PDA

View Full Version : Помощ! Апаратът ми снима размазано.



FuckingFreak
12-06-2011, 18:02
От лятото така. На морето съм и снимам една снимка, ама не ми хареса и исках да направя нова и започна да снима размазано. И при включването издава странен звук, както и снима размазано. Ще го нося на ремонт, знам че е малко късно, но има ли шанс да ми направят проблеми, че сама съм си го направила и не е фабричен дефект, при условие, че е в гаранция до 24ти тоя месец? Много ми се ще да го оправя, защото е съвсем нов, а и нашите не знаят, не ми се иска да им казвам. :-D

MaGuSs
12-06-2011, 18:31
Ще е добре да споделиш с нас модела на фотоапарта :)

FuckingFreak
12-06-2011, 18:39
Olympus FE-4010. Купуван е от друг град и не ми се ще да ходя само за сервиза и е от верига големи магазини, за които знам, че сервизите им режат глави. Както и фирмените. Така че остава варианта да си платя колкото пари е (да се надяваме под 50лв.) понеже ми трябва спешно. Та така че ако някой случайно знае какво може да му има да споделя, всички мнения са от полза.

radeberger
12-07-2011, 03:19
Най - оптимистичното е да си сменила нещо от настройките (да си включила на макро например).

Но като видях, че е издавал странен звук при включване си мисля, че или е падал на обектив, или е влязъл пясък.

FuckingFreak
12-07-2011, 04:53
Не, не е макро за съжаление. И pixel mapping му давах, и му връщах фабричните настройки. Не знам как ще да е станал номера с обектива, тъй като мислех, че постоянно съм го държала в калъфа. Но виж да е влязъл пясък наистина е вариант. На една позната беше станало така, но на нея апарата беше стар пък и техните вече и бяха купили нов и не го беше носила на ремонт. Ако е станало така, то какво е оправянето, някой запознат ли е?

MaGuSs
12-07-2011, 09:40
Не, не е макро за съжаление. И pixel mapping му давах, и му връщах фабричните настройки. Не знам как ще да е станал номера с обектива, тъй като мислех, че постоянно съм го държала в калъфа. Но виж да е влязъл пясък наистина е вариант. На една позната беше станало така, но на нея апарата беше стар пък и техните вече и бяха купили нов и не го беше носила на ремонт. Ако е станало така, то какво е оправянето, някой запознат ли е?
Отваряне и почистване.

Виж: Препоръчвам !!! (http://photo-expert.eu/main.php?module=content&cnt_id=3)

FuckingFreak
12-08-2011, 07:16
Когато отида в сервиза какво да им кажа- може ли да ми го почистите отвътре или? :-D

MaGuSs
12-08-2011, 17:36
Казваш какъв ти е проблема...