PDA

View Full Version : Неудобно положение



Brook
12-06-2011, 21:39
Обръщам се тук понеже не знам към кого друг да се обърна за да попитам а и ситуацията е наистина доста деликатна.Въпросът е че моя близка има доста голям проблем с училището и искам да и помогна някакси понеже родителите и хич не и обърщат внимание в никакво отношение.Та към по същество тя си бе прекъснала училището поради някакви проблеми с там и вече трета година не е на училище и се чуди какво да прави.Въпросът ми може ли е ако въобще е въжможно да държи някакви изпити за да мине 3 пропуснати години или поне изпит за 8 клас и след това да се запиши в вечерно.Да обобщя с едно изречение как да постъпи в подобна ситуация?Какво трябва да направи за да намери изход?Търсех навсякъде в интернет не намирам нищо и затова реших тук да пробвам да видя вашите мнения?Без подигравки и заяждания и пребързани заключения и коментари.БЛагодаря ви предварително.

s0phie
12-06-2011, 23:00
Ами на този въпрос може директорът да ви отговори. До колкото разбрах ти ходиш на у-ще, нали? Просто отиди до директора и го попитай как стоят нещата покрай тези неща! Той ще ти обясни с всяка тънка подробност и дали е възможно! Пожелавам на приятелката тии до 2 години най-много да е влязла в релси! Успех!

MireuChangYong
12-07-2011, 17:06
То и тя сама може да отиде да си пита, силно се съмнявам директора да я отпрати. :)

teddybearMV
12-10-2011, 10:58
Трябва да се пита в инспектората най-добре за правата и в такъв случай. За вечерна гимназия трябва да има поне завършен 8 клас май. Нали е гимназия, съмнявам се да има класове под 8-ми. Защо е прекъснала? Ако е по здравословни причини схемата е друга- самостоятелна форма. Имам приятелка, която завърши така, сега учи висше. Съвсем нормално и вървят нещата.

Leticcia
12-11-2011, 12:03
Има частни учители, които могат да и помогнат за кратко време да си върне нивото, а после да продължи в нормално училище :)