PDA

View Full Version : TOEFL



rome0
12-05-2011, 17:57
Искам да ви питам дали съществува такова чудо като "Речник за TOEFL". Чувал съм, че има за САТ подобни речници, но на мен ми трябва за TOEFL. Искам да почна да си уча думи, че главно там ми е проблема и ако има нещо подобно ще е много удобно. Мерси предварително!

Steady
12-05-2011, 18:16
Какво имаш предвид под речник за TOEFL. Ако говориш за по-често срещани думи, можеш да погледнеш в този торент (http://zamunda.net/details.php?id=179574&hit=1). В папката Е-books има няколко файла с необходимите думи за изпита. А лично мое мнение е, че най-добре ще научиш нови думи като четеш статии, които са ти интересни(или някоя английска книга) и си вадиш всяка непозната дума. Освен това трябва да проверяваш синонимите и антонимите на всяка нова научена дума, така ще си обогатиш ужасно много речника. Ако толкова не обичаш да четеш, можеш да гледаш и някой филм като си пуснеш английски субтитри, но трябва да спираш филма всеки път когато срещнеш непозната дума и да си я записваш. Също така ти предлагам да търсиш думите първо в английско-английски речник, това също много помага за припомняне на забравени думи. За такъв речник ти предлагам този (http://dictionary.cambridge.org/). Смятам че е направен изключително добре и е удобен за ползване, затова и ползвам главно него. Айде стига ти толкоз, че цяла лекция ти изнесох :D

Noja
12-05-2011, 20:35
Имах такъв непомня издателство и автор, но ще проверя и ще ти кажа лично мое мнение да ги учиш в контекст.

amk933
12-05-2011, 20:48
Има, да.

Казваше се нещо от сорта на "Речник да модерната американска лексика за изпитите SAT, TOEFL, GMAT и GRE." Не съм сигурен дали точно това е името, но, ако не е, е много близо. Български е речникът. Струва 5-10лв. С големина на малка тетрадка е и е дебел един пръст. Вестникарска хартия. Имаше някакви небостъргачи на корицата и е със сини букви заглавието, си спомням. Писан е от българин и има думи, примери, синоними...

Аз само си го купих, но не го ползвах...подарих го преди 1-2 седмици. Поне за мен нямаше нови думи, но всички честопоявяващи се думи на САТ бяха вътре...Хубав е. :)

rome0
12-06-2011, 07:40
На мен една приятелка ми каза, че имала за САТ и че може да ми даде ако искам, но мисля, че в САТа сложността на езика е по-голяма и искам да почна с нещо по просто. В торента, който ми казахте имаше едно много добро с упражнения но са 400 думи само. За сега ще уча от там пък като го свърша ще търся друго.

bishop
12-06-2011, 17:58
Начи виж сега как стоят нещата. САТ 1 теста (aka SAT Reasoning) се състои от 3 компонента. Mathematics, Writing и Critical Reading. Цаката е, че в изпита (критичното четене най-вече) са използвани много думи, които никой англоговорящ никога през живота си не използва. Това са 5те хиляди думи (или колкото там бяха) от речника за САТ. Ся естествено няма да срещнеш всичките 5000 или 7000, а 200 от тях, но ако искаш резултат над 2000 е добре да си запозната с повечето. Сложността на езика като изключиш тези 200 (примерно) думи не е висока. Нивото е като на FCE, но поради същността на въпросите е важно да разбираш всяка една дума.

ТОЕFL от друга страна е изпит за идиоти. Там няма сложни думи, няма тежка граматика, няма дълги текстове, няма фъфлещи китайци на лисънинга. За това такова нещо като речник специално за тойфел (поне до колкото ми е известно) няма. И да има обаче, аз не мисля че ще ти бъде от помощ. Ако си знаеш материала, не ти трябва, ако не го знаеш, си купи учебник за подготовка за FCE или CAE.