PDA

View Full Version : Подраняване на цикъла



maya884
12-06-2011, 05:18
Цикъла до преди 2 месеца винаги ми се закъснявал в периода на 30-35 дни.Сега се притеснявам защото миналия месец ми дойде точно на 28 ден и много се учудих и зарадвах,защото си помислих,че се е нормализирал.беше ми дошло на 18октомври и после на 14 ноември и ми вървя само 3 дни и на 4-тия го нямаше (на мен ми върви по 5-7).НО сега се чуда какво да правя защото ми дойде на 5 декември (ВЧЕРА) на 22 ден.
Това подраняване ми е от сега и от миналия месец,а това е откакто с приятеля ми правим опити за бебе.

Не знам много се притеснявам да не би да има някакъв проблем.Ходя на работа и нямам време да ида на гинеколог,но скоро и това ще се наложи,защото така се притеснявам

Някой ако може да ми помогне със съвет каква може да е причината?

kalpazanka
12-09-2011, 11:47
От 21 до 35 дни е нормалната продължителност на МЦ. Странно като ти е закъснявал винаги, как не си намерила време да се прегледаш, а се сещаш едва тогава, когато ти хрумва да работите с партньора ти за бебе...

shmatarok
12-09-2011, 13:12
Отиди на лекар. Нередовният цикъл може да се дължи на прекален стрес, промяна в климата, прием на някои лекарства, но по-добре се подсигури и отиди да те видят/направят изследвания на хормоните или нещо такова.