PDA

View Full Version : Новият клас



distance
12-05-2011, 18:58
Наложи се да се преместим в друг град, съответно трябваше да сменям и училищата. Така попаднах в клас, който се е сформирал 2 години преди да отида аз там. Вероятно се досещате, има формирани групички. Общувам си почти с всички, но работата е там, че някак си се чувствам самотна. Как бихте постъпили вие в такава ситуация?

Steady
12-05-2011, 19:38
От лични наблюдения мога да ти кажа, че ако просто си общуваш с всички ще продължиш да се чувстваш самотна, просто защото няма как да се сближиш с всички, докато те са разделени на "групички". Огледай се и виж, кои от съучениците са най-близки до теб по интереси и занимания и се ориентирай главно към тях. Като се има предвид, че класа е разделен на лагери, нищо чудно дори да те изкарат интригантка, само защото говориш с всички.

needle
12-05-2011, 19:46
Продължавай да си "блуждаещ електрон" осигуряваш си неутралитет и трудно ще си спечелиш гнева на някоя от групичките, а в последствие ще усетиш къде ти е мястото.

SmilezZz
12-06-2011, 06:47
Аз също съм в такъв клас . . . И може да се каже , че чувстваш същото . . . Но пък за сметка на това съм се сприятелила с доста готини хора от другите класове и прекарвам повече време с тях , отколкото с класа си.

Иначе продължавай да си общуваш с всички , но предполагам, че ще е малко трудно да се включиш в някоя от групите.

montana6
12-06-2011, 06:48
Два противоположни съвета ти дадоха над мен. Според мен обаче е редно сближаването с някого да не е самоцел, т.е. заради самото сближаване, за да не си сама. Още си нова в класа, така че е нормално да минеш през този период.

Аз на твое място не бих бързал и бих изчакал да видя какво ще стане с времето. Иска се търпение, както с повечето работи.

smilelady
12-06-2011, 11:00
С времето всичко ще се оправи :)