито пък патчове и т.н. Най-много някой хотфикc правен от 5торазряден програмиcт. Да не говорим, че уин Кекcпи изобщо не знае как да използва ефективно повече от едно ядро. Толкова още много минуcи има XP, че не е иcтина. Твърде оcтаряла платформа е това.

Можеш и да ме накажеш, но факта, че нищо не разбираш и само дечицата тук, които са по-зле от теб те смятат за знаеш няма да се промени.Седмицата надмина по продажби XP , защото те принуждават да я купиш при вземане на лаптоп, а хората, които са наясно я слагат само, когато сложат повече Рам, за да могат да ги ползват.Това че ти не можеш да работиш с толкова лесна ОС като XP не я прави лоша или неефективна, а те кара да изглеждаш смешен.

programings
12-06-2011, 11:19
Не знам защо се наемате да говорите, когато си нямате и на идея как стоят нещата!

Windows XP ще се поддържа до 2014 година! Да, поддръжката включва само горещи поправки по системата, но това е и основната роля на поддръжката! Новите версии на програмите можеш да сам да си ги сваляш!

След 2014 можеш спокойно да продължиш да си го използваш докато ти е кеф да си с него, въпреки, че с времето ще замре! Това, че от Microsoft са спрели да ъпдейтват нещо не означава, че това е неговият край! Никой не може да ми наложи, че трябва да се откажа от нещо! В момента реално погледнато няма никаква полза от ъпдейтите, които ни наливат ежемесечно! Само заемат място на твърдият диск! Зловредният софтуер се промъква и с тях, и без тях!

Потребителят над мен е прав! Рейтингът на Windows 7 е изкуствено завишен!

straus
12-06-2011, 15:38
@torVPN
Арееее още един всезнайко... Хаус аре турай ключа..